Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

XMK13 myślę nad nim intensywnie bo mi się podoba ten ciągnik akurat :P Ale mało o nim wiem szczerze powiedziawszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Poczytaj na forum. Osobiście dopiero za jakieś pól roku będę w stanie coś konkretnego o nim powiedzieć. jestem bardzo ciekaw jak się będzie spisywał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

za kwote 40-50 tys to zadna rewelacja

za 45 tys to spokojnie jestem w stanie kupić same silvera, explorer z początku lat 90 to koszt ok 30 tys zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Silnik jest oszczędny do bólu - MWM (Deutz) chłodzony powietrzem.

:wacko: MWM to nie Deutz! To są 2 różne silniki a tak w ogóle w Explorerze jest silnik włoski marki Same.

 

Co do Majora to ma 76/77KM powód to rejestracja... Mój w dowodzie ma o dziwo 77KM a wujka ma już 72KM pytałem człowieka który go sprzedawał i mówi że faktyczna moc to 77KM ale musieli to zmienić na homologacji bo przepisy wymagają już filtra cząsteczek to Zetor obszedł ten przepis :P Ale podobno w tych najnowszych ma się to zmienić ale ile w tym prawdy tego on sam nie wie... Ahh te normy :/

Moc Majora podają wg starej normy która kilka lat wcześniej stosował Zetor obecnie moc podają wg normy ISO.

Proxima 80 też tak ma? Bo w niej chyba DPF'a też nie montują?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Widziałem dużo Renat ostatniego czasu bo szukaliśmy takowe w przedziale 65-75KM i powiem szczerze ceny tych ciągników urosły dużo za dużo a druga sprawa to co sprowadzają handlarze to jakieś nie porozumienie jestem w stanie dać nawet to 5 tys zł więcej ale 40 tys zł za totalny złom ?? To ja chyba poczekam jak zetor wypuści Majora 70 i sobie nowego wezmę bo zarówno ja jak i wujek szukaliśmy ciągnika i szczerze odechciało mi się szukać używek po tym co zobaczyłem ... :/ Z resztą wujek też wziął nówkę bo jak sam powiedział jak ma za złom z lat 90tych z przebiegiem ok. 10 tys mth wydać 70 tys zł to wolał resztę wziąć w leasing i przynajmniej ma nówkę ...

MgrLukash sprzedający wujkowi Zetora powiedział że będą musieli do wszystkich ciągników powyżej 70KM montować filtr ... Kiedy tego on sam nie wie...

Mikruss ja jak pogoda się zmieni to będę Same szukał bo Renówka w tym momencie to za duży koszt... Chyba że tak jak napisałem będzie Major 70 to kupie nówkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli chodzi o normy emisji, to:

od 2012 roku obowiązuje norma Euro IIIB dla mocy 76-102KM i 102-177KM

od 2013 roku normie Euro IIIB podlegają silniki 50-76KM

"etap" IV dla silników 76-177KM będzie obowiązywać od 30.09.2014r

Producenci mogą jeszcze 2 lata po wejściu nowej normy sprzedawać silniki spełniające starą normę, ale tylko te, które zostały już wyprodukowane lub kupione "z góry". Ilość ich jest jednak ograniczona w oparciu o odpowiednie wzory związane z ogólną produkcją silników danego producenta.

 

To jest moje źródło danych: http://www.abc.com.p...u-2005-202-1681

§ 14, § 15, § 18 - § 20

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Coś Ci się pokicikało bo Farmtrac dopiero teraz wprowadza normy Euro 3B.. w ciągnikach 100 km.

 

Co do Proxim, to Proxima 80 ma moc w katalogu 77km i niema filtra. Filtr jest dopiero od Proximy 90 co mnie bardzo smuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo500    8

Panowie, mając taki mały areał zdecydowałem się wymienić moją 360 :P chciałbym ciągnik w granicach 65-75KM do 50 tys. Rzucił mi się zetor 6340 jak i Renault Ceres 75. Co waszym zdaniem lepsze jak na moje hektary :P byłby do wszystkich cięższych prac jak orka, uprawa czy z sieczkarnią kuku. Docelowo chciałbym kupić do niegu tura do sianokiszonki i słomy. Może jakieś inne pomysły? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jak uważacie warto brać drugiego Majora? Mieliśmy i tak coś kupować z przednim napędem i tak za kwotę do ok. 40 tys zł ale dealer w ramach podzięki bo załatwiłem mu 2 kupców na Majory zaoferował mi takowego za kwotę delikatnie ponad 100 tys zł... I zaczynam się zastanawiać czy zamiast używki nie wziąć drugiego Majora ... Przynajmniej nie było by problemu z prasą i mocy by nie brakowało no i nie musiałbym się przejmować o awarię ... Co uważacie robić? Warto ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie stać cię na używkę za ponad 40 tyś, a myślisz o nówce za ponad 100 tyś? :)

Nieźle Ty kręcisz w tym temacie :P

Wiadomo, że lepszy nowy, niż używany, ale czy Cię na to stać? No i powiem szczerze, że te Majory nie są zbyt nowoczesne. Ciężka seria Ursus/Zetor była nowocześniejsza.

Weź lepiej temu dealerowi podsuń jeszcze kilku klientów, to może jeszcze opuści cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ciężka seria ursusów/zetorów nowocześniejsza??? W czym?? Miałem 8145 i 100 razy lepiej pracuje się Majorem :D :D :D Jestem zwolennikiem prostoty a nie nowoczesności która ciągle się psuje ciągnik ma być mechaniczny i koniec kropka... Jak popatrzę na ludzi który mają MF serii 30XX to nic tylko im współczuć ...

Co do tego czy mnie stać czy nie... 40 tys zł wpłacam a resztę w leasing. Powinno się dać radę w spłacaniu bo mleka jest dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

jeśli czujesz że dasz radę to próbuj, jednak wg. mnie przy produkcji mleczarskiej przydatniejszy jest mniejszy ciągnik, ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bratrolnika szczerze to na mój areał taki ciągnik ok. 80KM wystarczy a dwa to już w zupełności... Kiedyś się obrobiło ten areał C-330 i Zetorem 7211 i też było dobrze, a jeszcze wcześniej samą C-330 ... Wiadomo teraz bez przedniego napędu ani rusz.... Co do dania rady :P To najwyżej jakby coś nie poszło zabiorą ciągnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ciągnika poniżej 70km niema sensu kupować ;) Co do niego zapniesz ? ;)@Luke16 Bierz nie patrz na nic, nówka to nówka, wiem sam po sobie. Kiedy chcesz to siadasz i wiesz, że robotę skończysz :) Co do używanych... Tego to w ogóle się nie opłaca brać, nie dość że kupe kasy władujesz, to jeszcze nie wiadomo czy remontować nie będziesz musiał. W dodatku na używany ciagnik NIKT Ci nie da dobrego kredytu... Raty bedą podobne co za nowy ciągnik ;) A jeśli ktoś za gotówkę chce kupić używany ciągnik, to lepiej tą kasę wpłacić resztę na kredyt i nówką jeździć ;) Ostatecznie można tą kasę na konto wpłacić i powoli sobie spłacać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

UrsusC385 jeździłem za ciągnikami używanymi i szczerze co fakt to fakt ale zakup używanego ciągnika za ok. 60/70 tys zł wogóle się nie opłaca... Można coś fajnego kupić ale trzeba przepłacić za ciągnik który też to prawie 20 lat będzie miał czyli i tak się będzie psuł... Ja mam 40 tysi na to żeby kupić używkę tylko ta używka będzie z lat 80/90 czyli swoje przeszła... Dlatego czy nie lepiej płacić nawet tego tysiaka na miecha a mieć święty spokój przez to powiedzmy 10 lat... 7211 też był nowy i przechodził tak naprawdę bez awaryjnie 23 lata ... No i kredyt zetorowski jest o tyle ciekawy że naprawdę odsetki są niziutkie ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

2 nowe ciągniki tej mocy na kilkanaście ha to teoretycznie dożywocie ale nie zapominajcie że to ciągnik "niskobudżetowy" i porównanie do starego 7211 jest bez sensu bo nikt nie wie co zostanie z majora przy 5 czy 7 tys mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak chcesz porównać 7211 do nowego jakiegoś to minimum do proximy....

Co do nowego ciągnika - kazdy robi jak uważa - wg mnie stary mf za 40 tyś przeżyje tego majora....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

bratrolnika szczerze to na mój areał taki ciągnik ok. 80KM wystarczy a dwa to już w zupełności...

z tego co pamiętam to mamy podobny areał i podobną produkcję, tylko że u nas jest trochę warzyw jeszcze

moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby coś ok. 60KM, 4x4, z Turem, ale tak jak juz pisałem to tylko moje zdanie

dwa identyczne ciągniki to trochę bezsens wg. mnie, nie a wyboru np. ciągnika mocniejszego, ciągnika oszczędniejszego do danej pracy...

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Na twoim miejscu mając 40 tyś szykał bym używki do remontu koło 20-25 tyś, rozjechać go na czynniki pierwsze porobić go uczciwie, nowy lekier itd. i powiedzmy jak byś z kosztami dobił do 40 tyś to masz 3 takie ciągniki za jednego zetora (100 tyś + odsetki). Kwestia tylko postawić na jąkąś dobrą marke ciągnika i zbadać ceny czesci zamiennych. W nowym zetorze nikt ci nie da 100 % pewności że po 5 latach nic ci sie nie wysypie do roboty.

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co do Majora to spalanie jego jest naprawdę śmieszne... I pali znacznie mniej niż 7211 ... Co zostanie z Majora? Zostanie i to sporo podobne Farmtracki chodzą już ileś lat i mają pewnie i więcej niż po 7 tys mth i chodzą a Majora możemy spokojnie do nich porównywać ... I psują się jakoś na potęgę?? Nie

MF stary może i tak a seria 30XX to masakra ...

bogus56 takie porównanie to nie porównanie nowy to nowy wiem to już po swoim nowym Majorze ... Tak jak samochód z przebiegiem 300 tys a nowy z salonu ... :P :P Raczej nie ma co porownywac

 

bratrolnika tura już mam na Majorze:P

 

Jeszcze jedno za prostotę major wygrywa w sprzedaży modelowej... U mnie w obrębie samej okolicy 25km jest ich już 4 i sąsiad też planuje nowkę zakupić ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawel to co mam Fendta kupić na ten areał ?? :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj