Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne przypadki w rolnictwie

90 odpowiedzi na ten temat

#81 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 24 grudzień 2008 - 10:02

Dziwne przypadki w rolnictwie No to muszę się pochwalić bo jechałem kiedyś 30 na ręcznym i nic się nie stało na szczęście tylko troche z bloku capiło ale rozwiał wiatr smrud.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwne przypadki w rolnictwie Dzisiaj, 15:39
  •  

#82 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 28 grudzień 2008 - 09:28

U mnie było podobnie. Znajomego zięc pojechał robic podorywke. Teściu pokazał mu jedną miedzę i gdy zobaczył że dobrze mu idzie robota to sobie pojechał... A on nie wiedział dokąd jest jego pole... I za darmo podorywka. Najlepsza była moja mina jak przyjechałem robic podorywkę a tu szok!! :P pół dnia sie zastanawiałem jak to sie stało...

Nie ma jak to dobry sąsiad ;)

It's My Life...

JD...

#83 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 10:01

Dziwne przypadki w rolnictwie my jak kiedys ciagnelismy drzewo to ciagnik stal na asfalcie i ciagnelismy wyciagarka gdy przystawilo to ciagnik poszedl na dwa kola nabil sie do asfaltu ale my ciagnelismy dalej gdy juz puscilo to ciagnik wydarl pol drogi ale polatalismy i bylo dobrze:P

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 18:32

Dziwne przypadki w rolnictwie w tym roku belowałem kiszonke u sąsiada i przez pomyłkę sprasowałem nie tę łąkę (na szczęście małą). Później właściciel biegał po wsi i szukał tego, kto mu ukradł siano... Dostał za to gotowej kiszonki aż zanadto a ja po paru dniach pojechałem sprasować to czego nie sprasowałem wcześniej (to było już całkiem nieźle przerośnięte siano)

#85 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 18:38

Dziwne przypadki w rolnictwie Kilka lat temu kosił u nas bizon kombajnista byl pijany jezdzil szybko a pole bylo nierowne i urwal sie sworzen mocujacy tylna os ,os sie zgubila i potrzebny byl dzwig

#86 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 18:59

w tym roku belowałem kiszonke u sąsiada i przez pomyłkę sprasowałem nie tę łąkę (na szczęście małą). Później właściciel biegał po wsi i szukał tego, kto mu ukradł siano... Dostał za to gotowej kiszonki aż zanadto a ja po paru dniach pojechałem sprasować to czego nie sprasowałem wcześniej (to było już całkiem nieźle przerośnięte siano)

Oj Łukasz to musiała być dobra akcja jak mieliśmy pole oddalone około 8km i była tym żwirownia koleś podjechał ćiapkiem
z przyczepą i zostawił na luzie siedział na kombajnie z ojcem i mówi ty zdaje mi się mój ciągnik jedzie do tyłu ;),szybko zeskoczył i pobiegł dobrze że przyczepa się skręciła i nie mógł się dalej toczyć bo kto wie co mogło by się stać połamał by przyczepę i ursusa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:02

Dziwne przypadki w rolnictwie Kiedy jeszcze byłem kajtek sąsiad powiózł na skup świniaka w takiej klatce na konnym wozie, zajechał czeka w kolejce. Za czas jakiś podchodzi do niego znajomy i pyta
-czego ty tu stoisz?
-no toć wieprza przywiozłem
-jakiego wieprza?
-no tego- i się ogląda a tu pusta klatka- o mój boże a gdzie jon
konia batem i do domu, wieprza znalazł na drodze kilometr od domu i dziesięć od skupu. Za tydzień go zawiózł i sprzedał
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#88 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:40

Dziwne przypadki w rolnictwie Jakieś 12 lat temu pilotowałem kombajniste na swoje pole, aby sąsiada nie wymłócił.Przejechaliśmy przez mały mostek nad rowem melioracyjnym i skreciliśmy w prawo wzdłóż tego rowu.Mówię mu uważaj bo z lewej masz gnojowice - żebyś sie nie utopił!!!No to odbił nieco w prawo (a z prawej był ten rów melioracyjny).Po kilku sekundach zaczął gwałtownie skręcać w lewo!Zdązyłem sie zaprzec plecami o drzwi(stałem w progu kabiny Z-056) i poczułem jak sie przechyla w prawo!!!Choryzont się nieco zmienił tak ze rura (była rozłożona bo pole kawałek dalej) stała pod kątem mniej więcej 75 stopni. Rów miał okolo 1.3 m głebokości tylko na szczęście :P Pomimo tego i tak byłem niezle przestraszony(kombajnista też he he).Wyciągnięcie zajęło nam koło pół dnia i 4 duze maszyny(16145x2,rusek i zeter 7coś tam) no i pół dnia roboty do tyłu.Efekt wpadki do rowu to ściety sforzeń skrętu tylnich kól i troche szlamu w zbiorniku!!! Nigdy tego nie zapomne ;)

#89 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 06 styczeń 2009 - 08:28

Dziwne przypadki w rolnictwie W rolnictwie trzeba uważać cały czas bo oprócz nieszczęścia w postaci inwalidztwa błedy mogą dużo kosztować zarówno kasy jak i czasu i zdrowia!

#90 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 25 październik 2010 - 19:04

Dziwne przypadki w rolnictwie Cuda wianki się zdarzaja.2266 Extra kosze rzepak ale w Zurnie szwankowała mi prawa boczna kosa i troche dziwnie kosiłem bo odcinałem lewą.By było jaśniej-by się wysypać musiałem odjezdżac od łanu.Kose,kosze już wieczór się zbliża i patrze.O kurde!!Nie mam w ogóle prawej bocznej kosy!Ale jaja!Myśle sobie-ot kombajnista ze mnie co kose zgubił.Za dwa dni ten co z agregatem ganiał znalazł mi tą kose.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 31 październik 2010 - 14:37

Dziwne przypadki w rolnictwie A ja dwa dni temu woziłem obornik (zetor 16146 + Fortschritt t-088) jade na działke naładowany polną drogą wolniutko wolniutko (wiadomo) a tu nagle jakby jakiś hałas wrrrrrrRRRRRRRRR!!!! i na całego WRRRRR!!!! wystraszyłem się bardzo bo nie miałem pojęcia co sie dziej (trfało to może dwie trzy sek ale dźwięk z małego nagle wielki pierwsze co mi przyszło do głowy to jakaś awarja ale nic nie czułem po kierownicy żeby zaczeła drżeć w rytm tego hałasu po nogach też nic nie czułem (mętlik w głowie ) i nagle olśnienie >> głowa przed przednią szybe i patrze do góry :D :) no tak Hercules C 130 na pełnym spidzie tuż na demną przeleciał ;) ( widziałem już go w tym samym dniu myślałem że lat raz dziennie a w tym dniu przeleciał dwa razy) ale kurcze nie wiem na jakiej wysokości może 200 metrów na demną centralnie kurde wrażenie było niesamowite wydawało się że jakbym miał proce i bym wyszedł odpowiednio wcześniej to bym dziada szczelił ;) z 3 silników sie dymiło z jednego (pierwszy prawy od środka) już nie ;) . Historia trochę nie prawdopodobna ale prawdziwa ( sprawdzałem na wiki Polska ma tylko takie 4 silnikowe samoloty transportowe , bo zastanawiałem się czy to przypadkiem nie była Casa ale ona ma tylko dwa silniki)
Wie ktoś dlaczego te samoloty latają tak nisko (radar radar przecież wojny nie mamy)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.