Polecane posty

darek16    25

no drugie tyle brakuje;p hehe 914 chyba nie znajdę w dobrym stanie wiec odpada.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Zgadzam się z przedmówcą. Za te pieniądze ciężko będzie znaleźć coś w miarę dobrego, ewentualnie jak już coś kupisz, to musisz się liczyć z awariami. Z te pieniądze będą to już ciągniki dosyć stare, wysłużone.

 

Tak na szybko zerknąłem na allegro i znalazłem Zetora, napęd 4x4 + ładowacz czołowy:

 

http://allegro.pl/zetor-5748-4x4-i1437733482.html

 

Tutaj Ursus 912 z turem:

 

http://moto.allegro.pl/ursus-912-z-turem-i1439557817.html

 

Osobiście wolałbym kupić ciągnik bez ładowacza, dużo młodszy, rocznik koło 1990, a tura dokupić później.

 

Jeśli tak, to proponuje Ursus 4512. Znajdziesz już coś za ponad 20tys. Ciągnik w miarę komfortowy, oszczędny silnik-idealny do wszystkich prac wykonywanych w niedużym gospodarstwie. To samo tyczy się Zetora 5211-duża, wygodna kabina, wytrzymały silnik. Nie ma co porównywać do Ursusa C-360, tak samo jeśli chodzi o uciąg.

 

Dobrym rozwiązaniem jest też MTZ 82 za te pieniądze-napęd 4x4, komfort też dość taki, tylko na forum nie cieszy się zbyt dobrą opinią :) .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0

Jesli chodzi o Zetory to polecam 6340 i wyższe, sam mam 5340, ale jest troche przycienki, żeby miał te 10-20 koni więcej :D

Sam szukam czegos większego, ale tak jak niektórzy z zachodnich ;p

Edytowano przez xxModzelxx

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Raczej nie znajdzie takiego Zetora za 20tys ;):D . Wpierw przeczytaj, a dopiero potem pisz :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

no właśnie myślę ze bez tura chyba będzie, a wiec tak zastanawiam się nad; mf 3050, zetorem 7011,5211,7211- ale w tej cenie to tez raczej będzie grat ,i nad ursusem 3512,4512ale to chyba nie ten przedział cenowy, niedługo będzie trzeba będzie pojeździć po okolicy i poszukać..


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na 15ha to pewno w przyszłości będzie więcej.

Wiec tak jak była mowa to najpierw bez tura, to najlepszym rozwiązaniem według mnie byłby Zetor ;) np 5211 a np 5245 to by była gradka :P a 7211 wydaje mi sie już za duży na taki areał.

Albo 4512 to też również ciekawa propozycja ale, za 20 tys będzie ciężko :mellow: a 3512 za tyle nie znajdziesz bo sam takiego szukam, i dla ciebie może potem być za słaby.

 

MTZ może i jest dobrym rozwiązaniem, ale uważam ze za mało komfortowym.

A co do MF 3050 to już różne opinie są na tym forum, chodzi pod względem awaryjności, trafiają sie naprawdę dobre sztuki, ale i trafią sie takie w których usterka goni usterkę, ale to są tylko wyczytane prze zemnie opinie, i ja bym został przy ZETOR-URSUS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

7211 za duży? przecież to nie wiele większe niż 360. komfort niebo a ziemia ale z uciągiem cudów nie ma. i do tego pali jak smok. i z tym paleniem to napewn jest za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to ja dobrze wiem, i dlatego uważam ze będzie za duży bo wydaje mi się ze nie bedzie miał ciężkich prac, a w lekkich będzie ciężko i wtedy spali za dużo, a później wraz z rozwojem kupi większy ciągnik około 90kM a taki pozostanie i sobie będzie lekko pykał z małym spalaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

zetor 5045 kupi jakiegoś w granicach 20000zł i zawsze to napęd i trzy tłoki na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Ja bym proponował tego ursusa 912 z linku, fajnie się nim jeździ bo ma wspomaganie, miękki przód, a komfort w kabinie porównywalny z zetorem 7211.Spokojnie będzie dawał radę na 15ha, a jak będziesz zwiększał to nawet na 25ha da radę.Co do spalania to jest trochę większe od zetora 7211, ale nie znaczne.Ja mam ursusa c-385 to w orce pali 8-10 l na godzinę.Bierz ursusa z turem, bo za zetora w dobrym stanie to 20 tys. ale bez tura :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w czwartek jest przetarg na U 912 18.500 stan nieznany ale jak ze spółdzielni to pewnie lipa,ale jak ty jesteś z podlaskiego to ciężko w razie czego nr.62 7408031 i kom.603058740 mają tez siewnik mazur 4 m za 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ten Belarus Dośc ładnie wyglada i części będą tanie ale niestety brak przedniego napędu: http://moto.allegro.pl/zetor-8540-turbo-zetor-7745-belarus-405-progres-i1454719266.html

 

Tu masz wiekszego i z przednim napędem: http://moto.allegro.pl/mtz-82-1700-mth-1989r-nie-80-belarus-i1458508396.html

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

Większość mowi tu o ZETORACH. Otóż słyszałem że one bardzo dużo palą. Na 15 ha polecił bym ci MTZa 82. Ja mam 15 ha i mam URSUSA C-360 i MTZa 82 i spokojnie starczają i nie palą dużo :D

Edytowano przez KacperMTZ10

MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja słyszałem że MTZ to ropożerca i co? :P Takie teksty bez podstaw sobie daruj.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

A widzisz sam mam MTZ i dużo nie pali :P a kuzyn ma ZETORA i dużo pali :P:D


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Każdy chwali swoje...

Zanim kupiłem c-385 to też każdy gadał że dużo pali a co się okazalo że tak nie jest, w cięższej robocie spali mniej od c-360 tak samo jest z zetorem każdy słyszał a nikt nie praktykował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A widzisz sam mam MTZ i dużo nie pali :P a kuzyn ma ZETORA i dużo pali :P:D

 

Więcej pali ale więcej zrobi, coś za coś. :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Polecam Zetory sam mam 5340 i na pewno dużo nie pali A co do MTZ to do tura się nie nadaje wuj ma z turem i przodek x razy już robił bez tura jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Każdy chwali swoje...

Zanim kupiłem c-385 to też każdy gadał że dużo pali a co się okazalo że tak nie jest, w cięższej robocie spali mniej od c-360 tak samo jest z zetorem każdy słyszał a nikt nie praktykował

 

Bo trzeba mieć dobrana maszynę, 360 pociagniesz kultywator 2,5 a tym mozesz 3,6 i po prostu wychodzi jakby taniej w użytkowaniu. Jednak te ursusy sporo palą jak na pusto idzie, jadąc drogą to naprawdę sporo spali, a powinien znacznie mniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

Jak masz c360 to za małą kase kupisz JUMZ-a czyli białoruśke. Są niedrogie twarde i silne. Ja swoją ciągam pług 5*35 bez problemu dla porównania c360 zz 3 skibowym ma ciężko na mojej ziemi. Ale czy potrzebny ci jest 2 ciągnik. Jak my zaczynaliśmy to 25 ha c360 3p obrabiałem nowym


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taki areał to najlepszy Zetor z przednim napędem, może 7340


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj