Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy

553 odpowiedzi na ten temat

#241 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 19:36

Prawo jazdy jak do tej pory nie. mozna znalezc w googlach WYPADEK JEZOWE GOLF, auto wlasnie bylo na tym odcinku i w zakret niezdazyl wejsc, a efekty sa tam opisane.
Jednym slowem TRAGEDIA albo GLUPOTA
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy Dzisiaj, 12:57
  •  

#242 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 21:23

Prawo jazdy

zrobiłem sobie prawko C+E (lipiec tego roku) i mam pytanie, do czego tak naprawdę jest potrzebne zaświadczenie na przewóz rzeczy (osó;) bo trochę czytałem i już nie mogę się połapać np: http://www.naukajazd...woz_rzeczy.html Ponoć zmieniają się jakieś przepisy i ma to kosztować zamiast kilkuset złotych kilka tysięcy. Na razie nie mam ciężarówki ale kiedyś może się przydać. i czy coś jeszcze jest potrzebne oprócz psychotestów aby jeździć w Polsce ciężarówką. liczę że jakiś praktyk mi odpowie

kursu zrobić nie zaszkodzi , gdyż istotnie ilość godzin zwiększy się chyba do 200 (już we wrześniu), jako kierowca musisz mieć zrobione psychotesty oraz kartę kierowcy + oczywiście kurs na przewóz rzeczy/osób i ewentualnie jeszcze ADR; tak czy inaczej jak jeździć ciężarówką to tylko na zachodzie (u nas to trzeba być niezłym kamikaze żeby takim potworem jeździć po naszych imitacjach dróg i plus jest taki, że na zachodzie kierowca nie musi mieć ukończonych tylu śmiesznych kursów i przeprowadzonych badań oraz nie jeździ z duszą na ramieniu)

#243 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 00:19

Prawo jazdy

u nas scigaja sie na wiosce, ludzie nazwali ta trase OSem bo jada jak szaleni 130km\h i jest pod gorke a potem jest zakret w ktory juz niewychodza. zginelo juz kolo 10kolesi.

wiesz ilu ludzi zginelo w japonii driftujac po serpentynach, a teraz jest to duma narodowa tego kraju :D
wybacz ale dla mnie generalizujesz - a to nie jest niestety oznaka trzezwego spojrzenia na dany problem/zagadnienie
a ze tak powiem bardziej fachowo - zrzędzisz jak przekupa na jarmarku, a nie jestes przeciez w podeszlym wieku, moze to te koszyki ;)

przy czym glupoty nie popieram, tj. jazdy po przeciwnej stronie wysepek, itp. "brawurowa jazda cinquecento"
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2008 - 12:16

Prawo jazdy Cześć! Mam pytanie. Nie wiecie ile mniej wiecej może kosztować kurs na prawo jazdy na samochód i ciągnik???
Za odpowiedż będę wdzieczny bardzo.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#245 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 12:30

Prawo jazdy ja na samochod placilam 1500zl za wszystko
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#246 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2008 - 14:46

Prawo jazdy Aha dzieki za informacje.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#247 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 14:29

Prawo jazdy Słyszałem jakieś plotki że prawko ma byc od 21lat od nowego roku ile jest w ym prawdy?

#248 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 14:50

Prawo jazdy Od 2009 na pewno nie.

#249 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 listopad 2008 - 15:32

Prawo jazdy

"brawurowa jazda cinquecento"

Skąd ja to znam :)

Kumpel w moim wieku pojechał sam Tico do włocławka i miał szczęście, że go nie złapali :)

#250 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 16:11

Prawo jazdy No własnie slyszeliscie cos o tym ze prawko na auto ma byc od 21 lat ? ;) ;)
Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 16:36

Prawo jazdy Bez sensu jest zwiększanie wieku, w którym można zdać prawko !!! W cywilizowanych krajach, takich jak Niemcy lub USA kurs można zaczynać już w wieku 15 lat. Wszem i wobec znane jest twierdzenie, że młody człowiek łatwiej chłonie wiedzę i szybciej uczy się niż starszy (np. 21 latek). Więc ośrodki powinny więcej uczyć już od najmłodszych lat, wpajając odpowiednie zachowania na drodze i odpowiedzialność za swoje czyny na drodze.
Bo jak tak tylko będą podwyższać wiek i cenę kursu to po prostu więcej ludzi będzie jeździć bez prawka ;) , bo w końcu mandat za brak prawka 500zł, a kurs trzy razy tyle i ma być więcej ;)

#252 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 17:10

Prawo jazdy Zgadzam sie z @ducho . A z kategoria T , C , i E bydzie tak samo ?
Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

#253 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 18:34

Prawo jazdy Z T to raczej nie, ale C i E to już chyba jest podniesiony wiek na 24 lata, z tego co się orientuję (mogę się źle orientować ;))

#254 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 18:54

Prawo jazdy ;) to źle bo po szkole miolech robic prawko na C i E i robic jako kierowca tira ;)

#255 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 19:40

Prawo jazdy Kiedy takie coś wprowadzili? Kolega na dniach ma odebrać po zdanym E do C. Ma 19 lat ;)
Na wszystkie kategorie jest od 18 lat z wyjątkiem kat. D która jest od 21.

pozdrawiam ;)

#256 Share pawel1004

pawel1004

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 23:38

Prawo jazdy witam przewija sie tu wiele wątków dot. prawka ja po drogach(wojewódzkich) zacząłem jezdzic jak miałem 10lat ,owszem tatko obok, i mysle ze na dobre mi to wyszło. B zrobiłem 10lat temu w Wałbrzychu, 2x testy, jazda za pierwszym razem.w 2004 zrtobiłem EdoB za pierwszy razem, tez w Wałbrzychu mieli tam vivaro blaszaka i dwuosową lawete. na 15 chłopa, 3 pojechało na miasto a 2 zdało całość. co do T to mysle ze lepiej zrobic B+E. z tego co piszecie to w wielu WORD'ach egzaminy sa na przyczepach ze skrętną osią , we Wrocku i Wałbrzychu mają przerobione 4,5tonówki, tzn: dyszel przyspawany na sztywno do ramy a przedni wózek przesunięty do tyłu tez na sztywno, wychodzi taka duza laweta.
powodzenia wszystkim zdającym prawko

#257 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 10:54

Prawo jazdy Ile kosztuje E do B ?? i czy to prawda że niema żadnych testów ani nic tylko 10 godz jazdy i na egzamin się leci ??

#258 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:06

Prawo jazdy koszt to około 1000zł, egzaminu teoretycznego istotnie nie ma, jednak należy wyjeździć 15 godzin

#259 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:44

Prawo jazdy ile jest pytan na kat. B z testu teretycznego????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share michas1934

michas1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 17:48

Prawo jazdy prawko mozna zacząć robic 3 miesiące przed ukączeniem 16 lat.
ja tak zrobilem