Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

889 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 09:18

Układ chłodzenia w c-360 Ratunku!Wentylator poluzował mi się już 3 raz i 3 raz będę musiał to skręcić!!Co może być tego przyczyną?Luźny pasek klinowy?Jak ostatnio rozbierałem pompe wody,żeby reperaturkę wymienić to włożenie jej blokował mi taki jakby pierścień więc go zdemontowałem i przy demontazu ten pierścień pekł i zmontowałem to wszystko bez niego.Dodam,że jak przykręcałem wentylator to dałem podkładkę spręzynową i zakontrowałem drugą nakrętką.Nic to nie pomaga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 13:06
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 09:24

Układ chłodzenia w c-360

Ratunku!Wentylator poluzował mi się już 3 raz i 3 raz będę musiał to skręcić!!Co może być tego przyczyną?Luźny pasek klinowy?Jak ostatnio rozbierałem pompe wody,żeby reperaturkę wymienić to włożenie jej blokował mi taki jakby pierścień więc go zdemontowałem i przy demontazu ten pierścień pekł i zmontowałem to wszystko bez niego.Dodam,że jak przykręcałem wentylator to dałem podkładkę spręzynową i zakontrowałem drugą nakrętką.Nic to nie pomaga.

Ej ten pierscien ktory Ci pekl to jest zabezpieczenie (chyba) -bym musial u siebie sprawdzic :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 23:18

Układ chłodzenia w c-360 wentylator jest przykręcony na śruby 8mm, i zabezpieczony blachami,jak to ci nie pomoze to wkręć na klej.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 28 lipiec 2007 - 07:20.
ortografia

#4 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 11:22

Układ chłodzenia w c-360 Ten pierścień który C pękł to jest na 100 % zabezpieczenie który trzyma ( chyba ) czop wentylatora.

#5 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 12:54

Układ chłodzenia w c-360

Ten pierścień który C pękł to jest na 100 % zabezpieczenie który trzyma ( chyba ) czop wentylatora.

tak samo myslę :)

Kontakt 661995047

#6 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 13:39

Układ chłodzenia w c-360 No nic skoro mówicie,że to wina tego pierścienia to musze go kupic i to zrobić bo co trochę to się luzuje ten wentylator!!

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 20:15

Układ chłodzenia w c-360 a spawarki to nie masz przypadkiem ?? :):)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 20:20

Układ chłodzenia w c-360

a spawarki to nie masz przypadkiem ?? :):)

dobrze mowisz -zespawac i ztopic uszczelki w pompie, a potem jak to odkrecic :) :)

Kontakt 661995047

#9 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 29 lipiec 2007 - 06:57

Układ chłodzenia w c-360 lepiej kup nowe to nie kosztuje zbyt wiele ....bo jak ci rozwali chłodnice to juz drożej cię skubnie....NIGDY bym nie zrobił takiej Partyzantki-klej itp ...bo jak na obrotach walnie to ino sie iskry posypią ......

ps
Co do pompy-remont
Jesli tego nikt nie robił wiec nie polecam...sama reperaturka to nie wszystko..a wałek??? lepiej kupic nowa pompę -a na tym bym nie oszczędzał
To co się należy kupic to trzeba kupić-wymienic na nowe chłodzenie-smarowanie to podstawa dobrej pracy ciągnika

#10 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 08:08

Układ chłodzenia w c-360 nam kiedys tez sie poluzowal,ale po rozebraniu okazalo sie ze klin sie sciol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 08:18

Układ chłodzenia w c-360 koszt nowej pompy : 90 złoty

koszt reperaturki, chłodnicy i nowej pompy oraz wentylatora : 5+350+90+35

te liczby mówią same za siebie. JA nigdy nie regeneruje pomp wodnych, to rozwiązanie tylk o na krótką mete

#12 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:29

Układ chłodzenia w c-360

koszt nowej pompy : 90 złoty

koszt reperaturki, chłodnicy i nowej pompy oraz wentylatora : 5+350+90+35

te liczby mówią same za siebie. JA nigdy nie regeneruje pomp wodnych, to rozwiązanie tylk o na krótką mete

dokładnie- bo się nie opłaca niema pewności czy podczas eksploatacji okaze się że i wałek,potem łozysko itd... pomijam czas który jest zapewne cenny..a jak się rozsypie w polu??? to juz inna para kaloszy

