Polecane posty

GABBER85    1211

No, przy 25 metrach długości to aż się prosi spad na dłuższej krawędzi (25m) :lol: :D


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Krokwie 6x16 lub 8x16 ale nie więcej niż co 100, a lepiej co 90 cm. Mur łata 10x25 co 5 metrów podparta jest wystarczająca. Ja teraz robię to ma 12x6 a słupy co 4 metry to mur łatę daje 14x14 a krokwie 16x6 co 90 cm. A druga 8,5x20 to krokwie 16x6 ale różnie. Od 0,5 do 85cm a murłaty to 30x10 ale bez podparcia na ponad 8 metrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Hmmm...

 

A jak jest z planem? Jeśli wiata postawiona jest na słupach przytwierdzonych do betonowych bloków zalanych w ziemi, wówczas potrzebne są plany?

 

Nie mówię tu o budynku gospodarczym 35m kw. Chodzi mi o wiatę, opartą na słupach, przytwierdzonych do takich bloków. Jak to wygląda od strony formalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hmm powiem ci ze nie mam pojęcia :) Ja tam stawiam i tyle i jeszcze koło drogi :D hmm to ciut taniej mnie to wyjdzie :) To żadna belka się nie wygina?? A jaki mocny spad zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ale eternitem kryć to jak dla mnie porażka. Ja też mam jeszcze tego dużo, ale napewno bym sie niezdecydował go użyć. Lepiej już blache kupić. Nie jest znowu taka droga, a napewno wytrzyma dłużej niż stary eternit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

A druga sprawa to eternit jest zakazany i do któregoś roku będzie trzeba usunąć go ze wszystkich dachów. Także to delikatnie mówić głupota teraz pokryć eternitem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Eternit do 2032 roku ma zniknąć z dachów. Nowych dachów nie można nim już kryć. Sam mam kilka nowych płyt eternitu...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

A koszt ściągnięcia eternitu i utylizacji to jakieś 20 zł za metr. I sam tego nie możesz zrobić!! Blacha ocynk 19 zł a alucynk 22. Ja daję alucynk bo jest dużo lepsza od ocynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

Ale eternitem kryć to jak dla mnie porażka. Ja też mam jeszcze tego dużo, ale napewno bym sie niezdecydował go użyć. Lepiej już blache kupić. Nie jest znowu taka droga, a napewno wytrzyma dłużej niż stary eternit...

 

tylko ta nowa blacha jak patrzyż od spodu do góry to ma prześwity nie długo będą robić przezroczystą kiedyś był można poniej chodzić a teraz się wgniata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Nie pisz głupot bo pomyślą że to prawda.

Kiedyś chodziłeś bo była na profilu 35 i teraz też taką możesz zamówić a grubość się nie zmieniła. Ale oczywiście można zamówić grubszą. My jedną wiatę robiliśmy w 85 roku i malowali ją po 3 latach bo zaczynała rdzewieć, więc to też nie prawda że teraz robią gorszy ocynk.

Dlatego dzisiaj zamówiłem alu cynk T18 po 21,5 zł z gwarancją chyba 3-4 letnią, a T35 o 1 zł droższa, a nie ocynk po 19 zł praktycznie bez gwarancji. Nie wspominając o powlekanych bo u teścia na domu po 9 latach zaczyna rdzewieć.

Jest jeszcze alternatywa:Eurofala po nie całe 25 zł kolor i chyba coś ponad 20 zł bez koloru. Też jej zamówiłem 267 metrów w kolorze. W komplecie wyszło 9800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Własnie sie przymierzam do budowy jakiejs halk i chce wiedziec jaka musi byc wysokosc zeby wszedł powiedzmy bizon z kabina lub jakis nowszy wiekszy kombajn. 4m styarczy czy 4,5 bo ja narazie nastwiłem sie na 4,5m swiatła?

 

dzis dostałem oferte na hale 10 x 25 x 4,5m za 70tys netto obłozona blacha trapezowa dach takze blacha, konstrukcja ocynkowana ogniowo z 2 teowników. Do tego trzeba doiliczyc fundamenty i posdzki. Natomiast taka sama z płyty warstwowej koło 100tys netto. Moze ktos ma doswiadczenie czy na magazyn zbozowy sciana z płyty warstwowej 100mm wytrzyma napór zboza ? bo jeden gosciu mówił ze wytrzyma a drugi ze lepiej obic blacha i w sroku wymurowac z bloczków betonowych na 2m. sam nie iwem jak bedzie najlepiej. bo to ma byc magazyn i garaz w jednym :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

eternim mam nie uzywany lezy sobie na kupie trza by to wykorzystac u nas latali po całej wsi nie tylko sołtys ze juz sciągać itd i kryc nim nie mozna ale nie bede sam jak go załoze bo w zeszły rok sasiad nakrył szopke, jak bedzie trzeba to sie zmieni nakrycie jak narazie to najtanszy sposób a kto wie czy do tego 2032 dozyje i czy mi przypadkiem sasiady nie spalą tej wiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@Filipoo optymizm od Ciebie bije :D pomyśl, że eternit się pyli, i w trakcie krycia, i użytkowania bedziesz wdychał ten pył, którego de facto nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nom gdzies o tym słyszałem ale nikt nic nie wiedział i myslałem ze bujda :) to dobry pomysł by postawić garaz na granicy z sasiadem i kupe ternikut nakłaśc :D hahahahaha moze to na niego podziała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

bialy2005

Masz może jakieś namiary na tą firme .Jak za tą cene nie jest tak źle.Ale każda ściana jest obłożona(dach i boki?) ,jakie są drzwi .Do tego jeszcze trzeba dodać ok 15tyś (posadzka,fundamenty,papiery),może lepiej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

No jak leży to szkoda żeby go wyrzucić i kupić blachę. Ale to jest podwójna robota i podwójny koszt. Założenie sternitu a za parę lat ściągnięcie i utylizacja to jakieś 13-15 zł za metr, kupno blachy i położenie.Dach na tej wiacie to będzie jakieś 150-160 metrów tak więc policz czy to się będzie opłacało. Bo według mnie to nie.

Bo za utylizację dasz z 2 tyś a za blachę z 3 tyś a robota??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ja już nawet pomijam sam fakt utylizacji, bo u nas ostatnio oddawałem prawie 300 m2 i za darmo odbierali. Ale ile wytrzyma ten eternit. Przecież już leży pare ładnych lat. Jak dla mnie to daremny trud :P Ale każdy robi jak chce. Tylko ciekaw jestem jak cię ktoś podpier..... ile kary zapłacisz :) no i trzeba będzie rozebrać.

Przecież musisz to gdzieś zgłosić i co powiesz że eternitem będziesz krył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

firma z siedlec dzis do nich jade po kosztorys i dogadac pewne szczególy. ta cena zawierała kompletna wiate obłozona blacha sciany, drzwi i dach tylko nie iwem czy kolor czy ocynk. jak dzis bede znał szczególy to napisze. maja tez firme która zrobic moze fundamenty i znajoma co utylizuje eternik bo mam zamiar zminic na stodole przy okazji dach i połaczyc te 2 budynki w litere "L"


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Ja nie proponowałbym eternitu z tego względu bo jest dużo ciężejszy od blachy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@Filipoo nie bujda, mojego dziadka kolega pracował w USA przy produkcji, i zmarł na to w wieku 50l, z płuc miał sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Może palił marlboro? :P Ja tam średnio wierze w tak wielką szkodliwość azbestu. Zresztą u mnie w okolicy całe wodociągi są z rur azbestowych. Napewno się wypłukuje i ludzie to piją. A poza tym to powiedzcie co teraz NIE jest rakotwórcze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

dzis dostałem oferte na hale 25x10 z firmy pol-metal i mnie lekko zatkało :) 213 netto z tym ze full wypas, swietlik po całej długosci, płyta warstwowa 100, 2 x drzwi automatyczne itd. ale cena kosmos za taki budynek. czekam jescze na kosztorys og goscia z siedlec bo dzis sie z nim spotkałęm i ustalilismy szczególy. Pewnei teraz robi kosztorys :) dzwoniłem tez do firmy z Mord koło Siedlec powiedzilieli 48tys bez fundamentu, sciany i dach blacha z tym ze konstrukcja kratownica i słupy z profili zamknietych.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1211

azbest wypity z woda jest mniej szkodliwy, bo jak sie wdycha to małe czastki wbijają sie w płuca..w uproszczeniu,

/@ DUCH1986 tak sie zastanawiam, marycha chyba jest mniej szkodliwa od tytoniu?/

@bialy2005 z tymi scianami na zboze...to robia nawet murowane z zuzla i w połowie wysokosci z wiencem posrednim+słupy oczywiscie, taki układ ramowy..

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Lepszy murek bo jak będziesz turem wybierał to szkoda płyte warstwową pouszkadzać. Ja np do trocin będe robił wiate to dam murek co pisałem na jakieś 1,5-2m zależy ile będą chcieli a reszte będe deski wkładał między zatopione dwuteowniki. Takie wiaty robią na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj