Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pneumatyką w 5211!!

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 28 lipiec 2008 - 20:51

Problem z pneumatyką w 5211!! Witam!! Mam problem z pneumatyką w zetorze 5211. :angry: Otórz po zakupie zetora podłączyłem do niego przewód od przyczepy sprężarka nabiła butle w traktorze i w przyczepie, ale po naciśnięciu hamulca nożnego nic się nie dzieje!! Instalacja jest w pełni szczelna , przyczepa także sprawna (działała w c-360 wcześniej), a nie wiem co się dzieje :angry: . Jeśli ktoś mógłby mi pomóc i opisać na jakiej zasadzie układ hydrauliczny hamulca w traktorze działa na układ pneumatyczny. Wiem, że powietrze ze sprężarki wędruje do butli w traktorze i nabija ją a reszta poprzez trójnik trafia do tak jakby "rozdzielacza" (nie wiem jak to nazwac dokladnie - po prawej stronie traktora pod silnikiem). Do owego "rozdzielacza" dochodza dwa przewody jeden od sprężarki a drugi na tylne gniazdo pneumatyczne. Z tego co mi się wydaje rozdzielacz ten jest połaczony cięgłami z jakby pompką (po prawej stronie skrzyni biegów) do ktorej wchodza przewody z plynem od hamulcow i wychodza przewody na bębny. Widzę jedynie że wszystko jest zardzewiałe i pewnie nie dziala. Prosiłbym o opis jak to wszystko powinno działac, będę bardzo wdzięczny. Widze, że coś w tym układzie jest nie seryjnego, poniewaz rozdzielacz nie byl do niczego przykrecony, byl praktycznie luzem, dlatego bardzo byłbym wdzięczny za jakieś fotki , jak to powinno być podłączone :angry: Muszę to szybko naprawić z powodu zbliżających się żniw. Chodzi mi aby ktos opisal mi na jakiej zasadzie to dzialla jak sie poruszają te tłoczki i na jakiej zasadzie. Przepraszam za ewentualną niedokładność techniczną w tym poście, ale to mój pierwszy zetor. Z góry dzięki!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pneumatyką w 5211!! Dzisiaj, 19:04
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 21:45

Problem z pneumatyką w 5211!! a nie jest to podobne do 360 niewidziałem 360 no ale w 7211 to jest wyrównywacz ten co przez niego przechodzą przewody z pompek na koła a on ma dźwigienkę która łączy go z zaworem od hamulców przyczep i mi ten zawór zaśniedział treba go zdemontować rozebać przeczyścić sworzeń czy co to tam papierem i nasmarować .

#3 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 23:53

Problem z pneumatyką w 5211!! Na tym zaworze są trzy otworki, jak sie nie używa hamulców lub wystarcza dość późne załączenie hamulców przyczepy to się zmienia otwór na ten najbliższy osi obrotu dźwigni przy wyrównywaczu. Sprawdź na której dziurce jest a wcześniej odepnij całkiem cięgno i zobacz czy po wciśnięciu hamulców rusza się dźwignia(wysuwa się tłok z wyrównywacza), u mnie po zakupie nie działała i była to wina rozdzielacza bo po prostu się zużył.. JA i tak tego nie używam ale u mnie działa jak najbardziej po wymianie wyrównywacza który mi łapał powietrze do układu ;)
Hamulce w cięgniku masz sprawne?

#4 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 29 lipiec 2008 - 08:04

Problem z pneumatyką w 5211!! No właśnie hamulce w traktorze sa jak najbardziej sprawne, trzymaja bardzo dobrze, a ta dzwignia o ktorej mowicie nie poruszala sie przy naciskaniu hamulca (zastała się) i tłoczek był caly czas wysuniety. Więc waszym zdaniem musze cos wymieniac czy wystarczy jedynie to uruchomic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 20:25

Problem z pneumatyką w 5211!! jeśli mówisz o zaworze od powietrza to go rozbierz i przeczyść

#6 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 22:11

Problem z pneumatyką w 5211!! U mnie jak mam podpięte hamulce od przyczepy to żeby przyczepa zahamowała musze pociągnac dzwignie hamulca recznego. Czy u was tak jest? czy u mnie jest cos z tym nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 23:01

Problem z pneumatyką w 5211!! Podciągnij sobie na cięgle idącym od wyrównywacza ciśnienia, które spuszcza powietrze z zaworu.
Weź kogoś do pomocy, pochyl sie pod ciagnik od strony baku i zobaczysz wyrównywacz i niech Ci ktoś wciska pedał hamulca-z wyrównywacza wysunie sie tłoczek i po przełożeniu pociąga za cięgło zaworu, potem tak samo z ręcznym i też to samo sie powinno dziać z tym że od recznego idzie osobne cięgno. Poprostu albo wyrównywacz pada albo cięgno jest do podciągnięcia..