Polecane posty

wiesmag    54
Napisano (edytowany)

powinno na moje oko to ma 40cm.drogo bo cynkowane,z drugiej strony jak on robi przemysłowo to my stali w takiej cenie jak on chyba nie dostaniemy.najprościej by było policzyć ile stali na przęsło,jaka cena i elektrody,bez ocynku-idzie dobrze pomalować(przecież będzie to garażowane)po za tym on z tego żyje.

teraz tak patrzałem na moją konstrukcję i porównuję z tymi kratownicami i;z góry dalibyśmy łaty-więc ok,dolny profil też bym połączył-śnieg to ciężar i one mogłyby się kręcić-uginać w boki,i gdyby się odchyliły to by mogło SRU.środkowe połączenie trochę by trza wzmocnić.

w drugim garażu mam dwie szyny 12 wzmocnione drutami;rozpiętość 5,7m.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie myśleliście o wiacie z BINa? Jaka jest cena jednego sektora?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

OSB nie chłonie aż tak bardzo wilgoci, ale chodzilo mi bardziej o jej szkodliwość? Przecież te płyty w nocy to prawie świecą :D Tam są w nich prawie wszystkie pierwiastki z układu M. Kiedyś ktoś wymyśli że są rakotwórcze i trzeba będzie je usunąć :P Zresztą już pokazują się zamienniki, nazywa sie to MFP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konspekt    0

A ja jestem w Takiej samej sytuacji jak założyciel tego tematu, Czy może ktoś przyblizyc koszty postawienia takiej wiaty 12X30X5 Najtańszym kosztem?

Byle tylko na maszyny nie padało...

Tutaj masz taki kalkulator kosztów budowy hali/wiaty: http://konspekt.eu/?kalkulator,89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten kalkulator, już wiadomo wokół czego będzie oscylować cena wiaty.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ten kalkulator podaje chore ceny :) ja mam oferty chyba od 10 firm. średnio koło 200netto hala 15x30x4,5 z jedna brama o obiciem scian blacha, cena tea zawiera tez posadzki i fundamenty, projekt transport. A według tego kalkulatora 290 netto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zadko taki uzywki sa godne uwagi albo z racji ceny albo stanu :) jesli uzywka to raczej tylko do samodzilnego demontazu bo skłądac jak ktos na odp... rozbierze to szkoda nerwów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

aja będe spawał sam, projekt już prawie mam, można szukać stali. Niestety tylko 11m bo z profili 6metrowych taką szerokość hali najłatwiej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba mozna kupic 9m ? tylko sporo odpadu by było choc w sumie co by odeszło z kratownic to by mozna uzyc na słupy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

My dostaliśmy dziś oferte na hale o wym. 18x22 i wys. w najniższym punkcie 4m z 3 bramami za 80000 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kompletna z balcha czy sama konstrukcja. Czesto firme te mówia o cenie konstrukcji bez trabnsportu, montazu, nie wspominajac o scianach dachu i fundamentach


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Tak z transportem z blacha i z montażem tylko fundamenty sam muszę zrobić.

Edytowano przez korbi555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kratownica 2 spadowy czy dwuteownik 18m szeropkosci to szeroki budynek. Daj namiary moze byc na pw :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja też myślę nad kawałkiem dachu i znalazłem coś takiego, co o tym myślicie? Ja myślałem, żeby te konstrukcje porozstawiać co 3,5 metra, na łaty i ściany pod blachę drewno lub ceownik. Gdyby ktoś był tym zainteresowany z mazowieckiego lub okolic to chętnie dołącze się do transportu :).

http://allegro.pl/dwuteownik-zlom-stal-1-70-kg-wiata-kratownice-i1494773341.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Kupiłem około 20 słupów (elektrycznycz) betonowych, zbrojonych drutami dwa lata temu po 7 zł szt. różnej dł. Tydzień temu pociąłem 25 okróglaków 5m drewna na bale i deski, około lata bedę stawiał z tego wiatę.

 

 

Zastanawiam się jak połączyć słupy ze sobą, spotkał się ktoś z was z tym? Jak to połączyć?

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Wieniec odpada, za dużo roboty i za drogo. Myślałem nad połączeniem tego śrubami ale to też ma swoje plusy i minusy


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

góra słupa o ile się nie mylę ma otwory na śruby-kawałek kantówki do słupa w kierunku do wewnątrz,na górę słupa bym położył belkę i skręcił do tej kantówki.słupy muszą być dokładnie wkopane czy tam zalane.belka opierała by się na słupach,a przykręcona poprzez kantówkę do nich.

na belki to już kozły a najlepiej kratownice(nie rozpychało by ich).

odległości między słupami nie mogły by być za duże bo się belki wygną nawet pod swoim ciężarem.

nawet jakbyś słup położył zamiast belki to się wygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Mam zamiar pospawac kratownice taka jak w linku tylko ze chce uzyc tez swojego dwuteownika 160#70#5 dalbym go na gorze a nadole profil 80#80#3 i te trojkaty 40#40#3 jak myslice bedzie to wytrzymale na 12 metrach bez slupa po srodku wiaty? wiata bedzie 12#8metrow 2 kratownice co 4 metry bo na koncu juz kantowka bedzie na murze dach jednospadowy. Jaki spad zrobic na 8 metrach? http://allegro.pl/kratownica-12-00m-dach-hala-wiata-stajnia-dzwigar-i1532253151.html

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

LINK NIE CHODZI -nie widze geometrii,

z grubsza- jesli juz masz takie profile to musza byc-raczej wytrzymają pod sniegiem i pokryciem i/zalezy jeszcze od geometrii kratki/- jestes ze sląskiego

ale 3mm to cienka ścianka...

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

My dostalismy oferte na hale o wymiarach 7x15x4 w najniszym punkcje, cała obita z blach cena 45 tys netto


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

chłopaki, podepnę się pod temat.

nie jest to może idealnie związane z wiatą ale uważam, że bardzo blisko.

 

Modernizuję teraz stodołę na magazyn płaski na zboże. będziemy izolować podłoże i wylewać nową posadzkę. podpowiedzcie proszę jaki powinien być beton - jaka gruba warstwa i o jakich parametrach aby można było po nim jeździć ciągnikiem o masie 6ton z przyczepą o masie 12ton (waga przyczepy + ładunek)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj