Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#721 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 19:20

Układ chłodzenia w c-360

Kolego zeby sprawdzić czy napewno ci gdzieś uszczelka pod głowica puściła a nie rozbierać na pałe bo ktoś tak muwi a potem okazuje sie ze jednak prwda jest inna

Otuz do sprawdzenia potrzebujesz kompresora koncówke z manometrem ( może byc od pompowania kół ) i dodatkowy zezyk i tak zdejmujesz ten przelew do butelki i na to miejece zakładasz pasujacy wezyk i zaciskasz obejma drugi koniec łączysz z końcówka do pomowania kół uruchamiasz kompresor pompujesz do 4 bar mozna ciut wiecej najlepiej nie przekraczac 4,5bara podpinasz koncówke i puszczasz powietrze a potem obserwujesz manometr przy takim ciśnieniu jakiekolwiek uszkodzenie uszczelki bedzie zauwazalne spadkiem ciśnienia. Warto równiez  wziaść spryskiwacz od płynu do szyb z woda i mydłem lub płynem i pryskać po bloku przewodach chłodnicy wtedy zauważysz wszystkie nieszczelności. Ale najlepiej by wszstko było szczelne a jeśli powietrze bedzie maleć to znaczy ze któras uszczelka powiedziałą papa

Sposób sprawdzony i bardzo dobry by nie dać sie oszukać bo ktoś tak mówił

Napisz jakie wyniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 01:54
  •  

#722 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 19:25

Układ chłodzenia w c-360

to już też sprawdziłem ale zapomniałem napisać i  nie było spadku ciśnienia

więc co ile razy  będę go jeszcze rozbierał

#723 Share sadek9

sadek9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:59

Układ chłodzenia w c-360 moze byctez tuleja peknieta lub przezarta rdza...

#724 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:12

Układ chłodzenia w c-360

termostat ma minimalne znaczenie ,ja nie mam go od kilku lat i nie zagrzał sie nigdy ,utrzymuje tep. .na zielonym ,a ze zbiorniczka wyrównującego wręcz pobiera płyn i od czasu do czasu trzeba go dolac ,ten układ sprawdza mi się od lat i choc większość kolegów mnie skrytykuje ja go polecam ,sprawdz kolego czy pompa wody jest sprawna ,czyli bez termostatu jest strumien do chłodnicy ,to widać po odkręceniu korka chłodnicy.

#725 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:13

Układ chłodzenia w c-360 Woda sie rozszerza nalej do pelna wody jesli ubedzie nie dolewaj powinno po ostygnieciu ciagnika opuścić sie troszke wyzej jak ule bomble sie moga tworzyć przez to ze gdzies w bloku lub glowicy jest kamien i z pod niego tworzy sie efekt miejscowego gotowania dlatego widac bomble powietrza jesli nie lapie temperatury i sie nie gotuje ze wywala cala wode to poprostu nic z tym nie rób termostat prawidlowo powinien byc ale jak go nie ma to nawet lepiej
W sobote bede mial troszke wolnego i jak bede mial czas to najwyzej podjade do ciebie i zobacze co go boli ale wydaje mi sie ze powoli szukasz dziury w calym
Jak kiedys ci mowilem jak cie nie sfedzi to sie nie drap

#726 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:18

Układ chłodzenia w c-360

nie szukam dziury w całym po prostu coś się dzieje z nim

żeby chociaż woda była na ulach to bym nie robił afery pół godziny w pługu i ule suche

przyjeżdżaj zapnę go do pługa czy do kultywatora to zobaczysz

jutro odkamienie układ

Edytowany przez Rolnik2517, 26 sierpień 2015 - 22:23.

#727 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:27

Układ chłodzenia w c-360 Moze glupie pytanie ale czy wiatrak jest w dobra strone zalozony

#728 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:37

Układ chłodzenia w c-360

jutro sprawdzę wiatrak jest od zetora 

#729 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:49

Układ chłodzenia w c-360 Wiem ze jest od zetora bo pamietam ale moze poprostu pier**la jakas typu wiatrak co zamiast ciagnac dmucha powietrze w chlodnice
Poprostu nie chce mi sie wierzyc ze znowu cos z glowicami czy uszczelkami
Ps . Po naszym pisaniu wywnioskowalem ze moja 385 ma walnieta uszczelke od 3 lat ale jezdze bez korka i wody ubywa na tyle ze poprostu nie dolewam bo na zimnym silniku ule sa jeszcze przykryte

#730 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 27 sierpień 2015 - 00:09

Układ chłodzenia w c-360

No tak najlepiej doradzać  jazda na bez termostatu.Może blok gdzieś do planowania  że jakby dmucha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 05:23

Układ chłodzenia w c-360 Kolego bez.termostatu jest pewne ze chociaz on nie trzyma ukladu chlodzenia to ze moze byc blok krzywy to mowilem juz na prywatnej konferencji kilka miesiecy temu .jakis mechanik mu robil ostatnio glowice to sadze ze zrobil to w miare dobrze a problem tkwi w jakiejs pier**le tymbardziej ze dmuchal powietrzem do ukladu chlodzenia to jakos to sprawdzil czy jest szczelny no moze byc jeszcze pod zaworem peknieta glowica i przypadek sprawil ze akurat ten zawor byl zamkniety
Powiem szczerze zglupialem co moze byc przyczyna dlatego musze to zobaczyc osobiscie a jazda bez termostatu nie jest zabroniona tylko nie wskazana

#732 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 06:47

Układ chłodzenia w c-360

dobra zakładam termostat czyście chłodnice i pojadę na pół godziny w pole a jak nie to naprawdę sam nie wiem

wiatrak jest założony tak że powietrze wciąga powietrze przez chłodnie i ochładza też silnik więc po mojemu jest dobrze

#733 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:50

Układ chłodzenia w c-360

Lej więcej wody do zagrzanego na czerwone pole ciągnika to będziesz wymieniał głowice co tydzień... i w tym szukaj przyczyny

#734 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 08:32

Układ chłodzenia w c-360

wskazówka  wchodzi na zielone a ja już zatrzymuje traktor odkręcam korek od chłodnicy  i czekam chwile i dolewam wodę tą z  butelki co jest wąż od przelewu  a ona jest już ciepła

#735 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 11:21

Układ chłodzenia w c-360 Ale na zielonym to jest normalna temperatura a korek masz dobry ja naprzyklad nie zakladam w 385 wcale korka bo wlasnie wali woda a bez korka jest dobrze

#736 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 11:41

Układ chłodzenia w c-360

no właśnie ja to bym korek sprawdził  a ze w wodzie bąbelki to nie świadczy ze są przedmuchy tylko woda wibruje od wibracji które są dosyć wyczuwalne w całym traktorze :D najlepiej to trzeba by było zalatwic tester na obecnosc spalin w cieczy chłodzacej :P :D

#737 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 15:15

Układ chłodzenia w c-360

Ale na zielonym to jest normalna temperatura a korek masz dobry ja naprzyklad nie zakladam w 385 wcale korka bo wlasnie wali woda a bez korka jest dobrze

ale jak nie doleje wody to wskazówka wędruje na czerwone

no właśnie ja to bym korek sprawdził  a ze w wodzie bąbelki to nie świadczy ze są przedmuchy tylko woda wibruje od wibracji które są dosyć wyczuwalne w całym traktorze :D najlepiej to trzeba by było zalatwic tester na obecnosc spalin w cieczy chłodzacej :P :D

bąbelki bąbelkami wcześniej były tak samo bąbelki to tuleje wtryskiwaczy i jedna głowica

może nie na temat ale na pisze tu

sąsiad mnie poprosił o pomoc przy c 360 jechał traktorem z opryskiwaczem traktor podskoczył na wyboju i zapaliła się kontrolka od oleju sprawdzana była pompa smok odkręcony dekiel od rozrządu i na wałku rozrządu sprawdzony brok wszystko w porządku traktor odpala jeździ bez problemu co to może być ?

Edytowany przez Rolnik2517, 27 sierpień 2015 - 15:16.

#738 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 15:25

Układ chłodzenia w c-360 Czujnik nic nie wart pewnie. Nowy wytrzymuje kilka dni tygodni i cieknie, albo świeci kontrolka.
Co do termostatu to na wodzie długo nie popracuje. Ja po remoncie silnika założyłem nowy termostat( wcześniej jeździł kilkanaście lat bez) Mera kfm i po pół roku się zaciął. Zalałem płynem, założyłem termostat i 2 lata z bez problemu. Czujnik wymieniałeś?

#739 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 15:33

Układ chłodzenia w c-360

sąsiad kupił trzy czujniki i jest na wszystkich tak samo nawed założył z drugiej c 360 to samo

właśnie kupiłem termostat mera to żeś mnie pocieszył

a czujnik od wody bankowo jest dobry

Edytowany przez Rolnik2517, 27 sierpień 2015 - 15:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 15:56

Układ chłodzenia w c-360

rolnik 2517 a czyściłeś chłodnice a, jak z pompą wody , byłą sprawdzana ?? a sąsiad niech zrobi sobie przejściówke i założy zegar do pomiaru ciśnienia oleju ,nie rozumie osób które jeżdżą na takich kontrolkach .. :D a te tuleje wtryskiwaczy byly wymieniane na 3 głowicach ??? czy na wszystkich ??