Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#461 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 12:02

Układ chłodzenia w c-360 A załóż się że ma i to BARDZO BARDZO dużo.
Wystarczy -2 i mrożny wiatr i masz blok rozsadzony.Tak było 2 lata temu u mojego sąsiada .Blok strzelił koło pomy wtryskowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 11:31
  •  

#462 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 13:54

Układ chłodzenia w c-360 Skoro dało sie tą wodę spuścić to na 100% nie była nawet zamarznięta więc u jakimkolwiek uszkodzeniu nie ma mowy

#463 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 15:13

Układ chłodzenia w c-360 @Pol1 ja widziałem 2 razy jak blok strzelił sam z siebie przy plusowej temperaturze, jeżeli jest wadliwy to mróz nawet najmniejszy spiętrzy naprężenia i blok czy szyba pęka sama z siebie.

Co do tematu jeżeli wam zamarznie chłodnica, i nie macie warunków tj. ogrzewane pomieszczenie, najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem jest wlanie do chłodnicy denaturatu, np. 0.5l czy 1l gwarantuje że wszystko się rozmrozi, możecie nawet na tym jeździć i nic nie przyłapie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#464 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:12

Układ chłodzenia w c-360 Przy - 2 pękł? to ten mróz trzymał chyba z tydzień.Nawet ze szkła przez noc by wytrzymał.Mówimy tu o mrozie który tężeje w godz. porannych i trzyma 3-4 godz więc jak mógł rozsadzic blok?

#465 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 19:52

Układ chłodzenia w c-360 Rozsadzająca woda odlew od środka to jedno, a praca materiału pod wpływem rozszeżalności cieplnej to drugie! przeczytaj mój powyższy post 5 razy może zczaisz o co mi chodziło, chodziło mi o naprężenia wewnętrzne samego odlewu, pod wpływem zmiany temp. same z siebie niekiedy pękają, a te wykonane w kokilach z piasku metodą traconych modeli to nagminnie. To samo jest z szybami, nie widziałeś nigdy rozwarstwionej? pękniętej? czy pajęczyny na szybie hartowanej?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#466 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:15

Układ chłodzenia w c-360 Czytanie ze zrozumieniem nie sprawia mi kłopotów od wielu lat a pisałem o niszczycielskim działaniu zamarzniętej wody.W odlewni nie pracowałem więc nie mam doświadczenia ale o jakich odlewach- w tym przypadku bloków- mówimy które pękają pod wpływem rozszerzalności cieplnej?

#467 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:55

Układ chłodzenia w c-360 A blok silnika to nie odlew? normalnie pęka ponieważ te stare skomplikowane bloki miały robione jednorazowe formy z piasku i lepiszcza formierskiego w środku w bloku w kanałach, następnie ten piach był wybijany uderzeniami w ostygnięty odlew i wypłukiwany wodą pod ciśnieniem, tego piachu jest jeszcze mnóstwo w każdym bloku, jak niekiedy pęknie to widać piasek w środku, a nierównomierne stygnięcie, skurcz odlewniczy wysokiego przedmiotu narobił w blokach tysiące naprężeń, do tego te naprężenia dwoją się i troja przy każdym rozgrzewaniu i stygnięciu, dlatego napisałem że pekąją niekiedy same z siebie przy plusowej temperaturze nawet widziałem takie przypadki. Teraz rozumiesz?

#468 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 08:22

Układ chłodzenia w c-360 Podstawy odlewnictwa znam więc nie musisz mi tłumaczyć chodziło mi o to co warte są takie bloki które pękają same zsiebie.Ciekawy jestem czy wszystkie współczesne ursusowskie bloki są i były odlewane metodą jaką przytoczyłeś-wątpię...

#469 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 17:28

Układ chłodzenia w c-360 Współczesne i te stare perkinsa są odlewane metodą składanych kokili, dlatego kształt bloku jest bardziej prostopadłościenny, po zastygnięciu usuwany są części kolkila w miejscach otworów i skomplikowanych kształtów a wąskie kanały są wiercone, nie jak w tamtych większość otworów jest odlewana.

