Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

553 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 17:02

Prawo jazdy ja mam w czwartek (16.07) egzamin na B i tak sobie mysle ze w razie jak bym zdal to bede jezdzil w zniwa ciagnikiem nawet z dwiema przyczepami bo u nas jest taka policja ze jak sie dobrze pogada to dadza tylko malutki mandacik 50 zl albo w ogole go nie dadza wiec mozna ryzykowac, a na T bede juz w 3 klasie Technikum zdawal wiec w tym roku, ale egzamin i tak pewnie bedzie dopiero pod koniec 3 klasy.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 02:57
  •  

#422 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 17:52

Prawo jazdy W Ostrołęce też jest tandem ;p

No dobra, to wczytałem się trochę i fakt-B uprawnia do prowadzenia również "ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym" i nie ma podanych ograniczeń związanych z masą, ale:
1.Nie ma już mowy o prowadzeniu ciagnika z przyczepą jakąkolwiek, a przy T jest napisane "ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym"
2.Nie znalazłem oparcia aby na kat. B jeździć ciągnikiem rolniczym z przyczepami(mowa o przyczepach podczepionych do pojazdów jest zawsze w odniesieniu do "pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla", natomiast już do ciągnika przy kat. B nie ma żadnych odniesień do prowadzenia przyczepy. A nawet jeśli by się oparł to kat. B w odnośnikach o przyczepach zawsze mówi, że ta kategoria uprawnia do jazdy z przyczepami o "dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5t". A wtym przypadku już sam ciagnik przekracza te 3,5t, więc oczywiste jest że zestaw będzie ważył więcej <_<

#423 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 21:51

Prawo jazdy na B nie ma odniesień co do masy ciągnika,pojazdu wolnobieżnego,to jaki ty kodeks czytałeś.ciągnik rolniczy o DMC do 3,5 tony,przyczepa lekka o DMC 750kg.na samo B to tylko 330 z samochodową przyczepą.360 ma już wagę większą,waga ciągnika+udzwig podnośnika.

#424 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 09:07

Prawo jazdy heh..chyba mojego ostatniego postu nie przeczytałeś <_< Napisalem że przy B nie ma ograniczenia masy ciągnika, ale napisałem, że według kodeksu wychodzi, że B uprawnia do prowadzenia samego ciągnika, bez przyczepy....Przynajmniej ja to tak rozumiem;p

#425 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 21:02

Prawo jazdy na B wszystkie pojazdy do 3,5 tony,sam osob jak i również inne pojazdy do których się ta kat. odnosi przyczepa większa jak lekka to już B-E.przeczytaj taki dobry kodeks,z tłumaczeniami przepisów i paragrafów,nie znajdziesz tego w kodeksie z kiosku.ja mam taki że przy jednym znaku to cała strona opisu,nie tylko co oznacza,ale kogo dotyczy gdzie ustawiony i dlaczego i w jakich odległościach.w takim kodeksie jest wszystko,worto poczytać dla siebie,bo puzniej wiadomo co skąd się bierze i już nie ma się problemu ze znajomością przepisu ,i żaden gliniaż ciemnoty ci nie wciśnie. a co do masy traktora to do 3,5t,jeśli z przyczepą lekką to razem do 3,5t,w starych dowodach tylu żeczy nie pisano,ale homologacje mają w systemie.od starej 360 homologacji nie było ale dane w instrukcji były.zdaje mi się że DMC to ponad 4t,jak już pisałem masa gotowego ciągnika do jazdy i jego ładowność,czyli udzwig podnośnika.

#426 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 08:40

Prawo jazdy sprawa niestety nie jest taka prosta, otóż kiedyś w programie "Na Osi" natknąłem się na wypowiedź policjanta, który twierdził, iż jeśli DMC zestawu pojazdów nie przekracza 3,5 tony to przyczepa może mieć DMC większą niż 750 kg, stąd zapis o przyczepie lekkiej wydaje się nie mieć w tym przypadku zastosowania, dlatego mając jakiekolwiek wątpliwości należy skontaktować się z odpowiednią komendą policji, gdyż jak widać służby interpretują przepisy według własnego uznania

#427 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 16:43

Prawo jazdy Muszę się pochwalić, dziś zdałem kat. B za Pierwszym!!! <_<
Forza JUVE!!!

#428 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 16:45

Prawo jazdy To gratuluje <_<
Ja jakoś za pół roku zaczynam nauke na B a od września T <_<

#429 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 lipiec 2009 - 16:47

Prawo jazdy Ja już mam prawko T, na B zaczynam kurs od września w szkole, bo urodziny w grudniu... <_<

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#430 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 14 lipiec 2009 - 17:38

Prawo jazdy w sobote zdalem na ciężarówke C za pierwszym podejściem teraz zaczynam C+E a w między czasie uprawnienia na przewóz rzeczy wszystko za darmo . Jeżeli jest ktoś zainteresowany, mieszka w realnej odległości od Iławy opłaca krus i mieszka na wsi to mogę dać namiary na OSK który organizuje te szkolenia ze środków unijnych . Kolejna edycja (III) rusza pod koniec roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share NPK

NPK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 16:47

Prawo jazdy Może mi ktoś powiedzieć co grozi nieletniemu poniżej 17 lat prowadzi ciągnik rolniczy bez wiedzy właściciela a jakie są konsekfencje w takiej samej sytuacji gdy osoba ma powyżej 17 lat?
Mieliście podobne sytuacje?
Do rolnictwa podchodź z głową

#432 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 lipiec 2009 - 17:53

Prawo jazdy http://www.agrofoto....zdy-t19172.html :rolleyes:

#433 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 10:16

Prawo jazdy Tak sie ucze na prawko i czytam ... i wychodzi na to ze kat B uprawnia do kierowania pojazdami wolnobierznymi czyli bizonkiem tez bede mogł popylać??? :rolleyes:

#434 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 lipiec 2009 - 11:49

Prawo jazdy Jak ma się T to można jechać kombajnem ale po drodze, w polu już nie. Do kierowania na polu trzeba kurs zrobić. A że B uprawnia do kierowania kombajnu to nie słyszałem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#435 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 15:06

Prawo jazdy No bo pisze ze na B mozna wolnobieżne ale to chyba do 3i pol tony....
No kurs to tak czy siak to za rok bede robic...

#436 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 15:28

Prawo jazdy Ja mam uprawnienia kombajnisty na samym B ;p I nie mam żadnych ograniczeń co do masy kombajnu :rolleyes:

#437 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 16:08

Prawo jazdy na kat. B mozesz jezdzić osobówką, ciagnikiem (z jakas mała dwukółeczką ) i wolnobieznymi np. kombajnem ale tylko jezdzic,nie pracowac w polu. Zeby cos robic kombajnem na polu musisz sobie zrobić kurs za pare groszy
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#438 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 26 lipiec 2009 - 09:45

Prawo jazdy Bez uprawnień można pracować kombajnem w polu ale poruszać się po drogach nie , nie wystarczy mieć B (wolnobieżne) podczas kontroli drogowej należy okazać prawo jazdy (kategoria z wolnobieżnymi) i kurs kombajnisty.
A co do B+E to traktor z przyczepami.

#439 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 12:38

Prawo jazdy ja juz naszcescie mam na T i sobie smigam :D robiłem w marcu br. zapisalem sie zaraz po ukonczeniu 16 stki i 4 m-ce czekałem chociaż zdałem wszystko za I razem :) ale warto jeżdze sobie na pewniaka a tak to tylko czy gdzies za rogiem sie nie czają :) pozdrawiam

na kat. B mozesz jezdzić osobówką, ciagnikiem (z jakas mała dwukółeczką ) i wolnobieznymi np. kombajnem ale tylko jezdzic,nie pracowac w polu. Zeby cos robic kombajnem na polu musisz sobie zrobić kurs za pare groszy

ładne mi pare groszy robiłem 2 m-ce temu i wyszło mnie to 250zł :) głupi świstek ale podoba mi sie :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 lipiec 2009 - 21:57

Prawo jazdy

Bez uprawnień można pracować kombajnem w polu ale poruszać się po drogach nie , nie wystarczy mieć B (wolnobieżne) podczas kontroli drogowej należy okazać prawo jazdy (kategoria z wolnobieżnymi) i kurs kombajnisty.
A co do B+E to traktor z przyczepami.

Nie pomyliłeś czasem czegoś kolego? Zawsze słyszałem tak jak mówił @JD5620.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)