Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

553 odpowiedzi na ten temat

#61 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 luty 2007 - 18:52

Prawo jazdy

Więc czemu w ciągnikach montowane są skrzynie o takich prędkościach?

a co to ciagniki sa robione tylko do Polski?
a w samochodzie ile masz? moj leci 200 a ile mozna? max 130
wiec pytanie bez sensu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 22:46
  •  

#62 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 05 luty 2007 - 18:56

Prawo jazdy mowisz o tym sprzecie co na sprzedasz był? no i ja słyszałem ze w posce do 40km/h mogą ciagniki smigac aby abs miały a jak wiecej to chyba juz amortyzowana przednią os ale raczej niemozna :huh:

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 luty 2007 - 19:01

Prawo jazdy A co ja mam napisać ?-robiłem prawko jazdy w 1988r i wtedy musiałem tylko cofnąć ileś tam metrów dwuosiówką-tyle ,że ten Władimiriec nigdy w życiu smaru nie widział-w układzie kierowniczym-fajnie było przesiąść się z Zetora (już wtedy mieliśmy) i zapoznać się z radziecką myślą techniczną:huh:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share kamil462

kamil462

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 16:20

Prawo jazdy Raczej można jezdzić ponad 40 km/h u nas jak jeżdziły JCB z BOLIXu to śmigały 70km/h ale miały amortyzowaną przednią ośke

#65 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 18:44

Prawo jazdy karalna jest jazda ciagnikiem ponad 40km/h jak byś zdawałeś prawojazdy kategorii T to byś to wiedział.... a jeżeli jeżdza powyzej to łamią przepisy. Jak wiekszac kierowców...
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#66 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 22 maj 2007 - 19:57

Prawo jazdy No dobra: Mój tata jest instruktor nauki jazdy, jakby był jakiś problem to PW bo raczej tu nie zaglądam

#67 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 23 maj 2007 - 10:50

Prawo jazdy orientuje się może ktoś jak długo są ważne badania lekarskie na prawo jazdy? w moim przypadku wygląda to tak 2 lata temu zdawałem egzamin na kategorię C i miałem wtedy zrobione badania na wszystkie kategorie i teraz chciałbym zacząc naukę jazdy na kategorie A oraz C+E czy konieczne jest powtórzenie badań czy też te sprzed dwóch lat nadal są aktualne

#68 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 maj 2007 - 20:46

Prawo jazdy kissmy

ja miałem podobna sytuacją. Badania są w sumie ważne przez pół roku. Ja robiłem najpierw B a za pół roku B+E. Instruktor jak z nim na początku przed B pogadałem na arkuszu do badań kazał zaznaczyć te kategorie które mam zamiar robić w przyszłości. I tak zrobiłem zaznaczyłem b i b+e. Po pół roku jak zaczynałem 2 kategorie czyli b+e musiałem tylko skoczyć do starostwa, wyciągnąć ksero tych badań i wszystko było załatwione. 5 dych w kieszeni zostało. Nie wiem jak to jest po 2 latach ale sądzę że jak tak zrobiłeś jak napisałeś i nie masz tymczasowego prawa jazdy( wydanego na czas określony np. z powodu cukrzycy) to raczej nie będzie problemu.

A tak swoją drogą ja też mam prawko B i B+E (udało sie za 2 razem też w PILE) i jeżdżę ciągnikiem z dwoma przyczepami. A policja bynajmniej w moich stronach nie czepia się aż tak bardzo do ciągników także jest oki. Bardziej boje się urzędu celnego..

#69 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 10 czerwiec 2007 - 14:30

Prawo jazdy mam pytanie. czy mając E do B mogę poruszać się ciągnikiem z przyczepami w innym kraju (np w niemczech) bo słyszałem że w niemczech trzeba mięć T

#70 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 20:22

Prawo jazdy A ja coś słyszałem, że T w przeciwieństwie do innych kategorii ważne jest tylko w polsce a za granicą już nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:48

Prawo jazdy

kissmy

ja miałem podobna sytuacją. Badania są w sumie ważne przez pół roku. Ja robiłem najpierw B a za pół roku B+E. Instruktor jak z nim na początku przed B pogadałem na arkuszu do badań kazał zaznaczyć te kategorie które mam zamiar robić w przyszłości. I tak zrobiłem zaznaczyłem b i b+e. Po pół roku jak zaczynałem 2 kategorie czyli b+e musiałem tylko skoczyć do starostwa, wyciągnąć ksero tych badań i wszystko było załatwione. 5 dych w kieszeni zostało. Nie wiem jak to jest po 2 latach ale sądzę że jak tak zrobiłeś jak napisałeś i nie masz tymczasowego prawa jazdy( wydanego na czas określony np. z powodu cukrzycy) to raczej nie będzie problemu.
..........

dodam jak ja mialem.
idę na badanie a lek med pracy widzi kat A (robilem ABT) i mowi mi ze max na 5 lat da (ze względu na wzrok).
po pięciu latach znowu na 5.
dopiero w tym roku dosatlem na 10 lat.
co najlepsze - kurs na A skonczylem ale nie zdawalem i na A nie mam prawka ale to nikogo nie obchodzi.
imho nie warto robic badan na zas.

mam pytanie. czy mając E do B mogę poruszać się ciągnikiem z przyczepami w innym kraju (np w niemczech) bo słyszałem że w niemczech trzeba mięć T

??????
jesli idzie o niemcy to tam na jazdę samochodem z jakąkolwiek przyczepką potrzebne jest B+E - tak twierdzil u mnie gosc w starostwie.

A ja coś słyszałem, że T w przeciwieństwie do innych kategorii ważne jest tylko w polsce a za granicą już nie.

powiem tak.
wyrabiałem prawko miedzynarodowe - taka książeczka bo mialem stare prawko.
i kategorii T w niej nie ma.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#72 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:51

Prawo jazdy

dodam jak ja mialem.
idę na badanie a lek med pracy widzi kat A (robilem ABT) i mowi mi ze max na 5 lat da (ze względu na wzrok).
po pięciu latach znowu na 5.
dopiero w tym roku dosatlem na 10 lat.
co najlepsze - kurs na A skonczylem ale nie zdawalem i na A nie mam prawka ale to nikogo nie obchodzi.
imho nie warto robic badan na zas.

troszeczkę się w tej wypowiedzi pogubiłem tzn w jej interpretacji także jeśli można prosic o rozwinięcie kwestii badań (rozumiem, iż badania na kategorię A wykazały wadę wzroku i ona przyczyniła się do ograniczenia ważności prawa jazdy tak?)

#73 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 12:18

Prawo jazdy robilem kurs na kategorie ABT
lek med pracy powiedzial mi prosto w oczy ze skoro robie na kategorię A to da mi tylko na pięc lat a gdybym robil samo BT to dalaby na 10 lat.
niestety najpierw robisz kwity u lekarza.
no a ze zycie potoczylo się inaczej i egzaminy zdalem na BT a na motor zabraklo czasu to uznalem ze wezmę BT a na A egzamin zrobię w wolnym czasie.
prawko na BT odebralem ale waznosc na pięc lat.
na motor zbraklo czasu zrobic - zreszta i tak motorem nie jezdzę.
teraz zaluję ze robilem na motor bo dostalem wtedy na 5 lat.
a zrobienie ponownie badan+nowe prawko to 150 zl+dojechac jak dla mnie do powiatu czyli 200zl.
wada wzroku sie nie zmienia a s*******y nie chcą dac mi bezterminowki wiec czasem nie warto robic badan na wyrost (bo się bedzie za pol roku robic jakąś inna kategorię)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#74 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 13:45

Prawo jazdy Ja we wtorek zdawałem drugi i ostatni raz Kat T. Jeździłem Ursusem 3512(chyba) z tendemem. Najpierw łuk potem ruszanie ze wzniesienia i garaż prostopadły przodem. Później miasto i wielka radość po powrocie do ośrodka :( :) :) . Teraz czekam aż mi papier wyrobią.

#75 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 17:56

Prawo jazdy Seb@ A gdzie zdawałeś tym 3512 na tandemie, bominie kazał się uczyć 360 z dwu osiową na łożysku ???

