Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 11 sierpień 2008 - 11:30

Układ chłodzenia w c-360 Cię chyba coś gnie Bugi.Termostat jest po to aby po rozgrzaniu silnika puścić wodę w duży obieg.Diesel to nie benzyna.Diesel musi mieć swoją temperaturę pracy(ok.85-95C) a nie 60.Silnik będzie nie dogrzany i będzie kopcił.Apropo wywalania wody to uszczelka pod głowicą a nie termostat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 23:15
  •  

#42 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2008 - 18:41

Układ chłodzenia w c-360 Może Ciebie gnie, żebyś wysilił trochę swój rozum to może przyszło by Ci na myśl że termostat może nie przepuszczać wody, i dlatego ją wygania. Nie masz pewności że to jest termostat, a wiadomo że i bez niego się obejdzie.

#43 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 18:57

Układ chłodzenia w c-360 Przyznam racje bugi-emu..mialem tak samo w moim zts-ie....to moze byc z winy termostatu.
Ale uszczelka tez moze byc. Najpierw radzilbym rozebrac i sprawdzic termostat, moze to z nim cos sie dzieje, zasniedzial, zalepil sie, albo alkochol wylecial z niego i dlatego nieprzepuszcza

#44 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 11 sierpień 2008 - 19:54

Układ chłodzenia w c-360 zobacz czy termostat jest sprawny jak nie to kup drógi nowy bo inaczej zawsze będzie gubił wode
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#45 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 20:20

Układ chłodzenia w c-360 Rozgrzać silnik powyżej 70 C dotknąć rury idącej od pompy do chlodnicy powinna być gorąca
Jest jeszcze jeden sposob bez rozbierania tylko NIEBEZPIECZNY na sprawdzenie termostatu no ale zdradzę
Rozgrzać silnik ale tylko do 70 C powinno wystarczyć aby otworzył się termostat i przy pomocy dużej i grubej szmaty założonej na korek od chlodnicy by okryć chlodnicę odkręcić i poczekać ąż przestanie bulgotać i ewentualnie lecieć woda .Gdy już będzie spokojnie (w chlodnicy) zajrzeć i zobaczyć czy jest ruch wody oczywiście wszystko przy pracującym silniku

#46 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 20:24

Układ chłodzenia w c-360 Bugi Ty nie możesz wyśilić bo go nie masz.A z Twojej wypowiedzi wynika żeby wyrzucił i nie wkładał a to dla silnika nie zdrowo.Jak byś myślał to byś mógł napisać żeby go sprawdził lub wymienił.

#47 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 20:30

Układ chłodzenia w c-360 Czy ja gdzieś napisałem żeby nie wstawiał nowego?
Zastanów się a nie wypisujesz bzdury...

#48 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 22:17

Układ chłodzenia w c-360 Napisałeś jasno -"wywal go " , a nie wymień.

#49 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 06:45

Układ chłodzenia w c-360 A dużo tej wody wywala? Bo jak troche to zupełnie normalne. Jak sie zaleje chłodnice pod korek to tak jest. Rozgrzana ciecz zwiększa troche swoją objętość, tworzy sie ciśnienie i wywala ciecz na zewnątrz. Ale jak już wywali tyle że rozgrzana woda sie mieści w układzie to przestaje wylatywać. Ja mam ciągnik zalany płynem i cały układ chłodzenia nowy i tez mi tak wywala jak pod korek wleje. Na starym termostacie i starej chłodnicy było tak samo. Najlepiej by było zrobić zbiornik wyrównawczy tak jak jest w autach to by wywalało do zbiorniczka a potem zasysało spowrotem po ostygnięciu silnika. Nie powinno sie wywalać termostatu. Niedogrzany silnik więcej pali, np. moja c-360 na dobrze rozgrzanym silniku kręci około 100 obrotów więcej przy gazie wciśniętym na maxa.

#50 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 07:48

Układ chłodzenia w c-360 @Zorzyk ma rację @Bugi napisałeś -wywal go a nie -wymień go i Ci zwróciłem uwagę że bez termostatu nie można jeździć.Teraz żeś zrozumiał?!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 08:00

Układ chłodzenia w c-360 Chodziło mi o wywalenie starego, jak bym napisał żeby go wywalił i nie zakładał nowego to sytuacja była by jednoznaczna... Wy to zrozumieliście inaczej, mi chodziło o coś zupełnie innego i koniec.

#52 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 15:47

Układ chłodzenia w c-360 Zarówno z termostatem jak i bez będzie mu goniło wodę a przyczyna jest taka ze albo uszczelka albo tuleje jak koledzy wyżej wspomnieli jak odkręcisz korek od wody to powinieneś mieć taki czarny tłusty nalot na chłodnicy to opary z oleju ja tak miałem 4 nowe uszczelki i ok ,Bez termostatu to będziesz musiał mu wodę dolewać bo ci całą wygoni .
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#53 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 19:01

Układ chłodzenia w c-360 U mnie w ciapku po prostu była uszczelka pod głowicą pęknięta. Kiedyś jak odkręcałem to dobry metr w górę korek poleciał. ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#54 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 19:30

Układ chłodzenia w c-360 Może sam zainteresowany coś napisze?
U mnie termostat ale wiadomo że może być coś z termostatem i z uczszelką, u mnie wina leżała w termostacie.

#55 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 21:35

Układ chłodzenia w c-360 chłopcy miałem ściągać głowice i patrzyć uczszelkę jak zdjełem maske okazoło się że chłodnica jest ogromnie zabita włożyłem nową i termostat też nowy stara chłodnica ważyła 2 razy tyle co nowa teraz jest wszystko ok ostatnio orałem to traktor wcale się nie grzał i wody nie wyganiało

#56 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 22:50

Układ chłodzenia w c-360 Ale chyba zakamieniona chłodnica nic nie ma do wyrzucania wody z niej ?? Przynajmniej tak mi się wydaje.

#57 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 08:14

Układ chłodzenia w c-360 No chyba nie ma.Ale dobrze że C-360 chodzi jak należy.Ja też muszę wymienić chłodnicę bo dziurawa i zakamieniona.

#58 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:03

Układ chłodzenia w c-360 teraz moja c-360 to żyleta, chodzi w pługach 4 na 4,5 klasie ziemi i nie pamiętam żeby woda była na zielonym

#59 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 21:09

Układ chłodzenia w c-360 To nie jest dobry znak. Powinno być na zielonym bo to jest temperatura tego silnika. Jeżeli jest poniżej to padł ci czujnik. Bo jeżeli nie ma temperatury to występuje większe tarcie. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 25 wrzesień 2008 - 12:42

Układ chłodzenia w c-360 Może po prostu nie ma termostatu i nie osiąga temperatury a tak jest opisane w instrukcji Dodany obrazek
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...