Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 16:05

Układ chłodzenia w c-360

zaraz idę czyścić chłodnice i zakładam  termostat i się okaże a tuleje wtryskiwaczy były wymieniane dwa razy na wszystkich głowicach

powiem sąsiadowi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 16:31
  •  

#742 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 17:04

Układ chłodzenia w c-360 Ja też kupowałem 2 nowe. Jeden zaczął przeciekać a drugi chyba przestał działać. Kupiłem od kolegi TheMariko 2 szt prosto z zapasów prl i działa 2 lata. Drugi był na zapas, ale założyłem do silnika z golfa 1,6 d, bo tam przestał działać i pasuje. Mam również manometr.

#743 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 18:48

Układ chłodzenia w c-360 Niech wkreci manometr po mojemu jak na czujnikach sie swieci to ja przytarl albo tylko pompe oleju lub wyskoczyla sprezynka zabezpieczajaca cisnienie
Ja juz naprawde nie mam pojecia co ty robisz z ta 360 naprawde musze podjechac zkbaczyc ta twoja gadzine osobiscie bo to z niemozliwoscia zeby tak walila woda co kawalek ile razy mozna robic te glowice a w zniwa nic sie jej nie dzialo w prasie

#744 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:15

Układ chłodzenia w c-360

Mi się wydaję że gdzieś pęknięta głowica  tuleja  lub wymień wszystkie uszczelki 4 kup z ursusa ale nie silikonowe dokrec ile trzeba popracuje i jeszcze trochę dokręć wtedy na bank  wykreślisz wine głowicy 

#745 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:19

Układ chłodzenia w c-360

układ wodny odkamieniony założony nowy termostat mera na pudełku pisze że otwiera się przy 82 stopniach zamiast korka szmatka przywiązałem na drut podczepiłem kultywator 2,7 i pojechałem w pole zrobiłem 1 hektar (sucho) i wskazówka trzymała się cały czas przed zielonym  polem  woda w butelce jest w chłodnicy jest czyli narażę jest dobrze.Termostat by był założony rok temu ale mechanik powiedział że bez termostatu lepiej  

dziękuje i pozdrawiam

#746 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:25

Układ chłodzenia w c-360

Zmień mechanik jak takie głupoty opowiada. To co mechanicy plotą to lepiej ale chyba dla ich kieszeni.

#747 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:40

Układ chłodzenia w c-360

termostat musi być silnik diesla lubi dogrzany po coś konstruktorzy wymyślili ten termostat a mechanik  jak z koziej d*py trąbka pewnie się jeszcze okaże (ja tak myślę) ze wszystkie twoje problemy były przez ten teromstat

#748 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:42

Układ chłodzenia w c-360

problemy się zaczęły jak termostat się zaczął no ale głowica nie pękła od termostatu ?

#749 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 21:10

Układ chłodzenia w c-360 Panowie silnik tez lubi optymalna temperature ale tu chodzi o spalanie i zurzywanie sie czesci w silniku a jesli nie ma termostatu to silnik jest od poczatku na duzym obiegu wody i nie powinien sie gotowac no chyba ze jesli brak termostatu ulatwia wodzie pracowac tylko na malym ukladzie
Nie mialem termostatu w 330 przez kilka lat i naprawdę nic sie nie dzialo
Glowice pekly bo albo wlales zimnej wodu na cieplym silniku albo byly wadliwe poprostu

#750 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 21:17

Układ chłodzenia w c-360

tata mówił żeby poczekać chwile i na zapalonym silniku dolewać wodę a ja i tak prawie zawsze dolewałem z butelki  ciepłą

i jeszcze jedno mnie ciekawi jak po wyjęciu termostatu rok temu to on sam z butelki sobie wodę zaciągał a teraz nie mógł

w bizonie jak wlałem wodę przed żniwami to w żniwa dolałem 1 litr wody a kombajn chodził w upałach dochodzących do 40 stopni i było elegancko nawed nie wiem czy mam w nim termostat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 21:52

Układ chłodzenia w c-360

Jeśli chodzi o dolewanie wody zimnej do gorącego silnika na wolnych obrotach powoli zresztą i tak woda się przemiesza z drugą bo musi woda spłynąć na dół.Sam sie obawiałem że mam problemy z chłodzeniem a tak naprawde w porządku może nawet termostat się nie otwiera

#752 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 28 sierpień 2015 - 08:54

Układ chłodzenia w c-360

Brak termostatu w układzie sprawia, że część wody nie przepływa przez chłodnicę lecz jest od razu zasysana przez pompę z termostatu. (tzw. mały obieg z pominięciem chłodnicy) - przegrzewanie silnika szczególnie podczas cięższych prac polowych.

W wielu samochodach osobowych oprócz termostatu jest szereg elektrozaworów, które dodatkowo blokują duży obieg (przez chłodnicę) w celu jak najszybszego doprowadzenia optymalnej temperatury dla silnika - to jest druga pozytywna zaleta termostatu - zmniejszenie spalania i zużycia silnika.

Płyn w silniku staje się na tyle ciepły, żeby po 2 minutach od odpalenia odszraniać szybę.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#753 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:17

Układ chłodzenia w c-360

traktor jest  obecnie na wodzie zalać go płynem czy woda jest lepsza ?

Edytowany przez Rolnik2517, 28 sierpień 2015 - 10:54.

#754 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:53

Układ chłodzenia w c-360

jeśli woda to deszczówka czy destylowana, nie z kranu, choć i tak zostaje sporo szlamu i osadu w bloku

do silnika po remoncie to warto zalać płyn czy koncentrat, wrze w wyższej temperaturze i lepiej oddaje ciepło

Edytowany przez izydor6280, 28 sierpień 2015 - 10:54.

Polska B

#755 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:54

Układ chłodzenia w c-360

silnik był robiony  4 lata temu a wczoraj odkamieniłem układ

#756 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 12:27

Układ chłodzenia w c-360

Jak ma zalewać płyn to nie kombinować z płynami tylko zalać jakiś lepszy np Glixol jest polecany czy borygo,płyn chłodniczy jest jak olej silnikowy czym tańszy tym słabsza jakość więc zalać jakiś lepszy i jeździć bez obaw

#757 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 12:39

Układ chłodzenia w c-360

dobra dzięki

#758 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 20:46

Układ chłodzenia w c-360 Co wy kombinujecie to jest 360 nie jakis nowy zachodni ciagnik wlej sobie najtanszy koncentrat z woda najlepiej destylowana ale kranowka tez moze byc tak zeby chociaz byl na -30 / 35 nie pamietacie czasow jak wszyscy lataliscie z wiadrami zima cieplej wody do chlodnicy co wtedy deszczowke mieliscie zwykla kranowka i jakos nic sie nie dzialo z tymi ciagnikam A jak boicie sie o kamien to dolejcie calgon hehe do kazdej pralki

#759 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 10:20

Układ chłodzenia w c-360

nic się nie działo ?

nie raz słyszałem jak zamarzła komuś chłodnica, bo termostat nie zdążył się otworzyć

do tego cały syf, który zostaje w bloku, ale tego przecież nie widać, więc nie ma się co przejmować tylko nadal lać kranówę  <_<

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 11:13

Układ chłodzenia w c-360

Grzesmały co ty gadasz!? Po co w ogóle traktor? Babie homonto załóż, konia kup tyle lat robiły i było dobrze.

Po to kupuje się trochę droższe części, markowe środki eksploatacji żeby mieć spokój na długo a nie na chwilę.

Niech kupi płyn który ma znaną nazwę, w jego okolicy jest w miarę dostępny a nie wynalazek bez nazwy.

KPK Kumurun Team