Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#481 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:56

Układ chłodzenia w c-360 A może być to wina termostatu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 19:20
  •  

#482 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:57

Układ chłodzenia w c-360 Eeee. Raczej nie. Czemu takie przypuszczenie?
KPK Kumurun Team

#483 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:00

Układ chłodzenia w c-360 A jak sprawdzić czy termostat jest dobry?

#484 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:08

Układ chłodzenia w c-360 Wyciąg go sprawdź czy jest zamknięty i czy nie ma widocznych śladów uszkodzenia. Potem do garnka z wodą i podgrzewaj. Powinien się otworzyć.
KPK Kumurun Team

#485 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:04

Układ chłodzenia w c-360 Jeśli ciągnik chodzi na wodzie to obecnie produkowane termostaty długo nie pociągną. Sam założyłem na wiosnę nowy zdawało się dobry(droższy) termostat i na jesień po prostu się zaciął. Nawet przy temp. bliskiej 100stC(sprawdzanie) nie otworzył się. Woda przez ten czas nie była zmieniana więc kamień wytrącił się tylko na początku. Teraz mam wyjęty termostat, ale po regeneracji głowic i zalaniu układu płynem zakładam go z powrotem, bo silnik jest niedogrzany.

#486 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:38

Układ chłodzenia w c-360 Kolega @GoRAL dobrze wspomniał o zbiorniczku wyrównawczym.
Gdybyś miał założony zbiorniczek obok chłodnicy to widział byś czy ta woda wydostała się korkiem chłodnicy, czy poszła gdzie indziej.
Tym bardziej jak układ zalany płynem to jak by go wyrzuciło to szkoda, więc łapie się w zbiorniczek a potem można z powrotem wlać do chłodnicy i nic się nie marnuje.
Mam tak zrobione w kombajnie i ciągnik. :)

#487 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 11:17

Układ chłodzenia w c-360 Przy prawidłowo zamontowanym zbiorniczku wyrównawczym niczego nie trzeba wlewać z powrotem, bo układ sam pobierze płyn ze zbiorniczka do chłodnicy.

#488 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 12:23

Układ chłodzenia w c-360 Zgadza się że powinien, tak działają niektóre układy w samochodach osobowych np. starsze Suzuki.
Ale czy korki w chłodnicy od C-360 pozwoli na to? Wydaje mi się, że brakuje mu drugiej uszczelki. Czyli nie wytworzy się ciśnienie które wciągało by płyn wężykiem. Wciągnie natomiast powietrze bo nie jest szczelny "kieliszek" chłodnicy gdzie przykręcamy korek. Korek go nie uszczelnia.

#489 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 15:08

Układ chłodzenia w c-360 Na pewno trzeba założyć drugą uszczelkę na korek.Podciśnienie jakie się wytwarza gdy płyn traci temperaturę ucieknie pod korkiem a nie pociągnie płynu ze zbiorniczka. W 60-ce zbędny bajer. Wystarczy zalać do połowy stanu górnego zbiornika i płynu ubywać nie będzie a woda tyle co paruje.
KPK Kumurun Team

#490 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:14

Układ chłodzenia w c-360 jeśli zalejesz do pełna chłodnicę to zawsze ten nadmiar wyleci wystarczy żeby woda czy płyn był do połowy wysokości nad płytkami w chłodnicy i powinno być dobrze
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:34

Układ chłodzenia w c-360 Na dużych zboczach ubywa trochę za dużo wody zawsze można dolać ale płyn?

#492 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:25

Układ chłodzenia w c-360 postaw bańkę przy filtrze i poprowadź do niej przewodzik od chłodnicy jak ci wyleci to z powrotem wlejesz
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#493 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:31

Układ chłodzenia w c-360 Ja mam zamontowany zbiornik wyrównawczy z żuka,idealnie mieści się między chłodnicą,a poprzeczką od maski,ta która jest przykręcana do głowicy.Do niej właśnie przykręcony jest zbiorniczek.W korku na chłodnicy przykleiłem ładnie dodatkową uszczelkę gumową,w celu uszczelnienia połączenia chłodnicy z atmosferą,bo inaczej nie zaciągnie nam płynu po schłodzeniu.Jeśli układ jest sprawny i nie gubi nigdzie płynu,to wystarczy od czasu do czasu sprawdzić poziom w zbiorniku wyrównawczym i jest spokój.Silnik gorący wrzuci trochę płynu do zbiorniczka,a po ostygnięciu tworzy się podciśnienie,które wciąga z powrotem płyn do chłodnicy i wyrównuje jego stan na pełny.dlatego właśnie musi być dodatkowa uszczelka w korka,jak w samochodach np. w żuku.Nie miałem pomysłu skąd zaadoptować taki korek,bo chyba nigdzie nie ma podobnych z fabrycznym uszczelnieniem.Ogólnie polecam,bardzo przydatny bajer.

#494 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 23:41

Układ chłodzenia w c-360 Ja w swojej c 355 mam bańkę 2 l zamontowaną przed chłodnicą na wysokości korka od chłodnicy z korkiem od bańki i w korku nie montowałem żadnej uszczelki tylko dobrze wyczyściłem wierzch chłodnicy gdzie przylega korek i działa. :D Nigdy płynu nie dolewam do chłodnicy bo zawsze jest pełna. :rolleyes:

#495 Share jarek11144

jarek11144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:59

Układ chłodzenia w c-360 Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
Otóż chciałem założyć kranik do chłodnicy. Niestety przy próbie odkręcenia redukcji, wyszła całą śruba trzymająca kranik. Nie ma tam żadnego gwintu, wygląda to jak by było klejone.
Czy zwykły silikon temperaturowy da rade ? Czy może macie inne pomysły ?

Edytowany przez jarek11144, 19 styczeń 2013 - 17:08.

#496 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:04

Układ chłodzenia w c-360 Najlepiej zaspawaj na gazowo.Lub jak to jest mosiężne to możesz zalutować.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#497 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7609 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:04

Układ chłodzenia w c-360 Tam jest raczej wlutowana tulejka z gwintem. Silokon tu nie pomoże.
KPK Kumurun Team

#498 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:13

Układ chłodzenia w c-360 ja kiedyś wkleiłem poxilina i nadal trzyma

#499 Share jarek11144

jarek11144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:15

Układ chłodzenia w c-360 Żadne kleje i inne specyfiki nie pomogą ? Posiadam bardzo mocny klej do metalu. Rozbieranie ciągnika mi się nie uśmiecha jednak jeśli nie ma innej możliwości to trzeba się zmusić. Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:21

Układ chłodzenia w c-360 Jak chcesz to klej.Przekonasz się czy trzyma czy nie. :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.