Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#501 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:26

Układ chłodzenia w c-360 Nie trzeba rozbierać ciągnika tylko chłodnicę wyjąć to nie takie trudne . Klej typu poxipol itp trzyma ale na krótką metę

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 12:12
  •  

#502 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:26

Układ chłodzenia w c-360 A ja to zrobiłem na super glu z tym że za łożyłem ten kranik na jakąś uszczelkę gumową - coś z dętki i klej , no i trzymało do póki chłodnica nie padła a trzymało kila lat ...

#503 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:34

Układ chłodzenia w c-360 Tą tulejkę musisz wlutować, do tego potrzebna jest porządna lutownica. Przy okazji podepnę się pod temat i zapytam czy macie jakiś sposób na zerwany gwint w bloku (tam gdzie się wkręca kranik) U mnie ktoś tam kombinował i gwint jest "przyklepany". Nie idzie wkręcić nowego kranika a stary się rozpadł. Pisałem o tym w temacie o kranikach w dziale c-330, ktoś mi odpisał, że to jest gwint 10x1 ale zastanawiam się nad przegwintowaniem na większą średnicę i wstawieniu większego kranika. Podobno w małych MF są kraniki o większej średnicy, Przerabiał ktoś ten temat?

#504 Share GralexURSUS

GralexURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i oczywiście maszyny

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:53

Układ chłodzenia w c-360 Ja tez zrobiłem POXIPOL-em i nadal tzryma bede juz z 4lata

#505 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:04

Układ chłodzenia w c-360 witam a poco tam większy kranik

#506 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:15

Układ chłodzenia w c-360 Bo orginalnego nie da się wkręcić (uszkodzony gwint) Jak załatwię gwintownik M10x1 to spróbuje go poprawić, ale jak nie będzie trzymał to myślałem o przegwintowaniu na większą średnicę...

#507 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:20

Układ chłodzenia w c-360 jesli już wymontujesz chłodnice a jest ona w dobrym stanie to nie partol jej żadnym klejem tylko zawieś do "specjalisty" koszt ok 10 -15zł , chłodnica będzie OK ty będziesz miał spokojne sumienie a i gosciu od naprawy chłodnic na szklankę chleba zarobi

#508 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:30

Układ chłodzenia w c-360 wyczyścić kwasem i gazowo wlutować i po problemie;)

#509 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:58

Układ chłodzenia w c-360 mi jak się urwał kranik w 330M to znajomy mi to wspawał gazowo , poświęcił na to kilka minut i trzyma to już z 3 lata

#510 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:10

Układ chłodzenia w c-360 Ja próbowałem już klejenia i wytrzymywało pewien czas i potem znowu puszczało. Najlepiej wlutować go i potrzyma na pewno. Ja lutowałem palnikiem ,wyczyściłem papierem ściernym powierzchnie styku ,jako topnika użyłem pasty lutowniczej do rur miedzianych i cyny do kompletu.Mi te materiały zostały po montażu inst.wod. i c.o. Jak nie masz tych rzeczy to najlepiej udać się do jakiegoś hydraulika albo innego speca a on na pewno sobie z tym poradzi. Tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda przed i po naprawie. http://www.fmix.pl/s...nicy-c-360.html
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 11:28

Układ chłodzenia w c-360

Tą tulejkę musisz wlutować, do tego potrzebna jest porządna lutownica. Przy okazji podepnę się pod temat i zapytam czy macie jakiś sposób na zerwany gwint w bloku (tam gdzie się wkręca kranik) U mnie ktoś tam kombinował i gwint jest "przyklepany". Nie idzie wkręcić nowego kranika a stary się rozpadł. Pisałem o tym w temacie o kranikach w dziale c-330, ktoś mi odpisał, że to jest gwint 10x1 ale zastanawiam się nad przegwintowaniem na większą średnicę i wstawieniu większego kranika. Podobno w małych MF są kraniki o większej średnicy, Przerabiał ktoś ten temat?

Nie wydaje mi się żeby tam był gwint M10x1. Prędzej M10x1,5 lub jakiś calowy. Jeśli znajdę w domu zaworek napiszę jaki tam jest gwint. Jak masz w okolicy tokarza zrób wkręcaną tulejkę z np. zewnętrznym gwintem M14 a wewnętrznym taki jak ma kranik. Otwór przerób na M14 i wkręć ją na kleju.
Nie będziesz miał w przyszłości problemów z dopasowaniem kranika.
KPK Kumurun Team

#512 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:42

Układ chłodzenia w c-360 Nie Tam jest zwykły gwint M10x1.5.Ja w jednej 60 w bloku i w chłodnicy mam zwykłe śruby wkręcone.Tak już kupiłem i tak już zostało...parę lat :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#513 Share jarek11144

jarek11144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:40

Układ chłodzenia w c-360 Dziękuję wszystkim za pomoc. Chłodnica już zrobiona tak jak radziliście, udało mi się ją ładnie zalutować.

#514 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:36

Układ chłodzenia w c-360 U mnie gwint w bloku też zregenerowany. Gwint poprawiłem gwintownikiem M10x1 i orginalny kranik dobrze się wkręcił. Pozdrawiam

#515 Share strazak93

strazak93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,sport

Napisany 21 marzec 2013 - 16:28

Układ chłodzenia w c-360 Witam,mam takie pytanko w związku z tym że musze wymienic chłodnice i w internecie natknołem sie na dwa rodzaje 4 lub 5 rzędowa,w swoim ciapku mam 4 rzedowa i zastanawiam sie czy niekupic 5rzedowej,prosiłbym o porade moze ktos miał do czynienia z takimi chłodnicami,a wymieniam bo podczas ciepłych dni przy orce bardzo sie ciapek grzejeojedyne co mu wtedy pomaga to otwarcie maski

#516 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 11:25

Układ chłodzenia w c-360 a moze wystarczy czyszczenie chlodnicy?

Polska B

#517 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:06

Układ chłodzenia w c-360 5 rzędowa ma lepsze chłodzenie, lepsza wymiana ciepła.
W rolnictwie siła!!! :)

#518 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:28

Układ chłodzenia w c-360 wymieniam chłodnice w c 330 i kupić 4 kanalikową czy 3? Jakaś firma jest lepsza czy brać najtańsza ?

#519 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:59

Układ chłodzenia w c-360 Zdecydowanie do C-330 jeżeli zależy Ci na dobrych chłodzeniu bierz 4 kanalikową.
A i cena ma znaczenie, przeważnie te tansze chlodnice są albo odchudzone (cieńsze kanaliki, mniej miedzi), albo są nie zupełnie miedziane.
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 maj 2013 - 20:14

Układ chłodzenia w c-360 Witam! Chcę polepszyć chłodzenie w C-360 zakładając wentylator od Zetora. Chcę zamówić ten http://www.farmexper...rodukt6004.aspx cena kusząca, tylko pytanie jak z jakością? Może ktoś z Was kupował tą część i może coś o niej powiedzieć?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.