Polecane posty

gorzka    0

zetora i case nie radze kupywac, mozna kupic jakiegos ursusa, renault, fergusona,new holland,mtz i john deere np. 2850 lub 2650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

MgrLukash no patrz też go widziałem i nie daleko mnie stoi dzisiaj albo jutro chyba skoczę i obejrzę...

Jak już go obejrzysz to napisz jak to w realu wygląda bo cena jest dość atrakcyjna.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

ja mam 15 ha i u mnie pracuje MF 3085 115 km mylse ze ta renówka też Będzie dobra Takim traktorem pociągniesz już agregat siewny aktywny i 3 m ścinacz lemken smaragd. Zawsze lepiej mieć zapas mocy Spali tyle samo co 90 km a zrobi więce i bd mieć lżej.

 

Pokusiłbym się też o valtre 900 to samo co Valmet ale wydaję mi się że traktor z ręcznym podnośnikiem a nie elektronicznym to porażka. Zasada jest jedna jak dbasz tak masz. Na traktorach trzeba się znać. Nie wierze w przebiegi 5000 mth jak ktoś tu napisał w przypadku jednego mf i to jeszcze miał przewalony rok produkcji.

 

Jak ktoś szuka porady odnośnie MF Fendt JD Valtra to zapraszam na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

3085 ma 101 Km

3095 ma 107

3115 ma dopiero 115

3120 ma 120

do tego 3085 i 3095 jest na małym moście, z metrowym ściernikowym to raczej nie da rady, 3120 z 3 metrowym expomem ma grubo co robić żeby prędkość była odpowiednia, a jaka jest różnica między 3120 a 3085 wiem bo jeździłem jednym i drugim po kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A ta Renówka Powinna mieć 93 KM (4 cyl. Turbo). Tak więc nie jest to bardzo zły wybór. Wiem, że MF 3080 (97 lub 100 KM, 6 cyl.) dobrze sobie radzi z agregatem upr.-siew. 2,7m, ale zwykłym.

Na ziemi na której Ursus 5314 (71 KM) z kultywatorem (3m ?, bez wałków) "mielił" kołami, MF z agregatem przejeżdżał bez większego problemu. Oczywiście jeśli ktoś ma lepsze ziemie to może ciągać większe, cięższe maszyny. Renówka powinna się jednak spisywać. Oszczędny silnik i odpowiednie maszyny pozwolą obrobić ziemie szybciej i oszczędniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jeszcze jedno panowie Renault 103-14 jak wiem ma 93 km 4 silnik i chyba z turbo . Nie tak jak wyżej piszecie 100 km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

3085 ma 101 Km

3095 ma 107

3115 ma dopiero 115

3120 ma 120

do tego 3085 i 3095 jest na małym moście, z metrowym ściernikowym to raczej nie da rady, 3120 z 3 metrowym expomem ma grubo co robić żeby prędkość była odpowiednia, a jaka jest różnica między 3120 a 3085 wiem bo jeździłem jednym i drugim po kilka lat.

 

 

Kolego podajesz złe dane bo 3085 ma od 105 do 125 km w zależności od pompy zasilającej jaka była stosowana.

 

Mój ma 115 km Ze ścinaczem Lemken smaragd 9 pojedyńczy wał rurowy oraz talerze zagarniające 2 rzędy na gęsiej stopie przy prędkości 10 km/h spokojnie chodzi sobie spacerkiem . Ten sam ścinacz ciągałem MF 3060 i też dał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sołtys nie pisz pierdół proszę Cię

mam oryginalny katalog całej seri 3xxx, ledwo mieści się w dużym segregatorze i były różnice 98-101 km i nic więcej.

Do tego 3080/3085 ma 5.6 litra pojemności, większe miały dopiero 6 l pojemnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

W tych ciągnikach był montowane 3 pompy wtryskowe !! lukas rothewald bosch

 

wiem co mam

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

widze ze sporo ciągnikow po 20 latach od zakonczenia produkcji ma coraz to mocniejsze silniki.

Katalogi producenta mówią swoje a ludzie wierzą w bajki handlarzy, niedawno to samo przerabiane w temacie z zetorami.

Niedługo c360 będzie miała 60 km.......

Co ma model pompy wtryskowej do mocy, może być jak pisałem różnica w mocy 2-3 km i kilku Nm.

jedyna różnica faktycznie na pompach jest taka, że jest inna reakcja silnika na dodanie gazu ale nie chłopie 15 km, bo ktoś Ci kiedyś bajek naopowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Koledze chodziło może o to że na tym samym silniku przy różnych ustawieniach producenci oferują ciągniki np 60-80 koni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

w katalogu pisze jak nic mam oryginalny do tego ciągnika moc 110 km perkins y6 lecz to już model przejściowy z 3085 na 6160 ostatnie wydanie z innym osprzętem silnika.

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

i co z tego że model przejściowy jak 6160tez nie ma tej mocy, 6170 ma 115 albo 117 km dokładnie nie pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czy za kwotę do 25 tys zł kupi coś z napędem 4x4 co będzie miało ok 70KM czy lepiej szukaĆ czegoś bez przodu? Ciągnik ma wykonywać lekkie prace typu brony, zgrabiarka, kosiarka, opryskiwacz itp, bez orki itp....

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

kupić to na pewno kupi, pytanie tylko w jakim stanie to będzie i ile trzeba dołożyć żeby to jakoś chodziło


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja kupiłem za 17 z turem i 4x4 :P

dolozylem do niego zeby byl na igle ok 8 tyś zł (hydraulika głównie, blacharka itp) i się nie ma do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiadomo że do używanego zawsze trzeba będzie coś dołożyć... Remonty to najlepiej robić w Zetorze i Ursusie bo najtaniej wyjdzie... najlepszy byłby Zetor 7745 lecz z tego co widzę w ogłoszeniach trzeba dać z 40 tysi nie wiem za co ... Ja nawet myślałem żeby kupić 7711 przemęczyć się z rok i dołożyć napęd...

Lub moim zdaniem szukać czegoś takiego:

http://tablica.pl/of...html#94d650e743

w tym cena trochę zabija jak za taki rocznik

http://otomoto.pl/ma...na-A329559.html

cena lepsza ale stoi on i stoi i się kupca doczekać nie może

Szczerze przeglądam ogłoszenia i nic znaleźć nie mogę ... Jak stary Zetor 7045 potrafi kosztować 30 tys zł

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie nie 60tki nie chce za nic na świecie i 80tki też nie musi być 4x4 i ok. 70/80KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko że do tych zabytków tak naprawdę z cześciami jest już problem .... Chyba najlepiej kupić Zetora 7211 lub 7711...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj