Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#581 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 19:47

Układ chłodzenia w c-360 To znaczy ja mam dwa akumulatory żelowe po 6V z 1997 roku, dwa lata u nas stały z napięciem 1,75 po czym zostały naładowane i odpukać działają dobrze, podczas pracy ładuje je alternator z Fiata 125P gdyż prądnica nie wyrabiała, dwa lata temu w zimę gdy był te ostre mrozy to przy próbie odpalania bez wody pokręcił z przerwami trochę i po czasie załapał. Więc myślę, że w przyszłości z płynem nie będzie problemu. Co do ropy zimą to wystarczy dolać trochę nafty lub benzyny i już mamy tak zwane zimowe paliwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 13:47
  •  

#582 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 19:58

Układ chłodzenia w c-360 Nigdy nie wolno dolewać nafty bo ma właściwi zacierajace

Z tego co wiem to aku żelowe nie maja dużego pradu do rozruchu (mam na myśli takie wojskowe z łaczności)

#583 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2013 - 20:09

Układ chłodzenia w c-360 Teraz robią naprawdę dobre żelówki ale ich cena też robi wrażenie.
Jak chcesz to odwiedź stronkę z akumulatorami żelowymi Optima. ( w łączności to chyba mieli baterie a w katalogach to raczej nie miały podanego prądu rozruchowego)

@Blondynek, gdzie dokładnie wsadziłeś ten podgrzewacz? Przy kolektorze jest trochę za ciasno jak na niego, chyba że masz jakiś autorskie rozwiązanie.

#584 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:15

Układ chłodzenia w c-360 Kolega ma z 1997 roku
U mnie łatwo było kupić takie jak wyżej pisałem

Zajżałem cena powala

Edytowany przez GoRAL1, 24 listopad 2013 - 20:17.

#585 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:19

Układ chłodzenia w c-360 Najlepsze i najskuteczniejsze miejsce w 60-ce to wpiąć uniwersalny podgrzewacz w dolny wąż idący do chłodnicy a drugi zasilający w kolektor. Omijasz chłodnicę i grzejesz tylko blok. A rużnica wysokości zasilania pomaga wykorzystać na maxa zasilanie grawitacyjne.
KPK Kumurun Team

#586 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2013 - 20:28

Układ chłodzenia w c-360 Tak się da, ale to źle wpływa w późniejszym czasie na chłodzenie silnika.

#587 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:45

Układ chłodzenia w c-360 Nie ma najmniejszego problemu kulowym po rozgrzaniu silnika zamknąć obieg.
KPK Kumurun Team

#588 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:56

Układ chłodzenia w c-360 Zjawisko dyfuzji w cieczach zachodzi we wszystkich kierunkach tak że wysokość zamontowania grzałki niema aż tak wielkiego znaczenia , ważne jest aby nie zakłócała wymuszonego obiegu w czasie pracy silnika

#589 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:06

Układ chłodzenia w c-360 Tytaj wykorzystujesz do przemieszczania się różną gęstość wody i ciężar. Większa różnica poziomów zasilania w ciepłą wodę a powrót zimnej do grzałki ma wpływ. Nie chodzi o samo zamocowanie grzałki.

Edytowany przez seweryn20, 24 listopad 2013 - 21:08.

KPK Kumurun Team

#590 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:14

Układ chłodzenia w c-360 Aby zagotować wiadro wody nie musisz umieszczać grzałki na dnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:39

Układ chłodzenia w c-360 Nikt grzałką wody w ciągniku nie podgrzewa,o ile podgrzewa to płyn.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#592 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2013 - 22:00

Układ chłodzenia w c-360 Te grzałki które są montowane w bloku silnika spełniają swoje zadanie, a w 60-tce fabryka uznała że to jest tak super rewelacyjny silnik, że nie potrzebuje żadnych wspomagaczy.

#593 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2013 - 22:24

Układ chłodzenia w c-360

Nie ma najmniejszego problemu kulowym po rozgrzaniu silnika zamknąć obieg.

To wówczas instalacja wodna ciągnika będzie już do złudzenia przypominać mi domową instalację c.o. :blink:

#594 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 06:30

Układ chłodzenia w c-360 To załóż grzałkę nad silnikiem i powiedz mi czy zagrzeje wodę. Nigdy. Próbowałem. Włóż grzałkę do wiadra i powiedz gdzie pierwsze pojawi się ciepła woda? Załóż sobie piec centralnego ogrzewania na strychu skoro według ciebie ciepła woda rozchodzi się we wszystkich kierunkach.
Kristoforn do domowej jeszcze jej daleko a i tak lepsze to jak ganiać z wiadrem. Takie postępowe. :)
No a grzałka faktycznie chyba w bloku najlepsze rozwiązanie. Chociaż mtz ma obok i grzeje rewelacyjnie. Tyle że odległość od bloku mała, sam kanał dolotowy jest podzielony na dwie części zimny i ciepły.
W tamtych latach co zaczęli robić 60-kę zetor też nie miał miejsca na grzałkę. To były czasy liny. Dopiero potem pepiki zrobiły w bloku dziurę. Pewnie sami nie wiedzieli po co. A ktoś ją wykorzystał i wmontował grzałę.

Edytowany przez seweryn20, 25 listopad 2013 - 07:03.

KPK Kumurun Team

#595 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 16:49

Układ chłodzenia w c-360 A co sądzicie o grzałce oleju która jest osadzona w misce. Pewien ciągnik idzie nas sprzedaż i mam okazje zamienić się właśnie na taką miskę z wbudowaną grzałką oleju którą podpina się pod sieć 220V. Z tego co wiem zimą nie miał problemu z odpaleniem jak jeździł zawodowo w firmie. Podejrzewam, że działa to na tej zasadzie, że tłoki nagrzewają się ciepłymi powietrzem od spodu. Jedyny problem dlaczego się narazie waham to taki, że wejście grzałki jest w miejscu gdzie w czterdziestce mam dwa filtry oleju, a niechałbym ich przerabiać na wymienny bo te mają plus, że są prawie wieczne bo wystarczy je umyć przy wymianie oleju.

#596 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 16:55

Układ chłodzenia w c-360 Zdecydowanie bardziej polecam grzałkę płynu. Żeby ciągnik zapalił od pierwszego cylindra powietrze sprężone w nim musi osiągnąć odpowiednia temperaturę po sprężeniu. Grzejąc płyn rozgrzewasz je w cylindrach i w kanałach ssących głowicy. Grzejąc olej zyskujesz tylko mniejszy opór przy kręceniu silnikiem ale nie podniesiesz znacząco temperatury powietrza w cylindrze.
KPK Kumurun Team

#597 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 17:58

Układ chłodzenia w c-360 Grzałka oleju tylko i wyłącznie by podgrzać gęsty olej na mrozie do konsystencji bardziej płynnej. Do żadnego grzania silnika ten sposób się nie nadaje, mało wydajny i efekt spalonego oleju.

#598 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 22:48

Układ chłodzenia w c-360 Dokładnie jak koledzy wyżej piszą odpuść kolego sobie grzałkę oleju bo jest problem z przypalaniem oleju sam zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem do T25 ale odpuściłem

co do umiejscowienia grzałki u mnie w 60-tce to w galerii są zdjęcia ale muszę jeszcze zmodyfikować na coś podobnego jak ma kolega gintek zrobione i w tedy będzie bajka

#599 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 21:40

Układ chłodzenia w c-360 To raczej odpuszczę sobie tą grzałkę oleju. A czy w takim razie najlepszym rozwiązaniem dla grzałki płynu chłodzącego nie było by kolanko zaraz przed kolektorem wodnym, by szybko podgrzać górna cześć głowicy. Zdaję sobie sprawę, że jak umieścimy ją na dole to zagrzeje nam cały silnik ale na to potrzeba czasu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 21:46

Układ chłodzenia w c-360 Z tym paleniem od pierwszego cylindra to przy mrozie 20 -30 stopni to nie można przesadzać bo niema pewności jak zachowa sie olej i dolna część układu smarowania