Dlatego blok do perkinsa 3p kosztuje 1000zł, do 4cyl 1800zł, a do zwykłej c360 3800zł, bo kokil do perkinsa z żeliwa jest wielokrotnego użytku, a do starych ursusów, zetorów jednorazowy, za każdym razem robiony od podstaw z piachu i lepiszcza z błędami.

#470 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:09

Układ chłodzenia w c-360 Więc ursus odlewał bloki metodą opisaną przez ciebie - jak oni utrzymali powtarzalność?A tak na marginesie gdzie można kupić blok do 3p za 1000zł?Potrzebuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 listopad 2012 - 21:59

Układ chłodzenia w c-360 Używany gdzieś powinieneś znaleźć.bo nowego za 1000zł nie kupisz.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#472 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 15:42

Układ chłodzenia w c-360 http://allegro.pl/bl...2808775233.html
http://allegro.pl/bl...2801127468.html
WoW pomyliłem się o bagatelną kwote 300-400zł, rok temu były w cenie 950-1300zł.

@2701 nie chce mi się tu wykladać podstaw odlewnictwa, poszukaj w necie jest tego pełno stare bloki ursusów były odlewane metodą traconych modeli-traconego wosku, czyli jeden kokil(forma)- jeden blok, a kokile i rdzenie z piachu i lepiszcze były robione względem innych form trwałych, stąd powtarzalność ale dokładność uzyskiwano przy obrabianiu bloku.
Te nowsze np. perkinsa metodą kokilową czyli jedna forma(kokil) tysiące odlewów.

#473 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 16:39

Układ chłodzenia w c-360 O i wszystko jasne .a bloki do 3p jeszcze kilka lat temu siegały ceny 2tys!Szczerze mówiąc nie spotkałem się z blokiem pękającym sam z siebie stąd moje zdziwienie

#474 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 14:22

Układ chłodzenia w c-360

http://allegro.pl/bl...2808775233.html
http://allegro.pl/bl...2801127468.html
WoW pomyliłem się o bagatelną kwote 300-400zł, rok temu były w cenie 950-1300zł.

@2701 nie chce mi się tu wykladać podstaw odlewnictwa, poszukaj w necie jest tego pełno stare bloki ursusów były odlewane metodą traconych modeli-traconego wosku, czyli jeden kokil(forma)- jeden blok, a kokile i rdzenie z piachu i lepiszcze były robione względem innych form trwałych, stąd powtarzalność ale dokładność uzyskiwano przy obrabianiu bloku.
Te nowsze np. perkinsa metodą kokilową czyli jedna forma(kokil) tysiące odlewów.

bobytempelatonie Kupisz taniej jak za te 1400 zł jak napiszesz do gościa prywatnie lub zadzwonisz to poza allegro kupisz go za 1200 na pewno.
Ja jak coś kupuje to tak właśnie i niekiedy dużo duzo taniej.

#475 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 15:04

Układ chłodzenia w c-360 Wiem, kupowałem rok temu po 950zł 2szt.

#476 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:25

Układ chłodzenia w c-360 Mam pytanko co do układu chłodzenia w mojej 60-tce, otóż czy normalne jest że po cięższych pracach polowych (orka itp.) w chłodnicy brakuje tak około 5-6 cm wody(termostat jest)?

#477 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:36

Układ chłodzenia w c-360 masz zbiornik wyrównawczy?

#478 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:37

Układ chłodzenia w c-360 Normalne. Prawidłowo w układzie chłodzenia 60-ki na zimnym silniku wody wystarczy np. 2cm nad żeberka. Układ chłodzenia nie ma zbiornika wyrównawczego. Jego rolę pełni górny zbiornik chłodnicy. Musi być powietrze żeby woda miała miejsce na rozszerzenie się wskutek rozgrzania.
Ale może to też być wydmuchana uszczelka. Tyle że wody ubywa po długiej pracy więcej.

Edytowany przez seweryn20, 18 grudzień 2012 - 20:38.

KPK Kumurun Team

#479 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:51

Układ chłodzenia w c-360 Aaaa i zapomniałem dodać że przyuważyłem jednego razu że 2 a 3 głowicą przez szczeline leciały kropelki wody, ale teraz juz nie leci.Pewnie uszczelka do wymiany/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:53

Układ chłodzenia w c-360 Bardzo prawdopodobne.
KPK Kumurun Team