Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na maszyny

410 odpowiedzi na ten temat

#141 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3780 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:50

Wiata na maszyny jakbys zrobił taka hale 18x54 za 100 to napewno warto :) ale mysle ze sie nie wyrobisz bo same fundamenty i reszta tego o czym teraz nie wiesz :) a ciekawe dlaczego sa te elementy pogiete moze ona sie złozyła albo co i jakas lipa jest. według mnie uzywki to najlepiej kupowac jak stoja do rozebrania wtedy sobie sam rozbierasz wiesz jak to wygladało przed rozbiórka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na maszyny Dzisiaj, 15:55
  •  

#142 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:55

Wiata na maszyny @bialy2005 sama konstrukcja, czyli ramy są solidne, jedynie jeden słup przy stopie z tego co widziałem jest wgięty, a konstrukcja składa się z 2 ceowników skierowanych do środka (być może w środku jest kratownica) i zespawanych blachami z gięciem (blacha posiada 2 "frezy") czyli taki element ma szerokość ok 15cm, a wysokość 45cm. A pogięte są jedynie niektóre ceowniki z konstrukcji dachu (być może ładowane hds-em, bo leżą w kontenerze, może spadły podczas demontażu) Najlepiej było by kupić taką do rozebrania, bo widzisz wtedy co masz, a ta niby miała być montowana, ale odwidziało im się i tak sobie leży.

Edytowany przez kamieniak89, 29 styczeń 2011 - 22:56.

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#143 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:12

Wiata na maszyny @ kamieniak89 Czyli chcesz zrobic projekt konstrukcji do istniejących elementów?
mozesz zrobic jakeis zdjacia elementów- słopow, rygli, etc?? Tak orientacyjnie i poglądowo?
a moze wlasciciel tej rozebranej hali ma jej projekt, moze wystarczylo by zainteresowac sie tym?

>>>>>> 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:58

Wiata na maszyny Kolega 2 lata temu postawił hale 8/35m, wszystko stal i blacha, robocizna własna, stal z defektem kupowana po 2zł to koszt 40tyś wyszedł całkowity. Ja zaczynam teraz projekt na 11/15m to jak uda sie kupic stal taniej niż 3ł to jakies 30-35tyś wyjdzie. Projekt czy to murowany czy metalowy obiekt to i tak trzeba.
Biały2005 ja na zboze robiłem 12/50m to wszystko w murze i dosyć gęsto słupy lane i po 2 wieńce.Sypie zboze na 2.2m przy ścianach a po srodku ile się tylko da(lub na kosi).Fundament musi być trochę wyższy by ładując łyżką nie rozwalać ścian a ewentualnie zaprzeć się o fundament.Oczywiście pod posadzke ze 2 warstwy foli i może leżeć cały rok zboże.W miejscu przechowywania maszyn taniej jest stal i blacha.

#145 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:03

Wiata na maszyny tylko ze ja wąłsnie chce cos takiego uniwersalnego zeby było zboze i maszyny mozna trzymac. jak masz odizolowany ten podwyzszony fundament ?? bo wiem ze włąsnie od niego najbardziej sie psuje zboze bo wilgoc przechodzi. jaka masz konstrukcje dachu na tym budynku 12m szerokosci drewno wyjdzie taniej niz stal ?

#146 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:12

Wiata na maszyny w cale nie głupim rozwiązaniem na same maszyny jest coś takiego Mój odnośnikhttp://allegro.pl/hala-namiotowa-hale-namiotowe-magazyn-pawilony-i1397806559.html#gallery na składzie budowlanym w pobliżu już ponad 10 lat tą samą i nawet plandeki nie zmieniali,nawet zgłoszenia na postawienie nie potrzebne a jakby coś w przyszłości się na posesji zmieniało to i nie problem,nie namawiam ale nawet to mnie zaintrygowało-pewnie że to nie idealne rozwiązanie ale na maszyny można rozważyć.

#147 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:24

Wiata na maszyny

tylko ze ja wąłsnie chce cos takiego uniwersalnego zeby było zboze i maszyny mozna trzymac. jak masz odizolowany ten podwyzszony fundament ?? bo wiem ze włąsnie od niego najbardziej sie psuje zboze bo wilgoc przechodzi. jaka masz konstrukcje dachu na tym budynku 12m szerokosci drewno wyjdzie taniej niz stal ?

Mam czymś czarnym pomalowany fundament z obu stron i nic się nie psuje.Niepamientam jak się nazywa, jakiś izolator ale najlepsze to bedzie folia w płynie.Przelecisz tym fundament i ok.Ja mam drewno bo miałem 35m i dostawiałem 15 i przekryłem to wszystko robiąc jeden ciąg.
Osobiście to wole stal do jest bezpieczniejsza jeśli chodzi o ewentualny pożar. Radze poszukać pomysłu i kupic stal, jakiegoś spawacza na parę dni i masz konstrukcję.
Co do tej hali z plandeki to bardzo kiepski pomysł w naszym klimacie. Śnieg i jest problem, a cena nie taka tania.

Edytowany przez farmermf, 30 styczeń 2011 - 16:26.

#148 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 16:43

Wiata na maszyny Pozwolenie trzeba na te hale namiotowe tylko moze zalezy to od metrażu, ale wąłsnie snieg moze to wszytko zawalic i trzeba odsniezac.
Ja złozyłem to na mgr wiec raczej musze wynajac firme :) tez mysłąlem włąsnie o pomalowaniu fundamentów folia w płynie lub tym czyms czarnym :)

ty bedziesz robnił konstrukcje na stałe czy skrecaną ?? bo wydaje mi sie ze skrecanoa zrobic to nie tak hop siup. jak widziłęm jak robili w jednej firmie to dosc dokłądna sprawa i trzeba miec troche maszyn nie tylko spawarke i katówke :)

#149 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:00

Wiata na maszyny skręcaną nawet prościej zrobić jak na stałe-robiłem na wzór HALI ZET co proponują w BALEX-METAL,lekka stali nie tak dużo,zimą elementy zamówiłem,otworowanie we własnym zakresie,jeden szablon.wiosna i składanie,tydzień pracy w zimie,tydzień pracy latem i stoi.a wymiary to 15m na 9m.

co do tych namiotowych to w pobliżu dużo firm się buduje i prawie każda wykorzystuje te namioty jako magazyny,niekiedy nawet jako produkcyjne też.chyba muszą spełniać ich oczekiwania.śnieg to zwalają ole to prosta robota ,z dołu miotłą gościu kilka razy walnął i po śniegu,z plandeki szybko się sunie.

#150 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:07

Wiata na maszyny Słupy z krokwią z kratownicy skręcone. Trochę zabawy jest, ale jak widać po twych kosztorysach to się opłaci.W topagrar widziałem oferta firmy FRISOMAT hala 11.2/19.8/4 95tys netto a na 29.6m to 125tys netto.
Spawarka, kątówek(kilka), wiartarka i do dzieła. Pare rzeczy zamówię w firmie by po cieli na gilotynie i po wiercili dokładnie, a reszta spawanie to sam. Tylko migomat muszę kupic.

Edytowany przez farmermf, 30 styczeń 2011 - 17:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:08

Wiata na maszyny ale to była jednospadowa ? bo 2 spadowa wiaze sie z docinaniem profili czy dwuteowników pod odpowiednim kątem zeby do tego przyspawac płaskowniki z otworami i to łądnie pasowało :)

#152 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:10

Wiata na maszyny @GABBER85 taki projekt można zrobić pod istniejącą konstrukcję, i jeżeli spełnia ona normy to wszystko jest ok, ale koszt to od 3 do 6 tys, najwyżej zaraz wrzucę fotkę tej konstrukcji.

#153 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:10

Wiata na maszyny nom tez własnie interesuje mnie ta firma frisomat tylko to sa na II strefe sniegowa a ja jestem w III i pewnie bedzie drozsza konstrukcja. mysle ze sie opłąci tylko ja musze miec fakture :) najlepiej na całosc z robocizna a nie tylko materiał.

#154 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:12

Wiata na maszyny dwuspadowy dach u podstawy 11m a wysokość w szczycie 1.5m. Taki dzwigar będe robił w kształcie trójkąta rozwartego i co 5m. A hangary okrągłe patrzyłeś?

Edytowany przez farmermf, 30 styczeń 2011 - 17:13.

#155 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 477 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:23

Wiata na maszyny a moglbys napisac z jakich materialow bedziesz robil taki dzwigar, tez mysle zeby sobie pomalu takie dzwigary spawac tylko niewiem z jakich materialow

#156 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:25

Wiata na maszyny Tutaj jest zdjęcie tej konstrukcji http://www.agrofoto....strukcja-wiaty/

#157 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:33

Wiata na maszyny wydaje mi się żę jest strasznie ciężka, a wiadomo każdy kilogram kosztuje. i raczej nie ma na nią chętnych skoro aż tak trawą zarosła i jakimś zielonym czymś.

#158 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:37

Wiata na maszyny nom tylko taki okragły bedzie mniej pojemny jakbym chciał powiedzmy słome ukłądac i wjazd tylko od szczytu.

#159 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:41

Wiata na maszyny 18x54m to juz jest kawałek hali...
czy by to sie opłaciło?? 12tys euro moim zdaniem troche drogo biorąc pod uwage stan, mozna by orientacyjnie oszacować ile to moze ważyć i ile wychodzi cena/kg

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:46

Wiata na maszyny

a moglbys napisac z jakich materialow bedziesz robil taki dzwigar, tez mysle zeby sobie pomalu takie dzwigary spawac tylko niewiem z jakich materialow

Niewiem jeszcze jakie profile mi sie uda kupić , ale plan jest, że z góry profil zamkniety 60/80/3 a dół 40/60/3 a kratownica z kątownika 40/40/4mm. Słup 120/120/4mm.Tak jest u kolegi to z ciągam na żywca. :D