deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maneus    0

hehe

z tym cytowaniem - ja po prostu daję odpowiedz, bo chyba po to jest ta opcja :))))

 

farmermf;

Jeśli kupiłeś Cubusa w Dalgety - to chyba nie za 2100. Też go chcę i mam ofertę na 2290. Może mi coś zejdą, ale nie do 2100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@milanreal1 tak sieje zachodnie odmiany kolejny rok, małem w kolekcji bogatkę w tym roku i już nigdy więcej polskich hodowli.

 

@maneus, stały klijent i zamówienie w czerwcu poszło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

A ja mam problem obdzwoniłem wszystkie centrale w Lubelskim i nigdzie nie można dostać Bogatki, nie wiecie może gdzie ją można dostać ??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym roku po raz pierwszy chcę zasiać kwalifikowany materiał siewny.

Ziemia głównie V klasy, tylko kawałkiem VI, a więc w grę wchodzi owies/żyto.

Jednakże wolałbym zasiać żyto, lecz nie jestem obeznany w nazwach tych odmian, i nie wiem które nadają się najlepiej na mą ziemię....

Czy byłby ktoś skłonny mi pomóc ? :>

Pozdrawiam..

Edytowano przez ElWymiataczos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ciężki rok mamy w rolnictwie w zeszłym roku wziołem dwie odmiany pszenżyta plonowało średnio myślałem kupić teraz na jedno pole spodziewałem się ceny ok 1800 zł tona a przekroczyła 2100 zł w centrali naszej i się zastanawiam czy kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

Szukam odmiany pszenżyta na średniej klasy ziemie co polecacie?? I najważniejsze musi być wysokie ze względu że potrzebuje dużo słomy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie apropo tego kwalifikatu- to byłem z centrali i przy okazji wzialem kartke z cenami. Zaprawione 205, niezaprawione 190. Tu moje pytanie- czy materiał nie jest zaprawiany w hodowli? Czy poprostu ta centrala sprzedaje materiał od okolicznych rolników i sama go zaprawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w centrali zaprawiali u siebie, zresztą pszenżyto co kupowałem rok temu to musiałem chwile odczekać bo zaprawiali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Panowie apropo tego kwalifikatu- to byłem z centrali i przy okazji wzialem kartke z cenami. Zaprawione 205, niezaprawione 190. Tu moje pytanie- czy materiał nie jest zaprawiany w hodowli? Czy poprostu ta centrala sprzedaje materiał od okolicznych rolników i sama go zaprawia?

Oczywiście, że centrala sama zaprawia nasiona, ale tak jak napisałeś skupuje od plantatorów, po selekcji w polu, następnie czyści na maszynach nie tylko odwiewa plewy i zaprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a takie oryginalne ,,świeże'' z hodowli ile może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tez planuje zakupic fredro jak bedzier dostawa do centarali :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie jakie żyto polecicie gleby słabe 5 i 6 klasa dobrze utrzymane ? a może ktoś ma nie musi być z centrali jeste z okolic bełchatowa łodzkie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

koledzy polecicie może biedmeu chłopu jakąś dobrą i sprawdzoną odmianę pszenicy - chciałbym w tym roku zasiać coś nowego/lepszego, czytałem o kilku odmianach np. Meteor, Tonacja, Bamberka, Jantarka ale może coś innego. Ogólnie ziemie mam średnie większość to IV klasa i sieje w monokulture, czyli zboże po zbożu- wiem że to niedobrze ale niestety tak jest. W tym roku plony wyniszczyła dodatkowo susza, że zebrałem poniżej 3 t z ha ale myśle, że wymiana nasion na nowe coś by dała w kwestii poprawy plonowania. Nawożenie stosuje na tyale na ile pozwlają mi finanse +oprysk na chwasty. Najlepie żeby odmiana tolerowała dobrze monokulturę i okresowe niedobory wody w maju i czerwcu. bo często tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

u mnie w monokulturze sprawdziła sie Kerubino, zasiałem po życie i było super, ale pełna ochrona, wapno, npk i 200N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Witam:) Moim zdaniem na susze lepsze są wczesne odmiany...poczytaj trochę w necie o różnych odmianach...a na pewno wybierzesz coś dla siebie...gdy fundusze Ci nie pozwalają to nie kupuj nasion z centrali...popytaj okolicznych rolników jakie maja odmiany i co o nich sądzą..może ktoś Ci sprzeda trochę nasion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No właśnie, a wydało najlepiej, 6.5-8t. I jest to odmiana wczesna przydatna na słabsze ziemie i monokulturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@farmermf ile wysiewałeś jej na hektar ,ja mam zamiar wysiać 150kg/ha,wziałem na próbe 1000kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Centrale szaleją! Cena za pszenżyto to 2310 zł za tonę!!! :o Kupiłem pół tony pszenżyta i nie umywa się o mojego Leontina. Ale chciałem znów odświeżyć produkcję. Zakupiłem Tulus, Cerber i Fredro. Pierwsze dwie odmiany na etykiecie jest napisane kiełowanie 91%, słabo jak na kwalifikat. Ziarno bardzo cienkie. Jak kształtują się ceny pszenicy w centralach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj