Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka przyczepe wybrac?

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 22:49

Jaka przyczepe wybrac? wlasnie. nie piszemy postu pod postem i uzasadniamy wypowiedz ;)

wrocmy do tematu. jak tak ogladalem te przyczpy na allegro to nie ktore uzywane sa nawet fajne np. te co ja podalem, ale nie ktore HL-ki kosztuja tyle co now przyczepa z warfamy. a taka przyczepe mozna dostac juz za ok. 30 tys.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka przyczepe wybrac? Dzisiaj, 02:18
  •  

#22 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 22:54

Jaka przyczepe wybrac? A nie myślałesz nad przyczepą używaną do remontu, bo można za tanie pieniądze kupić i wyremontować i przynajmniej wiesz co masz ;) :)
Ta HL 80.11 co link podałesz wygląda elegancko, ale troche droga, bo czasem w takim samym stanie możesz o 5 tys. zł taniej nawet kupić :)
Sam teraz szukam przyczepy wywrotki, ale raczej będe kupował do remontu, to zimą się zrobi :)

#23 Share cirus

cirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 07:21

Jaka przyczepe wybrac? @ GSX te firmy specjalizują się w przyczepach i naczepach (pooglądaj producentów naczep w tirach i znajdziesz tam te marki) jeżeli ktoś specjalizuje się w jednej dziedzinie to jest perfekcjonista pod względem wykonanie i rozwiązania daleko nie trzeba szukać np. claas, fendt.
uważajcie żeby wam koło nie odpadło

#24 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 10:04

Jaka przyczepe wybrac? no tak ale w porownaniu do przyczep Warfamy i Metaltechu to Welger to jest bardzo droga firma. wiem ze liczy sie jakosc ale taka przyczepa by mi sie nie przydala bo ja zboza do skupu daleko nie woze wiec nie potrzebuje porzadnej przyczepy. a najbardziej mi sie podoba ta przyczepa http://www.allegro.p..._producent.html do zboza idealna tylko ze kukurydzy juz na niej nie przewioze.

#25 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 10:42

Jaka przyczepe wybrac? Ale chyba niemasz aż tak dużo zboża, by zakup takiej przyczepy był by opłacalny bo do samego zboża to niewarto, nie za takie pieniądze, kup lepiej przyczepe którą wykorzysztasz przez cały rok, a nietylko w żniwa :) ;) :) :)

#26 Share cirus

cirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 10:48

Jaka przyczepe wybrac? Z używanych przyczep to godne polecenia są Brandys, hl 8011 ale tylko z systemem automatycznie otwieranych burt.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 18:39

Jaka przyczepe wybrac? Może taka używana za małe pieniądze

#28 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 18:54

Jaka przyczepe wybrac? Mozna dostac ladne przyczepy od handlarzy....moj wujek kupil piekna przyczepe 10t .... Przyczepa wyglada jak nowka..ma nowe dno i boki tylko rama stara...przyczepa jest odmalowana, podlaczone ma swiatla, hamulce i wywrot....czego tu wiecej chciac?? no i bym zapomnial o najwazniejszym..kosztowalo go to14tys...a jakby mial kupic nowa wydalby o wiele wiecej

#29 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 19:10

Jaka przyczepe wybrac? no to juz jest ustalone ze lepiej wybrac uzywana. ale ja napisalem do 8 t a nie ze musi byc 8 tonowa czyli rownie dobrze moze byc 4 tonowa.

#30 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 21:31

Jaka przyczepe wybrac? ja podalem ci tylko przyklad ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 sierpień 2008 - 22:48

Jaka przyczepe wybrac? jakim koniem bedziesz głównie ciągał przyczepe?
ja ze swojego doswiadczenia do zetora 100km wole znalezc jakas jedna przyzwoita 8-10ton niz 2szt 4-5ton

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#32 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 23:02

Jaka przyczepe wybrac?

ja ze swojego doswiadczenia do zetora 100km wole znalezc jakas jedna przyzwoita 8-10ton niz 2szt 4-5ton

zgadzam sie....z jedna przyczepa jest mniej bajki co z dwoma.
A wogole HENIUS jakie masz przyczepy na podworku?

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 13:28

Jaka przyczepe wybrac? ta przyczepe mogl by ciagnac albo Ursus 1224 albo 912. a moje przyczepy to:
-6-tonowa sztywna chyba Autosana
-4,5-tonowa wywrotka tzw. "ruska"
-3-tonowa sztywna nie wiem jakiej produkcji

tak praktycznie to mam czym zboze wozic ale musze z tych dwoch przyczep lopata do dmuchawy smigac a jedna wywrotka to za malo. bo jak bym mial silos do zboza to tylko podjade i wysypie i koniec. do tego nie trzeba duzo czasu a rozladowywanie 6-tonowej do dmuchawy trwa godzine a wywrotki 45 minut.

#34 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 13:37

Jaka przyczepe wybrac? To kolego masz naprawde przechlapane, jedna wywrotka to napewno za mało ja mam 3 wywrotki i to jeszcze mało i teraz też szukam następnej, ale mi bardziej pasuje d-47 lub d -55.
Na twoim miejscu niekupiłbym w życiu nowej tylko za tą kase spokojnie znjdziesz 2 wywrotki może hl 8011 i d-55 to ci wystarczy i zaraz będziesz je mógł do słomy i kuku wykorzystać ;) ;)

#35 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 14:02

Jaka przyczepe wybrac? do slomy to ja mam lawete na 26 bel a nawet 31 bel a do kuku hl-ka sie nie nadaje bo ma wywrot tylko na boki a w silosie musze wywracac do tylu. ta wywrotka co mam to tez wozilem kuku (tez ma wywrot na 3 strony) ale juz nie woze bo po pierwsze zawsze byl problem z zakladaniem nadstawek a po drugie juz nie raz chciala sie przewrocic w silosie przy wywracaniu wiec do kuku lepsza byla by jakas 6-tonowka jednoosiowa albo tandem(cos w stylu rozrzutnika "tandem tylko wywrotka). taka jest mniej wywrotna (w sensie przewrocenia sie) niz dwu osiowa.

#36 Share cirus

cirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 18:34

Jaka przyczepe wybrac? Na allegro jest brandys w wersji tandem 11 ton. Wygląda przyzwoicie.

#37 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:14

Jaka przyczepe wybrac? hmm. 11 ton... troche za duzo ;) taka przyczepe to bym musial chyba 150 konnym ciagnikiem targac na silos z kuku. a Ursusem 1224 bym nie mogl bo on ubija.

#38 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:42

Jaka przyczepe wybrac? Moglibyście mi podać wymiary HL, ponieważ w planach mamy kupno przyczepy, nie musi być koniecznie wywrotka ale musi mieć wymiary minimalne skrzyni ładunkowej wewnętrznej 2,10 m szerokości 4,90 długości. A co do @Henius91 przyczepę 11 ton ładowności twój ursus do silosów powinien spoko dać radę. Mój ojciec ursusem 912 miał 15 ton pszenicy+waga przyczep i musiał iść, ale taki zestaw to tylko dobra szosa i równo.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#39 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:51

Jaka przyczepe wybrac?

A co do @Henius91 przyczepę 11 ton ładowności twój ursus do silosów powinien spoko dać radę. Mój ojciec ursusem 912 miał 15 ton pszenicy+waga przyczep i musiał iść, ale taki zestaw to tylko dobra szosa i równo.

no ale jak ja nie moge ursusem 1224 bo on ubija kuku w silosie a w przyczepach to chodza 2x 912, 902 c-360 jezdza z rozrzutnikami tandemami a MF 255 z rozrzutnikiem 4 tonowym. wiec chociaz za jednego tandema wolalbym wywrotke(szybsze oproznianie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 29 maj 2009 - 19:03

Jaka przyczepe wybrac? Czy ta przyczepa warta jest swojej ceny? http://www.allegro.p..._3_5_t_bdb.html
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72