Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#541 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:12

Układ chłodzenia w c-360 Ja lata w 4011 miałem petrygo i nie sprawił mi problemów. Raczej żaden płyn nie powinien uszkodzić uszczelek ani silnika. Kranik załóż po prostu nowy, możesz go lekko wbić w gniazdo. Zbiorniczek wyrównawczy nie jest w tym ciągniku potrzebny. Po to chłodnica ma duży zbiornik górny by w nim zmieściła się zwiększona objetość płynu przez ogrzanie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 10:54
  •  

#542 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:26

Układ chłodzenia w c-360 Jezeli to stary silnik to może być rożnie koło tulei jest kamie i rdza ,

#543 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:34

Układ chłodzenia w c-360 A tam nic mu nic będzie. Płyny nie są żrące a raczej tłuste. na pewno nie rozpuści rdzy. Zalewaj.
KPK Kumurun Team

#544 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 19:58

Układ chłodzenia w c-360 Kamie i rdza plus zmiany temperatur niszczy oringi na tulei ale to miejsce sie zamula , płyn na pewno tam wypłucze ,a wtedy płyn w oleju

#545 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:05

Układ chłodzenia w c-360 Nie wypłucze. Nie jest żrący więc czemu ma wypłukać? Jest tłusty, smaruje uszczelniacze na pompach a przynajmniej przykłada się do ich dłuższej żywotności, nie wgryza się w stal, miedz ani taki wrażliwe pod tym względem aluminium. Przestańcie histeryzować na temat płyny. Niech zalewa. Nic się nie stanie.
KPK Kumurun Team

#546 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:19

Układ chłodzenia w c-360 Przytoczyłeś argumenty za tym aby silnik po remoncie zalać płynem

#547 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:39

Układ chłodzenia w c-360 Z kranikami pytam się dlatego, że obecne co mam wytrzymały 3 lata czyli u mnie około 150MTG na wodzie, po tym okresie ciekną i chodzą luźno. Silnik jako taką kapitalkę miał, więc ostro zawalony syfem w środku nie jest, boję się o chłodnicę bardziej, bo była już raz lutowana w XXI wieku i raz zaliczyła wgniecenie od filtra powietrza ale to przed długim postojem ciągnika tak na oko koniec lat 80.

#548 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:40

Układ chłodzenia w c-360 Nie po remoncie. jak trzeba nawet stary. Ja 40-letnie 4011 zalałem i nic się nie rozciekło. Potem robiłem remont i jak tuleje były zardzewiałe. Płyn rdzy nie rozpuszcza. A skoro nie rozpuści twardej rdzy to i nie wypłucze. Prosta logika. Historie o wypłukaniach są z palca wyssane. Przestańcie je szerzyć bo to bzdury.
Chłodnica jak już się raz rozlała to obojętne czym zalejesz nie jesteś jej pewny. Na płynie zaworki może dłużej wytrzymają jest gęściejszy i nie powoduje korozji. Same zaworki na płynie też płynniej pracują . Posmaruj czasem sprężynki bo to one gniją w pierwszej kolejności.

Edytowany przez seweryn20, 21 listopad 2013 - 20:44.

KPK Kumurun Team

#549 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 listopad 2013 - 20:48

Układ chłodzenia w c-360 Seweryn dobrze mówi.Dużo ludzi myśli że jak się zaleje płynem to zaraz będzie przeciekało i w ogóle...A jak nie było mechanicznego uszkodzenia chłodnicy to nie ma możliwości aby ciekło...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#550 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 20:56

Układ chłodzenia w c-360 Gdzie ja pisałem o chłodnicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 listopad 2013 - 21:05

Układ chłodzenia w c-360 Czyli co Panowie zalewać płynem? Ponieważ różne opinie o tym krążą...i szczerze to trochę boję się lać płyn żebym nie musiał potem całego silnika rozbierać bo jedni piszą tak drudzy tak...U mnie od kiedy pamiętam to ursus chodził na wodzie...stąd moje obawy..

Ponoć są jakieś koncentraty do wody? Może to było by "pewniejsze" rozwiązanie jak zalanie płynem?

Edytowany przez prorok, 21 listopad 2013 - 21:06.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#552 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:14

Układ chłodzenia w c-360 Koncentrat to to samo co płyn. Tyle że nie rozrzedzone wodą. Zalewaj. Nic mu nie będzie. Ochronisz to co założyłeś przed korozją i kamieniem. Tym bardziej jak miał remont niedawno. Poza tym płyn jest całkowicie obojętny na uszczelnienia.
KPK Kumurun Team

#553 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:15

Układ chłodzenia w c-360 Ja mam co prawda 30tkę, ale w końcu Ursus. 2 rok jeździ zalana płynem. Jak na razie, żadnych objaw by coś działo się z silnikiem, remont ostatni raz robiony w 95 roku. Po wlaniu płynu przez pierwsze dwa tygodnie płyn nie był niebieski, a brązowy więc coś tam przeczyścił układ chłodzenia. Moje zdanie: lać i mieć święty spokój w zimie z wodą.:D

#554 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 21 listopad 2013 - 21:20

Układ chłodzenia w c-360 Płyn czy koncentrat to soda kaustyczna :lol: , lepszy tańszy płyn niż woda. Warto chyba użyć do rozrabiania koncentratu wody destylowanej, u nas ciągniki pracują na płynie dość długo i nie ma przykrych niespodzianek. Co ile zmieniacie płyn chłodniczy ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#555 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:26

Układ chłodzenia w c-360 Sam się wymienia jak strzeli wąż. Na razie od trzech lat ten sam i zero dolewki. Jeszcze ze dwa i kupie tester. Jak będzie spełniał warunki to jeszcze zostawię. Jestem ciekaw ile trzeba by stracił swoje właściwości. W ładzie niwie miałem 8 lat petrygo i nic mu nie było. Na przeciągu przy prawie -30 stała. Bardzo możliwe że firmy pisząc o konieczności wymiany po pięciu latach próbują sobie zapewnić zbyt. Tester za parę lat prawdę powie.
KPK Kumurun Team

#556 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 21 listopad 2013 - 21:37

Układ chłodzenia w c-360 U mnie ostatni raz remont był w latach 90...od tego czasu jak i na pewno wcześniej cały czas śmigał na wodzie..

W takim razie te przeżarcia uszczelek o których nie którzy piszą to po prostu przypadek? Kurde spróbował bym bo to zalewanie prawie co dziennie wodą w zimie jest strasznie przykre...i trzeba pilnować i dokładnie opróżniać cały układ bo gdzieś trochę wody zostanie i zaraz wypycha zaślepki w głowicach.. Tylko z drugiej strony jak by faktycznie woda poszła do oleju na oringach od tulei to znowu strasznie dużo rozbierania a jak już rozbierać to przy okazji poskładać by wszystko na nowych częściach a jak już bym się miał tak bawić to od razu by pasowało rozwiercić blok i wstawić tuleje od zetora a póki co na takie poważne remonty nie mam wolnej gotówki...
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#557 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:41

Układ chłodzenia w c-360 Zgadza się najlepiej koncentrat płynu rozcieńczać wodą destylowaną.
Ja do c-360 która zawsze jeździła na wodzie i dawno remontu nie widziała jeśli jakiś był zalałem Petrygo bo powiedziałem, że z wodą latać nie będę i już 4 rok najmniejszego przecieku, przy starej chłodnicy i przewodach chłodniczych. Więc ja przeciwwskazań nie widzę.
Płyn chłodniczy producent zaleca wymieniać co 5 lat. Najlepiej zbadać go i co najwyżej dolać koncentratu by obniżyć jego temperaturę zamarzania.

Edit:
Zgodnie z uwagą kolegi poprawiłem błąd. ;)

Edytowany przez mtracz, 22 listopad 2013 - 21:21.

#558 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 13:24

Układ chłodzenia w c-360 Chyba obnizyć ;) Od wielu lat swoje pojazdy eksploatuję na petrygo(temp. krzepnięcia poniżej -35) i nie widzę powodu by dalej go nie stosować.

#559 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 13:28

Układ chłodzenia w c-360 Dzięki wam za odpowiedź, niestety plany na tą zimę się zmieniły. Z pewnych względów będę musiał tą koncepcje zalania płynem odłożyć do następnej zimy. A jeszcze jedno pytanie, jak nie trzeba zbiorniczka nadmiarowego to do jakiej wysokości w chłodnicy powinien znajdować się płyn by nie uciekał przez nadmiar gdy go zagrzejemy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 13:37