Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne przypadki w rolnictwie

90 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 31 lipiec 2008 - 23:51

Dziwne przypadki w rolnictwie Załozyłem ten temat,bo ostatnio mój wuja opowiadał mi jak w jednej z prywatnych firm "zatrudnili" nowego "pracownika".Wuja przeszedł na wcześniejsze chorobowe.Lecz zanim zaczął chorować miał na stanie Ursusa 912.Odpicował go do nowości.Oczywiscie Stary(szef) dał na wszystko.Odmalował go całego;założył nowiuśkie błotniki:przednie i tylne;założył nowe opony na przodzie;zamontował radio.Zrobił kapitalny remont ciagnika,czyli wymienił tuleje,wtryski,filtry itp;Wyremontował skrzynie i silnik.I przyszedł do roboty pewien "Pan",który lubił napoje wyskokowe.
Wsiadł do ciagnika,nie nalał wody do chłodnicy i go zatarł na Amen.Przejechał może z 500m!!!Wuja mówił,że jak go spotka to go chyba zaje*ie.
I drugi przypadek z tym samym kolesiem:
Wsiadł do Ursusa bodajże 1224,odpalił go ładnie i sobie jedzie zadowolony.
Wszyscy do niego sie drą,krzyczą,a on nie wie o co im chodzi.
Okazało sie,że zj*b ręcznego nie spuścił.Dym szedł spod kół.
I znowu kolejny ciagnik zje*ał.
Teraz nie wiadomo czy go wywalą z roboty,czy będzie pracował przez jakis okres,aby to odrobić.Lecz nie wiadomo czy kolejnych maszyn nie zepsuje...

Ps:To nie był nie doswiadczony kierowca,lecz facet który już sporo czasu spędził na ciągnikach w PGR-ach.

Jakie są wasze jakby historyjki z życia związane z takimi osobami i nie tylko?Co zepsuły,rozwaliły itp.
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwne przypadki w rolnictwie Dzisiaj, 07:26
  •  

#2 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 01 sierpień 2008 - 08:28

Dziwne przypadki w rolnictwie ja znam gościa z SKRu co kosił kombajnem, i raz jak tyłował bizonem to facetowi kabine wialnią rozwalił w c330,drugim razem babie cegły porozwalał

#3 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 12:47

Dziwne przypadki w rolnictwie u mnie na wsi jest jeden kombajnista który kosząc po pijaku ściął sąsiadowi jakieś 20 arów carnej porzeczki a innym razem był aż tak pijany że spadł z podestu w bizonie na motowidła ale że się kręciły to wyciągnęło go do góry i spadł tuż przed sztangą ;) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 17:25

Dziwne przypadki w rolnictwie W sąsiedniej wsi jeden rolnik zatrudnia traktorzystę który lubi wypić... na wiosnę po flaszcze jeździł nawóz siać z pustym rozsiewaczem ;)
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#5 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2008 - 17:37

Dziwne przypadki w rolnictwie w sąsiedniej wiosce mam artyste: zajechał szefowi 2xc360 i fortscgritt zt 323 i jeszcze kilka razu swoje ciągniki.
czasami bawi się w mechanika. osobiście widziałem jak robił szlif wału KORBOWEGO pilnikiem a raz jak zrobił facetowi remont skrzyni to mu sprzęgło wyleciało razem z fragmentem obudowy.
i raz mu słup ,,wyrósł'' przy cofaniu kombajnem ziemniaczanym

#6 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 17:44

Dziwne przypadki w rolnictwie U mnie w okolicy jest duże gospodarstwo, rolnik ma kilka kombajnów, głownie Rekordy i wiele innego dobego sprzetu. W żiwa zatrtudnia paru "kombajnostów", żeby skosić u siebie zboże i jeszcze po usługach pojeżdzic. I pewnego razu jeden z Rekordów (podobnierz prawie nowy 2 letni) zakopał się porządnie na jakims podmomłym polu, Ci jego pracownicy nie mogli go wyciagnąc jednym traktorem Ursusem 1014 więc pojechali po inny drugi i wzieli Ursusa 1634., żeby wyciągnąć na 2 traktory na tzw. bujane i tak wyciagali ten kombajn, że rozerwali go na pół, poprostu we dwóch pociągneli w tym samym momencie i urwali tylnia oś w Bizonie. Już nie pracuja u niego.

#7 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 17:46

Dziwne przypadki w rolnictwie haha to u nas jest lepszy artysta jak oral u goscia zetorem 10641 to przywalil w slup a slup trafil mniedzy kolo a maske czyli w most i tylko hydrauilke rozwalil haha ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#8 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 19:01

Dziwne przypadki w rolnictwie U nas jedni do starego nh dopasowali sobie sieczkarnie od innego kombajnu. Wyjechali kosić i mówią " o jak fajnie idzie"" i w pewnym momencie jeden mówi do drugiego " coś nas wyprzedza chyba wąż" a to sie okazoło że pasek od sieczkarni spadł bo za słaby napinacz zrobili później go poprawili

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 19:44

Dziwne przypadki w rolnictwie Niedaleko mnie jak kiedyś kupili kombajn i kosili we trzech taką kasę zgarnęli opili się i jak wracali do domu to tył im spadł z mastka i jak dojechali do domu to się okazało że koło zostało w rowie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 01 sierpień 2008 - 20:03

Dziwne przypadki w rolnictwie U nas w zetorku rencznego nie ma prawie od nowości wujek kazał znajomemu podjechać pod dom, a ten nawet nie wiedział, ze ciągnik ma hamulec ręczny xD
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 20:09

Dziwne przypadki w rolnictwie u nas w wiosce mieszka spec u sąsiada ścinali topole to jak pociągnął topole to znalazła się na lini elektrycznej ,a raz u sąsiada po pijaku po robocie nie chciało mu się iść myć to jak krowa lała to se ręce umył ,no i raz 330 bez kabiny miał wywrotkę a tylko żebra i tłumik zlamał.

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 21:48

Dziwne przypadki w rolnictwie u kumpla tak, kierownik cował kombajnem a pracownik Zetorem z prasą w przeciwne kierunki no i sie spotkali, efekt, pogięta sieczkarnia w MDW E514
Mój Wladimirec podbija świat

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 01 sierpień 2008 - 22:26

Dziwne przypadki w rolnictwie w tamtym roku ojcu tak się spieszyło że nie zauważył wysuniętej żmijki zbożowej i zetor stracił komin z kolektorem :) dzisiaj zetorem przy wkładaniu balotów do stodoły za wysoko miałem podniesionego tura i wjechałem razem z deskami nad drzwiami:P ale dostałem opierdziel od ojca :) z dwa lata temu zapomniałem o ręcznym że mam zaciągnięty i ładnie go wtedy upaliłem ;) ... wczoraj znów przy rolowaniu słomy wajcha zmiany biegó od zetorka została mi w ręku :) znajomy śmiał się żeby mi śniadania nie dawali a co się okazało kiepski był odlew metalu... dzisiaj z okazji zakończenia żniw pojechałem do sklepu kupić 0.5l czystej no ale nie dojechałem do domu bo wpadłem na polu w taką dziurę że spadła mi gaśnica 4kg no i stłukła 0.5l następną musiałem kupić za swoje $ i 27zł w plecy:P

#14 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 sierpień 2008 - 01:23

Dziwne przypadki w rolnictwie

cował

cofał jak już aż w oczy razi
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#15 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 02 sierpień 2008 - 06:56

Dziwne przypadki w rolnictwie U mnie jest pracownik, który jest wybitnym antytalentem jeśli chodzi o obsługę wszelkich urządzeń mechanicznych. Jak byłem mały to ojciec z konieczności musiał sadzać go na ciągnik bo sam nie byłby w stanie wszystkiego obrobić. Wtedy nie obywało się bez zakleszczonej skrzyni biegów, rozwalonego rozrusznika czy przypalonych hamulców, spalonych szlifierek kątowych mam cały stos, oczywiście po obsłudze przez rzeczonego pana ;) Teraz staramy się jak najmniej dawać mu ciągniki, ale i tak trzeba na niego uważać :)

#16 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:01

Dziwne przypadki w rolnictwie U mnie w wiosce jest taki gościu pyg-myk na niego muwią co wyjedzie w pole i jak ubrudzi ciągnik to zaraz myje musi mieć wszystko czyste i sprawne i raz jedzie z drzewem na wozie tak pomału żeby czasem sie nic nie stało i przed moim wjazdem koła mu sprzodu odpadły ;)

#17 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 03 sierpień 2008 - 12:18

Dziwne przypadki w rolnictwie Do mnie raz przyjechał nawalony koleś Ursusem C-330(ciągnik w lepszym stanie wizualnym i technicznym-miał sporo klientów,ale nikomu go nie sprzedał) i nie chciał mu zapalić to mówi do mnie i do brata pchnijcie mnie.Ale idiota kazał nam go tyłem pchać z górki(na jedynce).Tata przyszedł,zaczął go wyzywać od rożnych,że tak chce go zapalić.W końcu zaciągnął go naszym C-355M i pojechał do domu.A innym razem przyjechał do nas tym buckiem i pożyczył dwukołówkę. Nie było go chyba z 3 godziny.Tata w tym momencie pojechał do lasu i zobaczył go jak usnął pod dwukołówką ;)

Ps:Silnik ma w nim jeszcze nie dotarty :) :)
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#18 Share StrazakSam

StrazakSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 10:36

Dziwne przypadki w rolnictwie jeden gostek młócił zboże był upity i wymłócił buraki cukrowe ;)

#19 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 23:31

Dziwne przypadki w rolnictwie w naszej wsi jest kombajnista co gdy cofał kombajnem przejechał rower gościa który przyjechał zamówić koszenie u siebie ;) do tego złapała go wtedy spora ulewa,i to chyba jakies pechowe pole bo juz ze 3 razy jak pamietam złapał go deszcz na tym polu :o ale wtedy zawsze włascicielka zaprosi ich na herbatke i może jakieś %% :) swego czasu również jak cofal to skrzywił słupek w płocie :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaszek750

lukaszek750

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 11:19

Dziwne przypadki w rolnictwie u mnie kiedyś ziemniaki sadził troche podchmielony kolo i wyszły same zygzaki... ;)