Polecane posty

pawel885    2279

kolego jaki za mużynami tak samo jak turbomat hydromat jak by tego nie nazywać to polski stary wózek widłowy miał ,tak samo jak wzmacniacz to to samo co dzisiejsze vario i jak by tego jeszcze nie nazywać  ,a tak na marginesie to miałem namyśli 330 360 to były lata 60te

To trzeba Fendta o plagiat oskarżyć.... Vario to wzmacniacz  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie do końca wzmacniacz w Ursusie to to samo, co Vario. W Vario jest przekładnia planetarna, ale jest ona inaczej sterowana i do czego innego służy. Wzmacniacz z Ursusa to to samo co wzmacniacz w MF-ach serii 5xx, 30xx, 36xx i nowszych, w nowych przekładniach ZF i Carraro, itd. To jest inaczej półbieg. Przekładnia planetarna sterowana hydraulicznie. Np. przekładnia MF Dynashift ma 4 przekładnie planetarne sterowane elektro-hydraulicznie. W Ursusie wzmacniacz nie został dopracowany i są z nim pewne problemy z żywotnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Po 90 roku ursus mial spora oferte ciagnikow .Byly od 30 do 155KM seria xx34 tez wygladala ciekawie choc kabina chyba sciagnieta od czechow z 18 .Dalej seria 45 53 do 6014 gdzie byly w komforcie i dostepnym ehr-em w wersi 80 KM .I nagle nowe modele w badziewnych kabinach agro co ono odwalili zamiast .robic lepiej to poszli po kosztach

nie od sąsiadów ale cała konstrukcja żywcem zerżnięta z Renault i ubrana w blachy i kolor Ursusa  <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Tak czy inaczej jesli jest mowa o rozwijaniu i unoweczesnianiu gospodarstwa to nie ma co sie pchac w stara serie ursusa czy zetora .To bylo dobre w latach 90 jak nic innego nie bylo .Dzisiaj ciagnik musi posiadac skrzynie chociaz 40 km przynajmniej jeden polbieg wydajna hydraulike dobra kabine to takie minimum na dzisiejsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

To podstawa i rewers .Robiac taka maszyna to na uwrociach idzie szybciej i plynniej i jest juz oszczednosc w paliwie .Zreszta powiedzmy 100 konny ciagnik z odpowiednia dobrana maszyna nie przeciazony wyjdzie ekonomiczniej na hektar niz jakis ciapek .Doskonale pamietam jak kiedys oralem hektar gliny na 2 skiby ursusem 3512 pol dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawel885 nie rozchodzi się o oskarżanie tylko przed fendem w niemczech ten system miał schluter gdzie po kilku latach wyszedł fendt serii 600 wszystko to samo co schluter tylko kabina fendt i silnik mwm bo schluter miał swój silnik lub MAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie od sąsiadów ale cała konstrukcja żywcem zerżnięta z Renault i ubrana w blachy i kolor Ursusa  <_<

 

A tego to akurat nie wiedziałem... :P Patrze oglądam i fakt kabina ala Renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zależy, czy preferujesz polskie, czy zagraniczne oraz o jakiej mocy myślałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

elektronika dobra do póki sprawna ;) a potem siąść i płakać jak serwis zawoła rachunek ;) Ciekawe ile kosztuje naprawa  sterownika ehr :> bolec ciągu koło 1 tys, czujnik wysokości to samo przynajmniej w MF3060. autotronic naprawiłem za 800zł wiec dało sie przeżyc a wręcz śmieszne pieniądze jeśli by tak poczytał bajek na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy preferujesz polskie, czy zagraniczne oraz o jakiej mocy

moc 80-120km polski czy zagraniczny obojętnie ma pracować w ciężkim sprzęcie pług , agregat podorywkowy myślałem nad fendem lub case ewentualnie jakiś ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

ciężki sprzęt i U nie idą w parze, po kilku sezonach wyleci podnośnik lub złamiesz ciągnik w połowie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dobrze myślałeś tylko z tym ursusem sobie odpuść fendt seria 300 i 600 dobre maszyny international case 946 1046 1246  1255xl 1455 również godne polecenia choć ten 1455 być może trochę za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Witam!
Jestem nastawiony na produkcję mleczną (16 sztuk dojnych) i opasy (10 sztuk) . Posiadam 10ha ziemi i 6,5ha łąk. Ziemie mam różne klasy od 2 do 5. Dostałem dofinansowanie MR, miał być za te pieniądze kupiony ciągnik niestety jak poczytałem i podzwoniłem ile kosztują serwisy gwarancyjne + cena ciągnika to się załamałem i temat odpuściłem. Za te pieniądze kupiłem pług 4 skibowy, kosiarkę 1,85m, agregat uprawowo-siewny 2,5m na wałku strunowym + siewnik, ładowacz czołowy + osprzęt, zgrabiarkę karuzelową i rozsiewacz. Obecnie posiadam Zetora 7745 + ładowacz i Ursusa C-330. Chcę dokupić 3ci ciągnik, do wydania mam ok. 40/45tys zł. Zastanawiam się nad Zetorem 8245. Dużo czytałem i słyszałem o marce Renault ale poszukuję ciągnika z tanią eksploatacją a na tak naprawdę 17ha i awaria zachodniego to strzał w kolano. Chyba że się mylę. W Zetorze obawiam się niestety przestarzałej konstrukcji i trefnego wzmacniacza + skrzyni niezsynchronizowanej. Zastanawiałem się też nad 8540 ale cena wyższa + z tego co słyszałem cena części zbliżona do zachodnich.
Ogólnie to tak C-330 mało do czego używam więcej stoi niż pracuje. Zastanawiałem się czy nie starczyły by mi dwa ciągniki czyli Zetor 7745 + coś większego albo za C-330 kupić powiedzmy MFa 255 który niestety nie posiada żadnego komfortu bo już troszeczkę miałem okazję takim popracować. Już wolałbym Zetora 5211 ale ceny ich są za wysokie. Co radzicie zrobić?

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Głównie to zależy od tego, czy mniejszy ciągnik będzie Ci potrzebny. Jeśli lekkie maszyny do małego ciągnika zastępujesz większymi, to taki MF 255 może nie być Tobie w ogóle potrzebny. Co mógłby taki mały ciągnik u Ciebie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Pracować ze zgrabiarką, przetrzasarką, opryskiwaczem, rozsiewaczem, bronami czy podróży do lasu, typowe lekkie prace. Zastanawiam się czy jest sens inwestować jakoś w to gospodarstwo przy tych cenach:(

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Te prace może wykonać też większy ciągnik. Ogólnie bardziej ekonomiczne jest używanie większych maszyn i ciągników, bo szybciej się nimi zrobi daną robotę i przez to mniej paliwa się spali.

A ten nowy duży ciągnik jest bardzo potrzebny?

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

coś Ty taki zmarnowany... młodego rolnika wziąłeś a teraz zastanawiasz się czy inwestowac w gospodarstwo? ja 10 krów doje, 20szt młodzieży, pola mniej więcej tyle co Ty i jakoś nie myśle się wycofywać  tego co robie... za te 40-45tys nawet bym się nie zastanawiał tylko szukał zachodniego sprzętu bo jak nie teraz to kiedy coś z tego życia bedziesz miał... a robić na łupciach to Ci sie odechce za 2-3 lata. Kwestia żebyś wybral sprzęt przy którym ktoś Ci pomoże w przypadku ewentualnej naprawy bo nie ważne czy kupisz ursusa, zetora czy MF albo renault... kiedyś napewno coś trzeba bedzie naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Przydałby się głównie do pługa czy agregatu uprawowo-siewnego oraz prasy bo w 7745 troszkę mocy brakuje (prasa to nh 644). Dodatkowo przedni napęd by się przydał np. do rozrzutnika w mokrzejszą porę.
Kolego lukbold cena mleka zabija ostatnio miałem po 87gr/l więc z czego się tutaj cieszyć? Nie wiadomo co będzie za kilka lat.
Co do zachodnich obawiam się kosztów części i ich dostępność na miejscu. Do zetora kupię praktycznie wszystko od ręki jak nie w jednym sklepie to w drugim. Co do mechaniki w zetorze zrobię wszystko sam.

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja na twoim miejscu brał bym zetora,komfort jest,części dostępne ,porozglądaj się po sąsiadach jakie mają marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj