deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

deer    180

W jakich cenach (za jakie gatunki i odmiany), w waszych stronach można nabyć kwalifikowane nasiona siewne, bądź inne ?

Czy są trudności z nabyciem ? Jak jest ich jakość wg. was itp.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

We wtorek byłem w centrali nasiennej i mają jęczmień i pszenice w cenie około 1400 za tone. O kukurydze się nie pytałem bo sieje z własnej "produkcji". Kupowałem trawe (kupkuwkę) po 11zł/kg i koniczyne czerwono po 12zł/kg. Kukurydze do siewu można kupiś na rynku w cenie około 2 zł/kg (w zależności od odmiany)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jak dzwoniłem do AdleraAgro dowiedzieć się o jęczmien jary w Baiłymstoku to dowiedziałem się tyle "niema i nie będzie" , w centrali nasiennej również w białym tylko Rataj może będzie Antek w pozostałych mniejszych punktach brak materiału siewnego i nic nie wiadomo czy będzie. Dopłaty do materiału siewnego :) do jakiego materiału siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

Dolny Śląsk, po 3 tygodniach poszukiwan kupiłem w centrali nasiennej Tybalta po 1350 :) brutto

Osadkowski nic ciekawego noe miał ,ceny od 1450

Agrolandis mnie dobił ceny od 1600 i to netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja kupywałem w sobote jeczmien to był po 140zł za kwintal. Ale pacząc na dostepnosc to u nas jak narazie zbytnio nie mam zboza siewnego. Własnie to mnie skłoniło zeby juz teraz kupic zboze siewne a nie jak inne late tuz przed siewem.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Jak dzwoniłem do AdleraAgro dowiedzieć się o jęczmien jary w Baiłymstoku to dowiedziałem się tyle "niema i nie będzie"............

 

 

Mam podobnie - po kwalifikat ziemniaka odmiany którą chcę muszę zrobić jakieś 200km w jedną stronę ale zrobię bo warto wymieniać materiał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

ja kupowałem kwalifikowaną kukurydze na zasiew .Jednostka siewna kosztowała mnie 440zł (odmiana CLARIKA z Pioniera).Wysiewałem na hektar około 100 000 ziaren a w jednostce siewnej jest 85 000 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@tomek15h

 

nie ma takiej jednostki jak 85 tyś :lol:

 

jest albo 50 tyś albo 80 tyś. Pioneer ma tylko paczki po 80tyś

 

a wysiew zależy od ziemi jaka posiadasz i wielkości opadów jakie występują w twoim rejonie.

 

Im lepsza ziemia i więcej wody tym obsada wyższa.

 

100 tyś ziaren na hektar żeby wysiewać trzeba mieć więcej jak idealne warunki ;) jeśli chodzi o kuku na ziarno.

 

Na ten rok, nawet na bdb glebach nie powinno się siać więcej jak 90tyś ziaren/ha Clarici. Wiec trochę przesadziłeś.

 

 

Wracajac do tematu. Ja bym nie kupił materiału siewnego niekwalifikowanego ;) Tak jak w wszystkim, co tanie to drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

MAV-dzięki za sprostowanie ,racja w jednostce jest 80 000,a posiałem na hektar około 100 000 ponieważ gość który mi siał to nie specjalnie wiedział jak przestawić swojego nowego kogskidle na mniejszy wysiew a nie chciałem go juz spędzać z pola skoro zaczoł siać.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Oferta KWS na nasiona kukurydzy:

ohio 203

dragon 221

kwiss 239

silas 239

amatus 258

turini 203

silvestre 191

bellevue 211

salgado 271

calas 203

amadeo 271

sampaio 173

fjord 239

diplomat 173

storm 258

kosinus 258

monopol 221

ikos 260

romario 239

menuet 258

anbade 203

krokus 271

graneros 239

beatus 271

ronaldinio 271

chambord 239

havane 258

Są to ceny netto za 1 j.s. przy terminie płatności do 30-04-2007

Ja zamówiłem calas, salgado, amatus i fjord

 

Mam jeszcze cennik nasion chemirolu, ale wrzucę go jak ktoś będzie zainteresowany i będę miał trochę czasu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja w tym roku kupiłem Kukurydze Odmiane Redute po 130 za worek z Hodowli roslin Kobierzyce


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Czy zna może ktoś już ceny nasion zbóz na nadchodzący sezon?

Podawajcie co wiecie.

 

Ja zboża zamówiłem w Danko na początku stycznia, a ceny będą mieli ustalone w lutym, a i tak już nie mieli dwóch odmian jakie chciałem zamówić :rolleyes: !!!!!!!


