deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Deer ja mam, ale w biurze. Jtro z rana postaram się napisać wszystkie ceny jakie mam.

Kobierzyce , LG , odmiany KWSu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

cedro 120

claudia 120

buran 120

glejt 120

reduta 132

san 132

blask 151

bosman 151

opoka 159

tk 169

elektra 158

subito 326

gazelle 154

ludixx 162

prexxley 162

taxxi 156

fixxif 156

loxxam 186

taxxoa 184

coxximo 175

touran 243

silvestre 176

bellevue 176

amadeo 258

graneros 176

ronaldino 268

severo 268

torena 164

te wyżej to 50000 a te niżej 80000

PR39H32 310

PR39R86 310

PR39T84 310

oferta OSM Łowicz

którą byście polecili na centralną Polskę i jak według Was cenowo?

Podane ceny w zł.brutto


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommy30    0

witam wszystkich. Piszecie o pszenicy rzepaku a ja mam pytanie jaka kukurydze na kiszonke siejecie. Kupujecie z centrali czy moze wlasna i jak tu kalkulacje zrobic. Kukurydze sieje juz od paru lat i zawsze kupuje w centrali bo wole dmuchac na zimne niz pozniej zalowac, ale chce poznac wasze opinie na ten temat.pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteges    0

Temat o cenach ale także i o materiale siewnym, wiec pozwole sobie napisać moje spostrzeżenie i zadać Wam pytanie.

Otóż już 3 rok zauważam prawidłowość przy siewie kukurydzy, że Polskie odmiany plonują lepiej oraz są mniej podatne na wyleganie niż odmiany KWSu (Francuskie) Siejemy kukurydze na ziemiach 3b, 4a, 4b kompleksu pszennego wadliwego i zytniego dobrego. Otóż myślę że odmiany Francuskie są przystosowane do tamtejszego klimatu i specyfiki klimatycznej Francji,wiekszść odmian ma FAO powyżej 200, ponieważ we Frencji długość okresu wegetacyjnego jest dłuższa, w Polsce okres wegetacyjny jest krótszy dlatego te odmiany gorzej wychodzą u nas w Polsce. Natomiast nasze krajowe odmiany są hodowane pod polski klimat,uwzględniając wiele czynników które spotykamy w naszym kraju,np.krótszy niż w Francji okres wegetacji. Czy możecie potwierdzić moją teorie? Czy może u Was ma sie to co napisalem zupelnie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wysokie nie licząc 12% rabatu :). Z tym rabatem to ceny względne, no ale zawsze mogłobyc taniej :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No rabat dają wszyscy, niestety nie wiem jaki dokładnie gdyż ojciec negocjował cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Nasze odmiany kukurydzy są dobre, zgodzę się, że lepsze od niektórych francuskich. A z np. pioneera jakby lepsze - a wyhodowane na Węgrzech, zawsze jest podany kraj pochodzenia na worku. I zawsze lepiej wydać pieniądze na kwalifikaty, niż kupić na rynku.

I przy rabatach to już zdecydowanie lepiej... .


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie orientowalem sie dokladnie jakie sa ceny poszczególnych nasion, ale wiem ze u nas jeczmien bylo po 110 zl/t


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu miałem zasiane żyto z centrali (był nawet mój post wtedy) i moge powiedzieć ,że plon był lepszy w porównaniu do lat poprzednich przy takim samym nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

witam wszystkich. Piszecie o pszenicy rzepaku a ja mam pytanie jaka kukurydze na kiszonke siejecie. Kupujecie z centrali czy moze wlasna i jak tu kalkulacje zrobic. Kukurydze sieje juz od paru lat i zawsze kupuje w centrali bo wole dmuchac na zimne niz pozniej zalowac, ale chce poznac wasze opinie na ten temat.pozdrawiam :)

Kolego kukurydze to tylko z centrali, juz mniej wazne jest to vzy bedzie to polska czy zagraniczna ale tylko kwalifikat bo z wlasnego siarna to guzik nie kukurydza urośnie.Siejemy kuku prawie 20 lat i tylko raz ojciec zasiał kawalek(ok 1ha) wlasnym materialem i juz wiecej tego nie zrobi, bo plon nawet o grubo ponad połowe nizszy był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

koledzy mam problem jutro jade po nowy jeczmien i bede kupował za jednym razem sasiadowi tez ( potrzebuje 150 kg ale na ok.80 arow ). i takie pytanie bo bede składał wniosek o dopłate do materiału siewnego i czy moge złozyc razem wniosek na moje pola i jego tez ? faktura bedzie na mnie. czy musi on sam sobie złozyc wniosek poniewaz on składał na dopłaty bezposrednie. nie bedzie z tego powodu jakichs problemow gdy dołacze jego pole do mojego wniosku ? o to chodzie ze gdyby sam sobie składał to chyba by nie dostał bo nie ma 1 ha obsiane a razem to bysmy mieli ponad 5 ha i nie były by problemow.

mozna tak zrobic ?

prosze o szybką odpowiedz :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Jeżeli sąsiad złożył wniosek na dopłaty bezpośrednie to ty nie możesz podać jego działki do dopłat do materiału siewnego. W razie kontroli możecie mieć problem, bo we wniosku konkretnie podajesz numery ew. działek i ich położenie. No chyba, że masz na tyle swojego pola, aby ująć materiał siewny kupiony dla sąsiada na swoich działkach.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale kombinujesz!!!!!! składa ten na kogo jest faktura i zimia.najlepiej jak masz inna dziłke z jeczminiem to napisz ze on tez jest obsiana tym materiałem siewnym i po problemie :blink:. JA w zeszłym roku kupiłem na całosc zasiewu pszernzyto a ze dopłat na niektóre dziłki nie brałem to wpisałem dziłke z pszenica :huh:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ok rozumiem dzieki za odpowiedzi. chyba jest juz po problemie bo ja dzierzawie od niego kawałek pola 0.75 ha i tez tam bede siał ten nowy jeczmien i on po prostu złoży za mnie wniosek bo on pisał na te pole o dopłate tez. czyli juz bedzie ponad 1.5 ha obsiane na jego polu czyli moze złozyc wniosek. tylko fakture niech mi wystawia w sklepie na niego i problem z głowy.

jeszcze jedno czy trzeba pisać jakie odmiany sie wysewa na danej działce ( np. justina 0.3 ha i mercada 0.4 ha łacznie 0.7 ha jednej działki ) czy to ich nie interesuje jaki tam jest jeczmien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Nie, nie interesuje ich konkretna odmiana na konkretnej działce.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy na jaki towar się trafi, np ojciec kupił pszenicę na jesieni, a teraz to małe urosło a na dodatek dużo żyta się trafia. Ale mieszanki są dobrej jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Przekonam się w tym roku w jęczmieniu Jarym. Od 3 lat mieliśmy Nasze, teraz kupione i zobaczymy jaki efekt będzie. W tamtym roku nie wiem czy tylko u Nas, ale słabiutko było z słabo sypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

zależy na jaki towar się trafi, np ojciec kupił pszenicę na jesieni, a teraz to małe urosło a na dodatek dużo żyta się trafia. Ale mieszanki są dobrej jakości :)

 

W centrali w której od czasu do czasu kupuje nasiona wydaje mi się ,że robią przekręty .Pytając o żyto powiedzieli że brakło ale jak chce to za godzinkę będzie .Powiedziałem ,że przyjadę za tę godz. ,pokręciłem się trochę po obok sklepach i idę zajrzeć do centrali a tam co widzę :jakiś ich znajomy rolnik przywiózł kibitką parę kwintali żyta ,a oni to na czyszczarkę i do wora z kartką stacji hodowli roślin z drugiego końca polski.To ja dziękuję za taki materiał kwalifikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dlatego ja starm sie kupowac w gospodarswie nasiennym lub zaufanej jednej centrali gdzie pracuje moja znajoma :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jak ja licze to swój: 50zł za metr+7.5zł trzeba zapłacić centrali za to że swoje zboże;/+zaprawa 15zł+ robocizna i prąd ale powiedzmy że tego nie licze=72,5zł razy 2 bo siejemy jakies 200kg/ha wychodzi mi 145zł na ha a jak z centrali to 150zł za metr razy 2 to 300zł minus dopłata to wychodzi 200zł to nie wiem jak Wy liczycie że bardziej sie opłaca kfalifikowany z centrali. 55 zł nie kosztuje prąd i robocizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie chodzi o tutaj o zysk w kosztach zaprawiania . jak siejesz kfalifikowany material siewny zawsze zboze jest zdrowsze i lepiej plopnuje . ale niektorym nie wytlumaczy sie tego i sieja po 10 lat jedna odmiane i zbieraja 2 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj