Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Cosmos

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 13:24

Claas Cosmos kto ma taki kombajn? co nim sadzicie? jak wam sie sprawuje?

ja posiadam taki z 1969 roku, jak dla mnie bomba na 12 ha wystarcza w zupełnosci, wiem ze byly modele ktore robiły belki (kostki) ale moj takiej opcji nie posiada. znajomy ojca ma claasa europe ktory robi belki, ale tak wiąze ze zal.pl ;)

nasz mial orginalnie silnik benzynowy, ale chodzil tragicznie nie mogl nawet samego kombajna pociagnac na plaskim terenie a co dopiero pod gore, grzal sie i caly czas psul

zostal zmieniony silnik na 4p aktualnie najlepszy silnik w maszynach w naszym gospodarstwie :) bardzo malo zuzyty, nigdy nie kopci na po pierwszym odpaleniu w roku :)
olej wymieniamy co 2 lata, kosimy w gestym zbozu na pierwszym biegu, pieknie mluci i oczyszcza :)

prosze o wasze opinie o tym kombajnie, na wasze pytania chetnie odpowiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Cosmos Dzisiaj, 12:01
  •  

#2 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 12:00

Claas Cosmos Od niedawna chce sobie sprawić ten kombajn na moje 10 H i następne 15 zarobkowo. Czy oto ten kombajn da sobie rade z tym areałem? Jak często się psuje? Gdzie są do niego części? Jaka jest wydajność? Gdzie można i za ile do niego dokupić sieczkarnie? Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam.

#3 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 12:10

Claas Cosmos A skąd ten silnik 4p wziołeś?? Ja mam colombusa z 66r i mam tam silnik perkinsa 4 cylindrowy ok 50km ;) Sprzęt nie do zajechania. Nawet niektóre paski są orginalne jeszcze :) Najfajniejszą historie miałem z paskiem jezdnym. Orginalny toche nam ślizgał więc udałem sie do sklepu (60km) i kupilem nowy ale nie orginalny tylko polski. Wszystko ok zakładamy i po 3 dniach koszenia pasek tak sie naciągnol że nic nie dało sie już zrobić :) Założyliśmy ten stary i chodzi do dziś.

Aha i nie widziałeś gdzieś takich małych claasów z szarpaczem?? Bo my chcemy coś takiego wykonać ale niemamy żadnego porównania...

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 12:29

Claas Cosmos

Od niedawna chce sobie sprawić ten kombajn na moje 10 H i następne 15 zarobkowo. Czy oto ten kombajn da sobie rade z tym areałem? Jak często się psuje? Gdzie są do niego części? Jaka jest wydajność? Gdzie można i za ile do niego dokupić sieczkarnie? Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam.

spokojnie da rade obkosic ten areał, u nas jest 12ha teraz to ojciec nie jezdzi na zarobki ale kiedys tak (2 kombajn na wsi u nas) takze na pewno wszystkiego ponad 25ha ;)
na pytanie jak czesto sie psuje to nie moge odpowiedziec, bo to zalezy jak kto dba, tak jak pisalem w pierwszym poscie poki byl stary silnik to awarie zdarzały sie co godzine natomiast teraz na silnik zlego slowa nie powiem

przez ostatnie sezony awarii bylo praktycznie brak, w tym roku wymienione 2 przednie opony i pasek jezdny-ale to wiadomo te elementy sie zuzywaja :)
wymiana olejow, czyszczenie filtrow i w pole. dzisiaj moze wyjade z garazu to porobie kilka zdjec

czesci to w mojej okolicy jest bardzo duzo, i w sklepach i u handlarzy-moze to dlatego ze u nas 80% kombajnow to claasy?
wydajnosc powiem jak wyjade w tym roku :) bo nie pamietam, o sieczkarni nic nie wiem, nasz nie posiada

@strachu silnik kupił ojciec z wujaszkiem poniewaz tamtego bylo dosc :) benzyniaki w kombajnach sie nie sprawdzaja
w tamtym roku pekł pasek i malo braklo aby sie zagotował, jak bylo slychac "bebechy" to tata zaczaił i zgasił :)
zalozylismy nowy pasek i dalej jazda, silnik dalej cyka

