Sebastian

Prawo jazdy

Polecane posty

sosek xu li    4

Nie wiem ile waży ale jest to NH TSa 115 i Joskin modulo2 16tys litrów. kurde jakoś mi się to nie widzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Raczej do tego "B" będziesz musiał zrobić "+E"...

 

Bo za duże gabaryty tych maszyn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Do poniedziałku nie zrobię E :D W kodeksie jest opisane że z przyczepą jednoosiowa mogę się poruszać teraz pytanie czy tandem to jest jako jedna oś? Nie ma nic opisanego o masie przyczepki ciągnionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Może pokombinuj i spróbuj odjąć jedną oś :D

 

A tak na serio to masz tylko jeden beczkowóz w robocie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Sosek

Jeśli masz tylko B to odpada, ten TSa115 wazy na pewno więcej jak 3,5t, a B tylko do prowadzenia pojazdów do takiej masy zezwala :D Bez '+E'o ile się nie mylę można ciągnąć przyczepkę max700kg(z ładunkiem i oczywiscie jednoosiowa), przy czym nie może być masa przyczepki z ładunkiem wyższa niż masa samego samochodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

@versus coś Ci się pomyliło ;] kat. B uprawnia do kierowania pojazdami samochodowymi o DMC do 3,5t oraz ciągnikami rolniczymi i maszynami wolnobieżnymi(bez limitu t). Także NH może śmigać, a beczka jest to maszyna rolnicza także może z nią śmigać tak jak z rozrzutnikiem który według prawa też jest maszyną rolniczą


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

No nie wiem, mi w czasie egzaminu koleś tłumaczyl bo się pytałem egzaminatora o to, widać w błąd mnie wprowadził;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ludzką rzeczą jest się pomylić <_< najlepiej jest jak się samemu dobrze wczyta w kodeks drogowy :P


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Do poniedziałku nie zrobię E :P W kodeksie jest opisane że z przyczepą jednoosiowa mogę się poruszać teraz pytanie czy tandem to jest jako jedna oś? Nie ma nic opisanego o masie przyczepki ciągnionej.

 

Koleś, który uczył mnie teorii na prawko powiedział, że tandem jest tak samo traktowany jak jedna oś :D Tak poza tym ja mam TS 115A i waży 5110kg <_<

 

Pzdr


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

I tu jest właśnie paradoks, którego sam nie mogłem zrozumieć. Nie możliwe? A jednak. Pamiętaj - Polak potrafi <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

raczej nie, jak by tak bylo to by nie wolno bylo zdawac w WORDzie na tandemach. Sosek nie martw sie najwyzej dostaniesz 300zl mandatu:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

to znaczy że bede mógł smigać ciągnikiem z prasą bo narazie równiez posiadam tyko kat. B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Wg mojego instruktora każda maszyna rolnicza na kołach traktowana jest jako przyczepa. Poza tym, gdyby tak dokładnie przeczytać zapis w Ustawie o Ruchu Drogowym, odnośnie uprawnień na kategorię B, to wynika, że nie można ciągnikiem ciągnąć jakiejkolwiek przyczepy... Prawdę mówiąc, interpretacja zależy od jednego małego przecinka, więc można na to przymknąć oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

@sosek daleko masz do tych pól do których byś jeżdził?? i czy jest to jazda droga ruchliwą kontrolowaną przez policję??

 

 

Ja tam już 4 lata jeżdze ciągnikiem z beczkowozem i przyczepami mając tylko kat. "B".. Jakoś jeszcze policja mnie nie przyłapała, a do miasta(Lublin, Łęczna) też się jeżdziło.. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A ja mam takie pytanie Czy moge poruszać sie ciagnikiem z przyczepa typu tandem 14t majac prawojazdy "B"i "C"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
raczej nie, jak by tak bylo to by nie wolno bylo zdawac w WORDzie na tandemach. Sosek nie martw sie najwyzej dostaniesz 300zl mandatu:D

 

No właśnie to też jest kolejny przepis, który mija się z celem. U nas w WORD Toruń nie można zdawać na tandemie - tylko i wyłącznie dwuosiowa przyczepa... U ciebie można na tandemie zdawać?


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

We Wrocławiu też jest tandem w WORD'zie. Na pole mam jakieś 1,5km asfaltu nie kontrolowanego przez policję, pytam tylko dlatego że kierownik płacze. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Chyba nie ma co się zgłębiać w te zagmatwane przepisy - wsiadaj i jedź w głowie mając zasadę "co ma być to będzie" <_< :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mam w czwartek (16.07) egzamin na B i tak sobie mysle ze w razie jak bym zdal to bede jezdzil w zniwa ciagnikiem nawet z dwiema przyczepami bo u nas jest taka policja ze jak sie dobrze pogada to dadza tylko malutki mandacik 50 zl albo w ogole go nie dadza wiec mozna ryzykowac, a na T bede juz w 3 klasie Technikum zdawal wiec w tym roku, ale egzamin i tak pewnie bedzie dopiero pod koniec 3 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

W Ostrołęce też jest tandem ;p

 

No dobra, to wczytałem się trochę i fakt-B uprawnia do prowadzenia również "ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym" i nie ma podanych ograniczeń związanych z masą, ale:

1.Nie ma już mowy o prowadzeniu ciagnika z przyczepą jakąkolwiek, a przy T jest napisane "ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym"

2.Nie znalazłem oparcia aby na kat. B jeździć ciągnikiem rolniczym z przyczepami(mowa o przyczepach podczepionych do pojazdów jest zawsze w odniesieniu do "pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla", natomiast już do ciągnika przy kat. B nie ma żadnych odniesień do prowadzenia przyczepy. A nawet jeśli by się oparł to kat. B w odnośnikach o przyczepach zawsze mówi, że ta kategoria uprawnia do jazdy z przyczepami o "dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5t". A wtym przypadku już sam ciagnik przekracza te 3,5t, więc oczywiste jest że zestaw będzie ważył więcej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na B nie ma odniesień co do masy ciągnika,pojazdu wolnobieżnego,to jaki ty kodeks czytałeś.ciągnik rolniczy o DMC do 3,5 tony,przyczepa lekka o DMC 750kg.na samo B to tylko 330 z samochodową przyczepą.360 ma już wagę większą,waga ciągnika+udzwig podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

heh..chyba mojego ostatniego postu nie przeczytałeś <_< Napisalem że przy B nie ma ograniczenia masy ciągnika, ale napisałem, że według kodeksu wychodzi, że B uprawnia do prowadzenia samego ciągnika, bez przyczepy....Przynajmniej ja to tak rozumiem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na B wszystkie pojazdy do 3,5 tony,sam osob jak i również inne pojazdy do których się ta kat. odnosi przyczepa większa jak lekka to już B-E.przeczytaj taki dobry kodeks,z tłumaczeniami przepisów i paragrafów,nie znajdziesz tego w kodeksie z kiosku.ja mam taki że przy jednym znaku to cała strona opisu,nie tylko co oznacza,ale kogo dotyczy gdzie ustawiony i dlaczego i w jakich odległościach.w takim kodeksie jest wszystko,worto poczytać dla siebie,bo puzniej wiadomo co skąd się bierze i już nie ma się problemu ze znajomością przepisu ,i żaden gliniaż ciemnoty ci nie wciśnie. a co do masy traktora to do 3,5t,jeśli z przyczepą lekką to razem do 3,5t,w starych dowodach tylu żeczy nie pisano,ale homologacje mają w systemie.od starej 360 homologacji nie było ale dane w instrukcji były.zdaje mi się że DMC to ponad 4t,jak już pisałem masa gotowego ciągnika do jazdy i jego ładowność,czyli udzwig podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj