Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#281 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:33

Układ chłodzenia w c-360 Pierwsze 5 motogodzin miał robione bez żadnego obciążenia tzn. samym ciągnikiem jeździłem na pusto i nie podobało się mi chłodzenie. A mogła pęknąć uszczelka pod głowicą i dlatego bierze olej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 11:57
  •  

#282 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 luty 2010 - 22:26

Układ chłodzenia w c-360 -sory za słowa bo sie wkurzyłem coś musieli sp***dolić!!!

i uszczelka pod głowicą i pierścienie - ale by wode wywalalo i olej byłby popielaty woda w olej a powiedz mi bracie jakie jest ciśnienie na manometrze??? bo sie pogubiłem..;) bo coś mi tu w głowie siedzi

#283 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2010 - 09:20

Układ chłodzenia w c-360 Pierścienie będa na 100 %

#284 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:54

Układ chłodzenia w c-360 Nie mam manometru. Jak zaprowadzę ciągnik do mechanika to będę wiedział co jest przyczyna że wziął tyle oleju. Myślałem że dowiem się na forum jakie mogą być tego przyczyny. Ale chyba będą pierścienie tak jak myślałem na początku i jak mi tu kilku forumowiczów podpowiada!

#285 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 01 marzec 2010 - 19:39

Układ chłodzenia w c-360 no i panowie po przerwie zimowej go odpaliłem i zaczęło wodę wywalać chłodnicą to na 100% miałem pewność że uszczelka rozebrałem ale na uszczelce nie za bardzo widać gdzie ma przedmuch głowicę splanowałem i niby lekko krzywa była teraz zabieram sie za składanie i mam kilka pytań
jak mocno dokręcić głowicę kluczem dynamometrycznym ??
jaki luz musi być na zaworach
i czy może ktos by mi objaśnił jak poprawnie wyregulować zawory w jakiej kolejności(bo na razie ciemny jestem w tej sprawie a chętnie bym się dowiedział jak od zera zacząć :) )

#286 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:54

Układ chłodzenia w c-360 Temat o momentach, kolejność dokrecania śrub. Dokręcanie śrub głowicy następuje w trzech etapach (śruby dokręcaj wg kolejności, czyli zaczynamy od 1): pierwszy etap momentem 50 Nm, drugi 75 Nm, trzeci 100 Nm. Jak masz zdjętą głowice to od razu ustaw 1 tłok w GMP. Przy filtrze paliwa od strony sprzegła jest taka zaślepka gumowa, wyjmij ją i ustaw znaki na kole zamachowym i obudowie w jednej linii, luz zaworów to 0,3 mm na zimnym silniku. 0,25mm na ciepłym. Ustawiasz najpierw zawory nr 1,2,3,5. Póżniej wał obrócić o jeden obrót w prawo i wyregulować zawory 4,6. Zawory liczy sie od przodu ciągnika.

#287 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 21:20

Układ chłodzenia w c-360 o wielkie dzieki kolego :)

#288 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 17:56

Układ chłodzenia w c-360 Nie ma za co dziękować. Napisz jak tam pracę idą. :)

#289 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:59

Układ chłodzenia w c-360 dzisiaj silniczek skręcony wtryski założyłem nowe bo stare lały wszystko dokręcone jak należy odpowietrzyłem i odpalił .Na razie chodził bez obciążenia i nic w chłodnicy się nie dzieje tylko jeszcze próby polowe zostały :)tylko jeszcze po 30 mtg ponowne dokręcenie głowicy i ustawienie zaworów najgorsze z tego wszytkiego to jest ta kochana maska(te małe śrubki w kabinie) :)

#290 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:52

Układ chłodzenia w c-360 Jak mechanik mi robił uszczelkę pod głowicą, to tylko raz skręcał głowicę. Raz powinno wystarczyć, a zawory to można sprawdzić. Tak nawiasem mówiąc w 3p to jeszcze dobry dostęp do zaworów, gorszy jest w mf 255. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 22:21

Układ chłodzenia w c-360 a po co ty maske sciagasz,wystarczy rozporki odkrecic.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#292 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 18:58

Układ chłodzenia w c-360 Myślę, żeby sie dobrać do głowicy w 3p to trzeba zdjąć maskę, chociaż dlatego, że jak nie chce się wykręcać kolektora wylotowego to bez zdjęcia maski głowicy się nie zdejmie. A po za tym maska jest dość wysoko, a ta głowica trochę waży i jest nie poręcznie ją zdejmować i zakładać.

#293 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:24

Układ chłodzenia w c-360 bez maski masz swobodny dostęp do wszystkiego wolę te kilka śrubek wiecej odkręcić i mieć dojście do każdego elementu

#294 Share sylwek29

sylwek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 22:24

Układ chłodzenia w c-360 witam po odpaleniu 40 w chłodnicy wytwarza sie cisnienie i wyrzuca wodę silnik po remoncie, termostat założony , sprawdzałem kilka razy i powtarza sie za kazdym przy gazowaniu co moze byc przyczyna i jak to sprawdzic bo podejrzewam głowice tylko nie wiem jak sie dowiedziec która

#295 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 kwiecień 2010 - 22:33

Układ chłodzenia w c-360 Jak wlejesz wody pod korek to zawsze trochę wyleci. To normalne. Ile jest wody w chłodnicy i czy wywala niezależnie od ilości wody?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#296 Share sylwek29

sylwek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 22:40

Układ chłodzenia w c-360 wody zawsze wlewam tak z 3-4 cm mniej nie pod sam korek
wystarczy ze zakrece korek pochodzi z 3-4 minuty i jak odkrecam korek to az wyrzuca a jak doleje do stanu to tak jak by sie gotowała takie bańki sie wydostaja

#297 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 kwiecień 2010 - 23:04

Układ chłodzenia w c-360 Jak w wodzie są bąbelki to uszczelka pod głowica walnięta.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#298 Share sylwek29

sylwek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 23:13

Układ chłodzenia w c-360 ciekawe która chyba najszybciej bedzie wymienic wszystkie teraz sa po 10zł całe miedziane wiec moze w nie warto zainwestowac bo ostatnio jak kupowałem to musiałem wybierac z tych zwykłych w agromie bo nie które były juz uszkodzone ze wyglądały na made in china

#299 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 24 kwiecień 2010 - 06:19

Układ chłodzenia w c-360 ewidentnie uszczelka głowicy....hmmm po remoncie mówisz...dziwny ten remont , niema prawa aby gazowało w chłodnicy tym bardziej że zawsze poziom sie zwieksza jak ciagnik pracyuje i jest tz przelew -nadmiar na zewnątrz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share sylwek29

sylwek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 07:24

Układ chłodzenia w c-360 był robiony wal szlifowany i dorabiane panewki kompl były sprawdzane wtryski wszystko w warsztatach po za tym były sprawdzane tuleje wymieniane uszczelniacze reszta została bez zmian głowice pompa wtryskowa spreżarka i po złozeniu niby było ok na drugi dzien odpaliłem i zostawiłem odkręcony korek to na zimnym silniku wyrzucił troche wody wiec dolałem do stanu i znowu wyrzucił wiec zostawiłem tyle ile było i zakręciłem korek po 5 min chciałem zobaczyć ile jest wody to korek wystrzelił a z chłodnicy wyrzuciło wode mechanik sie nie odzywa prace poszły i tak drugim ciągnikiem próbuje sie dowiedziec bo juz nie długo bedzie mi potrzebny