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

U nas tez jeszcze nie ma cennika (wiadomo jeszcze załątwianie formalnosci w S.O.N-ach) - ale z bieżących informacji mogę powiedzieć tylko tyle ze jest sporo zainteresowanych kupnem i listy z zamówieniami z dnia na dzień się wydłózają - jak bede miał cennik naszej oferty to zamieszcze - narazie mogę podać tylko ofertę "Wiosna 2008"

 

Jęczmień jary - Refren, Blask, Justina

Owies - Bohun, German

Pszenica jara - Raweta

Pszenzyto jare - Migo, Kargo, Dublet

Żyto jare - Bojko

Proso - Jagna

Groch - Medal, Milwa, Marych*, Merlin* (*-jadalne)

Łubin Wąskolistny - Bojar, Kalif, Graf, Cezar, Boruta, Zeus, Baron, Mirela

Łubin Żółty - Lord, Parys

Łubin Biały - Butan, Boros

Facelia Błękitna - Stala

mamy jeszcze w ofercie mieszanki łubinowo-zbożowe

 

a co do pytania czy opłaca się kupować kwalifikowany materiał siewny odpowiadam zdecydowanie TAK - ponieważ kupujac materiał kwalifikowany ma sie do czynienia z ziarnem które:

- jest wyrównane i przebadane pod wzgledem Masy Tysiaca Ziaren co ułatwia ustalenie wymaganej ilosci wysiewu

- jest wolne od nasion chwastów i zarodników chorobotwórczych

- jest przebadane pod wzgledem siły kiełkowanie co ułatwia ustalenie wymaganej ilosci wysiewu

- przewaznie jest juz zaprawione co eliminuje ten zabieg u rolnika

- i co chyba jest dość ważne posiadając fakture za nasiona w razie jakichś komplikacji z zasiewm mozna złożyć reklamację


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No włąśnie co sądzicie o jakości zakupowanego materiału siewnego - jest on niewontpliwie drogi i przy zakupie trzeba uwazać co się kupuje - czy mieliście może kiedykolwiek jakies przykre niespodzianki związane z właśnie z zakupionym materiałem siewnym ?? - lub może czy byliście pozytywnie zaskoczeni ??

 

prosił bym także przy pisaniu postów o podanie miejsca skąd kupowaliscie :D

 

 

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

my kupilismy jakies 6lat temu zboze chyba jeczmien w Jeżowie (juz nie istnjeje ta firma) to material byl porosniety w workach :D ale na szczęście wymienili to potem a ostanio kupujemy w Anpol w koluszkach i material bdb jakosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja dotychczas kupując rożny materiał siewny nie miałem jeszcze żadnych niespodzianek, kukurydze kupuje zawsze z tej samej firmie czyli HR Smolice lub ewentualnie Kobierzyce, zakupu dokonuje w tym samym sklepie i jak narazie wszystko jest w najlepszym porządku. Aczkolwiek cena by mogła byc niższa, no ale niestety doczekaliśmy sie takich czasów i musimy płacić

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe - @Balzak - a jaką odmianę kuku z HR Smolice brałeś ??? - bo może być to coś mojej produkcji :)

 

ja jako druga strona moge tylko dodać ze zawsze dokładamy starań aby towar był "pierwyj sort" ;)

 

co do cen to przyznaję - są powalające - na dzień dzisiejszy

 

pszenica jara - zależnie od odsiewu i odmiany - 190-200 zł/q :D

jęczmień jary - zależnie od odsiewu i odmiany - 180-190 zł/q :rolleyes:

owies - zależnie od odsiewu i odmiany - 170-180 zł/q :)

 

pakowane po 50 kg zaprawione

 

o dziwo prędzej skończy się towar niż klienci :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

My bierzemy zboże zaprawione ze Strzelec,w tym roku wzieliśmy pszenice i jęczmień słowacki nie mamy do nich zastrzerzeń towar jest dobry :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

no ja tez kupiłem ale jak otwarłem worki to myslałem ze mnie krew zaleje ja mam lepszy jeczmnień w BINIE niż ten z centrale z tym crtyfikatem oddałem go im spowrotem bo swój zasieje na tych ich plewach to strach siać bo może nic nie skiełkować. płaciłem za jeczmnien jary 175 złoty worek. a wcale sie niedziwie ze lubie kupuja jak zboże świnki zjadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to nieźle przepłaciłeś (byś przepłacił) chyba ze 175 miało być za 100kg

 

napisz jeszcze gdzie kupiłeś - bo z tego co piszesz to z centrali nasiennej a w takich centralach to czasem niezłe "kombinacje" odchodza np sprzedaż zwykłego żyta jako hybrydowe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ja w ubiegłym roku jak jęczmień JUSTINA kupiłem (HR SMOLICE) - na cały areał to nawet byłem mile zaskoczony jak otworzyłem worek - ziarniaki wyglądały na dość duże - myślałem tylko żeby nie wyszło za rzadko - ale po zastosowaniu optymalnego nawożenia z plonu byłem bardzo zadowolony.

 

Jak do tej pory nie spotkałem się z niemiłą niespodzianką nasion kwalifikowanych.

 

Jedno mnie tylko wkurzyło - jak się dowiedziałem że w tym roku 100PLN/ha ARR dopłaca ale po dokładnym przeliczeniu wychodzi na to samo!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Mechanizator ja brałem REDUTE, ROTE, GLEJTA


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tamtym roku brałem kwalifikat, to teraz jest to półkwalifikat.???????????

 

Apropo jakości, ostatnio byłem z ojcem zobaczyć w jakich cenach są odmiany jarej pszenicy, to ja najgorszą pszenicę swoja mogę śmiało powiedzieć że jest lepsza.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
    • Przez Krzyszt0f
      Witam wystąpiła u mnie śniedź cuchnąca w pszenicy, i teraz pytanie czy mogę to ziarno dać do jedzenia świnią i bydłu? Czy dodawać coś do paszy dla bezpieczeństwa? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj