Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na maszyny

410 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:34

Wiata na maszyny @Filipoo nie bujda, mojego dziadka kolega pracował w USA przy produkcji, i zmarł na to w wieku 50l, z płuc miał sito

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na maszyny Dzisiaj, 23:35
  •  

#122 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:24

Wiata na maszyny Może palił marlboro? :P Ja tam średnio wierze w tak wielką szkodliwość azbestu. Zresztą u mnie w okolicy całe wodociągi są z rur azbestowych. Napewno się wypłukuje i ludzie to piją. A poza tym to powiedzcie co teraz NIE jest rakotwórcze? :D

#123 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:40

Wiata na maszyny dzis dostałem oferte na hale 25x10 z firmy pol-metal i mnie lekko zatkało :) 213 netto z tym ze full wypas, swietlik po całej długosci, płyta warstwowa 100, 2 x drzwi automatyczne itd. ale cena kosmos za taki budynek. czekam jescze na kosztorys og goscia z siedlec bo dzis sie z nim spotkałęm i ustalilismy szczególy. Pewnei teraz robi kosztorys :) dzwoniłem tez do firmy z Mord koło Siedlec powiedzilieli 48tys bez fundamentu, sciany i dach blacha z tym ze konstrukcja kratownica i słupy z profili zamknietych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:44

Wiata na maszyny azbest wypity z woda jest mniej szkodliwy, bo jak sie wdycha to małe czastki wbijają sie w płuca..w uproszczeniu,
/@ DUCH1986 tak sie zastanawiam, marycha chyba jest mniej szkodliwa od tytoniu?/
@bialy2005 z tymi scianami na zboze...to robia nawet murowane z zuzla i w połowie wysokosci z wiencem posrednim+słupy oczywiscie, taki układ ramowy..

Edytowany przez GABBER85, 25 styczeń 2011 - 21:48.

>>>>>> 

#125 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:50

Wiata na maszyny Lepszy murek bo jak będziesz turem wybierał to szkoda płyte warstwową pouszkadzać. Ja np do trocin będe robił wiate to dam murek co pisałem na jakieś 1,5-2m zależy ile będą chcieli a reszte będe deski wkładał między zatopione dwuteowniki. Takie wiaty robią na zachodzie.

#126 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:04

Wiata na maszyny własnie myslelismy tez o takim rozwiazaniu ze ten murek byłby zaszalowany i zalny betonem pomiedzy słupami z dwuteownika 200mm to by był spory murek. ciekawe co tansze murowanie z zuzlaka i wieniec zbrojony na nim czy takie zalanie betonu ? ale zeby to wygladało to i tak sciany powinny byc całe z blachy. planowane jest rozstawienie słupów co 6 m wiec to bedzie spora odległosc zeby to nie zostało wypchniete przez zboze ?

#127 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:10

Wiata na maszyny Przez ołowiane rury w akweduktach podobno Rzym upadł :D

A azbest jest szkodliwy.

#128 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:19

Wiata na maszyny Beton to koszt jakieś 280zł/m3 b25 wg starej normy to masz jakieś 5m2 ścianki 20cm. Wypadało by trochę zbrojenia też zrobić. Jak policzyć wszystko to może trochę drożej jest lane z betonu ale bardziej masywniejsze, pustaki tak trzeba by otynkować, a łyżką tynk zeskrobiesz po czasie.

#129 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:20

Wiata na maszyny bialy2005
Cena kosmiczna razem z papierami i wylewkami 300tyś brutto :o .Ile plus minus planujesz tam zboża trzymać.Będziesz wiate budował na Modernizacje .Ile lat gwarancji daje firma na budowe wiaty. ;)

#130 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:47

Wiata na maszyny ta co podałem 213 netto to 4 lata gwarancji na wszytko. robia kompleksowo od fundamentów po dach. Ale to za droga oferta. Duzo za droga :) tak chce to pchnac na modernizacje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:02

Wiata na maszyny Ceny normalne. Raz dostałem ofertę na halę 1000m2 heh cena 1mln zł. Ale full wypas pod klucz.

#132 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:34

Wiata na maszyny Jak poczytałem jakie ceny powystawiały wam firmy za wiaty to aż mi szczęka opadła :D fakt że firma zarabia drugie tyle.
W 2007 roku postawiliśmy garaż 37m dł. 10,5m szer. i 4m wys. drzwi. Mur z cegły czerwonej palonej, wieźba dachowa z krokwi przykryta alucynkiem i drzwi metalowe odsuwane. Wszystko sami zrobiliśmy tylko murarze mury postawili. Nie licząc swojego drzewa i ciężkiej roboty to bardzo dużo mniej wyszło niż macie ceny za te wiaty ;) Wszystek materiał był kupiony jeszcze przed tymi wysokimi podwyżkami tylko blachę kupowaliśmy po podwyżkach to płaciliśmy po 27zł/m2

Maszyny i zboże ma już dach tylko na słomę mamy zamiar postawić wiatę ze stali wymiary 20x10x4. Wszystko ze stali, na dach blacha i jeden bok dłuższy zabudowany blachą, pod słupy zalane stopy i posadzka to po przeliczeniach w 30tyś powinniśmy się zmieścić (oczywiście cała robota swoja) :)

#133 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:52

Wiata na maszyny no to nic dziwnego jak sam robisz to wiadoma sprawa ale nie dostajesz dofinansowania bo to nie jest koszt kwalifikowany i druga sprawa to trzeba miec czas zeby samemu sie brac za taka budowe i ludzi do roboty :)

Edytowany przez bialy2005, 26 styczeń 2011 - 18:53.

#134 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:54

Wiata na maszyny Czasu to nigdy nie ma bo też mam sporą gospodare ;) Aby się zabrać i były pieniądze to raz dwa się zrobi. Ojciec szpec w spawaniu do we dwóch zrobimy wiate :D
W tedy to garaż i wiata nie przechodziły na MGR tylko obora.

Ciekawe jak teraz jest?

#135 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:58

Wiata na maszyny tak samo no i "magazyny" przechodza :) ja mozna powiedziec ze sam z mama gospodaruje takze i tak musiałbym kogos najmowac. spawac potrafie ale to za duza konstrukcja zeby samemu robic.

Edytowany przez bialy2005, 26 styczeń 2011 - 21:00.

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:10

Wiata na maszyny Daro ale z blachą ci się nie pomyliło bo ja teraz kupiłem alucynk po 21,5 zł.

Stawiam dwie wiaty, Jedna 12x6x5 i 8,8x20x3,9 z zejściem do 2,8 bo druty mam i nie mogę się wyżej podnieść.Część jest obita z boku ale to moja stara blacha. Słupy dwuteownik 140 dach drewno dość grube.Gość mi to ma zrobić za 3tyś a całość nie powinno wynieść 19 tyś. A jeszcze do 2 tyś vatu odliczę.

#137 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 12:24

Wiata na maszyny Nic mi się nie pomyliło. Wtedy był taki skok cen materiałów bud.
Ocynkowana była po 24zł alucynk 27zł kolorowa 28zł.

@tomek73 widzę że Ty robisz dach jednospadowy z drewna to koszt będzie dużo mniejszy.
Ja brałem pod uwagę dwuteownik 200 i dach dwuspadowy.

#138 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 15:26

Wiata na maszyny Ja mam blisko tartak i bardzo ładne drzewo robią dosłownie na telefon. Belki 30x10x900 to bez problemu i sami przywieźli. Bez żadnej kory. Z stali to bym musiał dodać z 6 tyś albo lepiej.

Dach to jednospadowy.

#139 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:32

Wiata na maszyny Trafiła mi się konstrukcja stalowa wiaty w Niemczech (niby okazja) wymiary jej to 18 x 54, leży rozebrana, jedno przęsło składa się z 4 elementów ( 2 słupy, 2 belki dachowe), są też dwuteowniki w kontenerze które były rozmieszczone między ramami (nie wiadomo czy wszystkie, co niektóry zgięty) tylko że nie ma ona projektu, wygląda solidnie, wszystko się skręca, a cena to 12tys E. Na pierwszy rzut oka tanio, ale byłem dzisiaj u osoby z uprawnieniami konstruktorskimi i projekt do niej to jakieś 4-6 tys, wiadomo transport, śruby, dwuteowniki na dach (w zastępstwie za te krzywe bądź brakujące) montaż, blacha i spokojnie ponad stówka wyjdzie,. Moje pytanie jest takie czy warto??? jak to ojciec mówi spokój jest bezcenny ;) W poniedziałek jadę tam i mam "pobrać" dokładne wymiary konstrukcji, aby konstruktor mógł określić cenę projektu, żeby podjąć ostateczną decyzję.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:45

Wiata na maszyny właśnie na hale stalowe potrzebny jest projekt i zezwolenie :unsure: mieliśmy halę na oborę przerabiać, ale zniechęciły nas koszty dokumentacji. :unsure: