Skocz do zawartości

Zdjęcie

europa lup columbus

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2007 - 19:48

europa lup columbus to w takich pieniądzach nic nieda sie kupić?? trzeba najpierw od czegoś zacząć

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas dominator 48 38 koła silnik perkins 4 wytrząsacze części

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 5000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Claas Dominator 88 MAXI

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 120000.00 PLN
  • 31 maj 2017
Sprzedam kombajn Caas Columbus z prasa! Film z pracy Blacha ocynk!

• 5300.00 PLN
  • 30 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
europa lup columbus Dzisiaj, 18:27
  •  

#22 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 luty 2007 - 19:53

europa lup columbus my w lipcu(wcześnie co) kupiliśmy tego mercatora za 17 tys i na remont jeszcze jakieś 2000-2500 zrobiliśmy nim jakieś 20ha może mniej (jak na początek to i tak dobrze tak myślę) u siebie ok7 czyli remont i paliwo się zwróciło bo za te 12tys to naprawdę ciężko coś sensownego znaleść jeszcze jedno teraz na wiosnę trzeba ponaprawiać to co powychodziło podczas tych żniw głównie cieknące siłowniki i rozdzielacz

#23 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2007 - 19:59

europa lup columbus a co myślisz forsznicie i za nawet mniejsze pieniądze morzna go kupić do jakiegoś małego remontu jak wiesz nikt nie sprzedaje po remoncie maszyn

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 luty 2007 - 20:02

europa lup columbus oj sprzedają i po remoncie w niektórych komisach to nawet gwarancję dadzą na pierwszy sezon a o forszajach to ci nic nie powiem bo rzadnego na żywo jeszcze nie widziałem

#25 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2007 - 20:04

europa lup columbus jak morzesz odezwij sie domnie na gg 3226550 tak szybciej pogadamy
:huh: :(

#26 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 04 luty 2007 - 20:07

europa lup columbus Z tego co widze, to za te pieniążki to jeśli myślisz o zarobkowym koszeniu to będzie ciężko coś wybrać. Jeśli natomiast chcesz kupić coś co przede wszystkim wykosi u Ciebie a jeszcze trochę na zarobkach to coś można znaleźć. Mam dość dobre rozeznanie jeśli idzie o takie kombajny Ja miałem CLAASA MERCUR teraz MF 620 Wujek miał EUROPE teraz MF 487 czy jakoś tak kolejny Wujek CLAAS MERCATOR 75. A sam jak szukałem coś po claasie to myślałem o mercatorze. Ale za 12 tyś to raczej możesz zapomnieć. Ogólnie jeśli chodzi o te modele to dobra sztuka kosztuje ok 25tyś Takich ok 17-19tyś oglądałem kilka i nie polecił bym ich nikomu.

Na Twoim miejscu szukał bym czegoś w stylu CLAAS EUROPA, MERKUR; MATADOR .CORSAR COMPACT lub FAHR 900, 1000 są to maszyny bardzo proste w budowie, mało awaryjne, bardzo dużo części można po prostu w domu dorobić.
Forschritta owszem możesz kupić za 12 tyś ale nadawał by się on raczej na złom niż do pracy. Niestety większość jest strasznie wyeksploatowana, a to nie o to chodzi by go w żniwa robić tylko o to by kosić.

#27 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2007 - 20:49

europa lup columbus wiem może się mi coś trafi
zaczne szukanie zaraz po żniwach bo teraz już drożeją a jeszcze jeden rok poczekam ^_^ :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2007 - 17:34

europa lup columbus A jeszcze wracając do początku sprawy jak myślicie ile można skosić na godzinę takim kombajnem o chederze 2 metry bo ja na razie sie zastanawiam w co zainwestować i tak małe pieniądze to jest wszytko na co mnie stać nie dam rady więcej kasy sobie załatwić a wziąźć w jakimś banku co jest procent 20 to szkoda zachodu

#29 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:24

europa lup columbus Odpowiem Ci troszkę inaczej, My naszym 2,7m MERCUR-ym w ciągu 8-9h kosiliśmy ok 4ha pszenicy o plonie ok 6t ziarna i ok 5t słomy. Ale ważne tez jest jaka jest wilgotność ziarna i słomy, jakiej wielkości masz pole, czy podjeżdżasz pod kombajn jak wysypujesz.
Jeśli mogę Ci coś doradzić to poszukaj sobie EUROPY w dobrym stanie (można kupić za ok 6tyś już) a nawet jeśli nie będziesz wiele kosił na usługach to zwróci Ci się kosząc tylko sobie. A będziesz przynajmniej miał zebrane na czas.

#30 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:27

europa lup columbus a czy EUROPA może wysypywać podczas koszenia??

#31 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:30

europa lup columbus Każdy kombajn może ;-) ważne tylko abyś dopasował prędkości ciągnika i kombajnu. Jedynie problemem jest to że ma ona nisko rurę i czasem jest problem z wysokimi przyczepami.

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:34

europa lup columbus a w bizonach też można bo jak jeszcze kosili u nas bizonem to nikt nie chciał podczas koszenia wysypywać a jeden gościu protektorem wysypywał i my naszym mwrcatorem też tak robimy(czasami)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share pmirekbmw

pmirekbmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:46

europa lup columbus ja swego mam max do 5 i troszke po usługach na 3 km pól jest tylko jeden kombajn i to drogi i mało słowny myśałem o forsznicie albo bizonie do 10000 ale po rozpatrzeniu sie troski i pogadaniu na forum to chyba taki będzie najlepszy jak na pierwszy kombajn prosty i tani
jak myslicie