Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

447 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 14:51

Czy warto kupowac nasiona w centrali? to my z kukurydzą tak zrobiliśmy w tym roku, sa trzy działki przy sobie (nasza po środku) no i tak wyszło ze na tej po środku jest poligon ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupowac nasiona w centrali? Dzisiaj, 07:44
  •  

#22 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 14:54

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ja nie biore nasion z centrali bo mam tańsze od tego faceta który oddaje je właśnie do centrali ;) czyli mam ziarno eleganckie i naprawde np. pszenice którą od niego kupowałem w zeszłym roku super wypaliła

#23 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 04 sierpień 2008 - 14:59

Czy warto kupowac nasiona w centrali? w tym roku kupiłem z czentrali i widze że plon będzie 100 razy lepszy niż w zeszłym roku. wszystko dookoła pokoszone trylko moje jeszcze stoi ponieważ są grube i długie kłosy i jeszcze nie dojrzało

#24 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 18:51

Czy warto kupowac nasiona w centrali? u mnie też zboże z centrali jeszcze stoi za wyjątkiem żyta które na V sypnęło ok 5 ton, mam jednak zastrzeżenia do tej swojej centrali bo jak siałem żyto to zasypując drugi siewnik zauważyłem że ziarno jest porośnięte tak ok. 10%, no i niedawno widziałem owies który pójdzie do centrali jako materiał siewny, a w tym owsie rósł owies głuchy no a za taki kwalifikat to bym gościowi gębe obił.

#25 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 05 sierpień 2008 - 10:56

Czy warto kupowac nasiona w centrali? no pewnie że warto brać...pomimo że ziarno jest dobrej jakości to jeszcze dobrze zaprawione...jednak miałem małe zastrzeżenia co do zaprawionych ziaren owsu gdyż trafiały się gruziołki zaprawy i mi sie siewnik dwa razy zapchnął
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#26 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 11:00

Czy warto kupowac nasiona w centrali? No akurat zaprawianie nie jest najmocniejszą stroną żadnej firmy. Wiem jak wygląda zboże zaprawione pełną dawką np: maxim, vitavax, baytan, raxil. To po wyglądzie tego z central jestem pewien że nie ma tam więcej jak 50 % dawki.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#27 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 05 sierpień 2008 - 11:14

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Zgadzam się z Tobą w 100%...heh wypadałoby wtedy takie zboże jeszcze raz zaprawić...ale komu się chce ;)...
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

#28 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 18:59

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Koledzy może nie powinienem, ale kiedyś siałem zboże na materiał siewny do centrali, i byli tacy co nazwę zboża to ustalali między sobą przed wjazdem na wagę. I jak się temu przyjrzałem to doszłem do takiego wniosku że nasiona nie mogą zawierać innych gatunków nasion i już są dobre. Na plon w dużym stopniu wpływa jakość zaprawienia i zaprawy oraz zabiegi agrotechniczne. I nie jest to tak że plon 100 razy lepszy bo nasiona z centrali. Tylko kilka czynników na to wpływa.
Miałem przypadek że w pszenicy było dużo żyta i gość w centrali mi powiedział że było na polu, ale jak mu powiedziałem że na połowie pola mam zasianą swoją pszenicą i żyta brak to powiedział że miał taką partię że troszkę się trafiało (2/3 nasiona na m2 to było troszke !!!!!!!)

Takie jest moje zdanie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2008 - 20:54

Czy warto kupowac nasiona w centrali? kwalifikowany materiał siewny biorę tylko gdy wprowadzam nową odmianę i tylko z hr smolice lub dańko. Po prostu rachunek ekonomiczny zmusza do siana własnym materiałem ( petkus gigant + agata= ;) )

#30 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 21:06

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Zgadza się jak się wprowadza nową odmianę to tak ale to musi być pewne źródło.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 22:42

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Niweim czy tutaj ten komętarz pasuje ale jak ja brałem ziemniaki (sadzeniaki) to nie życzę nikomu takich pyr połowa pognita teraz w polu to stara 5letnia bryza lepiej się prezentuje od tego szitu
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#32 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 09:04

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja myślę że warto my kupujemy zawsze jakieś nasiona i plony są ładne i rośliny ładnie wyrośnięte.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#33 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 06 sierpień 2008 - 11:09

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja z centrali kupuje mało nasion. Staram się wychodować swoje zboże żeby było dobre i ładne. Często biorę zborze do siewu od pewnego gościa który właśnie specjalizuję się w uprawie zboża.

#34 Share Tomek123

Tomek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 13:30

Ja brałem w tym roku kukurydze do siewu z centrali i ma już ponad 2,5 metra, gdzie obok mojego pola koleś zasiał kuku od znajomego i niema nic, a przecież pole jest zaraz obok mojego ;) :)
W tym roku napewno przynajmniej 50 % zboża siewnego będe kupował w centrali, może jest droższe, ale już się przekonałem że jest o wiele lepszy plon.
A słyszał ktoś o dopłatach do zboża siewnego z środków UE?????

SA TAKIE DOPLATY DO KWALIFIKOWANEGO MATERIALU SIEWNWGO -100ZL DO1HA ZAWSZE COS

#35 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 13:31

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Słyszałem że to dopiero od tego roku chyba ma wejść??? ;)

#36 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 14:52

Czy warto kupowac nasiona w centrali? te dopłaty są już chyba od dwóch lat ja w tym roku brałem 300kg żyta 300kg pszenżyta i 300kg owsa i zwrócili mi prawie 500zł, a ogółem wydałem trochę ponad 1500zł także nie jest źle.

#37 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:01

Czy warto kupowac nasiona w centrali? wplyw materialu siewnego na plon to 10-15%.reszta to pogoda.gleba.nawozenie i ochrona wiec z zakupem nie przesadzam,ale jak sa doplaty to troche kupilem,jakosc zaprawiana tragiczna,tylko z rzepakiem i kukurydza to nie warto oszczedac bo ta sa mieszance i plonowanie jest bez porownania

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#38 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 09 sierpień 2008 - 13:30

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ja kupuje materiał z centrali tylko wtedy, jak wprowadzam nową odmianę

#39 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 13:35

te dopłaty są już chyba od dwóch lat ja w tym roku brałem 300kg żyta 300kg pszenżyta i 300kg owsa i zwrócili mi prawie 500zł, a ogółem wydałem trochę ponad 1500zł także nie jest źle.

Ja jak do siewu wcześniej kupowałem zboże od innego rolnika i też takie tanie nie było, a teraz jak są dopłaty to wezne zaprawiane z centrali i prawie za tą samą kasę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:21

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja co roku kupuje co najmniej 20% ziarna do siewu i z 30% ziemniaków. Także wychodzi mi tak, że praktycznie nigdy nie sieje danego zboża więcej niż 2 lata. W pierwszym roku sieje mat. kwalifikowany, a w drugim wysiewam, to co zbiorę z niego i nowy mat kwalifikowany. moje zastrzeżenia to tak jak inni pisali jakość zaprawiania oraz zdrowotność niektórych odmian (w sumie jest to powiązane). Dwa razy się sparzyłem na nasionach z centrali- z 3 lata temu musiałem zaorać pszenżyto, bo już na jesień zjadł je grzyb (moderato z moich zapasów zasiane na tym obok samym polu wyglądało super). Oraz w tym roku jęczmień, który też zaatakowały choroby grzybowe.