#76 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 18:46

Prawo jazdy Mało gdzie jest przyczepa tandem. Powszechnie kursy i egzaminy robi sie z przyczepą dwuosiową, tylko, że przepisy nie są dobrze napisane i jest w nich mowa, że zestaw powinien się składać z ciągnika i przyczepy wieloosiowej innej niż lekka czy jakoś tak a nie jest napisane, że musi być dwuosiowa i stąd czasem tandemy są (chociaż u mnie to w szkole uczono, że tandem nie jest przyczepą wieloosiową tylko jednoosiową typu właśnie tandem). Ale jak przyczepy tandemowe są w zgodzie z przepisami to czego wszędzie by niewprowadzić kursów i egzaminów na nich? Albo doprecyzować przepisy aby przyczepa musiała być dwuosiowa z obrotnicą. Jak dla mnie to nauka jazdy z dwuosiówką jest ciekawsza i umiejętność cofania z taką przyczepą jest przydatna.

#77 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 18:46

Prawo jazdy dolaczam sie do pytania jozek18 bo ja zdawalem w piatek to zetorem 5211 i zwykla przyczepa mialem łuk(standart), wjazd do garazu i wycowanie do drugiego garazu i gorke i sie powiodlo, na zniwa zdaze miec

#78 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4313 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:07

Prawo jazdy

robilem kurs na kategorie ABT
lek med pracy powiedzial mi prosto w oczy ze skoro robie na kategorię A to da mi tylko na pięc lat a gdybym robil samo BT to dalaby na 10 lat.
niestety najpierw robisz kwity u lekarza.
no a ze zycie potoczylo się inaczej i egzaminy zdalem na BT a na motor zabraklo czasu to uznalem ze wezmę BT a na A egzamin zrobię w wolnym czasie.
prawko na BT odebralem ale waznosc na pięc lat.
na motor zbraklo czasu zrobic - zreszta i tak motorem nie jezdzę.
teraz zaluję ze robilem na motor bo dostalem wtedy na 5 lat.
a zrobienie ponownie badan+nowe prawko to 150 zl+dojechac jak dla mnie do powiatu czyli 200zl.
wada wzroku sie nie zmienia a s*******y nie chcą dac mi bezterminowki wiec czasem nie warto robic badan na wyrost (bo się bedzie za pol roku robic jakąś inna kategorię)

właśnie mój problem również jest związany z wadą wzroku ale nie została ona wykryta na badaniach także nie mam żadnego okresu ważności dla wszystkich kategorii oprócz autobusu dlatego jestem ciekaw czy te badania są jeszcze ważne i czy nie muszę ich powtarzac (bo badania na C+E właśnie wiążą się ze sporym kosztem, którego wolałbym uniknąc)

#79 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:53

Prawo jazdy

właśnie mój problem również jest związany z wadą wzroku ale nie została ona wykryta na badaniach także nie mam żadnego okresu ważności dla wszystkich kategorii oprócz autobusu dlatego jestem ciekaw czy te badania są jeszcze ważne i czy nie muszę ich powtarzac (bo badania na C+E właśnie wiążą się ze sporym kosztem, którego wolałbym uniknąc)

tak tylko jesli będziesz musial robic to mogą wyslać cie na dodatkowe badania u okulisty a ten przetrzebi Cię tak ze kazdą ryskę na rogówce wykryje - mi ostatnio zdejmowala spalenizne po kawalku stali z wiertarki ktorej nawet nie zauwazylem.
i co wtedy??
poza tym chyba po 55 roku i tak mogą skierowac na badania.
zawsze tez mozesz isc do zaprzyjaznionego lek med pracy co wystawi kwit bez badan.

Mało gdzie jest przyczepa tandem. .....

w moich okolicach tylko to jezdzi teraz - dwuosiowych nie widzialem.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 19:18

Prawo jazdy Koło mnie rzadnej przyczepy tandemowej w szkołach jazdy i word niewidziałem. Są dwuosiowe: takie ruskie z drewnianą skrzynią albo zwykle polskie.