Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

C-330 miałem ale u mnie nie ma dla niej roboty tak naprawdę :P Zgrabiarka, przetrząsarka jednak wolałem tymi maszynami pracować 7211 więcej biegów lepiej można było je dobrać + szybszy wałek... Chyba zostanie tak MF serii 6XX lub landini X550 lub jakaś renata nie za duża a z małych coś 3 cylindrowego albo jakaś mała renata albo też coś z perkinsem... Strasznie podobają mi się mfy serii 30XX no ale po przygodach jakie mieli z nimi sąsiedzi stanowczo podziękuje bo komfortem samym człowiek nie pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

luke 16 dorośnij potem udzielaj sie na forum albo spytaj sie taty jaki ciągnik on woli bo taka twoja pusta gadka ze czytac sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bocecek ale kto Ci kaze czytac i odpowiadac? NIKT! Wiec nie wiem w czym problem. a po drugie sam dorosnij i jakbyś chcial wiedziec gospodarstwo jest czesciowo moje bo osobiscie zajmuje sie czyms innym . Napisalem swoje przemyslenia co zrobic by bylo jak najlepiej. jakos inni potrafili doradzic a Ty sie nie wiem czego czepiasz masz problem nie pisz nie komentuj, a jak cos to zapraszam na pw. Co do ciagnika to zostane przy tych co wyzej napisalem mf, landini, renault tylko takie pytanie co do renault ktos wspomnial tutaj o sypiacej sie skrzyni czy to tyczy tez tych mniejszych renault?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A co konkretnie za przygody mają sąsiedzi z tymi MF i jakie modele posiadają?

 

Znalazłem kilaka ciekawych 3cyl:

Przyzwoita cena i chyba nawet twoje woj.=> http://tablica.pl/oferta/international-485xl-ID3HQgB.html#87b6e25abd

 

Widać że ktoś dbał o niego(przynajmniej wizualnie)=> http://allegro.pl/valmet-505-rok-87-super-stan-3-cylindrowy-turbo-i3569598778.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jeden z modelem 3060 - remont skrzyni

Drugi 3095 - nie załączający się przedni napęd, problemy z podnośnikiem niekiedy podniesie i już nie opuści, cały wzdłuż i wszerz ulany

Trzeci 3080 - remont skrzyni

Czwarty 3090 - potrafił zgasnąć na środku drogi po czym nie chciał zapalić po dwóch godzinach można było jechać dalej i tak cisza przez tydzień dwa, problem z podnośnikiem i wiele innych kolega powiedział że nigdy więcej już nie kupi mfa ... kupił Renate 155.54 i nic zero problemów

 

Więc u mnie w okolicy opinie mają zszarganą na maxa ... A ci co mają serie 6XX wychwalić nie mogą ... Ale ta Valtra co mi podesłałeś super :) Chociaż ten international też niczego sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z tego co mi wiadomo to pierwsze wersje tych MF były najbardziej kłopotliwe później je poprawiono. Wujkowy 3080 miał właśnie notoryczne problemy ze skrzynia.

 

Myślę jakbyś kupił takiego Valmeta w takim stanie (o ile wizualny=techniczny) to by na tych 15ha służył a służył aż by się znudził i wymieniłbyś go na inny nowszy model bo wątpię że na inną markę :P

Na AF ma ktoś już taki model: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/412980-valmet-505-brony-5/

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ogolnie skrzynie 12 i 16 w renault sa dobre, chyba nikt z AF nie ma problemow, gorzej ze skrzyniami 24/8

w tych skrzyniach naprawde nie ma co sie popsuc, czasem wyleci synchronizator, o wymianie czegokolwiek innego nie slyszalem, ale przy wielkim, naprawde wielkim "szczesciu" mozna zablokowac szkrzynie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Przecież pisze że chce wymienić zetora 8145 a to to samo co 914


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

@Luke16, tak obserwuję ten temat i zastanawia mnie jedna rzecz. Chcesz sprzedać dwa traktory, które znasz i które są (chyba, jeżeli się mylę to przepraszam) dość dobrze zrobione. Kupisz 2 nowe maszyny i będziesz jeszcze musiał w nie sporo zainwestować, żeby mieć je w takim stanie, w jakim są teraz.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Witam

Mamy w posiadaniu ok 18 h ziemi ale chciałbym i nie tylko ja sprzedać jedno pole dokladnie ok 4 h i zrobić remont w domu itp ale także przydało by się zakupić jakiś 2 traktorek myślę jakiś mniejszy z przednim napędem i teraz moje pytanie jaki byście polecili mi traktor do 30-40 tyś?

Pracował by jak już wspomniałem na ok 14 h wraz z c-360 ;) ok 4-5 h ziemi ornej reszta użytki zielone i pastwisko

Najbardziej zależy mi na tych najmniej awaryjnych i dobrze by było gdyby był taki wygodniejszy czyli rewersa wygodne siedzenie itp ;)

Myślę że 55-65 km nawet starczyło by ważne żeby przedni napęd był

Proszę o pomoc

Pozdrowienia

PS: Dobrze było by aby miał tura w ostateczności przedni tuz ale najlepiej tur ;)

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Na twoim miejscu wolał bym C-360 robić niż ziemie sprzedawać, bo sprzedać ziemię możesz tylko raz!

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Teraz ziemię sie kupuje a nie sprzedaje !!!


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

arówno C-362 jak i 8145 mam zaledwie rok :D więc tak naprawdę sam ich nie znam... co do kwoty jaką w nie włożyłem to raczej nic nie włożyłem :D Ja wychodzę z złożenia że zawsze można sprzedać jak będzie nie wypał... z resztą co się może popsuć w takim mechanicznym ciągniku?? Z resztą z samochodem też się na całe życie wiążesz??

 

Z resztą już wiem czego szukać :) Na samym początku skupie się na MFie i Landinim potem na Renault (dzięki izydor teraz wiem jak coś z jaką skrzynią kupić) no i Valmet mimo że nie jestem do nich trochę przekonany to będę też ich szukał ... A co do zakupu kupię to co będzie znając życie w najlepszym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopie ziemi nie sprzedawaj to będzie twój błąd życia !!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sollter    0

gdzie masz tą ziemie i jaką?

ziemie raczej teraz się kupuje niż sprzedaje tyczy sie to przedewszystkim rolników bo ceny poszły w dół i nadal idą z tego co mi wiadomo.

karolci13 popieram w zupełności święta racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pomijając fakt, że jeśli sprzedaż ziemi to jedyna możliwość na poprawę rentowności gospodarstwa (lub w ogóle jej uzyskanie) to nie ma co inwestować w nowy traktor, zwłaszcza, że ten co jest spokojnie by starczył. To jak sprzedać hale fabryczną i kupować maszyny produkcyjne. Nie tędy droga kolego.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Jeśli chcesz żyć z rolnictwa, to sprzedawanie pola, zwłaszcza że nie masz go za wiele to strzał w stope, ale zrobisz jak uważasz.

Ewentualnie możesz sprzedać hektar i kupić 30tkę, w zupełności wystarczy do pomocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roger12    0

witam

Poszukuje informacji na tema ciągnika Mf 382 jego wady i zalety,jakie ma spalanie i jak z ich awaryjnością . Szukam cięgnika do 80KM, może mi poradzicie jaki wybrać Massey Ferguson,John Deere czy może jeszcze coś innego. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

nie wiem jak u was ale u mnie ceny ziemi idą w górę z tego co mi wiadomo jedni to już nawet po 40.000 tyś sprzedaja za 1 h

 

a co myslicie o zrobieniu tego c-360 bo też tak myślałem ziemi mało to i ta 60 da radę żeby tak wyciszyć trocha dodać tura

a 60 przeszła ok 1.5 roku temu kapitalny remont nowe blachy cześci zetoroskie poszło w nią ok 20.000 ;)

Jak myślicie opłaca się inwestować w nią jeszcze myślę 15.000 tyś ?

PS stan ma naprawdę jak z obrazka a silnik pracuje na najniższych możliwych obrotach aż cięzko zgasić :DD tylko tłumik do d*py to strasznie głośna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja na twoim miejscu niesprzedawałbym pola bo sprzedaje sie tylko raz a potem bedzierz załował a traktor to ci polecam massey fergusona 3050 lub 3060 do 40 tys. dostaniesz niesą za głosne i jak dla mnie sa wygodne ciągniczki i wtedy możesz sprzedać c-360 i kupić do mf tur i c-360 niepotzebny po tymi wszystko zrobisz takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Sprzedawać za kilkanaście tysięcy ciągnik do którego włożył 20 tys? Rada pomocna jak umarłemu kadzidło. Sprzedać ciągnik w którym wie co się ma a kupić nieznanego, w dodatku słynnego z sypiących sie skrzyń.

AsToNeK jak dla mnie to spraw sobie nową kabinę pod tura, lepszy tłumik i sam ładowacz, ew. jakieś maty wygłuszające do wyłożenia na zwolnicach. Jak dobrze pokombinujesz to i w 10 tys sie spokojnie zmieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebel1224    1

To ja nie wiem jaki cięgnik ty chcesz nie dokładając pieniędzy. Po co ta wymiana żeby kupić jakiś zachodnie gunwo? Ja to bym zachodniego ciągnika na podwórku nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj