Polecane posty

grodecki    0

Moim skromnym zdaniem ciągnik nie musi być wypasiony tylkowygodny. Lepiejjak ma 20km więcej jak 5km zamało.Każdy ciągnik jest dobry jak się dobrze dba. Jak orałem 60 na jesieni to orałem i płakałem bo tobyła męczarnia. Powiedziałem dość. Kupiłem zetora 12145 120km .Nie ważne że w stosownym wieku ale jest w miarę wygodny prosty i mocny.Mam ok. 20ha.Mam do kolegówprośbę. wyrażajcie sięna forum wsposóbpoprawny a nie wulgarny oczywiście dotyczy to niektórych kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati02    0

a ile masz do wydania

 

a może ma ktoś schemat jak podłączyć gniazdo swiateł w ursusie c - 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad00017    17

a za to samą cenę jak zetora kupię młodszą i silniejszą renie

piotrek masz racje renault to dobry traktor polecam ci ceresa 85 zwrotny sprytny traktor o mocy 80 KM mało pali jak na swoje możliwości w polu. mój brat ma takiego i bardzo go chwali jak narazie nic mu w nim nie siadło jest mało awaryjny myśle że za 50 tys. takiego kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2011    0

chłopak kup sobie używkę np. massey ferguson 3060

80 km mocy mało pali i nie bój się o skrzynię

bo czasami piszą że się psuję ale to tylko

przez złe użytkowanie sam miałem kłopoty u siebie

ale się okazało że nie jest tak jak piszą czasami na forum

pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

gdzies w jakims ogloszeniu widzialem takiego, chyba na allegro


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

Witam. W niedługim czasie planuje zakup używanego ciągnika który będzie właśnie pracować na 15ha. Dodam ze ilość ha może się trochę zwiększyć. Ciągnik ma pracować jak narazie z maszynami od usrusa c355 ale z biegiem czasu kupi się lepsze maszyny tylko wiadomo nie wszystko na raz. Na traktor przeznaczam max 40tys myślałem żeby kupić z turem ale te 40tys to trochę za mało tur raczej będzie w późniejszych planach. Myślę ze tak do 85km by spokojnie wystarczyło. Bardzo proszę o rady podpowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie używanego ciągnika. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter8    0

Ja także mam 15ha i planuje kupic ciagnik do 20000zł.Ale mam problem bo nie wiem jaki mam wybrac najlepiej taki żeby B) mało palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel253    0

To ja ci za tą kasę polecam MTZ 82 :rolleyes: . Nie mam, ale opieram się na opiniach innych osób którzy twierdzą ze MTZ mało pali. Na Motoallegro znajdziesz już MTZa za 20000zł. Może jak jakiś wyciek bedzie to uszczelkę za kilka zł, i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel253    0

To według mnie korzystnie byłoby kupić Zetora np.:(z napędem na 2 koła)7211 albo 7711 lub (z napędem na 4 koła)7245 albo 7745 lub 8145. Tak wiem to ciągnik słabsze niż podane przez kolegę 85KM. Ewentualnie Ursusa np.:5314. A jak chcesz mieć Fendta to 309.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

zastanawiam się nad MF serii 3050,60,65 tylko boję się o te skrzynie biegów. a może ma ktoś z was tej serii ciągniki i podzielicie się doświadczeniami jakie są plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wujek jeszcze 3 miesiące temu posiadał 3080 i faktycznie miał ze skrzynia sporo problemow ogólnie ciągnik "zjadł mu" sporo nerwów, czasu i pieniedzy <_< obecnie wujek przesiadł sie "niebieską bestje" ;)

 

 

Niezastanawiałeś się nad Valmetem 605 silnik 3T 75KM lub 77KM (w wersji PowerPlus) o pojemniości 3300 niepowinien wykazywac nadmiernego apetytu na ON

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

niezbyt podobają sie mi te stare valmety i zresztą jest ich bardzo mało w Polsce. Kurczę już naprawdę nie mam pojęcia co kupić zdaje się 40tys to dosyć sporo pieniędzy szczególnie dla mnie i nic w tej cenie nie można znaleść coś młodego przeglądałem już nie raz te allegro i do tej ceny są same gruchoty wiadomo że nie znajdę nówkę no ale żeby stan był w miarę miarę. Macie może jeszcze jakieś pomysły co mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Ja polecam MF 3060 lub 3065 (80 i 85 km) osobiście posiadam 3060 z 94r. pracuje na 14ha ornych i około 7ha łąk. Ciągnik pracuje z pługiem 3x35 obrotowy,agregat uprawowo siewny 2,7 ,prasa rolka i transport.Spalanie na poziomie 60ki,cisza w kabinie, dobra widocznośc,EHR pod ręką,skrzynia 16x16.Do pomocy ma jeszcze 60i30 a ja dodatkowo chodze do pracy i mam dosyc dużo wolnego czasu.Mysle że za te 40tyś. to dobry model trafisz,zwracaj uwage na wszystkie podzespoły czy chodzą jak należy i czy w elektronice ktoś perfidnie nie rył.Powodzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0
stefek1991    12

@Robertb słuchaj a nie miałeś żadnych problemów ze skrzynią biegów? Bo podobno w tych modelach skrzynie bardzo się sypią no i ile czasu użytkujesz swojego MF'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

jeszcze i ode mnie 5 groszy :) sąsiad użytkuje MF 3060, bardzo go chwali... Zwinny, mało pali... Ciąga nim 3 metrowy agregat Agro-maszu z siewnikiem amozon d-7, ma jakieś pługi obrotowe 3x35 mało znanej firmy i obrabia nim 20 ha do tego 4 ha łak...

Jak trafisz na zadbany model to będziesz zadowolony;)

Edytowano przez radex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj