Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

553 odpowiedzi na ten temat

#41 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 02 luty 2007 - 17:32

Prawo jazdy pancarol - to ja raczej dużo dalej, w Białej Podlaskiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 04:18
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 luty 2007 - 17:49

Prawo jazdy

@yacenty może masz racje z tym kodeksem ale po jaki kij produkuja agregaty 4m i nie skladane hydraulicznie. No chyba, że mój tatek cos załtwił z organami scigającymi :huh:

ps. na B+E jest łatwiej zdać!!! bo cofasz z przyczepka na tandemie albo jednoosiowa :) a ciagnikiem z dwuosiową :( no chyba, że takj Ci lepiej idzie :(

łatwiej z laweta? we wrocławiu egzamin był galaxy z silnikiem 2.6 i duza lawet na ktora terenowka spokojnie wjezdza i w momencie kiedy masz docofac do lini to ja piernicze nie ma szans zeby miec margines 15cm a na takiego idiote trafilem ze tyle pozwolil,
na ciagnik jest zetorek 3320 z przyczepa tandemem i plac jest ciut prostszy:)

w zyciu nigdy nie cofam do lini - nawet jak do kraweznika to zawsze cos wystaje z ziemi i to widac w lusterku a linie? kiedy zestaw samochod z laweta ma 14 czy 14.5 to dla mnie juz nie takie halo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 luty 2007 - 18:09

Prawo jazdy @yacenty jeżeli tandem to łatwiej ciagnikiem, ale ja mialem dwuosiowa 4,5t i cofnij do lini :huh: margines błedu 20cm :( za pierwszym razem przyłozył noge i kazał powtórzyć manewr i się udało :(
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#44 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:07

Prawo jazdy co do szerokosci to chyba w top agrar było napisane, ze od 2,55m do 3m sprzet musi być wyposażony w światło błyskowe.
co do prawka na kat.T zdawałem później miałałem kurs w szkole za darmo.zdawałem w bydgoszczy zetorem 5211 i przyczepa była czyms tam obciążona.za pierwszym razem nie zdałem testów za drugim razem jak poszedłem na plac to koleś mi kazał cofnąć po łuku jak wysiadłem z ciagnika to powiedział mi że pobiłem rekord toru :( zapytał sie jeszcze czy mam gospodarstwo :( i na konic "to jedź pan do domu"...
kumpel zdawał tak samo jak ja.trafił na upierdliwą babe i dwa razy go oblała-zawsze na mieście!!!raz za to że za pózno zaczął hamować przed przejśćiem dla pieszych.a w domu ma 7 ciągników i 240ha.... :)
także wszystko zależy od egzaminatora... :huh:
jak robiłem uprawnienia na kombajn to trzeba było miec mieć prawojazdy kat.T

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:23

Prawo jazdy A czy jest tu ktoś kto zdawał w Płocku?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:31

Prawo jazdy Mnie się nie podoba że robiąc B+E mogę mieć T czyli mogę jechać zespołem pojazdów o wadze 40-50 ton i dł ponad 20 m a to nie to samo co bus z lawetą a mając T nie mam B+E .

Ja mam ABT kategorie uprawnień na kombajn nie mam bo i po co mało kosze zregóły robi to ojciec albo sąsiad który ma uprawnienia a ja robie inne rzeczy po co mam stać cały dzień w kurzu lepiej jeździć z ziarnem w klimatyzowanej kabinie MFa :(

Ja jak robiłem T to na placu byłą 330 M z ruską przyczepą a na niej płyty betonowe i musiałem cały plac cofać a na miasto 5211 z tym samym na ogonie

odkąd mam T to 2x mnie zatrzymali w tamtym roku jechałem 360 z tandemem z gnojem , bez dokumentów , światła do rozrzutnika nie podłączone , na paliwie rolniczym i gliniarz chciał dzwonić po lawete , sprzęt na parkig wieźć :huh:

#47 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 02 luty 2007 - 19:43

Prawo jazdy hm,ja we Wrocku E do B robiłem niezbyt dużą lawetą i fiatem uno,po placu tylko chwilke,rundka po miescie i mam :( a wszystko po to co by traktorkiem z przyczepkami śmigać,ale to było pare latek temu,uczyłem się polonezem, z lawetą która nawet nie była szersza od auta.na egzaminie uniak był jednak sporo węższy
ale 3 lata jazdy busem z przyczepą robi swoje :(
uważam , że E+B jest lepsze od T.nigdy nikt sie nie przyczepił,a kontroli miałem kilka,zawsze czepiali sie nie rejstrowanych przyczep i tego ,że obornik nie przykryty,ale zawsze możma z nimi negocjować:huh:)

#48 Share wuco

wuco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2007 - 21:08

Prawo jazdy jakiś koleś wypowadał się kiedyś na ten temat na farmphoto, pozwoliłem sobie skopiować:

"Kurs kombajnisty(operatora kombajnów zbożowych) organizowany
jest przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w specjalnym ośrodku
szkolenia kursowego należącym do ODR lub we wyznaczonej
szkole rolniczej. Cena kursu jaka była w roku 2004 dla
uczniów szkół rolniczych to 120zł(dla pozostałych
zainteresowanych 300zł). Kurs trwa około 5-10 dni, to zależy
już od ośrodka. W tym czasie są zajęcia w sali gdzie omawia
się budowę kombajnów, na warsztatach gdzie omawia się
sposoby regulacji poszczególnych zespołów roboczych oraz
jazda kombajnem po placu. Na końcu jest egzamin na którym
prowadzący kurs zadaje pytania i trzeba omówić np. sbosób
ustawienia poszczególnych zaspołów roboczych do zbioru
danego zboża(na początku kursu dają materiały z których
można się uczyć). Te informacje piszę na podstawie kursu na
którym ja byłem, w innych miejscach może coś się różnić.
Trzeba również pamiętać że żeby jeździć kombajnem trzeba
mieć prawo jazdy kat. C,D lub T(choć w chwili kursu nie jest
wymagane, można zrobić później). Po kursie kombajnisty można
też jeździć kombajnem posiadając kat. B ale to jakimś małym
gdyż jak wiadomo ta kategoria uprawnia do jazdy pojazdami do
3,5T a zeby jeździć np. Bizonem trzeba mieć prawo jazdy na
coś większego(ciężarówka, autobus, ciągnik rolniczy z
przyczepą)."

co inna osoba to inna opinia na ten temat :huh:

#49 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 04 luty 2007 - 18:39

Prawo jazdy Prawo jazdy kat.B uprawnia do kierowania:

a - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

b-pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

c-ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

kat. B+E uprawnia do kierowania pojazdem określonym w kat.B łącznie z przyczepą,

kat. T uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym;

prędkość dopuszczalna dla ciągnika rolniczego (również z przyczepą) wynosi 30km/h :huh:

Zespół pojazdów może składać się najwyżej z 3 pojazdów, a zespół ciągnięty przez pojazd silnikowy inny niż ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny - z 2 pojazdów.
Długość zespołu 2 pojazdów nie może przekraczać 18,75 m, a 3 pojazdów - 22 m, z wyjątkiem zespołu pojazdów złożonego z:
pojazdu samochodowego i naczepy, których długość nie może przekraczać 16,5 m;

Dopuszczalną masę ciągnionych przyczep każdy ma wpisaną w dowodzie ciągnika :(

#50 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 luty 2007 - 12:49

Prawo jazdy ,,kat. T uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym;

prędkość dopuszczalna dla ciągnika rolniczego (również z przyczepą) wynosi 30km/h "

A jesli pomykam ciagnikem szybciej jak to 30km/h, to jakia juz musze miec kategorie??

Pozdrawiam

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 05 luty 2007 - 13:06

Prawo jazdy a co powiedziecie na te zmiany?? http://motoryzacja.i...i-drozej,866834
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#52 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 05 luty 2007 - 14:44

Prawo jazdy Ciagnik rolniczy jest pojazdem wolnobieżnym i nie może jeździc po drodze publicznej z prędkoscią większą niż 30 km/h
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#53 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 05 luty 2007 - 14:59

Prawo jazdy 40km/h jesli ejst wyposarzony w abs (i nie wiem czy w amortyzowana przednią oś)

#54 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 05 luty 2007 - 15:05

Prawo jazdy ale w kodeksie nigdzie nie ma ze ciagnikiem mozna szybciej jak 30, a na wiosce to chyba nawet 20:)
a ci co &%$&% po 40-50km na godz powinni placic ciezkie mandaty!!!

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#55 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 05 luty 2007 - 15:20

Prawo jazdy Ja na szosie zawsze jade na full 40 km/h to nie legalne :huh: ....
Ciesz się każdą chwilą życia...

#56 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów

Napisany 05 luty 2007 - 17:03

Prawo jazdy niestety Panie Tomku, łamiesz przepisy:)

#57 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 luty 2007 - 17:31

Prawo jazdy Więc czemu w ciągnikach montowane są skrzynie o takich prędkościach?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#58 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:31

Prawo jazdy a nasz ciągniczek to ponad 50km/h osiąga. jakie przyjemne uczucie czuć wiatr we włosach

#59 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:33

Prawo jazdy w Polsce mozna jezdzic ciagnikiem najszybciej 40km/h powyzej jest juz wykroczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2007 - 18:37

Prawo jazdy a jak braciak jechał tym naszym "ciagniczkiem" i tajniacy go zatrzymali to tylko popatrzyli na ten sprzęt i go puścili(spoko goście to byli)