Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

damianc360    1

Siema. Nie wiem czy to tu no ale .Czy zdawał ktos z was prawo jazdy kat.t w bielsku-białej .Ja sie zapisuje w marcu bede sie uczył na c360 a zdawał będe na zetorze 6340 (chyba) kat.b zdałem do strzała .Chciałbym was prosic o pomoc może jakies zdj. gdzie sie co włacza i takie tam .Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Tak jak czytam temat to z tymi cenami prawko to jest różnie.

Zależy czy robicie prywatnie (bardzo mało ośrodków szkolenia w Polsce) czy też ze szkoły tak ja np. z tym że tu też jest problem.

Zawodówki o profilu mechanik operator mają prawko na B oraz T po 400 zł resztę dopłaca państwo, Technikum Hodowli Koni również tak ma a ja w Technikum Agrobiznesu na B - 400 zł natomiast T - 1500 zł... Czemu?? Temu że co niektórzy "u góry" uznali że Agro do pracy tylko auto potrzebuje (mimi iz gospodarstwo po ojcu mogę przejąć).

Kwota 1500 jest kwotą jak gdybyśmy płacili prywatnie krótko mówiąc kto ma w szkole w programie ten się cieszy... Podejrzewam że w Polsce też macie gdzieś w granicach 1000 - 1500.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

U nas w szkole w chojnicach w zawodzie technik rolnik ciągnik jest za darmo a i mogą robić osoby spoza szkoły ale nie wiem jakie koszta. Co ciekawsze u nas też jest coś takiego że osoba ucząca się w zawodzie technik żywienia ma prawko na b za 300 zł... hmm.... czyli u nas nie jest najgorzej.. .;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No więc panowie - w znowelizowanej Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym ustawodawca rozwiał nasze wątpliwości dodając punkt - tu cytat:

 

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ozr    0

Panowie, jaką kategorię prawa jazdy muszę posiadać do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą o DMC 8400 kg ? Wystarczy mi B? Mam 18 lat i w tym roku planuję robić tą właśnie kategorię, jednak potrzebuje też uprawnienia na kierowanie ciągnikiem. Proszę o odp :blink: Z góry Thx;)


Prawie "rolnik". Jestem amatorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nie wystarczy samo B. Musi być B+E albo T.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ozr    0

Czyli jeżeli aktualnie nie mam skończonych 18 lat mogę zrobić kat. T i legalnie jeździć tak ?


Prawie "rolnik". Jestem amatorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Ozr tak, możesz. Prawo jazdy na kat. T legalnie robi sie od ukończenia 16 roku życia


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam T i B obie kategorie robione w Szkole, za darmo... i nawet jesli miałbym płacić ten 1000 zł za T to bym i tak zapłacił... bo co to za rolnik bez kategorii T??? te rózne kategorie (+) to jest takie na odczepnego... czy na kategorii B+E bedziesz sie uczył parkowania przyczepa po łuku do garazu tyłem?? albo ruszanie na wzniesieiu?? albo cofanie zestawem Ciągnik-przyczepa po łuku?? zaczepianie i rozczepianie zestawu Ciagnik-przyczepa?? albo inaczej... czy na podobnym kursie naucza was zachowywania sie ciagnikiem z przyczepa w jakiejś konkretnej sytuacji w której wystepuje jakies zagrożenie na drodze?? alebo czy na ucza was wszystkich znaków i przepisów zwiazanych z uczestniczeniem w ruchu drogowym zestawem ciągnik-przyczepa??

 

i nie gadajcie mi tu że jeżdzicie X lat ciagnikiem i te czynności potraficie wykonac... tak?? ja tez tak myslałem dopuki nie poszłem na kurs... wszystkie linie , znaki kolejnosći wykonywania danych czynnosci....

nawet jeli zdazy sie jakis wypadek (co nikomu nie zycze) z udziałem ciągnika i innego pojazdu i nawet jesli wy bedziecie wiedziec że to była wina tego drugiego, a sami macie inna kategorie uprawniajace "w swietle prawa " do kierowania ciągnikiem to i tak beda krzywo na was patrzec że nie macie T a nawet moga was oskarzyc że to była wasza wina ,bo nie macie odpowiednich uprawnien... a co za tym idzie jeszcze ubezpieczalnia i te sprawy... a na pewno wtedy brak T wykorzystaj przeciwko wam.. jestem pewien na 100%

 

z kazdą kategoria idzie inny sytem szkolenia pod dany zestaw ..

ja uwazam ze takie kombinowanie jest dobre jak ktos od swieta jeździ ciągnikiem ... ale jesli ktos ma z tym kontakt to powinien mieć kategorie T i jeszcze jedno na T mozna miec juz od 16 roku... znam kolege który zrobił sobie T w wieku 16 lat i smigał ciągnikiem z dwiema przyczepami łade kilkadziesiąt km ze zborzem... a te kategorie mozna robic dopiero od 18roku

 

ja mam taka opinie na ten temat.. masz gospodarstwo?? masz ciagniki?? pracujesz na nim??? TO MUSISZ MIEĆ KATEGORIE "T" !!!


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ozr    0

Finn, zgadzam się z Tobą. Ale mam jeszcze jedną wątpliwość - Czy kat. T ma jakieś ograniczenie tonażowe, czy nie ?

 

@edit

 

Ile muszę sobie mniej więcej przygotować hajsu na te prawko ??


Prawie "rolnik". Jestem amatorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

FINN, Ja zrobiłem kat. B i zapytałem się mojego instruktora co lepiej zrobić czy +E (żeby mieć B+E) czy T , to mi powiedział żebym robił +E , bo tańsze , możesz lawetę ciągać samochodem, łatwiej jest zdawać i T podobno ma być do 2012 zlikwidowane , a tym co mają T zostanie dopisane +E do B czyli zamiast T będzie mieć B+E :huh:

W wakacje może dorobię +E bo zawsze w życiu mi się przydać, a cofać po łuku to mogę se w domu poćwiczyć :blink:


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

A jaki jest orientacyjnie koszt kat. E posiadajac juz kat. B? Chodzi mi o koszt kursu oraz egzaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

ja mam T i B obie kategorie robione w Szkole, za darmo... i nawet jesli miałbym płacić ten 1000 zł za T to bym i tak zapłacił... bo co to za rolnik bez kategorii T??? te rózne kategorie (+) to jest takie na odczepnego... czy na kategorii B+E bedziesz sie uczył parkowania przyczepa po łuku do garazu tyłem?? albo ruszanie na wzniesieiu?? albo cofanie zestawem Ciągnik-przyczepa po łuku?? zaczepianie i rozczepianie zestawu Ciagnik-przyczepa?? albo inaczej... czy na podobnym kursie naucza was zachowywania sie ciagnikiem z przyczepa w jakiejś konkretnej sytuacji w której wystepuje jakies zagrożenie na drodze?? alebo czy na ucza was wszystkich znaków i przepisów zwiazanych z uczestniczeniem w ruchu drogowym zestawem ciągnik-przyczepa??

 

i nie gadajcie mi tu że jeżdzicie X lat ciagnikiem i te czynności potraficie wykonac... tak?? ja tez tak myslałem dopuki nie poszłem na kurs... wszystkie linie , znaki kolejnosći wykonywania danych czynnosci....

nawet jeli zdazy sie jakis wypadek (co nikomu nie zycze) z udziałem ciągnika i innego pojazdu i nawet jesli wy bedziecie wiedziec że to była wina tego drugiego, a sami macie inna kategorie uprawniajace "w swietle prawa " do kierowania ciągnikiem to i tak beda krzywo na was patrzec że nie macie T a nawet moga was oskarzyc że to była wasza wina ,bo nie macie odpowiednich uprawnien... a co za tym idzie jeszcze ubezpieczalnia i te sprawy... a na pewno wtedy brak T wykorzystaj przeciwko wam.. jestem pewien na 100%

 

z kazdą kategoria idzie inny sytem szkolenia pod dany zestaw ..

ja uwazam ze takie kombinowanie jest dobre jak ktos od swieta jeździ ciągnikiem ... ale jesli ktos ma z tym kontakt to powinien mieć kategorie T i jeszcze jedno na T mozna miec juz od 16 roku... znam kolege który zrobił sobie T w wieku 16 lat i smigał ciągnikiem z dwiema przyczepami łade kilkadziesiąt km ze zborzem... a te kategorie mozna robic dopiero od 18roku

 

ja mam taka opinie na ten temat.. masz gospodarstwo?? masz ciagniki?? pracujesz na nim??? TO MUSISZ MIEĆ KATEGORIE "T" !!!

 

 

 

Wszystkie te manewry o których piszesz są wykonywane przy zdawaniu kat BE, tylko że samochodem z lawetą. Wymagania podczas spinania zestawu też są podobne, i nikt się nie może do tego doczepić że jeżdżę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami) jeżeli mam na to uprawnienie.

