Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#841 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 13:57

Układ chłodzenia w c-360

ja pisalem o dedykowanych poniewaz jest inne wyskalowanie przyrzadu do elektrolitu i do plynu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 17:36
  •  

#842 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:22

Układ chłodzenia w c-360

Dobrze prawie wszystkie. A tak gwoli scislosci aerometrem mierzy sie gestosc elektolitu do plynu jest glikometr(jest dosc spora roznica w pomiarach)

Jak jest uniwersalny taki 2w1 to jak się będzie wtedy nazywać, he?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#843 Share toffik

toffik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:32

Układ chłodzenia w c-360

zgadza sie to co piszesz.Mi chodzilo o te podwojne skalowanie na plyn i elektrolit zasada dzialania jest taka sama tylko podzialki troche inne co?

#844 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 21 grudzień 2015 - 13:07

Układ chłodzenia w c-360

A co za oszczędzanie na płynie  25 zł a 40 zł   dużo zrobi  różnice te 30 zł na 2 bańkach Śmieszą mnie tacy złotówkarze  tak samo na oleju oszczędzają a później płacz że z silnikiem coś nie tak.Jestem  za tym żeby kupić i wyłącznie zaufanych marek  a nie no name 

#845 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 15:43

Układ chłodzenia w c-360 Jaki wlejesz taki bedzie dobry ja leje koncentrat najtanszy w sklepie niedaleko mnie i dolewam wody
Nic sie nie dzieje a jezdze juz tak prawie 20 lat
Jak kupisz nawet chinski plyn to tez bedzie dobry bo ma trzymac normy i tyle inaczej nazwali by bo plynem letnim
Wyciek moze ci sie zrobic jedynie z pompy wody poniewaz plyn jest tlusciejszy i moze szybko znalesc sobie ujscie
Co do pomiarow to ufam tylko wymiania zadne uzadzenia nie dadza mi 100% dokladnego wyniku no chyba ze zamrażarki wtedy wiem ze do minus 22 mam pewnosc

#846 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 16:48

Układ chłodzenia w c-360

A co za oszczędzanie na płynie  25 zł a 40 zł   dużo zrobi  różnice te 30 zł na 2 bańkach Śmieszą mnie tacy złotówkarze  tak samo na oleju oszczędzają a później płacz że z silnikiem coś nie tak.Jestem  za tym żeby kupić i wyłącznie zaufanych marek  a nie no name 

Nie każdy w wieku 19-lat jest takim biznesmenem jak ty i kupuje wszystko co najdroższe.

Dla mnie nawet 15-zł na jednej bańce to jest dużo.

#847 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Lubię sianokosy

Napisany 21 grudzień 2015 - 16:56

Układ chłodzenia w c-360

Wleję płyn używany z samochodu dostawczego chyba nie było dolewania wody, ma pewnie 2-3 lata i zaleję  do traktora na wiosnę a po sezonie wyrzucę go.

#848 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 17:52

Układ chłodzenia w c-360

A co to jest 15 zł więcej dać za płyn który będzie w ciągniku najmniej 5 lat? Oszczędność 3 złote na rok. To dużo?

KPK Kumurun Team

#849 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:04

Układ chłodzenia w c-360 Olej tak drozszy lepszy a plyn to nie robi wielkiej ruznicy
Nie przesadzajcie to jest tylko 360 i ona przerobi tanszy plyn a jest to jeszcze stary ciagnik i moze jakis przewod peknac

#850 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:25

Układ chłodzenia w c-360

RUZNICA   mały grzesiu jest  taka , że  lepszy płyn ma  lepsze  właściwości konserwujące .

A jak pisze kolega, nie  zalewa  się  go  na  kilka miesięcy,  tylko na kilka lat , więc ma  to  znaczenie.

różnica w  cenie  nie  jest aż  tak  wielka , a przewody nie pękają nagle  , jak  ktoś  sprawdza  w jakim  są stanie  , nie ma  przykrych niespodzianek  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 21 grudzień 2015 - 21:13

Układ chłodzenia w c-360

Nie jestem biznesmenem  tylko jak coś kupuje do auta lub  do ciągnika wybieram z tych lepszych  większości przypadkach lepsza jakość większa kwota choć nie zawsze.Płyn zmienia się co 5 lat wole wlać lepszy i droższy  niż coś ma się stać z tym tańszym

#852 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 21:18

Układ chłodzenia w c-360

Dzisiaj mamy takie czasy ze cieżko sie zorietować w jakosci   a cena to czesto nic nie ma wepólnego z jakoscia

#853 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 22:06

Układ chłodzenia w c-360 Jak pisze nie kupuje jakiegos tam drogiego plynu tylko zwykly ogulno dostepny koncentrat niby powinienem dolewac wode destylowana a leje kranowke i nic mi sie nie dzieje
Ja rozumie ze biednego nie stac na tanie rzeczy ale mysle ze w tych czasach plyny sa w miare znormalicowane i az takiej wielkiej ruznicy niema
A ja nie bede specjalnie jechal gdzies dalej po plyn zeby byl markowy jak mam pod nosem jakis tani
Chlopak jezdzil na wodze jak 90% uzytkownikow starych ciagnikow i jak na wodzie nic sie nie dzialo to co ma sie dziac jak wleje jakis taniszy plyn wedlug mnie to nie bedzie w niczym przeszkadzac

Ludzie nie wymyslajcie ja wiem ze teraz jest wszystko co sie chce ale nie koniecznie mniej markowe produkty sa gorsze od tych z wysokich pulek

Pozatym jak wszyscy wiemy nowe czesci tez czasem zawodza i nawet opaska moze sie zerwac i plyn ucieknie w glebe
Gumy tez czasem pekaja czesci to nie szklanka tego nie przejzysz
Ja mialem 4lata temu przypadek w swoim kombajnie wyjezdzalem rano w pole kombajn przejzany nasmarowany po prz3jechaniu okolo 30m urwala sie pompa wody i co plyn w glede chlodnica na zlom jak i pompa a niby ja sprawdzalem

#854 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 06:48

Układ chłodzenia w c-360

Masz rację ale nie o to chodzi.  Kupując najtańsze części czy środki eksploatacji jest największe ryzyko że trafi się dziadostwo. Nikt nie mówi że ten który ty kupujesz jest zły (marki nie podałeś) ale jeśli ktoś zasugeruje się twoja wypowiedzą, kupi jakąś taniochę a za dwa lata mu chłodnice rozmrozi czy blok, napisze do ciebie z pretensjami i co mu powiesz? Że ty masz tani ale inny i taki miał kupić? I znów pytanie ale jaki?

Dla tego jeśli już to nie polecaj kupić najtańszy tylko poleć konkretnie ten którego jesteś pewny. 

KPK Kumurun Team

#855 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:23

Układ chłodzenia w c-360 Panowie potrzebna mi Wasza opinia. Mam w swoim 904 podgrzewacz płynu 1000W taki właśnie https://www.google.p...u1ghdfqJHAJ9pM:

Zastanawiam się czy nie zamontować go w 60-ce, a w dużym grzałkę w blok, bo lepiej i szybciej podgrzeje. Jakiś czas temu proponowałem wykorzystać grzałkę z mtz i pompę wody z zetora z wyjściem na nagrzewnicę, ale to drogie rozwiązanie, bo pompa ma rok czy dwa a grzałka też kosztuje. Teraz myślę, żeby wykręcic kranik z bloku rozwiercić otwór i nagwintować na m12 lub 14 i wstawić nypel, trójnik i podłączyć do grzałki. Drugie wyjście to byłaby jakaś rurka wspawana w kolektor wodny. Co o tym myślicie? W 904 do podgrzania miała ponad 20 l a w 60 ce połowę tego.

#856 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:29

Układ chłodzenia w c-360

A jednak tani płyn ok.30zł nie próbował zamarznąć,a  nawet kilkuletni przy  -17   ,a sprawdzałem butelkę na polu.

Więc każdy płyn zawiera glikol i różnice  cenowe nie mają znaczenia.

#857 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 19:42

Układ chłodzenia w c-360

no tak zawiera glikol tylko glikol ktory innych właściwości jak odprowadzenie ciepła i nie zamarzanie nie posiada :D ceny są droższe bo inne płyn chłodniczy posiada tez inne takie jak inhibitory korozji przeciwutleniaczy it itd sam glikol posiada własciwosci korozyjne a co w naszych ursusach źle wpływa na tuleje cylindrowe i żeliwny blok :D

#858 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 19:46

Układ chłodzenia w c-360

Na pewno nie gorzej niż zwykła woda.

#859 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:06

Układ chłodzenia w c-360

Panowie potrzebna mi Wasza opinia. Mam w swoim 904 podgrzewacz płynu 1000W taki właśnie https://www.google.p...u1ghdfqJHAJ9pM:

Zastanawiam się czy nie zamontować go w 60-ce, a w dużym grzałkę w blok, bo lepiej i szybciej podgrzeje. Jakiś czas temu proponowałem wykorzystać grzałkę z mtz i pompę wody z zetora z wyjściem na nagrzewnicę, ale to drogie rozwiązanie, bo pompa ma rok czy dwa a grzałka też kosztuje. Teraz myślę, żeby wykręcic kranik z bloku rozwiercić otwór i nagwintować na m12 lub 14 i wstawić nypel, trójnik i podłączyć do grzałki. Drugie wyjście to byłaby jakaś rurka wspawana w kolektor wodny. Co o tym myślicie? W 904 do podgrzania miała ponad 20 l a w 60 ce połowę tego.

Ja do swojej 60 zamontowałem parę lat temu taki podgrzewacz i bardzo go chwalę :)

http://rolnex.pl/cze...lnika-c360.html

i nie polecam tego dziadostwa bo po 1 sezonie grzałka się przepala ;[ ;[

http://www.sklep.miz...ka-p-16272.html

Edytowany przez kris91, 04 styczeń 2016 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share lolek2000

lolek2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 12:55

Układ chłodzenia w c-360

Denerwuje mnie ten wąż powrotni do chłodnicy ,na samym dole zawsze zostaje woda w wężu i zamarza mimo że dobrze spuści się wodę.

Trzeba będzie go odkręcić i wylać to,  bo jak zaleję płynem to pomiesza się z wodą i będzie problem. :lol: