Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

447 odpowiedzi na ten temat

#161 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 17 luty 2010 - 20:00

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Kolego nikt nie twierdzi że nie warto
tylko ta BYLEJAKOŚĆ :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupowac nasiona w centrali? Dzisiaj, 07:08
  •  

#162 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 18 luty 2010 - 08:10

Kolego nikt nie twierdzi że nie warto
tylko ta BYLEJAKOŚĆ :D

to zależy gdzie kupujesz materiał siewny ja narazie jestem zadowolony z tego co kupuje.

#163 Share adamnow31

adamnow31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 luty 2010 - 15:06

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Dopłaty to bardzo fajne rozwiązanie bo jednak skąd ma rolnik wziąć co roku na cały materiał tak jest na pewno łatwiej kupić i nam sprzedać:)miejmy nadzieje ze nie zniosą tego a coś jeszcze dołożą chociaż tu trzeba być raczej sceptycznym niestety. Mowa jest nie tylko o zbożu bo do ziemniaków również obowiązuje dopłata.

#164 Share SDOO

SDOO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:10

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Jak najbardziej wato kupować materiał kwalifikowany, zwłaszcza , że są do niego odpłaty z UE i w rezultacie jest on tańszy niż kupiony na targu. Polecam SDOO Masłowice tel. (43)842 82 08 lub www.sdoomaslowice.pl Tam można kupić kwalifikowany materiał siewny zbóż i ziemniaków.

#165 Share Tommy30

Tommy30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:03

Czy warto kupowac nasiona w centrali? witam wszystkich. Piszecie o pszenicy rzepaku a ja mam pytanie jaka kukurydze na kiszonke siejecie. Kupujecie z centrali czy moze wlasna i jak tu kalkulacje zrobic. Kukurydze sieje juz od paru lat i zawsze kupuje w centrali bo wole dmuchac na zimne niz pozniej zalowac, ale chce poznac wasze opinie na ten temat.pozdrawiam ;)

#166 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 02 marzec 2010 - 07:10

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Rok temu miałem zasiane żyto z centrali (był nawet mój post wtedy) i moge powiedzieć ,że plon był lepszy w porównaniu do lat poprzednich przy takim samym nawożeniu.
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#167 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 02 marzec 2010 - 09:26

witam wszystkich. Piszecie o pszenicy rzepaku a ja mam pytanie jaka kukurydze na kiszonke siejecie. Kupujecie z centrali czy moze wlasna i jak tu kalkulacje zrobic. Kukurydze sieje juz od paru lat i zawsze kupuje w centrali bo wole dmuchac na zimne niz pozniej zalowac, ale chce poznac wasze opinie na ten temat.pozdrawiam :)

Kolego kukurydze to tylko z centrali, juz mniej wazne jest to vzy bedzie to polska czy zagraniczna ale tylko kwalifikat bo z wlasnego siarna to guzik nie kukurydza urośnie.Siejemy kuku prawie 20 lat i tylko raz ojciec zasiał kawalek(ok 1ha) wlasnym materialem i juz wiecej tego nie zrobi, bo plon nawet o grubo ponad połowe nizszy był.

#168 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:09

Czy warto kupowac nasiona w centrali? koledzy mam problem jutro jade po nowy jeczmien i bede kupował za jednym razem sasiadowi tez ( potrzebuje 150 kg ale na ok.80 arow ). i takie pytanie bo bede składał wniosek o dopłate do materiału siewnego i czy moge złozyc razem wniosek na moje pola i jego tez ? faktura bedzie na mnie. czy musi on sam sobie złozyc wniosek poniewaz on składał na dopłaty bezposrednie. nie bedzie z tego powodu jakichs problemow gdy dołacze jego pole do mojego wniosku ? o to chodzie ze gdyby sam sobie składał to chyba by nie dostał bo nie ma 1 ha obsiane a razem to bysmy mieli ponad 5 ha i nie były by problemow.
mozna tak zrobic ?
prosze o szybką odpowiedz :blink:

#169 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:24

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Jeżeli sąsiad złożył wniosek na dopłaty bezpośrednie to ty nie możesz podać jego działki do dopłat do materiału siewnego. W razie kontroli możecie mieć problem, bo we wniosku konkretnie podajesz numery ew. działek i ich położenie. No chyba, że masz na tyle swojego pola, aby ująć materiał siewny kupiony dla sąsiada na swoich działkach.
Everything is dust in the wind

