Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#761 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 11:23

Układ chłodzenia w c-360 Ja zalałem z swoje 904 i 360 Petrygo od Orlenu i mam spokój a z płynem nic się nie dzieje. Wszystkie są na glikolu etylenowym, więc czy to będzie Borygo, Petrygo, Glixol to bez różnicy. W samochodzie miałem Kulera z K2 i też bez awarii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 11:47
  •  

#762 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 13:55

Układ chłodzenia w c-360 Moze termostat nie zdazyl sie otworzyc bo w chlodnicy juz zlapalo wode ja naprzyklad tak mialem w swojej 330 kilka lat temu teraz mam wlany koncentrat z beczki i juz jakies 5 lat tylko przed zima mierze parametry tylko zeby nikt nie zrobil jak idjoci potrafia wlac glikol od c.o. do ukladu chlodzenia
A co do wody kranowki do chlodnicy jakos caly czas mam kranowke i nic sie nie dzieje zaden szlam mi sie nie tworzy a jesli kranowka jest nie dobra do chlodnicy to nie powinno sie jej uzywac do gotowania

#763 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 17:54

Układ chłodzenia w c-360

Jak będziesz robić wymianę tulei cylindrowych to zobaczysz co potrafi zrobić zwykła kranówa z żeliwnym blokiem.

Przeważnie kończy się na rozwiercaniu bloku i dorobieniu pierścienia w płaszczu wodnym.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#764 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 17:55

Układ chłodzenia w c-360

dobra zaleje go borygiem a jaki kolor ?

#765 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 18:39

Układ chłodzenia w c-360 W latach 80 czy poczatku 90 wszyscy rolnicy jezdzili na wodzie ze studni i robilem juz kilka takich zmian tulej w roznych ciagnikach i nic nie musialem dorabiac
A teraz dam taki przyklad moja 385 byla sprowadzona 15 lat temu z dani tam sadze od nowosci jezdzila na plynie u mnie tez przez pierwsze 4 lata nie byl spuszczany plyn dopuki nie zkorodowaly podkladki pod tulejami i plyn nie zaczol sie dostawac do oleju potem przez kilka lat byla na wodzie teraz znowu jest na plynie i naprawde nic sie nie dzieje

#766 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 20:11

Układ chłodzenia w c-360

woda ze studni ma mniej "kamienia" i zanieczyścień niż z kranu

#767 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 20:30

Układ chłodzenia w c-360 Kolor? A jaki Ci pasuje. Borygo zielone, Petrygo błękitne a i różowe też są. I tak po wlaniu w zakamieniony blok zmieni kolor.

#768 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 21:29

Układ chłodzenia w c-360

To najwyraźniej jeszcze za mało zrobiłeś. Ciągłe spuszczanie i nalewanie wody przyśpiesza korozje tulei czasem aż do tego stopnia że przerdzewieje na wylot a i samo gniazdo tulei w dole bloku koroduje. Po jakiego diabła pipcyć się z wiadrem jak za kilkadziesiąt złotych masz spokój na lata?

Stare tuleje wyciągniesz po płynie i na zewnątrz jak nowe wyglądają ma i sam uszczelniacz w pompie dłużej pochodzi bo glikol jest tłusty.

Ani jeden argument nie przemawia za wodą w układzie a tłumaczenie że tak kiedyś jeździli i było dobre świadczy o zacofaniu i zerowym pojęciu o tym jaki wpływ ma woda na metal. Proste.

KPK Kumurun Team

#769 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 22:06

Układ chłodzenia w c-360

płyn ma temperaturę wrzenia 120 ?

#770 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 22:50

Układ chłodzenia w c-360 Rolnik jak bedziesz szukal plynu to patrz bo sie ruznia tylko tym ze jeden jest do aluminiowych chlodnic drugi do miedzianych jak w ciagnikach
Nie jestem zacofany tylko stwierdzam fakty wiem ze woda nie jest wskazana ale wymieszana z tlustym koncentratem staje sie mniej grozna dla.silnika a to ze kiedys jezdzili na wodzie to tylko przez to ze ciezko bylo zdobyc plyn chlodniczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 23:18

Układ chłodzenia w c-360

Raczej dlatego że w okresie zimowym aby ułatwić rozruch zalewali codziennie gorącą wodą.

Prawda jest taka że uruchomienie silnika C-330 albo C-360 zalanych płynem poniżej -15stC graniczy z cudem.

#772 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 06:13

Układ chłodzenia w c-360

Raczej przyznam koledze grzesmały racje. Nie było płynów. 30-ka w dobrym stanie i 60-ka mimo brak świeć żarowych w zimie nieźle pali fakt że do -kilkunastu góra.

Sprawa się wyjaśniła, w dzisiejszych czasach zalewamy płynem a jeśli już ktoś odpala ciągnik w zimie lepiej pomyśleć o płomieniówce lub podgrzewaczu płynu.

KPK Kumurun Team

#773 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 06:27

Układ chłodzenia w c-360

Ten płyn jest chłodzący nie chłodniczy. Samo określenie płyn chłodniczy kojarzy się niską temperaturą bliską zera np może być to woda lodowa w urządzeniach przechowujących mleko tam określenie płyn chłodniczy pasuje. Silnik spalinowy chłodzimy płynem chłodzącym tak jak blok energetyczny czy transformator. Zaraz ktoś napisze że polonista się znalazł ale pomyślcie tak logiczne czy tak nie jest? Niestety cały internet chłodzi silnik płynem chłodniczym.

#774 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 07:26

Układ chłodzenia w c-360 Jak zwal tak zwal nie jednemu psu burek
Rolnik daradzalem ci w wielu kwestiach i chyba dobrze
Co do plynu to kup jaki uwazasz ja polecam koncentrat i wode kranowke gwarancja na chlodnice zaleca wode destylowana tylko daj wiecej koncentratu niz wody

#775 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 07:44

Układ chłodzenia w c-360 Płyn chłodzący? A od kiedy płyn chłodzi? On jest tylko pośrednikiem w wymianie ciepła między silnikiemba otoczeniem. Chłodniczy wziął nazwę zapewne od chłodnicy. Kończę, bo to temat o układzie chłodzenia a nie etymologi płynu chłodniczego.
Jak już montować świecę to ze zbiorniczkiem a nie z filtrów. Ja iskrę spaliłem chyba przez to, że nie było ciśnienia w przewodzie paliwowym po przestoju. Przed zapaleniem trzeba popompować pompką albo zakręcić rozrusznikiem i dlatego przerobię na zbiorniczek i grawitacyjny spływ.
Jaka jest przewaga koncentratu na płynem poza dobraniem sobie temp krzepnięcia jaką się chce?

#776 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 07:49

Układ chłodzenia w c-360

Koncentrat nie ma żadnej przewagi poza tym że musisz się pipcyć z rozrobieniem mikstury. 

Mam płomieniówkę podłączoną do filtra. Pierwsza iskra spaliła się po sezonie a tandeta za 18 zeta chodzi już dwa lata.

Trudno powiedzieć czemu ale nie ma się co dziwić, rozgrzewana na oko.

KPK Kumurun Team

#777 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 08:48

Układ chłodzenia w c-360

Jak już montować świecę to ze zbiorniczkiem a nie z filtrów. Ja iskrę spaliłem chyba przez to, że nie było ciśnienia w przewodzie paliwowym po przestoju. Przed zapaleniem trzeba popompować pompką albo zakręcić rozrusznikiem i dlatego przerobię na zbiorniczek i grawitacyjny spływ.
Jaka jest przewaga koncentratu na płynem poza dobraniem sobie temp krzepnięcia jaką się chce?

Raczej inna była przyczyna,mam Iskrę już kilka lat i nie narzekam.

Gdybyś nie miał ciśnienia pomiędzy pompką zasilającą a pompą wtryskową to byś wogóle nie uruchomił silnika.

Ja ma zasilanie świecy płomieniowej z filtrów i nigdy nie było z tym problemów.

Zaletą jest że układ jest bezobsługowy,paliwo jest dostarczane do świecy pod ciśnieniem i przede wszystkim czyste co nie zablokuje dyszy w świecy.

residerIM_reqrxxn.JPG

Edytowany przez asharot, 30 sierpień 2015 - 08:55.

#778 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 08:54

Układ chłodzenia w c-360 Tak tylko się domyślam. Swoją podłączyłem do filtrów. Wywierciłem otwór, nagwintowałem, wkręciłem zaworek zwrotyny z mf i rurkę do świecy. Sam nie wiem, bo ciągnik nie ma najmniejszego problemu z zapaleniem. Dobra nie zaśmiecam więcej.

#779 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 09:05

Układ chłodzenia w c-360

ja nie uruchamiam traktora w zimę bo nie potrzeba u mnie traktor chodzi od marca aż do końca listopada i nawed przy -5 odpala bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 09:41