Zaloguj się, aby obserwować  
Henius91

Jaka przyczepe wybrac?

Polecane posty

cirus    2

Z używanych przyczep to godne polecenia są Brandys, hl 8011 ale tylko z systemem automatycznie otwieranych burt.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Mozna dostac ladne przyczepy od handlarzy....moj wujek kupil piekna przyczepe 10t .... Przyczepa wyglada jak nowka..ma nowe dno i boki tylko rama stara...przyczepa jest odmalowana, podlaczone ma swiatla, hamulce i wywrot....czego tu wiecej chciac?? no i bym zapomnial o najwazniejszym..kosztowalo go to14tys...a jakby mial kupic nowa wydalby o wiele wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

jakim koniem bedziesz głównie ciągał przyczepe?

ja ze swojego doswiadczenia do zetora 100km wole znalezc jakas jedna przyzwoita 8-10ton niz 2szt 4-5ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
ja ze swojego doswiadczenia do zetora 100km wole znalezc jakas jedna przyzwoita 8-10ton niz 2szt 4-5ton

zgadzam sie....z jedna przyczepa jest mniej bajki co z dwoma.

A wogole HENIUS jakie masz przyczepy na podworku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ta przyczepe mogl by ciagnac albo Ursus 1224 albo 912. a moje przyczepy to:

-6-tonowa sztywna chyba Autosana

-4,5-tonowa wywrotka tzw. "ruska"

-3-tonowa sztywna nie wiem jakiej produkcji

 

tak praktycznie to mam czym zboze wozic ale musze z tych dwoch przyczep lopata do dmuchawy smigac a jedna wywrotka to za malo. bo jak bym mial silos do zboza to tylko podjade i wysypie i koniec. do tego nie trzeba duzo czasu a rozladowywanie 6-tonowej do dmuchawy trwa godzine a wywrotki 45 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

To kolego masz naprawde przechlapane, jedna wywrotka to napewno za mało ja mam 3 wywrotki i to jeszcze mało i teraz też szukam następnej, ale mi bardziej pasuje d-47 lub d -55.

Na twoim miejscu niekupiłbym w życiu nowej tylko za tą kase spokojnie znjdziesz 2 wywrotki może hl 8011 i d-55 to ci wystarczy i zaraz będziesz je mógł do słomy i kuku wykorzystać ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

do slomy to ja mam lawete na 26 bel a nawet 31 bel a do kuku hl-ka sie nie nadaje bo ma wywrot tylko na boki a w silosie musze wywracac do tylu. ta wywrotka co mam to tez wozilem kuku (tez ma wywrot na 3 strony) ale juz nie woze bo po pierwsze zawsze byl problem z zakladaniem nadstawek a po drugie juz nie raz chciala sie przewrocic w silosie przy wywracaniu wiec do kuku lepsza byla by jakas 6-tonowka jednoosiowa albo tandem(cos w stylu rozrzutnika "tandem tylko wywrotka). taka jest mniej wywrotna (w sensie przewrocenia sie) niz dwu osiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Na allegro jest brandys w wersji tandem 11 ton. Wygląda przyzwoicie.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi podać wymiary HL, ponieważ w planach mamy kupno przyczepy, nie musi być koniecznie wywrotka ale musi mieć wymiary minimalne skrzyni ładunkowej wewnętrznej 2,10 m szerokości 4,90 długości. A co do @Henius91 przyczepę 11 ton ładowności twój ursus do silosów powinien spoko dać radę. Mój ojciec ursusem 912 miał 15 ton pszenicy+waga przyczep i musiał iść, ale taki zestaw to tylko dobra szosa i równo.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542
A co do @Henius91 przyczepę 11 ton ładowności twój ursus do silosów powinien spoko dać radę. Mój ojciec ursusem 912 miał 15 ton pszenicy+waga przyczep i musiał iść, ale taki zestaw to tylko dobra szosa i równo.

 

no ale jak ja nie moge ursusem 1224 bo on ubija kuku w silosie a w przyczepach to chodza 2x 912, 902 c-360 jezdza z rozrzutnikami tandemami a MF 255 z rozrzutnikiem 4 tonowym. wiec chociaz za jednego tandema wolalbym wywrotke(szybsze oproznianie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Czy ta przyczepa warta jest swojej ceny? http://www.allegro.pl/item644311446_przycz..._3_5_t_bdb.html


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

HL bym Ci nie radził bo wywrot na boki w silosie jak mowisz nie dasz rady i przy zbożu się więcej narobisz łopatą niż z tylnym wywrotem.Ja bym Ci radził D 55 6 ton albo D 47 na szerokich oponach najważniejsze że mają wywrot do tyłu.

Ale z drugiej strony jak do kukurydzy to lepiej coś,żeby ciągnik dociążało czyli na tandemie bo przy zbożu to jeszcze można przyczepe na dwa ciągniki wyciągnąć ale w kukurydzy gdy będą trudniejsze warunki to ciągać przyczepe na dwa ciągniki po polu i na przyzme troche utrudnia prace.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A ile będe mógł na nią włożyc żeby się nie martwic o wytrzymałośc? I czy małe opony są lepsze od dużych?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

Witam

kupil ktos taką przyczepe i moze coś wiecej powiedzieć??

albo ktoś ją ogladał??

Przyczepa

 

Bo mam zamiar ją kupic, chodz nie jestem pewien.

(chodzi mi o pierwsze zdjecie)


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pomijając już zupełnie jakość wykonania i takie tam inne szczegóły estetyczno montażowo materiałowe, to porównując tylko dane techniczne i cenę to wcale nie jest aż tak bardzo atrakcyjna ta przyczepa, bo w sumie ta przyczepa z nadstawkami i hamulcami kosztuje 28-30 tyś zł brutto a za 4-5 tyś więcej masz tandem pronara, są również inne przyczepy tego typu na allegro, o róznych wymiarach skrzyni. ale cena tak jak pisałem do pronara czy warfamy to jakieś max 4-6 tyś zł więc jeśli bardzo zależy Ci na kasie możesz zaryzykować a jak kredyt to chyba lepiej dołożyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Jednak cena jest atrakcyjna jak na 8t, gorzej z jej żywotnością i szczelnością pewnie. Przed kupnem przyczepy nieznanej firmy warto poszukać i porozmawiać z ludźmi, którzy już je sprawdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

21000tys+vat=25620tys.

trzeba by było zobaczyć na zywo


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

składane przez firmę, więc nie powinno być problemu, eh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A widziałeś taką przyczepę dopuszczoną do ruchu bez hamulców. Zobacz czego dotyczy cena podstawowa, nie sprawdzałem w przepisach , a nie pamiętam więc nie wiem czy hamulce na jedną oś tez wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj