Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

447 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 luty 2008 - 23:36

Czy warto kupowac nasiona w centrali? No włąśnie co sądzicie o jakości zakupowanego materiału siewnego - jest on niewontpliwie drogi i przy zakupie trzeba uwazać co się kupuje - czy mieliście może kiedykolwiek jakies przykre niespodzianki związane z właśnie z zakupionym materiałem siewnym ?? - lub może czy byliście pozytywnie zaskoczeni ??

prosił bym także przy pisaniu postów o podanie miejsca skąd kupowaliscie :D

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupowac nasiona w centrali? Dzisiaj, 10:08
  •  

#2 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 11 luty 2008 - 08:53

Czy warto kupowac nasiona w centrali? my kupilismy jakies 6lat temu zboze chyba jeczmien w Jeżowie (juz nie istnjeje ta firma) to material byl porosniety w workach :D ale na szczęście wymienili to potem a ostanio kupujemy w Anpol w koluszkach i material bdb jakosci ;)

#3 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 luty 2008 - 10:48

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja dotychczas kupując rożny materiał siewny nie miałem jeszcze żadnych niespodzianek, kukurydze kupuje zawsze z tej samej firmie czyli HR Smolice lub ewentualnie Kobierzyce, zakupu dokonuje w tym samym sklepie i jak narazie wszystko jest w najlepszym porządku. Aczkolwiek cena by mogła byc niższa, no ale niestety doczekaliśmy sie takich czasów i musimy płacić

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 luty 2008 - 15:32

Czy warto kupowac nasiona w centrali? hehe - @Balzak - a jaką odmianę kuku z HR Smolice brałeś ??? - bo może być to coś mojej produkcji :)

ja jako druga strona moge tylko dodać ze zawsze dokładamy starań aby towar był "pierwyj sort" ;)

co do cen to przyznaję - są powalające - na dzień dzisiejszy

pszenica jara - zależnie od odsiewu i odmiany - 190-200 zł/q :D
jęczmień jary - zależnie od odsiewu i odmiany - 180-190 zł/q :rolleyes:
owies - zależnie od odsiewu i odmiany - 170-180 zł/q :)

pakowane po 50 kg zaprawione

o dziwo prędzej skończy się towar niż klienci :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#5 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 11 luty 2008 - 19:21

Czy warto kupowac nasiona w centrali? My bierzemy zboże zaprawione ze Strzelec,w tym roku wzieliśmy pszenice i jęczmień słowacki nie mamy do nich zastrzerzeń towar jest dobry :rolleyes:

#6 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 11 luty 2008 - 20:31

Czy warto kupowac nasiona w centrali? no ja tez kupiłem ale jak otwarłem worki to myslałem ze mnie krew zaleje ja mam lepszy jeczmnień w BINIE niż ten z centrale z tym crtyfikatem oddałem go im spowrotem bo swój zasieje na tych ich plewach to strach siać bo może nic nie skiełkować. płaciłem za jeczmnien jary 175 złoty worek. a wcale sie niedziwie ze lubie kupuja jak zboże świnki zjadły

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:35

Czy warto kupowac nasiona w centrali? no to nieźle przepłaciłeś (byś przepłacił) chyba ze 175 miało być za 100kg

napisz jeszcze gdzie kupiłeś - bo z tego co piszesz to z centrali nasiennej a w takich centralach to czasem niezłe "kombinacje" odchodza np sprzedaż zwykłego żyta jako hybrydowe

#8 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 luty 2008 - 17:03

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ja w ubiegłym roku jak jęczmień JUSTINA kupiłem (HR SMOLICE) - na cały areał to nawet byłem mile zaskoczony jak otworzyłem worek - ziarniaki wyglądały na dość duże - myślałem tylko żeby nie wyszło za rzadko - ale po zastosowaniu optymalnego nawożenia z plonu byłem bardzo zadowolony.

Jak do tej pory nie spotkałem się z niemiłą niespodzianką nasion kwalifikowanych.

Jedno mnie tylko wkurzyło - jak się dowiedziałem że w tym roku 100PLN/ha ARR dopłaca ale po dokładnym przeliczeniu wychodzi na to samo!!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#9 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 12 luty 2008 - 17:23

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Mechanizator ja brałem REDUTE, ROTE, GLEJTA

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#10 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 12 luty 2008 - 18:03

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Jeśli w tamtym roku brałem kwalifikat, to teraz jest to półkwalifikat.???????????

Apropo jakości, ostatnio byłem z ojcem zobaczyć w jakich cenach są odmiany jarej pszenicy, to ja najgorszą pszenicę swoja mogę śmiało powiedzieć że jest lepsza.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 12 luty 2008 - 18:17

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Kwalifikatem nazywamy nasiona, które przeszły kwalifikację polową i labolaatoryjną.
Półkwalifikat - muszę to zapamiętać :rolleyes: .
Sa różne stopnie kwalifikacji.
Patrząc od najniższego stopnia kwalifikacj wg. obowiązującej nomenklatury:
C2 najniższy stopień kwalifikacji z czerwona etykietą
C1 najpowszechniej spotykany stopień w handlu z niebieską etykietą , tym stopniem oznacza się również mieszańce f1 np: qqrydzy
B stopień bazowy z białą etykietą, by nabyć w tym stopniu kwalifikacji nasiona trzeba mieć podpisaną umowę licencyjną z właścicielem odmiany
PB materiał przedbazowy tym stopniem zazwyczaj operują właściciele odmian lub mający prawo na wyłąnczność.

@funkmaster
Na jakiej podstawie śmiało możesz powiedzieć że twoja najgorsza pszenica jest lepsza od pszenicy kwlifikowanej.
Napisz jakąś argumentację do konkretnych cech.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 luty 2008 - 19:01

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Dawno temu, to będzie ponad 10 lat mój tata kupił materiał siewny jęczmienia i okazało sie, że wogóle nie był oczyszczony (z połówkami i nawet plewy były) :rolleyes:. Nic dziwnego, że zakład już nie istnieje (centrala nasienna Kruszwica-Grodztwo).

#13 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:18

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Półkwalifikat takie coś mi się obiło o uszy.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#14 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:24

Czy warto kupowac nasiona w centrali? U mnie tak to wszystkie były dobrej jakości. Tylko w tamtym roku pszenica była drobna, ale jak sie zasiało to i tak ładnie urosło :rolleyes:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#15 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 12 luty 2008 - 19:44

Czy warto kupowac nasiona w centrali? o półkwalifikacie nie słyszałem jeszcze - a siedze w nasiennictwie ósmy rok

a to w jakim "odsiewie" (stopniu kwalifikacji) jest to co teraz masz zamiar siać to zależy od tego w jakim odsiewie kupiłeś nasiona w zeszłym roku

do wyczerpującej wypowiedzi @deer-a moge tylko dodać że etykieta dla PB jest biała z fioletowym przekreśleniem po przekątnej

@Balzak - jeśli "redute"kupowałeś to była to moja robota :rolleyes:

pozdrawiam

#16 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 12 luty 2008 - 19:59

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja rok temu kupiłem z Poznańskiej Hodowli Roślin pszenżyto, nie pamiętam już jaka to była odmiana, ale mogła by się nazywać Porażka Jeszcze na jesieni zjadł ją grzyb, 4 ha na wiosnę przesiewaliśmy, u szwagra i znajomego ta sama sytuacja prawdopodobnie z tą samą odm. Poza tym ,to żadnych większych wpadek.

#17 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 luty 2008 - 14:12

Czy warto kupowac nasiona w centrali? ja w tym roku kupiłem jęczmein anetak i poldek po 100 kg z Małopolskiej hodowli roślin HBP oddział MIkulice koło Przeworska własnie z nieieska etykieta wyglada ładnei zobaczymy co dalej
\

#18 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 12:15

Czy warto kupowac nasiona w centrali? witam chcialbym sie dowiedziec czy warto kupowac nasiona w centrali? czy to sie oplaca i jakie sa roznice w plonach

#19 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 14:09

Czy warto kupowac nasiona w centrali? jak bierzesz ziarno do siewu to masz dobrej jakości,sprawdzone ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 14:16

Czy warto kupowac nasiona w centrali? Ja brałem w tym roku kukurydze do siewu z centrali i ma już ponad 2,5 metra, gdzie obok mojego pola koleś zasiał kuku od znajomego i niema nic, a przecież pole jest zaraz obok mojego ;) :o
W tym roku napewno przynajmniej 50 % zboża siewnego będe kupował w centrali, może jest droższe, ale już się przekonałem że jest o wiele lepszy plon.
A słyszał ktoś o dopłatach do zboża siewnego z środków UE?????