deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

Staszek i Aleksander - dwa największe mózgi tego forum przypominacie mi mojego sąsiada, nic się nie opłaca, lepiej siać od 30 lat to samo żyto i owies i zbierać 1.5t/ha...

 

to sa nasze opinie i nikt ci nie kaze byś się do nich stosował tak samo jak ja nie mam zamiary stosować się do twych opinii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1

Gdzie kupie materiał siewny w łodzi lub okolicach ? Pytam bo jestem jutro w trasie w tamtych okolicach i może bym się zaopatrzył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Witam , mam takie pytanie odnośnie zakupu kwalifikowanego materiału siewnego , głównie chodzi mi o owies i jęczmień jary,  czy centrale nasienne podołają i uzyskają dobre nasienie dla rolnika ,  czy ten materiał będzie takiej jakości jakiej będzie po suszy która wystąpiła w tym roku nie tylko w naszym kraju ? Zastanawiam się teraz czy nie poszukać gdzieś materiału od rolników czy zakupić z centrali chociaż domyślam się że lepiej od centrali bo jednak jakoś sprawdzą to ziarno chociaż cena kwalifikatu będzie też powalająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
20 godzin temu, pawel121 napisał:

Witam , mam takie pytanie odnośnie zakupu kwalifikowanego materiału siewnego , głównie chodzi mi o owies i jęczmień jary,  czy centrale nasienne podołają i uzyskają dobre nasienie dla rolnika ,  czy ten materiał będzie takiej jakości jakiej będzie po suszy która wystąpiła w tym roku nie tylko w naszym kraju ? Zastanawiam się teraz czy nie poszukać gdzieś materiału od rolników czy zakupić z centrali chociaż domyślam się że lepiej od centrali bo jednak jakoś sprawdzą to ziarno chociaż cena kwalifikatu będzie też powalająca

Przecież możesz sobie przygotować sam taki materiał jak z centrali. Przesiejesz sobie ziarno sprawdzisz siłę kiełkowania i zaprawisz nasiona i masz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
Dnia 26.11.2018 o 15:07, pawel121 napisał:

No nie sądzę

A co oni innego robią? Przecież to zboże kupują od rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Damian to wygląda troszkę inaczej niż jak uprawiasz własne zboża a w niektórych przypadkach(kukurydza) zupełnie inaczej. Możesz przygotować i otoczkować nasiona na wzór tych kwalifikowanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w ogólnych założeniach jest tak samo, diabeł jednak tkwi w szczegółach. przynajmniej jeśli mówimy o zbożu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Kukurydza to są mieszańce a nasiona zbóż nie także jeśli są nie zanieczyszczone innymi gatunkami ,wolne od grzybów zaprawione i przesortowane to czym mają się różnic od tych w centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
Napisano (edytowany)

Tak, bo centrale nasienne zboża hodują na księżycu,jeśli zboże jest dobrze chronione od grzyba,zaprawione i odpowiednio oczyszczone nie będzie niczym się różnić od tego z centrali,co innego jeśli siejemy jedną odmiane parę lat to z czasem traci ona swój potencjał plonotwórczy.Kukurydza i rzepak hybrydowy to inny temat

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się w takich hodowlach zabezpieczają przed obcym zapyleniem? Każdy wie jak pyli żyto, a pszczoły potrafią również przenieść pyłek(np. rzepaku) na kilka kilometrów. Siejąc dwie odmiany obok siebie ma się ogromne prawdopodobieństwo, że zbierze się krzyżówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Dlaczego kupujecie kwalifikowany materiał siewny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Dlatego, że jak policzmy koszty swojego materiału, robociznę, zaprawę, jakąś amortyzację sprzętu to wychodzi praktycznie tyle samo co materiał kwalifikowany z niewielką dopłata z agencji. I chociaż mamy w miarę pewny materiał siewny, a z3 swoim to może być różnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Orientuje się ktoś czy jest możliwość zakupu materiału siewnego bezpośrednio z Danko, wysyłka kurierem np 800kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Gdzie kupujecie w tych czasach kwalifikat ,polecacie jakąś stronkę co mają towar dostępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

https://agrotechnika.co/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

to już zależy co chcesz, to co chciałem to chwila moment i ogarnięte


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj