Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

447 odpowiedzi na ten temat

#181 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 06:39

Czy warto kupowac nasiona w centrali? To tez zależy od odmiany czy się wyradza czy nie, mam taką jedna odmiane nawet nazwy nie wiem ale ją kiedyś posiałem w połowie listopada po burakach a najwcześniej ją kosiłem, plon przeicętny około 6-7t/ha, tylko coraz wiecej w niej żyta i pszenzyta dlatego w tym roku bede wymieniał 100% pszenicy ozimej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupowac nasiona w centrali? Dzisiaj, 20:04
  •  

#182 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 12 lipiec 2010 - 19:08

Czy warto kupowac nasiona w centrali? A nie znalazłbyś jaka to odmiana? Bo widze że ostatnio takich pszenic potrrzeba. Bo w tym roku przynajmniej u mnie im później siana tym lepiej przezimowała (nie wyprzała lub nie zniszczyła jej pleśń śniegowa) zaś dobrze że wcześnie zbierana bo teraz mamy taką spiekote na dworze że zamiast nasiona dojrzeć to zostaną przypalone. Nie wiem jak u reszty ale u mnie taka pogoda.

#183 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2010 - 19:34

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Lepiej w centrali kupić jak akurat mam szczęście bo firme znam i jest sprawdzona prowadzi swoje gospodarstwo 3500ha i czyściutkie zboże a nie tak jak kiedyś kupiłem pszenica a na polu zamiast pszenicy żyto.
Ps;Dzisiaj u mnie 34 stopnie w cieniu.

#184 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:27

Czy warto kupowac nasiona w centrali? To u siebie nie widzisz czy jest żyto czy nie? :) U mnie jak jest to nigdy nie sieje. U nas wymieniamy cały czas praktycznie, Mamy ze 6 odmian teraz ale jak kupujemy to siejemy na np 0,5 ha i sami rozmnażamy. Kilka pokoleń i leci następna. Czy to złe rozwiązanie?

#185 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:30

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ja robie podobne czyli kupuje na hektar i w kolejnym roku obsiewam głownie tym co z tego hektara urosło :) chyba ze z poprzedniego roku była dobra odmiana i pozostał czysta to sieje ja kolejny rok. w tym roku musze w całosci kupic pszenice bo nie kupiłem swiezej. :)

#186 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 20:34

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ja tez kupuje ale sieje najwyzej raz ale kupowane zboze zawsze lepiej plonuje i tak nie choruje jak stare
w tym roku mam 7 odmian i robie selekcje
i co roku sieje pszenice AKRATOS jest naprawde niezawodna i w tym roku zapowiada sie ze znowu bedzie najlepsza chyba ze MUSZELKA jej dorowna

#187 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 10 sierpień 2010 - 17:04

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Oj warto. Teraz mogę to napisać z doświadczenia. Od 2 lat sialiśmy swoje ziarno, w tym roku kupione i mieliśmy 6,5 tony z ha 4 ha i jęczmienia pełno jak dla nas. Przeważnie max mieliśmy do 5-5,5 ton z ha... Zboże czyściutki, 0 zieleni, zboże ładnie stało 4ha w 4 godz (dużo nawracania Super Bizon Zo56).

#188 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 16:39

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Mamy już połowę sierpnia, czy robicie już zakupy w centralach siewnych, tzn czy maja juz materiał na sprzedaż? ;[

#189 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:26

Czy warto kupowac nasiona w centrali? u nas jeszcze nie mam jeczmienia ozimego ani pszenzyta, powiedzieli ze koncem sierpnia przyjdzie ;[
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2010 - 18:32

Czy warto kupowac nasiona w centrali? z tym, że nowy materiał lepiej plonuje się nie zgodze do 4 lat praktycznie nie występuje spadek plonu. a z materiałem siewnym różnie bywa raz kupiłem kwalifikowany zabrakło mi i dosiałem swoim zaprawianym w siewniku ta sama odmiana, moje zboże szybcjiech powschodziło bylo wieksze i lepiej sie krzewiło. wiadomo kupno materiału to wygoda ale nie koniecznie wyższe plony.kupcie tą samą odmianę pszenicy w czterech centralach zasiejcie na tym samym polu i zobaczycie co będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:09

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Mi gadali że we wrześniu mam się dopiero coś dowiadywać ;[ Tylko żeby nie było tak jak rok temu ze mieli pszenżyto ozime po 10 października, gdy pszenżyto na polach było zielone :)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#192 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 09:25

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja osobiscie nie polecam zboza z centrali. Rok temu kupilem przenice odmiane granny, i ta sama przenice kupilem od Osadkowskiego i posiałem na jednej działce i okazalo sie ze ta z centrali byla jakas pomieszana... Po pierwsze byla drozsza, a jka sie okazalo , w dodatku byla gorzej zaprawiona... W tym roku tak samo z rzepakiem, ceny maja kosmiczne, za californium u Osadkowskiego 340 PLN na 3h, a w centrali 440 za odmiane Jimmy. Moj sasiad kontraktuje co roku jeczmien z centrala, i jak ma oddawac to czesto zawozi inny jeczmien, gdy brakuje t. To jest masakra, bo placisz i kupujesz niby odpowiednik danej odmiany... ;[

#193 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 14:17

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja w tym roku kupiłem łubin z centrali to poprostu masakra.Połówek było dużo . W żniwa okazało się że łubin z centrali gorzej sypnął od mojego z przed kilku lat który co roku czyszcze czyszczarką.

#194 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:01

Czy warto kupowac nasiona w centrali? wiecie moze po ile jest pszenzyto w centrali?
AF - to Jest To:)

#195 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2010 - 17:49

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Ja osobiscie nie polecam zboza z centrali. Rok temu kupilem przenice odmiane granny, i ta sama przenice kupilem od Osadkowskiego i posiałem na jednej działce i okazalo sie ze ta z centrali byla jakas pomieszana... Po pierwsze byla drozsza, a jka sie okazalo , w dodatku byla gorzej zaprawiona... W tym roku tak samo z rzepakiem, ceny maja kosmiczne, za californium u Osadkowskiego 340 PLN na 3h, a w centrali 440 za odmiane Jimmy. Moj sasiad kontraktuje co roku jeczmien z centrala, i jak ma oddawac to czesto zawozi inny jeczmien, gdy brakuje t. To jest masakra, bo placisz i kupujesz niby odpowiednik danej odmiany... :)

Coś mi się zdaje że z ceną Jimmy robią cię w bambuko http://www.centrala-...rzepak_2010.pdf

#196 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:00

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Szanowni Koledzy,
Po ile U Was chodzi materiał w centralach?

Pszenica ozima od 1550 (fregata, figura, rywalka, muszelka) do 1900 (kris, buteo, adequat, belenus) zł brutto.
Pszenżyto ozime niemalże w tej samej cenie.

#197 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:11

Czy warto kupowac nasiona w centrali? w okolicznym gos. nassiennym pszenzyto 150 borwo i leontinio a pszenica ludwik 160

#198 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:11

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Pszenżyto Leontino 1550 , pszenice Laifer,Ludwig 1650, Kerubino, JB Assano 1850 netto, w dalgecie po 1990netto Boomer,Cubus,itp.

#199 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:19

Czy warto kupowac nasiona w centrali? dziś pytałem o pszenice ceny od 160 do 180zł za 100kg, wyboru wielkiego nie było, może galwano wezme.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share pit1888

pit1888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:22

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Wiecie może w jakiej cenie jest żyto hybrydowe?