Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 17:27

Układ chłodzenia w c-360 Wszystko ładnie pięknie, tylko na płynie i przy ponad - 20-stu stopniach mrozu odpal 60-tkę od kopa, to już wolę wlać ciepłej wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 09:53
  •  

#562 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:47

Układ chłodzenia w c-360 Tak samo mówił mój dziadek i pewnie nie jeden senior w Polsce i ganiają z wiadrami jak idioci.
Opalarka podgrzewałem kolektor ssący i 4011 którą miałem paliła od pierwszego cylindra który złapał to powietrze.
W zieleni stary ostrówek zawsze palił bez względu na mrozy chociaż do dziś nie wiem dla czego. Był w takim stanie że nie powinien złapać nawet w lecie.
Da się.
KPK Kumurun Team

#563 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 17:59

Układ chłodzenia w c-360 Miałem zalany płynem też kolego, nie myśl że nie wiem co to płyn, ciągnik mi też odpala nie najgorzej, ale ja mówię o dużych mrozach a nie przymrozkach.
Druga sprawa, to zaleję ciepłą wodą i silnik moment się nagrzewa. Co innego jak silnik ma grzałkę, to tylko płyn.

#564 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:02

Układ chłodzenia w c-360 Największe jakie paliłem 4011 to około -30 stopni. Poniżej 20 to nie rzadkość na wywieji gdzie stała. Tak że tutaj mnie nie zaskoczysz. Problemów nigdy nie miałem i żadnego plaka nie używałem. Trudniej palił 20 lat młodszy zetor.
KPK Kumurun Team

#565 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:09

Układ chłodzenia w c-360 Seweryn czy ty dzisiaj nie jesteś na procentach bo piszesz ja 16 latek

#566 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 18:11

Układ chłodzenia w c-360 Ja też paliłem od dotknięcia na ciepłej wodzie, no co to za problem nalać gorącej wody wiaderko. A powiedz ile widziałeś taki ciągników co paliły na mrozie dobrze? bo zazwyczaj to już jak są przymrozki to co niektórzy już z nimi kocurują. Dla mnie dobre odpalenie, to jest nacisnąć na starter i chodzi, bo są też tacy co rozładują aka i mówią że dobrze odpala na mrozie.

#567 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:17

Układ chłodzenia w c-360 Nie wiele. Bo mało co w zimie w ogóle garaż opuszcza. Przynajmniej w moich stronach.
Nic nie piłem. Słabi mnie takie gadanie. Tyle klekotów jeździ po świecie a tylko w Polsce bez ciepłej wody w zimie nie zapali.
Przynajmniej naście w okolicy lkt, kilka zetorów,( co w lesie jeżdżą), ja miałem 4011, szwagier 5340 wszystko zalanie płynem i paliło. Nie wspomnę w dawnych czasach o starze 266 którym jeździłem i kilku innych w okolicy płynem zalane i paliło.
Dla tego będę się upierał że mimo że stare w zimie zapali bez idiotycznego zalewania ciepłą wodą.
KPK Kumurun Team

#568 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:23

Układ chłodzenia w c-360 Powiem tak na mrozie 25 stopni sprawność nowego akumulatora to 50 % ,
a co wtedy gdy akumulator ma 4-5 lat , do tego jest palony po paru dniach czy tygodniach

#569 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:26

Układ chłodzenia w c-360 Akumulator musi być sprawny a jak ledwo zipie to ci nic nie pomoże. Ciepła woda czy świeca żarowa nie ulży rozrusznikowi przy kręceniu wałem. Zapalić paliwo w ogrzanym cylindrze czy ciepłym powietrzu tak ale nie zakręcić.
KPK Kumurun Team

#570 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 18:26

Układ chłodzenia w c-360 Bez żadnych "wspomagaczy" typu opalarki, farelki, świece płomieniowe, świece żarowe, samostarty, przy -30 STOPNIACH NIE ODPALISZ, benzyniaki już mają problem i po co mówisz że zalanie ciepłą wodą jest idiotyczne, to samo mogę powiedzieć o innych wspomagaczach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 18:31

Układ chłodzenia w c-360 Mat, przecież napisał .

Bo mało co w zimie w ogóle garaż opuszcza

zatem weź pod uwagę to, że w garażu jest zawsze nieco inna temperatura jak na zewnątrz.Nie podejrzewam kolegi o ogrzewanie w garażu, ale to już robi sporą różnicę

#572 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:33

Układ chłodzenia w c-360 Przecież ja nie napisałem że pali ot tak sobie. Postęp poszedł do przodu i są dzisiaj wydajniejsze aku, montowane w silnikach podgrzewacze płynu zasilane z sieci czy nawet już w osobowych autach z aku samochodu, świece żarowe, płomieniowe, samostarty, oleje które mniej gęstnieją w zimie. Wiele z tych rzeczy można zastosować np. w 60-ce za niewielkie pieniądze. Po to to jest by mniej się urobić jeśli jest możliwość. Diesel bez wspomagania nie ma szans zapalić w duże mrozy i to jest fakt. Ale właśnie dla tego powstała cała ich gama.

Kolega łapie za słowa. To przenośnia. Nie wyjeżdżają bo są nieużywane w zimie. W mojej okolicy to chyba z 80% ciągników.
Nawiasem mówiąc nie wyobrażam sobie wody w ciągniku przy -30. Przecież ona zamarznie zanim silnik ją zagrzeje nawet z żaluzją na chłodnicy.
Tym bardziej zużyta 60-ka która ma biedę zagrzać silnik i puścić wodę na chłodnicę.

Edytowany przez seweryn20, 23 listopad 2013 - 18:39.

KPK Kumurun Team

#573 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:42

Układ chłodzenia w c-360 Akumulatory dzisiejsze sa wydajniejsze ale tylko na papierze
ponad 25 lat temu ropa poniżej -12 stopni sprawiała problemy i trzeba było się postarać aby odpalić

Edytowany przez GoRAL1, 23 listopad 2013 - 18:43.

#574 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 18:45

Układ chłodzenia w c-360 Nie zamarznie, no trzeba ekran też osłonić co bynajmniej nie jest szkodliwe i jak jest mała dziurka w termostacie to nie zamarznie.
Co 25 lat temu? teraz nic nie lepsza, tylko na papierku jest minus 28.

#575 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:46

Układ chłodzenia w c-360 To zależy ile dasz za aku. Co do trwałości może nie wiele się zmieniło ale jeśli chodzi o możliwości chwilowego obciążenia jest lepiej.
Ropa była kiedyś kiepska pod tym względem. I to mniej niż 25 lat temu. Dziś zależy gdzie kupisz wcale nie jest lepsza.
Swojego czasu złapało mi wodę w chłodnicy mimo że była zakryta. Możliwe że przyczynił się do tego non stop otwarty termostat alkoholowy, mieszek pęknął) lub zdezelowany wtedy silnik. Miał już ponad 4mm luzów na zamkach.

Edytowany przez seweryn20, 23 listopad 2013 - 18:51.

KPK Kumurun Team

#576 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 23 listopad 2013 - 21:57

Układ chłodzenia w c-360 Z tą ropą nigdy nic nie wiadomo, ostatnio rozwaliło mi pompę wtryskową która chodziła rok po regeneracji mimo że paliwo zawsze brane było na stacji, ojciec na oryginalnej pompie i ropie która wg was była gorsza kiedyś jeździł prawie 15 lat, więc nie wiem czy taka ropa czy takie pompy teraz.
Pozdro
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#577 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:15

Układ chłodzenia w c-360 Mnie chodzi o to że w tamtym czasie nie było paliwa zimowego i w silnych mrozach wytracała się parafina

#578 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 23:05

Układ chłodzenia w c-360 panowie tak czytam ten temat i wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji

mam starą poczciwą 60-tkę a 80 roku od kilku ładnych lat jest zalana płynem wcześniej to różnie bywało ale obecnie jest płyn. Faktem jest że są nowe przewody ale to z powodu awarii termostatu co z kolei przyczyniło się do uszkodzenia chłodnicy ale okazało się że miało prawo bo chłodnica była aluminiowa nie mosiężna i po prostu ją rozsadziło. Przy okazji wymiany chłodnicy została założona nowa pompa wodna bo stara za duże bicie już miała i ciężko chodziła więc wymieniłem wszystkie przewody. Zamontowałem również w tamtym roku grzałkę ale okazało się że to jeszcze nie to. 60-tkę bolał rozrusznik nowe szczotki i tulejki załatwiły sprawę olej także został wymieniony na zimę tylko nie na superol i tym podobne tylko zalałem Turdusa. Akumulatory do tegorocznych żniw były jak dobrze pamiętam 6-7 letnie obecnie są nowe.

Teraz reasumując
-ciągnik zalany płynem
-w silniku Turdus 15W/40
-grzałka płynu
-termostat
-poprawiony rozrusznik
-nowe akumulatory (obecnie)
w tamtą zimę nie było że mróz że zimno nie było mowy żeby nie odpaliła dodam że ciągnik stoi w stodole w wierzejach także temperatura jest tak sama jak na zewnątrz
co do paliwa to powiem tak jeszcze trochę to będziemy jeździli na wodzie albo sam nie wiem na czym bo ciężko to będzie nazwać ropą ale cóż takie życie

dla nie do wiarków może uda mi się coś nakręcić jak przyjdzie zima i mrozy ale tak na moje oko to dopiero gdzieś w marcu przyszłego roku

kolego @goral1 a widziałeś obecne paliwo zimowe z którego nie wytrąca się parafina bo ja jak żyję to jeszcze nie

Edytowany przez blondynek2004, 23 listopad 2013 - 23:07.

#579 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 09:19

Układ chłodzenia w c-360 w ktorym miejscu masz grzalke?
jesli przy chlodnicy to co daje ???

co do paliwa, masz racje cos sie wytraca, ale czy parafina czy dodatki rzepaku ???

jesli mowa o paliwie to nalezy pamitac rowniez o filtrach, szczegolnie w odstojniku lubi zrobic sie maslo

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 17:27

Układ chłodzenia w c-360 Grzałkę mam przy kolektorze wodny tylko że jest niżej niż kolektor i grzeję 2 razy po 15 min i zegar od temperatury stoi na czerwonym i musi odpalić.

filtry co roku na wiosnę bo na zimę niema sensu zmieniać po prostu szkoda kasy bo i tak zalepią się parafiną

a zdjęcia grzałki są na forum w galerii