#5 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 12:56

Claas Cosmos A w nim jest heder 2,7?? Bo co nieco o tych małych claasach czytałem;) Mój dzisiaj prawdopodobnie wyjedzie;)

p.s: zapomniałem o jednej awarii- w zeszłym roku wymieniliśmy pompe wodną. Ale 3km odemnie jest jeden z większych sklepów z częciami do maszyn rolniczy więc z tatą w auto i 20min puźniej już zakładaliśmy pompe:p

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 12:58

Claas Cosmos u nas jest heder 2m ;)

#7 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 13:01

Claas Cosmos To jest heder fabryczny?? Ja mam albo 1,8 albo 2 m teraz niewiem musiał bym zmierzyć;)

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 13:02

Claas Cosmos tak fabryczny

#9 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 13:17

Claas Cosmos Koledzy wy nawet nie wiecie co macie. Dzisiaj zwijałem u takiego kumpla co ma cosmosa ''jamnika'' to jak był na polu to urwał mu łańcuch. Wzioł drut, związał i wszystko wykosił. Stare cosmosy to kombajny bezobsługowe, po co części? Jak wszysto można zrobic w domu. Super, claas cosmos jest lepszy od bizona ZO- 50 a nawet i ZO- 56. Claas to claas. Fantastik maszyna. Tylko żeby była w prawie każdym sieczkarnia.

#10 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 15:54

Claas Cosmos my kiedy mieliśmy takiego lecz go nie pamiętam
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 20:46

Claas Cosmos Heder w Cosmosie ma 2,1m. Co do awarii to niezbyt wiele, największa to rozwalony wariator napędu, ale to wina poprzedniego właściciela (kiepsko poskładał go do kupy). Części można dostać albo na szrocie, albo oryginały Claasa (nie mają wszystkiego) albo szukać zamienników. W tym roku wymieniłem filtr pompy olejowej i tu ciekawostka, nie był on wymieniany od 1970 roku czyli od nowości. A mój młóci u mnie 18-19ha rocznie.

Edytowany przez cosmos, 03 sierpień 2014 - 21:50.

a

#12 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 07:01

Claas Cosmos Nie cytuj poprzedniego posta bo dostaniesz % no i pisz w pierwszym okienku
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#13 Share Mmaciekdd

Mmaciekdd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, maszyny rolnicze, internet.

Napisany 03 lipiec 2009 - 13:39

Claas Cosmos http://www.allegro.p...ieczkarnia.html Claas Cosmos z sieczkarnią. Sieczkarnie chyba można dopasować od Consula, ale nie jestem pewny. Moim zdaniem to Cosmos to super kombajn, i w małych gospodarstwach sprawdza się w 100% lepiej od Bizona. Jest jeszcze podobny model Corsar, w właśnie, czym od różni się od Cosmosa??

#14 Share andkru21

andkru21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:31

Claas Cosmos Witam. Jakim biegiem kosicie zboze i ile jestescie wstanie skosic zboza na godz?? Mam takiego cosmosika a kosze jedynka. gdzies czytalem ze powinien na godzine skosic ok 0,5 - 0,75 ha/h ale mi to nie wychodzi..................

#15 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 20:41

Claas Cosmos to spróbuj na 2 jak da radę przerobić to co kosa zetnie
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#16 Share andkru21

andkru21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 21:01

Claas Cosmos 2 darade ale co z tego........ jak z tylu zboze zostaje. moze zle sita ustawiam???? mam kombajn od roku i dopiero ucze sie;-)))

#17 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 21:04

Claas Cosmos to otwórz sita mocniej

#18 Share andkru21

andkru21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 21:06

Claas Cosmos a plewy?? duzo slomy i plew sie wtedy pcha do zbiornika.... czy w tym kombajnie idzie zwiekszyc obroty mlocarni??

#19 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 12:50

Claas Cosmos W każdym idzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 22:24

Claas Cosmos No nie jest to takie proste trzeba by koła łańcuchowe pozmieniać :) Bo o przyspieszaczu nie ma nawet co marzyć :)