#13 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:36

Układ chłodzenia w c-360

dokładnie- bo się nie opłaca niema pewności czy podczas eksploatacji okaze się że i wałek,potem łozysko itd... pomijam czas który jest zapewne cenny..a jak się rozsypie w polu??? to juz inna para kaloszy

u mnie tez sie na tym nie oszczedza, zrobisz pozadnie to i pojezdzisz troche.
a swoja droga ja mam takiego sasiada ktory do zmiany paska zdejmuje chlodnice :) :)
a w pronarze pompe wodna to bez zdejmowania chldnicy zmienilismy :) (pierwszy raz z ojcem zmienialem i zajelo nam to 2,5 godz) :)

Kontakt 661995047

#14 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:40

Układ chłodzenia w c-360 Rozbiore tę pompe i zobacze czy klin cały,bo może jak mówicie,że mogło go ściąć.
Jak robiłem pompe to nie tylko reperaturke wymieniłem (już 3 raz)ale i łożyska(2 raz).Wirnik zardzewiały nieźle był,wałek w jako takim stanie.Piszecie o zmianie całej pompy,droga nie jest i pewne będzie-bo nowe,ale pozostaje problem przekonania ojca do kupna nowej pompy.A już wiem,powiem mu że wałek krzywy i trzeba wymienić :) (A może rzeczywiście krzywy i wentylatorem rzuca i się luzuje?)

#15 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:47

Układ chłodzenia w c-360

Rozbiore tę pompe i zobacze czy klin cały,bo może jak mówicie,że mogło go ściąć.
Jak robiłem pompe to nie tylko reperaturke wymieniłem (już 3 raz)ale i łożyska(2 raz).Wirnik zardzewiały nieźle był,wałek w jako takim stanie.Piszecie o zmianie całej pompy,droga nie jest i pewne będzie-bo nowe,ale pozostaje problem przekonania ojca do kupna nowej pompy.A już wiem,powiem mu że wałek krzywy i trzeba wymienić :) (A może rzeczywiście krzywy i wentylatorem rzuca i się luzuje?)

Raczej nie. Jak pisalem wyzej, w pronarze zaczelo delikatnie ciec. Ojciec jest w Agro-Pol'u pyta sie ile nowa pompa do MTZ-a a facet 130zl (cos okolo). Tak sobie przemyslelismy to nie oplaca bawic sie z naprawianiem strarej (taka stara to nie byla wtedy, -niecale 2 lata) -zalozylismy nowke i jest lux :)

Kontakt 661995047

#16 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 20:04

Układ chłodzenia w c-360 na czym jak na czym, ale na takich rzeczach naprawdę się nie oszczędza. Jakby wentylator sie urwał i porządnie pier****ą w chłodnice to rachunek masz powyżej, a nówka oryginał kosztuje 80 za zamiennik zapłacisz 50 i uszczelka albo trochę sylikonu i po sprawie. u mnie też jest koleś który wszystko naprawia spawarką i nigdy nie ma czym jeździć. A doliczając czas, i nerwy gdy dojdzie do awarii na polu to rachunek każdy sam może wykonać. A jak już wspomniałeś że po raz enty to zrobiłeś to naprawę zobaczy czy jest sens. a wymiana reperaturki i łożysk to nie wszystko, bo tam są inne rzeczy które sie zużywają np bieżnie.

#17 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 08:51

Układ chłodzenia w c-360 Zgadzam sie z @max2505 :rolleyes:

#18 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 18:29

Układ chłodzenia w c-360 Kupiłem zabezpieczenie(taka blaszka) między wentylator a nakrętkę,i na razie OK ale to znów zaczeła ciec chłodnica...ręce opadają jak nie to to tamto wrrrr... :lol: ;) :D :rolleyes:

#19 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 10:14

Układ chłodzenia w c-360 Zabezpieczenie wytrzymało skultywatorowanie 5ha i zoranie 2ha i stało się,wentylator je*** w chłodnicę :P Dziś została zawieziona do lutowania.Ja już nerwów do tego grata nie mam!!!!!!Silnik jakiś słaby,podaczas orki na 20cm (2 skiby)dymi i jest wyczuwalne że pracuje pod sporym obciążeniem,czasem mu bardzo ciężko,a jak spuściłem pług na 30cm to już kaplica,ledwo jechał a i sprzęgło zaczęło się ślizgać :P :D Wracając do wentylatora to kupiłem nowe zabezpieczenie i nakrętkę samokontrującą,mam nadzieję,żę to pomoże,bo jak nie to juz nie wiem co....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 23 sierpień 2007 - 10:50

Układ chłodzenia w c-360 Jeśli chodzi o to że dużo dymi, to popatrz sobie na inne C-360 i zobaczysz czy one nie dymią??
Powiem ci tak wszystkie te modele dymią jak sk... Jak ci słabnie to widać że przepracowała swoje lata i nie ma się co dziwić :/