Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 21:56

Układ chłodzenia w c-360 Po co tak kombinowałeś i mieszałeś? Borygo, koncentrat i woda? Ja zalałem petrygo i mam spokój. Teraz już nie ma takich zim po -35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 21:23
  •  

#702 Share Norbi03

Norbi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 22:04

Układ chłodzenia w c-360

Traktor był mi potrzebny aby pojechać do lasu, na początku zalałem go wodą ale złapało w chłodnicy bo mam termostat(ale nie wiem czy to była jego wina) i to co znalazłem w garażu to nalałem, chociaż dla pewności po lesie spuściłem "płyn" i w bańce nie zamarzło przy minusowych temp, Ale teraz nabyłem glixol i chcę ją zalać jednakowym płynem żeby się nie obawiać w zimę że może mi zamarznąć.

Edytowany przez Norbi03, 02 kwiecień 2015 - 22:05.

#703 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 18:43

Układ chłodzenia w c-360

W moim pojeździe zauważyłem że doszło do przedmuchu powietrza do  układu chłodzenia, ciągle wygania wodę, dmucha z korka powietrzem (czuć że to spaliny) a wodę trzeba uzupełniać co 30 min.

Wiem, że trzeba w takich sytuacjach zaczynać od sprawdzenia stanu uszczelki....ale mam dziwne przeczucie że to nie będzie uszczelka, z wyglądy nic nie zauważyłem żeby coś się działo  (jakieś wycieki), natomiast w użytkowaniu już tak: Ciągnik słabo wkręca się na obroty, troszkę więcej dymi, czasami wyda trochę dziwny dźwięk, a co jeszcze ciekawego to kilka razy zdarzyło się że rozrusznik nie da rady przełamać przy odpalaniu po dłuższym postoju ( czyżby woda się zbierała w cylindrze?? :o

Dlatego mam takie pytanie,, Czy ktoś się spotkał z takimi objawami?? chodzi mi o to jeśli to nie będzie uszczelka pod głowicą to w których miejscach mam szukać tego przedmuchu i jak to sprawdzać. Jeśli ktoś coś na ten temat wie to proszę o ratunek.

Pozdrawiam. 

#704 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 19:43

Układ chłodzenia w c-360 u mnie w zetorze tak bylo , peknieta tuleja tuz podkolmierzem

#705 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 19:45

Układ chłodzenia w c-360

Powiem co u mnie była za przyczyna: Nieszczelna tulejka osady wtrysku,koszty znikome roboty trochę było.

Odkręć kolektor wydechowy od głowic i wtedy zobaczysz z którą głowicą jest problem.

Edytowany przez asharot, 28 kwiecień 2015 - 19:46.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#706 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 22:48

Układ chłodzenia w c-360

Dzięki wam za rady, będę zwracał na to uwagę :)

#707 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 maj 2015 - 20:04

Układ chłodzenia w c-360

Usterka została zlikwidowana :) na szczęście to była tylko uszczelka + dwie końcówki wtryskiwaczy do wymiany :)

#708 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 11:08

Układ chłodzenia w c-360

Powiedzcie mi czy kranik bloku silnika i chłodnicy to są dokładnie te same kraniki? te same gwinty?

#709 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 13:11

Układ chłodzenia w c-360

Nikt nie pomoze w kranikowej tematyce? tyle ze w chłodnicy i bloku sa te same kraniki to już wiem. Problem mam taki ze nie pasuje mi nowy kranik do bloku, bo ma troszkę inny gwint od starego (drobniejszy - jak na zdjeciu widać że że gwinty się nie zachodzą). Pytam więc czy kiedyś były jakieś inne kraniki? C-360 jest oryginalna 1980 roku mamy ją prosto z fabryki i wszyscy twierdza że nic przy kraniku nie było robione typu jakieś inne gwintowanie a w sklepie mówią że do c-360 nie mają innych kraników, wszyscy biora te i sa zadowoleni.  Stary kranik ma krótszy ten nagwintowany króciec poza tym są bardzo podobne. Nowy obrócę 4 racy i dalej nie idzie bo gwint już chyba trzyma stary wkręca się leciutko na 7 obrotów

IMG_9079.jpg

#710 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 13:52

Układ chłodzenia w c-360

masz zalane płynem to kup lub daj do stworzenia zwykłe śruby, przynajmniej nie będzie się lało i wytrzyma dłużej niż ta plastelina

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:15

Układ chłodzenia w c-360

Jak na moje oko gwinty są takie same na obu kranikach.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#712 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 19:33

Układ chłodzenia w c-360

Zardzewiały gwint w bloku stary kranik się do niego dopasował a nowy nie chce. Gwintownikiem poprawić.

Ręce opadają jak patrzę na ten nowy zaworek. Podkładka, sprężyna, podkładka sprężynowa, podkładka zwykła i GWÓŹDŹ. 

Co to jest?

Edytowany przez seweryn20, 13 sierpień 2015 - 19:34.

KPK Kumurun Team

#713 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 22:04

Układ chłodzenia w c-360

nie są takie same, nie włozysz gwintu w gwint tak jak mozna zrobić z identycznymi gwintami

stary próbowałem zamontowac na silikonie ale na zimno trzymał a na drugi dzień po wyjeździe w pole już ciekło

a ta podkładka i gwóźdź to moje modyfikacje, uciekła mi gdzies zawleczka oryginalna ale to akurat nie wpływa na dzialanie kranika ;)

ja sie tylko zastanawiam czy to nie jest jakiś inny typ kraniku, podobno w c-330 jest jakiś nowy i stary typ a może w ogóle z jakiegoś innego ciągnika

#714 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 05:10

Układ chłodzenia w c-360

A już myślałem że tak teraz składa producent.

Jeśli masz dostęp do grzebienia sprawdź jaki to gwint. 

Możesz przekopać stare śruby a nuż znajdziesz z takim gwintem. Zawsze to jakiś punkt zaczepienia.

Na zdjęciu niby wygląda jak by stary miał większy skok gwintu.

KPK Kumurun Team

#715 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 09:29

Układ chłodzenia w c-360

z tego co pamiętam powinien być gwint 10x1.5mm, w nowym wygląda na drobniejszy 

Polska B

#716 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 13:58

Układ chłodzenia w c-360 M10x1,5 to zwykły gwint jak na każdej śrubie. Możesz sprawdzić nakręcając zwykłą nakrętkę jeśli to ten skok. Skąd pewność, że producent zrobił to dobrze? Idź do innego sklepu i porównaj czy ten nowy jest jak reszta sprzedawanych.

#717 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 20:36

Układ chłodzenia w c-360

A tak czasem ten nowy nie od bizona bo na pewno jest inny gwint.

#718 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 18:08

Układ chłodzenia w c-360

witam problem dotyczy ursusa 355 ( silnik c360 )

rok temu wiosną zaczął mi się termostat i wskazówka od temperatury doszła do końca zielonego,termostat został wyjęty  mechanik uznał że jest zbędny i nowa chłodnica wody .Po tym zdarzeniu zacięło ubywać wody nie że szła ona do oleju lecz w wodzie pojawił się osad ciągnik rozebrany wydmuchnięta uszczelka i tuleje wtryskiwaczy wymienione ciągnik ładnie chodził aż do orki zimowej w Listopadzie było -5 wskazówka weszła minimalnie na czerwone dolałem wodę zaorał jeszcze 1 hektar.Wiosną rozebrałem go uszczelki całe głowice do sprawdzenia jedna pęknięta wymieniona na nową skropol + docieranie zaworów a na 3 głowicach nowe tuleje wtryskiwaczy (ponieważ poprzedni fachowiec źle zrobił ) ciągnik poskładany wszystko ładnie,pięknie.Na chłodnicy na przelewie mam założony wąż i butelkę 2 litry w kosiarce przez godzinę napełni się cała butelka i ciągnik zaczyna się grzać w podorywce wystarczyło pół godziny żeby się napełniła.Co z tym  zrobić ? zdjąłem pasek z pompy wody i na obrotach powyżej 1600   z wody wydostają się bąble.Oleju nie przybywa ani nie ubywa traktor nie kopci na siwo czy biało lekko odpala ''ma chęci  do życia" .Pomyślałem żeby założyć termostat i wyczyścić chłodnice od kamienia  pomoże mu czy raczej jak umarłemu kadzidło ?

--------------------------------

dziękuje  i pozdrawiam

#719 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 26 sierpień 2015 - 18:46

Układ chłodzenia w c-360

Załóż nowy termostat - to podstawa. Chłodnicę także doprowadź do stanu używalności.

Pęcherzyki powietrza wskazują na wydmuchanie uszczelki pod głowicą i niestety na to termostat wiele nie pomoże.

Wprawdzie można wyciągnąć wkład termostatu, ale koniecznie należy zostawić taką cienką blaszkę, która ogranicza pominięcie chłodnicy w układzie chłodzenia. Bez tego zabiegu układ chłodzenia będzie nie sprawny. 

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 18:51

Układ chłodzenia w c-360

ostatnim razem też były te "pęcherzyki powietrza jak pasek zdjąłem "

dobra jutro zakładam termostat czyście chłodnice i zapinam go do kultywatora 2,7 i zobaczymy co się będzie działo