Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#261 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 07 luty 2010 - 19:29

Układ chłodzenia w c-360 nie wiem jaką bo mechanicy zakładali chyba jest ta "papierowa" bo grubsza i lepiej dolega

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 19:32
  •  

#262 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2010 - 19:37

Układ chłodzenia w c-360 jeśli remont był robiony przed zagotowaniem to głowica musi iść do sprawdzenia, przy zagotowaniu musiała się pokrzywić.

#263 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:48

Układ chłodzenia w c-360 nie wiecie może ile razy można planować taką głowicę

#264 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:48

Układ chłodzenia w c-360 Lub wodę wywala chłodnicą tą rurką koło korka wlewu.A jeśli chodzi o planowanie to w warsztacie powiedzą czy nadaje się do regeneracji.

#265 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:40

Układ chłodzenia w c-360 To albo głowica jest peknieta, albo uszczelka poszła. Czy z chłodnicy nie ida takie bąbelki powietrza jak nalejesz wode do pełna i on chodzi??

#266 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 08 luty 2010 - 07:19

Układ chłodzenia w c-360 nalej wody i sprawdz czy na nie zapalonym nie ucieka-sprawdz czy chłodniczka nie ma przecieku jak odpalisz ciagnik i są bombelki to woda jest wyrzucana-spalana w komorze albo tulejka -pęknieta przy kanale wodnym bloku...

ps
dziwi mnie ze operator nie widział wskazań temperatury silnika ....??? ba pewnie uszkodzony

#267 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:35

Układ chłodzenia w c-360 bąbelków nie ma tylko podczas pracy sobie łyknie muszę go dokładnie pooglądać wymyć i zobaczyć czy nie ucieka chociaż myślę że to uszczelka

elektrotech po części masz racje z tym zegarem ale on działa ale na czerwone nigdy nie wejdzie tylko na zielonym siedzi i trochę wzrośnie jak sie rozgrzeje silnik chyba zegar wywalę po pewnie jakiś chinol siedzi ;[ myślałem o elektrycznym z pieca CO zrobić dziurkę i zamontować czujnik co myślicie o tym .

dzieki za poradę jak sie zrobi cieplej zacznę działać

#268 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 09 luty 2010 - 07:00

Układ chłodzenia w c-360 Mało osób chyba zdaje sobie sprawe -wskazania zegara -dobrze jest go sprawdzić w goracej wodzie i termometrem wzorcowym...jesli zegar ma niewielkie wskazania w sensie przesuwu to chyba jest coś nie tak

#269 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 09 luty 2010 - 15:34

Układ chłodzenia w c-360 Te zegary to totalna porażka. Najlepsze robi Mera KFM. Aczkolwiek nawet te mają dużą tolerancję. Najlepiej założyć elektroniczny wskaźnik.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#270 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 luty 2010 - 21:20

Układ chłodzenia w c-360 toleracje mają sporą ale to co wskazują wzupełności wystarcza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:48

Układ chłodzenia w c-360 glowice mozna splanowac max 0,5 mm od nowej,wiec nie wiadomo ile ci jeszcze zostalo,ja planowalem z 10 razy-mialem co pare miesiecy to co ty,ale winny jest blok- miedzy tulejami ma male obnizenie i co chwile idzie nowa uszczelka.
zdrapanie tej starej uszczelki to ci zajmie troche czasu.glowica na pewno nie pekla,w tych typach to sie nie zdarza,a szkoda 200 zl.
planowanie,nowa miedziana uszczelka,klucz dynamometryczny,odpowiednia kolejnosc dokrecania srub[gdzies tutaj byla] i powinno byc dobrze az do nastepnej naprawy,jak raz zagotowalo to problem bedzie sie powtarzal-to delikatne silniki.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#272 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:59

Układ chłodzenia w c-360 jacus wiem ze delikatny w tych sprawach bo miałem przeboje kiedyś ale za to spalaniem i dynamiką może się pokazać chociaż każdy ciągnik przez przegrzanie dostanie po du.... :D

#273 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:21

Układ chłodzenia w c-360 @jacus ja mialem podobnie dopóki nie zalozyłem zwyklej uszczelki bo miedziane mi w kołko wywalało.Jak sie dobrze przyjrzałem to tuleje mi sie w bloku poobniżały i nie mozna dobrze uszczelnic pomiedzy.

#274 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 11:19

Układ chłodzenia w c-360 Nie dawno miałem robiony kapitalny remont w C 360 mam zrobione na razie 28 mth. Po remoncie zagotował się mi z powodu bardzo zakamienionej chłodnicy która później wymieniłem. Kopci na fioletowo jak jest zimny a później jak się rozgrzeje już nie, oleju dolałem na te 28 mth 2 litry. Mam pytanie czy pierścionki mogły się zapiec czy jeszcze nie ułożyły się dobrze?

#275 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 25 luty 2010 - 11:35

Układ chłodzenia w c-360 ja stawiam na zapieczenie, bo dwa litry oleju na 28 mth to dużo, teraz 10 mth wystarczy aby pierścienie sie ułożyły

#276 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:03

Układ chłodzenia w c-360 Fioletowy dym to niedopalony olej przy wyzszej temperatórze spalanie jest lepsze i dymu nie widac. Pierścienie czy pierścień zapiekł się na bank, po rozebraniu obejżyj tuleje i tłoki jessli będa ślady zatarcia na tłokach można je przytżec drobnym papierem. tak wogóle dlaczego nie pilnowałeś temperatury po remoncie silnik ma tendencje do przegżewania się więc na to trzeba zwrócić szczególną uwagę.

#277 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 luty 2010 - 12:41

Układ chłodzenia w c-360 Wymień pierścienie i będzie dobrze ja kiedyś tak samo miałem ale to na szczęście nie jest takie straszne bo koszt naprawy to grosze.
Pozdrawiam

#278 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 17:38

Układ chłodzenia w c-360 Właśnie że pilnowałem temperatury jak tylko mi zaczął wchodzić na czerwone pole zgasiłem go by ostygł i wtedy słyszałem jak w chłodnicy woda bulgocze. Dokładnie przez 5 sekund było słychać a później już nie. A to mogło by spowodować zapieczenie pierścieni?

#279 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:53

Układ chłodzenia w c-360 Najlepiej jak rozbiorę będę wiedział!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 luty 2010 - 06:32

Układ chłodzenia w c-360 dobra rada jesli ciagnik sie zagrzał -czerwona skala zostawiamy go na wolnych obrotach aby było chłodzenie cieczy.zalecane jest aby po remoncie silnika odpalic go i niech sobie pyka co 2 godziny dziennie ok 2-3 dni bez obciązenia .Sam remont i wio w pole nie wskazane -bo już koledzy odpowiedzieli