Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa i rury PCV

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hydrostatik

hydrostatik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 16:47

Dmuchawa i rury PCV Chciałbym się dowiedzieć czy można zakładać zamiast rur stalowych rurami PCV do dmuchawy ??
Jedni twierdzą że nie można ze względu na zwiększone tarcie ziarna o boki rur co może spowodować zapalenie się.

Czy to prawda ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa i rury PCV Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 16:56

Dmuchawa i rury PCV Prawda.Ale chodzi o to ze jak zboze przelatuje przez rurę powoduje elektryzowanie scianek rury co powoduje przeskok iskry.Przy duzym zapyleniu moze doprowadzić do pozaru.W tamtym roku chciałem zrobić sobie nowe rury z PCV i zastanawiało mnie dlaczego takich nie robia.zapytałem sie goscia ktory tym handluje i mi tak to wytłumaczył.

#3 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:40

Dmuchawa i rury PCV Dokładnie jak powiedział mój poprzednik lepiej nie ryzykuj ;)

#4 Share chaos

chaos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 20:38

Dmuchawa i rury PCV

Prawda.Ale chodzi o to ze jak zboze przelatuje przez rurę powoduje elektryzowanie ścianek rury co powoduje przeskok iskry.Przy dużym zapyleniu moze doprowadzić do pozaru.W tamtym roku chciałem zrobić sobie nowe rury z PCV i zastanawiało mnie dlaczego takich nie robią.zapytałem sie gościa ktory tym handluje i mi tak to wytłumaczył.

Szkoda ze ja o tym wcześniej nie wiedziałem ale juz 10 ton zboża rozładowałem z tymi rurami rury sie elektryzują ale dopiero jak dotknąłem stalowego kolanka to nastąpił przeskok iskry. Rury PCV dotykałem wielokrotnie i nie następowały żadne przeskoki iskier, PCV chyba jest dobrym izolatorem wiec nie powinny te ładunki przeskakiwać, no ale coś w tym musi być bo w nowych dmuchawach nie stosuje sie rur PCV ale może jest inna przyczyna, a uziemić tego sie nie da.

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 20:54

Dmuchawa i rury PCV właśnie właśnie pcv to dobry izolator i dlatego ładunki elektryczne zbierają się na nim ,im będzie suche zboże i powietrze tym lepiej ,dla ciebie gorzej.A uziemienia raczej nie warto robić może jakaś siatka ale to z kolei przeszkodzi zbożu więcej wyjdzie niż kupić rury nowe

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 20:21

Dmuchawa i rury PCV z 10 lat mam ostatni kawalek z rury pcv 6m i iskier jakos nie zauwazylem.z tym elektryzowaniem to prawda nieraz delikatnie kopala

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 03 sierpień 2008 - 20:45

Dmuchawa i rury PCV Z lekka może z innej beczki ale np. w śrutownikach ssąco-tłoczących stosowane są rury PCV. Np Okonek dawał takie rury do swoich młynków na łaczeniu śrutownika z mieszalnikiem. Jedyny minus jaki zauważyłem to przetarcie się rury po przemieleniu ponad 1000 ton. Co do elektryzowania się to jest to prawda. Najlepiej elektryzują się rury jak się miele soję. Trzeba uważać bo czasami umie ładnie kopnąć;) Od nowości rura w tym śrutowniku miała uziemienie tzn wzdłuż niej był pociągnięty pasek blachy ale ja go od razu wywaliłem bo mi przeszkadzał.

#8 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 14 sierpień 2008 - 14:31

Dmuchawa i rury PCV Dokładnie @Kizo, też przy swoim śrutowniku posiadam rurę PCV. Ale jeszcze nigdy nie zauważyłem, aby było elektryzowanie. Może dlatego, że mało śrutuje- raz w tygodniu tylko 2 tony zboża.

#9 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 15:26

Dmuchawa i rury PCV w 99% mieszalnikow pasz i srutownikow sa rury pcv, jednak zauważcie ze na tych rurach jest metalowa blaszka ktora ma za zaradnie uziemic prad (cos al`a piorunochron ;) ), albo zapobiec przeskokom iskry. I to był twój błąd ze wywaliłeś ta blaszkę, gdyby ona nie miała zadnego zadania to by ich nie montowali. Ja również mam mieszalnik z Okonka i nic z niego nie wywalałem i jestem zadowolony...

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 18:10

Dmuchawa i rury PCV Do załadunku binów mamy pionowy przenośnik ślimakowy, zboże jest transportowane 10m do góry i potem od rozgałęźnika do silosa mamy poprowadzone rury PCV, jedna ma 6m druga 5m a trzecia niecałe 3m, może się coś stać poważnego z tego tytułu?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 sierpień 2009 - 14:22

Dmuchawa i rury PCV Wystarczy poprowadzić drut w wewnątrz rur PCV a końcówkę drutu uziemić przez ,podłączenie do instalacji odgromowej lub wbiciu w ziemię pręta stalowego,takie rozwiązanie zapobiegnie powstawaniu elektryzowania.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 12:00

Dmuchawa i rury PCV Przepraszam za odkop, pytałem już w kilku innych miejscach, chciałem wiedzieć czy aby zapobiec temu elektryzowaniu mozna zastosować taka rure elastyczna z odciagow np do trocin z stolarni:
http://allegro.pl/wa...2426739325.html
Chciałbym na koniec rur założyć taki z 4metrowy odcinek żeby sprawnie poruszać się po "sypaniu"

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 12:55

Dmuchawa i rury PCV Ja mam taki w dmuchawie ssącej, tylko z drutem miedzianym.

#14 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 13:51

Dmuchawa i rury PCV Od wylotu ziarna do samej dmuchawy powinien być poprowadzony drut stalowy(może być miedziany ale szkoda kasy) fi 2-3mm. Można go przykręcić do samej dmuchawy która i tak jest uziemiona. Dodatkowo można doprowadzić dodatkowe uziemienie dla własnego bezpieczens***.

#15 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 23:56

Dmuchawa i rury PCV Czy do dmuchawy do zboża można zastosować rury z rynien spustowych stalowych ocynkowanych (150 mm)? Chce przerobić dmuchawę do siana na dmuchawę do zboża, nie będę ryzykował z PCV, węże specjalistyczne elastyczne są drogie i jedyną sensowną alternatywą wydaje mi się zastosowanie właśnie tych rynien.. co sądzicie?

#16 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 18:09

Dmuchawa i rury PCV Witam,jasne że będą dobre, ja mam 160 z tym że PCV już kilkanaście i bardzo dobrze zdają egzamin, rozumiem że chodzi Ci o średnicę czy będzie dobra :rolleyes: Pozdrawiam.

#17 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 22:33

Dmuchawa i rury PCV Chodzi mi głównie nie o średnicę tylko o to czy akurat rynny spustowe da się zaadaptować do celów transportu pneumatycznego. Bo z PCV nie chciałbym ryzykować, za dużo się o możliwym wybuchu naczytałem. Inna alternatywa to wąż elastyczny, ale 20m po 150zł/m to duży wydatek i szukam zamiennika.

#18 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 20:56

Dmuchawa i rury PCV Rynny mają ściankę 0,5mm. Czy to nie za cienko do dmuchawy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 13:33

Dmuchawa i rury PCV

Rynny mają ściankę 0,5mm. Czy to nie za cienko do dmuchawy?

Powinno byc OK, pooglądaj sobie przykładowe dmuchawy na http://www.wentylato...ortowe,170.html

To zobaczysz jakie mają ścianki :). Również Cienkie, tutaj ścianka nie gra aż tak wielkiej roli, ale jeśli chcesz to możesz kupić coś lepszego.

Dodaj odpowiedź