Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na maszyny

410 odpowiedzi na ten temat

#101 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:52

Wiata na maszyny No, przy 25 metrach długości to aż się prosi spad na dłuższej krawędzi (25m) :lol: :D

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na maszyny Dzisiaj, 13:17
  •  

#102 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:06

Wiata na maszyny Krokwie 6x16 lub 8x16 ale nie więcej niż co 100, a lepiej co 90 cm. Mur łata 10x25 co 5 metrów podparta jest wystarczająca. Ja teraz robię to ma 12x6 a słupy co 4 metry to mur łatę daje 14x14 a krokwie 16x6 co 90 cm. A druga 8,5x20 to krokwie 16x6 ale różnie. Od 0,5 do 85cm a murłaty to 30x10 ale bez podparcia na ponad 8 metrach.

#103 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:14

Wiata na maszyny Hmmm...

A jak jest z planem? Jeśli wiata postawiona jest na słupach przytwierdzonych do betonowych bloków zalanych w ziemi, wówczas potrzebne są plany?

Nie mówię tu o budynku gospodarczym 35m kw. Chodzi mi o wiatę, opartą na słupach, przytwierdzonych do takich bloków. Jak to wygląda od strony formalnej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:24

Wiata na maszyny hmm powiem ci ze nie mam pojęcia :) Ja tam stawiam i tyle i jeszcze koło drogi :D hmm to ciut taniej mnie to wyjdzie :) To żadna belka się nie wygina?? A jaki mocny spad zrobić??

#105 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:56

Wiata na maszyny Ale eternitem kryć to jak dla mnie porażka. Ja też mam jeszcze tego dużo, ale napewno bym sie niezdecydował go użyć. Lepiej już blache kupić. Nie jest znowu taka droga, a napewno wytrzyma dłużej niż stary eternit...

#106 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 23:05

Wiata na maszyny Wketów, i pracy też szkoda na eternit.

#107 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 styczeń 2011 - 23:06

Wiata na maszyny A druga sprawa to eternit jest zakazany i do któregoś roku będzie trzeba usunąć go ze wszystkich dachów. Także to delikatnie mówić głupota teraz pokryć eternitem.

#108 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 23:19

Wiata na maszyny Eternit do 2032 roku ma zniknąć z dachów. Nowych dachów nie można nim już kryć. Sam mam kilka nowych płyt eternitu...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#109 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 12:34

Wiata na maszyny A koszt ściągnięcia eternitu i utylizacji to jakieś 20 zł za metr. I sam tego nie możesz zrobić!! Blacha ocynk 19 zł a alucynk 22. Ja daję alucynk bo jest dużo lepsza od ocynku.

#110 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:15

Wiata na maszyny

Ale eternitem kryć to jak dla mnie porażka. Ja też mam jeszcze tego dużo, ale napewno bym sie niezdecydował go użyć. Lepiej już blache kupić. Nie jest znowu taka droga, a napewno wytrzyma dłużej niż stary eternit...

tylko ta nowa blacha jak patrzyż od spodu do góry to ma prześwity nie długo będą robić przezroczystą kiedyś był można poniej chodzić a teraz się wgniata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:18

Wiata na maszyny Nie pisz głupot bo pomyślą że to prawda.

Kiedyś chodziłeś bo była na profilu 35 i teraz też taką możesz zamówić a grubość się nie zmieniła. Ale oczywiście można zamówić grubszą. My jedną wiatę robiliśmy w 85 roku i malowali ją po 3 latach bo zaczynała rdzewieć, więc to też nie prawda że teraz robią gorszy ocynk.

Dlatego dzisiaj zamówiłem alu cynk T18 po 21,5 zł z gwarancją chyba 3-4 letnią, a T35 o 1 zł droższa, a nie ocynk po 19 zł praktycznie bez gwarancji. Nie wspominając o powlekanych bo u teścia na domu po 9 latach zaczyna rdzewieć.

Jest jeszcze alternatywa:Eurofala po nie całe 25 zł kolor i chyba coś ponad 20 zł bez koloru. Też jej zamówiłem 267 metrów w kolorze. W komplecie wyszło 9800 zł

#112 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:35

Wiata na maszyny Własnie sie przymierzam do budowy jakiejs halk i chce wiedziec jaka musi byc wysokosc zeby wszedł powiedzmy bizon z kabina lub jakis nowszy wiekszy kombajn. 4m styarczy czy 4,5 bo ja narazie nastwiłem sie na 4,5m swiatła?

dzis dostałem oferte na hale 10 x 25 x 4,5m za 70tys netto obłozona blacha trapezowa dach takze blacha, konstrukcja ocynkowana ogniowo z 2 teowników. Do tego trzeba doiliczyc fundamenty i posdzki. Natomiast taka sama z płyty warstwowej koło 100tys netto. Moze ktos ma doswiadczenie czy na magazyn zbozowy sciana z płyty warstwowej 100mm wytrzyma napór zboza ? bo jeden gosciu mówił ze wytrzyma a drugi ze lepiej obic blacha i w sroku wymurowac z bloczków betonowych na 2m. sam nie iwem jak bedzie najlepiej. bo to ma byc magazyn i garaz w jednym :)

#113 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:53

Wiata na maszyny eternim mam nie uzywany lezy sobie na kupie trza by to wykorzystac u nas latali po całej wsi nie tylko sołtys ze juz sciągać itd i kryc nim nie mozna ale nie bede sam jak go załoze bo w zeszły rok sasiad nakrył szopke, jak bedzie trzeba to sie zmieni nakrycie jak narazie to najtanszy sposób a kto wie czy do tego 2032 dozyje i czy mi przypadkiem sasiady nie spalą tej wiaty

#114 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:23

Wiata na maszyny @Filipoo optymizm od Ciebie bije :D pomyśl, że eternit się pyli, i w trakcie krycia, i użytkowania bedziesz wdychał ten pył, którego de facto nie widać.

#115 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:30

Wiata na maszyny nom gdzies o tym słyszałem ale nikt nic nie wiedział i myslałem ze bujda :) to dobry pomysł by postawić garaz na granicy z sasiadem i kupe ternikut nakłaśc :D hahahahaha moze to na niego podziała :D

#116 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 25 styczeń 2011 - 01:04

Wiata na maszyny bialy2005
Masz może jakieś namiary na tą firme .Jak za tą cene nie jest tak źle.Ale każda ściana jest obłożona(dach i boki?) ,jakie są drzwi .Do tego jeszcze trzeba dodać ok 15tyś (posadzka,fundamenty,papiery),może lepiej <_<

#117 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:51

Wiata na maszyny No jak leży to szkoda żeby go wyrzucić i kupić blachę. Ale to jest podwójna robota i podwójny koszt. Założenie sternitu a za parę lat ściągnięcie i utylizacja to jakieś 13-15 zł za metr, kupno blachy i położenie.Dach na tej wiacie to będzie jakieś 150-160 metrów tak więc policz czy to się będzie opłacało. Bo według mnie to nie.

Bo za utylizację dasz z 2 tyś a za blachę z 3 tyś a robota??

#118 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:51

Wiata na maszyny Ja już nawet pomijam sam fakt utylizacji, bo u nas ostatnio oddawałem prawie 300 m2 i za darmo odbierali. Ale ile wytrzyma ten eternit. Przecież już leży pare ładnych lat. Jak dla mnie to daremny trud :P Ale każdy robi jak chce. Tylko ciekaw jestem jak cię ktoś podpier..... ile kary zapłacisz :) no i trzeba będzie rozebrać.
Przecież musisz to gdzieś zgłosić i co powiesz że eternitem będziesz krył ?

#119 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 11:03

Wiata na maszyny firma z siedlec dzis do nich jade po kosztorys i dogadac pewne szczególy. ta cena zawierała kompletna wiate obłozona blacha sciany, drzwi i dach tylko nie iwem czy kolor czy ocynk. jak dzis bede znał szczególy to napisze. maja tez firme która zrobic moze fundamenty i znajoma co utylizuje eternik bo mam zamiar zminic na stodole przy okazji dach i połaczyc te 2 budynki w litere "L"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:21

Wiata na maszyny Ja nie proponowałbym eternitu z tego względu bo jest dużo ciężejszy od blachy ;)