Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

553 odpowiedzi na ten temat

#501 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 18:32

Prawo jazdy gdy sie odbiera prawko np. w elblagu to tam przy zrobieniu b+e/c+e od razu wpisuja tez T :D to chyba najdobitnie pokazuje, ze majac E ma sie takie same uprawnienia jak na T
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 23:20
  •  

#502 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 20:49

Prawo jazdy Co kraj to obyczaj chciało by się powiedzieć u ,mnie T nie wpisują, dopytywałem się też o to bo kumpel chce się do Niemiec w wakacje wybrać na farmę i jeśli by miał T to miałby robotę załatwioną. W Elblągu w WORD-ie u was brzorzak można zdawać na traktor czy nie bo inaczej to już nie jestem w stanie pojąć tego .

#503 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:06

Prawo jazdy powinno być ujednolicone w całym kraju a nie jak się urzędnikowi podoba... a jak Ci wbijali B+E to pytałeś czy jest możliwość jeszcze T??? może im trzeba powiedzieć jak sprawa stoi i wbiją T? ale skoro B+E jest to samo co T to niby czemu by mieli nie wbijać T chore :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:34

Prawo jazdy B+E nie mam jeszcze zrobione planowałem w tym roku ale czas wydania dowodu i termin oczekiwania na egzamin na prawo jazdy mimo że zdałem za pierwszym razem spowodowały że musi to poczekać na czerwiec aczkolwiek zasięgnelem trochę wiedzy w temacie B+E i T :D, wole być na 100 % pewien na czym będę stał, bo w firmie której sie uczylem jeden instruktor twierdził że E mi raczej nie da takich uprawnień jak T a z kolei trzej inni że tak. No ale w starostwie mi wszystko dokładnie objaśnili odwołując się do tych wszystkich paragrafów.

mały edit
pytałem się i czegoś takiego nie praktykują jeśli bym zdawał na T to wtedy tylko i wyłącznie by mi wpisali. Paru kumpli robiło zresztą na lawetę i T na bank nie mają wpisanego.

#505 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2009 - 13:10

Prawo jazdy @brzozak2 nie wszędzie biją T, jak masz B+E, przez to ja robiłem normalne T.

#506 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 20:15

Prawo jazdy Czy jadac ciagnikiem z przyczepami razem okolo 20 t (ciagnik 4 t i 2 przyczepy po 8 t) potrzebna mi jest kat. CE czy wystarczy B+E czy T ?

#507 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:04

Prawo jazdy ha i to jest ciekawy przyklad
wedlug mojej wiedzy to wystarczy ci C+E i T, zas B+E bedzie za malo, dlaczego?
samo B to sa pojazdy do 3,5 tony z wyjatkiem autobusów i motocykli, B uprawnia do jezdzenia ciagnikiem bez przyczepy, ale zalezy jakim ciagnikiem, tzn moj c360 wazy kolo 2 ton to nim moge smigac , ale np inny ciagnik wazacy 4 tony to przekracza limit B i wówczas nie mozesz jechać nawet samym ciagnikiem
Na samym prawku B mozesz ciagnać przyczepke lekka i jest okreslone wzgledem ciezkości samochodu ile ona moze wieźć ciezaru, a jak masz B+E to mozesz jechać z cięższą przyczepka samochodowa wiec analogicznie majac B+E moge smigac ciagnikiem mniejszym jak 3,5 tony z podpieta przyczepa , ale tu tez chyba jakis limit wagowy jest
natomiast T to wiadomo ze mozesz jechać
no a C+E no to tez napewno bo tutaj tonaż raczej gra

tak ja to widze i dlatego od nowego roku robie T

poza tym kumpel zrobil w wakacje B+E i mu T nie wbili

#508 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:43

Prawo jazdy Bo zazwyczaj nie wbijają. I B+E zastępuje kat.T wiec ciągnikiem nawet 50tonowym możesz ciągać przyczepy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#509 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:48

Prawo jazdy Ile razy jeszcze będą takie pytania.
Na BE, CE , i T można ciągnąć taki sam tonaż. Nie ważne którą kategorię mamy, możemy jechać każdym ciągnikiem z każdymi przyczepami ( o ile nie przekraczamy nacisków na oś, ładowności, mas zestawów, długości, mas dopuszczalnych itp, ale tu żadna wyższa kategoria nam nic nie daje).
na B można jechać pojazdami samochodowymi do 3,5 ton, ale można jechać ciągnikiem 20 tonowym, kombajnem 30 tonowym i fadromą 20 tonową a nawet większą.
Kolego miroM1984 wg Twojej wiedzy B uprawnia na ciągniki do 3,5 tony, błąd - można na B jechać nawet casem stx na gąsienicach i challengerem. Bo to są ciągniki i pojazdy wolnobieżne które mają ograniczoną prędkość maksymalną, sporo mniejszą od pojazdów samochodowych.

#510 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:53

Prawo jazdy

gdy sie odbiera prawko np. w elblagu to tam przy zrobieniu b+e/c+e od razu wpisuja tez T :lol: to chyba najdobitnie pokazuje, ze majac E ma sie takie same uprawnienia jak na T

Tylko tam wbijają T czy wszędzie tak jest bo niemożliwe zeby były jakies wyjatki....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:29

Prawo jazdy Ale po wam tak strasznie ta literka T jest potrzebna, no do czego, żeby więcej literek mieć w prawku? Wydrukujcie sobie jedną stronę z jakiejś tam ustawy czy kodeksu ( nie pamiętam , ktoś tu kiedyś dawał linka) i najwyżej woźcie to przy sobie w ciągniku i jak policja zatrzyma to się powołacie na ten a na ten paragraf.
Mi jak się koło w przyczepie urwało, a obok była akurat policja, to nie pytali o prawko, tylko chcieli dowód osobisty żeby mnie spisać, dałem im prawko bo dowodu nie miałem a w prawku było BE i nic nie gadali.

#512 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 08:19

Prawo jazdy

Ile razy jeszcze będą takie pytania.
Na BE, CE , i T można ciągnąć taki sam tonaż. Nie ważne którą kategorię mamy, możemy jechać każdym ciągnikiem z każdymi przyczepami ( o ile nie przekraczamy nacisków na oś, ładowności, mas zestawów, długości, mas dopuszczalnych itp, ale tu żadna wyższa kategoria nam nic nie daje).
na B można jechać pojazdami samochodowymi do 3,5 ton, ale można jechać ciągnikiem 20 tonowym, kombajnem 30 tonowym i fadromą 20 tonową a nawet większą.
Kolego miroM1984 wg Twojej wiedzy B uprawnia na ciągniki do 3,5 tony, błąd - można na B jechać nawet casem stx na gąsienicach i challengerem. Bo to są ciągniki i pojazdy wolnobieżne które mają ograniczoną prędkość maksymalną, sporo mniejszą od pojazdów samochodowych.

Czyli na to wyglada ze majac kat. BE moge ciągnac zestaw 20 t ( ciagnik i 2 przyczepy ) ?

#513 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 13:24

Prawo jazdy 20 ton, 30 ton, wszystko jedno...

Poza tym nie wiem jak u was, ale w bliższych okolicach Poznania nie ma ośrodka prowadzącego kursy kat T, więc, nie będąc uczniem szkoły rolniczej, jestem skazany na BE (a i takich kursów jest niewiele).

#514 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:12

Prawo jazdy Mając BE możesz nawet ciągnać taki zestaw jak jest u mnie w galerii i nawet większe.

#515 Share Juras88

Juras88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 02:09

Prawo jazdy żeby nie było wątpliwości, w prawie o ruchu drogowym Art.88 punkt 3 podpunkt 4: kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).I nie ma tu mowy o jakichkolwiek ograniczeniach masy. http://www.abc.com.p...u/1997/0602.htm

#516 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 16:19

Prawo jazdy Czy się ktoś orientuje jakie jakie są obecnie wymagane badania lekarskie na kategorie C, zwłaszcza kieruje to pytanie do osób które są bardzo aktualne w temacie, czy w ostatnim czasie nie zaszły jakieś zmiany wprowadzające badania psychologiczne lub coś w tym rodzaju, bo kolega który robił C jak z nim gadałem coś wspominał na ten temat. Jestem ciekawy jak miało by to wyglądać i jak by to wpłynęło na cenę kursu.

#517 Share rafco1991

rafco1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 luty 2010 - 14:18

Prawo jazdy ile kosztuje zrobienie kat. E do B
będę wdzięczny za odpowiedzi :D
Sprzedam Orkan 2 w db stanie

#518 Share Juras88

Juras88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:06

Prawo jazdy to zależny od szkoły w jakiej będziesz robił, ale podejrzewam ze gdzieś w garncach 900 - 1000zl. Ja płaciłem 1000zl, ale dolicz do tego lekarza 50zl i koszt egzaminu 160zl.

#519 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 11 luty 2010 - 15:49

Prawo jazdy

20 ton, 30 ton, wszystko jedno...

Poza tym nie wiem jak u was, ale w bliższych okolicach Poznania nie ma ośrodka prowadzącego kursy kat T, więc, nie będąc uczniem szkoły rolniczej, jestem skazany na BE (a i takich kursów jest niewiele).

To, że nie jesteś uczniem szkoły rolniczej nie oznacza, że nie możesz w takiej szkole zrobić kursu. Ja w tamtym roku robiłem kurs na kat T w szkole rolniczej w Lesznie chociaż nigdy nie byłem jej uczniem. Za kurs zapłaciłem 600zł +lekarz +opłata za egzamin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 11 luty 2010 - 18:40

Prawo jazdy To masz fajnie - dowiadywałem się w TR w Poznaniu i niestety: prawko T tylko dla uczniów. Z resztą i tak zdecydowałem się na E do B - moim zdaniem łatwiej zdać Ducato z lawetą niż Zetorem 3320 z dwuosiówką :D