Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 20:38

Układ chłodzenia w c-360 Tego nie wziąłem pod uwagę..........
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 12:31
  •  

#122 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:20

Układ chłodzenia w c-360 mój wuja tak miał przy zetorze 5340 ja nim jechałem w trasę i ostro mu dawałem. zatrzymałem się za potrzeba i patrze ze woda kapie miedzy głowicami. okazało się ze okienka przerdzewiały ze starości a koszty mizerne jedno okienko okołu złotówki wiec portfel ci się nie odchudzi :) pozdrawiam
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#123 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:57

Układ chłodzenia w c-360 Ja obstawiam uszczelkę pod głowicą, będziesz miał robotę na zimę :)
:D

#124 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 15:14

Układ chłodzenia w c-360 Moim zdaniem bedzie to jednak okienko bo przeważnie jak uszczelka jest do wymiany to woda idzie do oleju i odpowietrzenie idzie para. A jak tak ci leci to pewnie z starości okienko szlaka trafił w każdym razie okienko czy uszczelka to koszt naprawy nie wielkie :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#125 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 17:32

Układ chłodzenia w c-360 ja z innej troszke beczki dzisiaj chciałem odpalic ciagnik c 360 i zalałem go ciepła woda i lekko podgrzałem miske olejową i podczas podgrzewania zauwarzyłem ze za duzo cos mi kropel cieknie po bloku silnika. Po odpaleniu zauwarzyłem ze woda cieknie ciurkiem. Woda wydostawała sie przez drugi wtryskiwacz gdy wykręciłem wtrysk to w gnieżdzie wtrysku była woda a gdy dolałem wody do chłodnicy to wyciekała przez dziurke u dołu w tłumiku. Prosze o jakas rade co sie mogło stac. ;) ;)

#126 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 17:37

Układ chłodzenia w c-360 Był może myty przed mrozem?

#127 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 18:35

Układ chłodzenia w c-360 nie był myty ale jakies miesiac temu było jezdzone i tak jak zawsze woda była spuszczona myśle tak, że moze do konca nie zleciała i moze cos podsadziło w środku

#128 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 19:37

Układ chłodzenia w c-360 Może głowica pękła, skoro mówisz że po dolaniu wody wylatuje ona przez kolanko tłumika .Wykręć kolektor i przypatrz się ,musi być niezła dziura skoro szybko leci

#129 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 19:39

Układ chłodzenia w c-360 Jeżeli woda pozostała by w głowicy to pierwsze wysadziła by korki,może po prostu pękła głowica wcześniej, a ujawniło się przy duży mrozie .

#130 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:15

Układ chłodzenia w c-360 czytałem tez ze jakies zapadki mogły przerdzerwieć a do wymiany tych korków czy zapadek musowo sciagać całą głowice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 17:51

Układ chłodzenia w c-360 Był dzisiaj mechaniker popatrzył ściągnął głowice i stwierdził że przyczyna wypływania wody przez wtryskiwacz jest przerdzewienie lub pęknięcie tulejki w która wtryskiwacz się wpycha. Jutro będziemy robić to napisze czy to to dokładnie.

#132 Share hektor2040

hektor2040

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 16:10

Układ chłodzenia w c-360 Juz ciagnik zrobiony tulejka była przerdzerwiała i to było powodem wycieku wody.

#133 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 18 luty 2009 - 17:01

Układ chłodzenia w c-360 moja 4011 , silnik chodzi b.dobrze, chlodnica czysciutkaod wewn. i od zewn., blok wymyty sodą, oraz nowy termostat, i mimo to trzymał w prasie Z-279 latem przeszło 100stopni, załozylem wentylator od 7211 , 65zł jak sie nie myle, i teraz bomba, trzymie 80 stopni, i nawet kurz nie trzymie sie na chlodnicy bo przeciaga go przez chłodnice polecam :)
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#134 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 19 luty 2009 - 07:53

Układ chłodzenia w c-360 Ja tam w swojej juz 10 lat jezdze bez termostatu i nic się nie dzieje...

#135 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:00

Układ chłodzenia w c-360 Czesc.
I stalo sie wczoraj w godzinach rannych po odpaleniu maszyny zeczelo sie tluc. Szybka diagnoza i wyszlo , ze wentylator chlodnicy ma cholernie duzy luz. Odrazu padlo podejzenie na lozyska pompy wodnej.

Czy oplaci sie wymieniac same lozyska i reperaturke, czy odrazu kupic nowa pompe. Co do tych nowych pomp tez jestem raczej sceptycznie nastawiony, niewiadomo co sie trafi.

Przeliczylem i obejzalem zorbrojona pompe. Wszystko wyglada ok , nie ma wzerow, jedynie troche osadu, ktory z reszta z grubsza juz usunalem. Wyglada mi to na oryginalna pompe z pierwszego montazu. Nadmienie ze ta pompa dzialala w tym silniku od zawsze. Tzn jak z 10 lat temu go kupilismy to nie byla naprawiana.

Sumujac koszty doszedlem do wniosku nastepujacego. 2 szt lozysk to kosz max 20 zl+ reperaturka tez ok 10 zl. Wiecej nie potrzeba. Najtansza pompa jaka widzialem to 50 zl.

Jak myslicie zabierac sie za naprawianie, czy odpuscic i jednak zaryzykowac tansza cala pompe. Niestety w chwili obecnej sytuacja nie pozwala na zakup oryginalnej pompy . Finanse sie bardzo wykruszyly.

#136 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:10

Układ chłodzenia w c-360 brak kasy ogranicza możliwości
ja w c 330 5 lat temu wymieniałem na oryginalną pompę
i jest ok
nic sie nie dzieje
natomiast sąsiad już 3 reperaturkę robił w przeciągu 2 lat
zrobisz jak zechcesz
ja polecam kupić nową pompę wody

Opus meum est

#137 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:14

Układ chłodzenia w c-360 Ja to bym zrobil tak: nowa pompa i orginalna albo regeneracja pompy, za 50 zl masz podrobe ktora wytrzyma tyle co regenerowana a orginal jest chyba o 20zl drozszy a bedzie chodzic tyle co poprzednia! Jak niemasz kasy to radzilbym skonczyc z gospodarstwem bo w tych czasach trzeba miec z czego dolozyc do tego hobby
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#138 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:14

Układ chłodzenia w c-360 Remont pompy wodnej to tylko szkoda twojej kasy. <_< Piszę tak bo ja już to nie raz przerabiałem i nie jedna osoba to mówiła, że i tak zacznie ciec woda z niej. Te pompy tak już mają. :lol:

#139 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 luty 2009 - 11:24

Układ chłodzenia w c-360 Jest dokładnie tak jak mówi kolega @wojtus. Nie warto bawić się w naprawianie pompy. Możesz zaryzykować zakup najtańszej pompy. Dwa lata temu montowałem taką u klienta i przez ten czas nic się nie dzieje. Decyzja należy do Ciebie. Ale popatrz na to w ten sposób: wydasz 30 zł na naprawę i załóżmy, że wytrzyma pół roku, później kupisz podróbę za 50 zł i też może krótko chodzić. Wydałeś 80 zł a za tyle kupisz oryginalną pompę z Chełmna, która będzie chodzić długie lata. Kupowanie tanich części to tylko pozorne oszczędności i przesuwanie wydatków na później. Takie jest moje zdanie.
Tutaj masz cennik Ursus Chełmno. Pompa kosztuje u nich 77 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:44

Układ chłodzenia w c-360 Lepiej kupić nowa i najlepiej orginalną bo te regeneracje to tylko strata kasy.