 

Tak samo aby jeździć rowerem nie potrzeba posiadać "karty rowerowej" mając prawo jazdy kat "B"


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ozr    0

Wszystkie te manewry o których piszesz są wykonywane przy zdawaniu kat BE, tylko że samochodem z lawetą. Wymagania podczas spinania zestawu też są podobne, i nikt się nie może do tego doczepić że jeżdżę ciągnikiem z przyczepą (przyczepami) jeżeli mam na to uprawnienie.

 

Tak samo aby jeździć rowerem nie potrzeba posiadać "karty rowerowej" mając prawo jazdy kat "B"

 

Hmm.. Mówisz tak, bo jesteś "obstukany" z manewrowaniem ciągnikiem z przyczepą. Nie każdy jednak tak ma. Osobówka z lawetą zachowuje się całkiem inaczej niż ciągnik z przyczepą (standardowa, 2 osiowa) i tych pojazdów nie można ze sobą porównywać.


Prawie "rolnik". Jestem amatorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Hmm.. Mówisz tak, bo jesteś "obstukany" z manewrowaniem ciągnikiem z przyczepą. Nie każdy jednak tak ma. Osobówka z lawetą zachowuje się całkiem inaczej niż ciągnik z przyczepą (standardowa, 2 osiowa) i tych pojazdów nie można ze sobą porównywać.

 

Masz rację, nawet osobówka osobówce nie równa. Są też ośrodki w których zdaje się "T" na tandemie, wiec z manewrowania przyczepą z skrętną osią też nici. To samo dotyczy jazdy z ciężarem, tego nas nikt nie nauczy trzeba sobie radzić samemu, niezależnie jaka mamy kategorię.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

A jaki jest orientacyjnie koszt kat. E posiadajac juz kat. B? Chodzi mi o koszt kursu oraz egzaminu?

 

koszt kursu to ok.800zł a egzamin to nie wiem :blink:


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

koszt kursu to ok.800zł a egzamin to nie wiem :huh:

egzamin 160 zł przynajmniej w grudniu 2009 tak było a co do ceny poprawki nie wiem bo za 1 zdałem :blink: :D


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

mam pytanko, czy moge ustalic egzamin na prawo jazdy kategori B jesli nie mam 18 lat a le mam dowód? egzamin oczywiscie tak aby był po 18 urodzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Tommy sądzę że tak. Lecz moge się mylić.... na tyle co pamiętam z kursów to w dzień podejścia do egzaminu państwowego trzeba mieć dowód lub paszport i ukończone 18 lat. Ale wiesz zapytam się po co :( u nas w WORDzie czeka się na egzam 2 dni bo w zime mało ludzi robi :( ja wczoraj zaliczyłem wewnętrzny tak że happy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

no własnie za lekko ponad 2 tygodnie koncze 18 lat, chciałbym juz ustalic egzamin zeby pozniej nie byc do tyłu strasznie, koncze juz kurs jeszcze 2 wyjazdy do Tarnobrzega, dowód mam bo to był ten tymczasowy ale waznosc sie konczy za 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eustachi007    0

witam wszystikich Agrofotowiczow!

chciałbym sie dowiedziec ile jest wazny kurs na kat. B

bo zrobilem go 2 lata temu kilka razy podszedlem do egzaminu i sie nie udalo ;)

no i zostawilem to bo mialem inne sprawy na glowie

teraz mam troche czasu i chcialbym sprobowac w znowu tlko ze w innym osrodku

i mam takie pytania;

'czy moj kurs jest wazny?czy musze wszystko od 0 zaczynac?

'jesli tak to gdzie mam szukac swoich papierow?

 

za wszystkie rady z gory dziekuje :D


kartofle wykopał kartofle zjat i pochechał ja zwiedzac swiat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja robiłem kat B i T razem ale na egzamin T się nie zapisałem jakoś zeszło, będzie dwa lata jak się nie zapisywałem i dzwoniłem tydzień temu do Ośrodka egzaminacyjnego i powiedzieli że mogę w każdej chwili przystapić do egzaminu. :) a i tak wybiorę się może na wiosnę hehe. Kolego bez obaw ;)Tylko musisz mieć papiery jak idziesz do innego ośrodka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eustachi007    0

dziekowac @tomi382 pocieszyłes mnie :)

wlasnie moje papierki zostały w tym osrodku w ktorym zdawalem a teraz chyba trzeba je bedzie zabrac i przeniesc do innego


kartofle wykopał kartofle zjat i pochechał ja zwiedzac swiat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj