garek

Odszkodowanie za spaloną pszenica

Polecane posty

garek    155

Spaliło mi się wczoraj 4 hektary pszenicy. Ogień zaprószyła sieczkarnia bizona sąsiada za miedzą. Od czego zacząć chce uzyskać odszkodowanie z oc kombajnu było opłacone.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Najlepiej pogadać z sąsiadem i to chyba on może zgłosić do swojego ubezpieczyciela wypadek. Nie wiem czy nie będą potrzebne dokumenty potwierdzające zaistniałą sytuację czyli raport ze straży o przeprowadzonej akcji lub protokół z policji (na pewno przyjechali, do nas przyjechali jak się głupie 4ary brzózek samosiejek spaliło). Z tymi papierami sąsiad musi zgłosić szkodę poniesioną z winy ubezpieczonego sprzętu. Jeśli ubezpieczenie obejmuje taką szkodę, to powinni przyjechać na pole spece z PZU (lub czegoś innego) i ocenić straty.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ma przyjechać pan z PZU 11 sierpnia i faktycznei wszystkie protokoły trzeba mieć teraz bede biegął za papierami co za życie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

byli eksperci z PZu mieli miake 25 na 25 cm wkładali w łan tam gdzie się nie spaliło a potem oceniali gęstośc łanu nastęmnie liczyli ziarka w kłosach ale juz ich nie ważyli. A najlepsze było że miał krokiewke !!!! do zmierzenia ile sięspaliło a to takie kształty nieregularne masakra normalnie. Dobrze że wyjąłem mojego gpsa bo byśmy tma do teraz obliczali. wyszło dokładnie 3,10 ha. a plon ocenili na 5,5 tony


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Tak można było przewidziec. Obniżyli Ci plon, bo pewnie miałbyś dużo większy. Jak dla mnie to są oszuści. Jakbyś chciał ubezpieczyc plon, to obliczyliby, że 7 albo 8 ton/ha, a że muszą odszkodowanie wypłacic, to już tylko 5,5 tony.

 

Ot, Polska właśnie ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ubezpieczenie powinno być kąpleksowe (od wszystkiego)

EH ubezpieczyciele nie dadza ci tego co byś zarobił ponieważ oni muszą zarobić taka kolej rzeczy


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ona tam naprawde więcej nie sypnie jak 5,5 tony to pole kupiłem na wiosne z zasiewem i mówie wam żadna rewelacjka


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no to skoro tak wyliczyli to chyba jako tako?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

My czhyba 2 lata temu mieli taką samą sytuacje czyli z powodu iskry z kombajnu spaliło na się 1,5 ha żyta a firma która przyjechała to oszacowała strate na 700 zł, poprostu śmieszne :angry: :angry: niewarto nawet było za tym latać ;) robią z rolnika frajera, albo nieznają się na cenach zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśli @garek pisze, że faktycznie plon nie będzie większy to znaczy, że jednak w miarę uczciwie to obliczyli. Czyżby "czarne owce" w firmie ;):) :)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ciekawe ile wylicza kasy za to, ale to juz bedzie po żniwach to bede miałna nich czas


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

moze lepiej niech ci dadza zboze ;) ty sobie przechowasz do marca i sprzedasz 30% drozej :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak by dali uczciwe odszkodowanie to też bym był zadowolony


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę instytucję w województwie kujawsko-pomorskim, która zatrudnia rzeczoznawców rolnych lub samego rzeczoznawcę wpisanego do rejestru, który będzie w stanie oszacować szkody spowodowane przez suszę w uprawie pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj