Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Skrzynia Ursus 4514- II bieg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    267

Witam.

Ostatnimy czasmi mam problem z II'gim biegiem w moim Ursusie 4514 [skrzynia 8x2].

Mianowicie chodzi o to że dźwignia nie wskakuje do końca i podczas jazdy słyszeć regularne pukanie i bieg co chwile wyskakuje ;)

Czy ktoś wie co to może być? Czy to jakaś poważniejsza awaria? Jakie mogą być koszta?

Póki co da się jeździć bo II'ki używam tylko do rozpędzania ciągnika :) I tymbardziej że teraz okres żniw a potem orki więc z naprawą będe musiał poczekać, ale chcę zawczasu się dowiedzieć co i jak.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

może tylko jakiś bezpiecznik na wodziku???choć nie mam pojęcia jak tam jest to zrobione...u mnie 4512 większość prac wykonuje na drugim biegu i odpukać...a do rozpędzania stosuje kombinację 1-3-4 oczywiście z małym ładunkiem ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Spróbuj dowalić bezpiecznik i zobacz czy pomoże, ale to pukanie wskazuje że to moze być coś z trybami może ząb obleciał nie daj Bóg..

W 5211 miałem problem że przy orce wyskakiwał mi reduktor na neutral, od ciągłego szarpania wyrobiło się zabepieczenie dźwigni i odleciała, zdjąłem podłoge, naprawiłem dźwignie i wszystkie bezpieczniki po oswojemu zrobiłem, reduktor dokręciłem do oporu, wsteczny i '1' też a reszte popuściłem żeby lekko chodziły i teraz mi sie ani lewarek nie zakleszcza ani redukto i biegi nie wyskakują a Wom sie lekko i wyczuwalnie włączą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dzisiaj dokładniej to sprawdzałem to niezależnie od położenia reduktora [polowe-szosowe] częstotliwość "pukań" jest taka sama- oczywiście jest to uzależnione od obrotów silnika ale przy np. 1000obr/min częstotliwość jest taka sama niezależnie czy to biegi polowe czy szosowe ;)

Musiałbym zajrzeć do skrzyni od góry odkręcają pokrywe, ale to muszę pół kabiny w ciągniku rozebrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

No to ja obstawiam coś z trybami tego biegu, bo reduktor nie wpływa na pukanie, i tylko na tym biegu to się dzieje..

Do roboty jutro z rana ;P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jutro żniwa ;) Najpierw musze poszukać, popytać gdzie i za ile ten tryb moge kupić.

A nie wiecie czy trzeba wyciągać całą skrzynie, czy wystarczy od góry pokrywe zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Napewno trzeba bedzie ciągnik rozjechać na 3 części, niestety to Cie nie ominie ;)

Przez pokrywe możesz jedynie stwierdzićco jest do zrobienia, o ile wogóle Ci sie to uda bez rozjeżdżania..

Powodzenia, jutro u mnie też żniwa a ciągnik na robocie i jakoś to bedzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No to będe musiał wpaść do mechanika ;)

Nic sam nie zrobie bo ani nie mam warunków ani sprzętu ani czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

tia,tylko w Greene,kupując filtr do oleju sprzedawca zapytał sie : "panie to na pewno jest ursus ,może to zetor,5314? nie ma takiego,60, 80,12, to tak ale 5314? ursus takich nie robił" wiec nie był bym taki pewny czy będą ,już lepiej agroma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wiesz zależy kto tam siedzi u mnie w mieście nowy Greene i 2 sprzedawców jeden z sąsiedniej wsi a drugi niewiem z miasta i zawsze jak pójde ten drugi pyta się pierwszego czy takie coś mają albo do czego to ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ja zadzwoniłem do Grene kiedyś z zapytaniem o cenę śruby centralnej TUZa do C330 no i pan się pytał a co to jest. Zmieniłem ton i od razu pan wiedział o co kaman. ;)

 

Ale koniec OT.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dokładnie koniec OT ;)

 

Mógłby ktoś podać mi numer katalogowy tego koła zębatego II biegu i ew. innych rzeczy które są przy tym kole [nigdy nie wiadomo co padło :angry: ] Bo może udało by mi się ceny sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

moze to pytani od chodzi od tematu ale czy u4514ma takii schemat biegów

 

1 3 2

R---4

 

czy moze

 

1 4 2

R---3

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

jesli tam jest taka skrzynia jak w 5314 to ma

 

1 4 2

R---3


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Schemat który podał @MWCHUDY jest schematem od 45xx jak równierz 35xx.

To że 5314 ma inny schemat to pierwsze słysze :lol:

Ma on taki sam schemat co Ursus 5024 ze skrzynią 8x2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj