Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ chłodzenia w c-360

915 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 13:21

Układ chłodzenia w c-360 Mi się wydaje że to wina termostatu.Lepiej najpierw wymienić termostat bo łatwiej się do niego dostać a jak to nie wypali dopiero brać za uszczelki pod głowicami.Tuleja raczej nie pękła bo gdyby tak było to na postoju woda z bloku lała by się do oleju.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ chłodzenia w c-360 Dzisiaj, 23:54
  •  

#62 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2756 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 21:37

Układ chłodzenia w c-360 U mnie w C-360 w ciągu godziny w orce 2 skibówką 3 razy woda się zagotowala, więc nic inego tylko do grene i cały termostat i obudowe nowa i jest lalunia
Mój Wladimirec podbija świat

#63 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 październik 2008 - 21:11

Układ chłodzenia w c-360

To nie jest dobry znak. Powinno być na zielonym bo to jest temperatura tego silnika. Jeżeli jest poniżej to padł ci czujnik. Bo jeżeli nie ma temperatury to występuje większe tarcie. :P

ale na starej chłodnicy czujnik był dobry i termostat mam nowy włożony

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2008 - 23:18

Układ chłodzenia w c-360 Niekoniecznie czujnik. Jeżeli jest nowy termostat może po prostu otwiera się przy niższej temperaturze. Najlepiej było by sprawdzić go w naczyniu z wodą przy jakiej temperaturze się otwiera. Teraz to takie części robią, że nawet jeśli są nowe to trzeba dokładnie sprawdzać.

#65 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 październik 2008 - 00:06

Układ chłodzenia w c-360 Dokładnie tak, nowe to już nie znaczy dobre. Jak masz stary termostat który działał to go podmień. Nowy mógł sie otworzyc i zablokować w pozycji otwartej.
Wyjmij i sprawdz ten termostat. Nie wrzucaj go do wrzątku, tylko gotuj z woda od początku.

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2008 - 10:03

Układ chłodzenia w c-360 Oczwiście do naczynia włóż termometr żeby zobaczyć przy jakiej temperaturze zaczyna się otwierać.

#67 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 październik 2008 - 18:08

Układ chłodzenia w c-360 ok. napisze jak to zrobie

#68 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 06 październik 2008 - 20:18

Układ chłodzenia w c-360 wymienisz termostat na nowy i problem się rozwiąże miałem ten sam problem
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#69 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 09 listopad 2008 - 21:17

Układ chłodzenia w c-360 chcę zamontować dodatkowy wentylator chłodnicy
nawet taki posiadam na prąd od samochodu :lol:

co o tym sądzicie czy ktoś coś takiego już zrobił?
prosze o opinie

#70 Share prymus

prymus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:19

Układ chłodzenia w c-360 po co

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 22:05

Układ chłodzenia w c-360 dokładnie po co ? :lol: . jak ci się silnik grzeje to wymotuj umyj chłodnice i będzie git , no chyba że ci się ślizga pasek od napędu pompy wodnej

#72 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 listopad 2008 - 22:09

Układ chłodzenia w c-360 No i chyba że będziesz jeździł cały dzień przy belownicy.A i jeszcze co to jest "chłodnoca"?To w nocy chłodzi czy to informuje czy w nocy chłodno?

#73 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 09 listopad 2008 - 23:18

Układ chłodzenia w c-360 chodnice wymyłem octem nadal się gotowała woda np. po 5 godzinach orki :lol:
kiedyś nawet tak sie zagrzał że zgasł silnik :D
mam taki wętylator od chłodnicy samochodu i pomyślałem że zamontuje go między
chodnicą a filtrem powietrza wystarczy filtr przesusąć w przód

#74 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 09:03

Układ chłodzenia w c-360 Nie kombinuj!!. Moim zdaniem oryginalny wiatrak ma taki cug ze jest az z naddatkiem.Przeciez stojac obok siagnika kiedy pracuje na wolnych obrotach to juz daje rowno. Przy pracy na wysokich obrotach robi sie wichura. Jak juz masz rzeczywiscie problem z grzaniem to zrewiduj naped na pasku, umyj chlodnice. Sprawdz droznosc termostatu. Bardzo dobrym rozwizaniem jest pozadne wyplukanie chlodnicy( zeberek) myjka cisnieniowa. Ale nie nalezy przesadzic z cisnieniem. Kurz i brud na chlodnicy w znacznym stopniu obniza wydajnosc oddawania ciepelka. Druga sprawa to obieg powietrza . Wiatrak musi ciagnac tylko i wylacznie przez chlodnice!!. Jezeli obudowa wiatraka ma duza nieszczelnosc to wiadomo ze glowny cug bedzie szedl dziura a nie po wiekszym oporze przez zeberka.
Jezeli juz uprzesz sie na ten elektryczny wiatrak , to oczywoscie tez musi byc tak usytuowany zeby dawal wprost na chlodnice z niewielkiej odleglosci. Najlepiej jezeli bedzie usydulowany w gornaj czesci chlodnicy. Oczywiscie musi dmuchac w ta sama strone co oryginalny, czyli w strone silnika. Taki wiatrak dobrze zalozyc z wlacznikiem termicznym, zeby wlaczyl sie automatycznie przy odpowiedniej temperaturze. Tak zeby wspomoc ewentualne niedomagania oryginalnego.
Ale moim zdaniem to zbyteczne. Oryginalny jest wystarczajaco wydajny.

#75 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 09:15

Układ chłodzenia w c-360 Tak.Nie kombinuj.Ja w C-330 jak miałem zakamienioną tak fest to płukanki nie pomogły.Miałem też taki duży wiatrak to on nawet tego nie chłodził.No i kupiłem w Grene za 290 zł i mam spokuj.No ten w ciągniku to dobrze daje.Jak się stoi obok niego to ładnie wieje.

#76 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3799 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 15:41

Układ chłodzenia w c-360 Słyszałem, że wentylator z zetora(nie wiem którego) pasuje do 60-tki. Ma szersze łopatki i lepiej chłodzi. Sprawdź termostat, może się przycina. My w swojej 60-tce mamy wymontowany termostat i już się nie grzeje. Lepsze to niż drugi wentylator.

#77 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 16:18

Układ chłodzenia w c-360 To ja już wolę drugi wiatrak niż wyjęty termostat.Przecież termostat musi być!!!Diesel to nie benzyna,to musi temperaturę.Silnik jest niedogrzany i to jemu szkodzi.

#78 Share prymus

prymus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 17:23

Układ chłodzenia w c-360

Słyszałem, że wentylator z zetora(nie wiem którego) pasuje do 60-tki. Ma szersze łopatki i lepiej chłodzi. Sprawdź termostat, może się przycina. My w swojej 60-tce mamy wymontowany termostat i już się nie grzeje. Lepsze to niż drugi wentylator.

od 7211 super sprawa

#79 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 19:13

Układ chłodzenia w c-360

To ja już wolę drugi wiatrak niż wyjęty termostat.Przecież termostat musi być!!!Diesel to nie benzyna,to musi temperaturę.Silnik jest niedogrzany i to jemu szkodzi.

w moim c355 ojciec wymontował termostat jakieś 20 lat temu bo w zimie woda zamarzała i chodzi dobrze . wymyj dobrze żeberka w chłodnicy wodę puść w odwrotnym kierunku jak leci powietrze . w 60tce często dzieje się tak że filtr powietrza ma przecieki oleju i wętylator wciąga krople oleju na chłodnice a na olej kusz i chłodnica się zakleja . można to łatwo sprawdzić , włożyć jedną kartkę papieru tak żeby zakryła całą chłodnice może to być gazeta , po uruchomieniu silnika powinna przywrzeć tak mocno do chłodnicy że nie pójdzie jej wyjąć ,albo zrobić małą pochodnie i na uruchomionym silniku włożyć ja między filtr powietrza a chłodnice i będzie dokładnie widać gdzie ciągnie a gdzie nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2008 - 21:10

Układ chłodzenia w c-360

My w swojej 60-tce mamy wymontowany termostat i już się nie grzeje. Lepsze to niż drugi wentylator.

Jazda bez termostatu to szybki koniec dla silnika. Praca niedogrzanym silnikiem powoduje kilkukrotnie szybsze zużycie cylindrów. Już lepiej kiedy silnik ma np. 100°C niż 60°C. Mam kolegę, który też pracował C 330 bez termostatu i wymieniał tuleje co 2000 mth. Po założeniu termostatu silnik pracuje ponad 5000 mth. Ciągnik u niego pracuje z ładowaczem czołowym przy obsłudze krów, więc nie ma się kiedy rozgrzać.