#170 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 marzec 2010 - 14:25

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ale kombinujesz!!!!!! składa ten na kogo jest faktura i zimia.najlepiej jak masz inna dziłke z jeczminiem to napisz ze on tez jest obsiana tym materiałem siewnym i po problemie :blink:. JA w zeszłym roku kupiłem na całosc zasiewu pszernzyto a ze dopłat na niektóre dziłki nie brałem to wpisałem dziłke z pszenica :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:49

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ok rozumiem dzieki za odpowiedzi. chyba jest juz po problemie bo ja dzierzawie od niego kawałek pola 0.75 ha i tez tam bede siał ten nowy jeczmien i on po prostu złoży za mnie wniosek bo on pisał na te pole o dopłate tez. czyli juz bedzie ponad 1.5 ha obsiane na jego polu czyli moze złozyc wniosek. tylko fakture niech mi wystawia w sklepie na niego i problem z głowy.
jeszcze jedno czy trzeba pisać jakie odmiany sie wysewa na danej działce ( np. justina 0.3 ha i mercada 0.4 ha łacznie 0.7 ha jednej działki ) czy to ich nie interesuje jaki tam jest jeczmien ?

#172 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:09

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Nie, nie interesuje ich konkretna odmiana na konkretnej działce.
Everything is dust in the wind

#173 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 07:12

Czy warto kupowac nasiona w centrali? zależy na jaki towar się trafi, np ojciec kupił pszenicę na jesieni, a teraz to małe urosło a na dodatek dużo żyta się trafia. Ale mieszanki są dobrej jakości :)

#174 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 09 lipiec 2010 - 09:13

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Przekonam się w tym roku w jęczmieniu Jarym. Od 3 lat mieliśmy Nasze, teraz kupione i zobaczymy jaki efekt będzie. W tamtym roku nie wiem czy tylko u Nas, ale słabiutko było z słabo sypał.

#175 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:06

zależy na jaki towar się trafi, np ojciec kupił pszenicę na jesieni, a teraz to małe urosło a na dodatek dużo żyta się trafia. Ale mieszanki są dobrej jakości :)

W centrali w której od czasu do czasu kupuje nasiona wydaje mi się ,że robią przekręty .Pytając o żyto powiedzieli że brakło ale jak chce to za godzinkę będzie .Powiedziałem ,że przyjadę za tę godz. ,pokręciłem się trochę po obok sklepach i idę zajrzeć do centrali a tam co widzę :jakiś ich znajomy rolnik przywiózł kibitką parę kwintali żyta ,a oni to na czyszczarkę i do wora z kartką stacji hodowli roślin z drugiego końca polski.To ja dziękuję za taki materiał kwalifikowany.

#176 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:26

Czy warto kupowac nasiona w centrali? dlatego ja starm sie kupowac w gospodarswie nasiennym lub zaufanej jednej centrali gdzie pracuje moja znajoma :)

#177 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 11 lipiec 2010 - 10:35

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Jak ja licze to swój: 50zł za metr+7.5zł trzeba zapłacić centrali za to że swoje zboże;/+zaprawa 15zł+ robocizna i prąd ale powiedzmy że tego nie licze=72,5zł razy 2 bo siejemy jakies 200kg/ha wychodzi mi 145zł na ha a jak z centrali to 150zł za metr razy 2 to 300zł minus dopłata to wychodzi 200zł to nie wiem jak Wy liczycie że bardziej sie opłaca kfalifikowany z centrali. 55 zł nie kosztuje prąd i robocizna.

#178 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 10:45

Czy warto kupowac nasiona w centrali? nie chodzi o tutaj o zysk w kosztach zaprawiania . jak siejesz kfalifikowany material siewny zawsze zboze jest zdrowsze i lepiej plopnuje . ale niektorym nie wytlumaczy sie tego i sieja po 10 lat jedna odmiane i zbieraja 2 t z ha

#179 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 lipiec 2010 - 19:24

Czy warto kupowac nasiona w centrali? nie wspomniałeś o coraz gorszym materjale siewnym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 12 lipiec 2010 - 00:27

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Myśle że przez 5 lat przy dobrym zaprawianiu i dobtum oczuszczaniu dużej obniżki plonu nie będzie.